Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI GSR 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Vlasnik sam Suzuki-ja GSR 600 2010god sa predjenih 2200km. Prakticno nov motor ali... Primetio sam da posle hladnog starta pa sve dok se motor ne zagreje iz agregata nesto zvecka nisam tacno siguran odakle... Sa dodavanjem gasa samo zveckanje se ubrzava. Majstor koji mi odrzava motor je posumnjao na lanac/spaner pa je zategao za ''2 zuba'' ali problem je i dalje tu... Voleo bih da me neko sa slicnim iskustvom uputi na sta eventualno da obratim jos paznju pre nego sto sam pocnem sa resavanjem problema. Mozda je to normalno jer jos neki Suzuki-ji koje sam cuo ispustaju slicne zvuke ali mi se cini da je kod mene to izrazenije ,a posebno po hladnom vremenu. Ulje koje sam koristio je MOTUL 300v ,pred zimu sipao MOTUL 5100 i sto se zveckanja tice nista se ne menja. Hvala unapred! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Je li kupljen nov?

Jel mu istekla garancija?

Jesi ga održavao u ovlašćenom servisu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Da kupio sam nov u Eurosumaru. Nemam garanciju jer sam 'zalivadio' sa njega posle 40ak dana nakon kupovine pa sam ga nakon toga popravio kod lokalnog majstora... Inace osim zamena ulja i filtera koje sam radio kod lika koji donosi ulje iz Brckog od uvoznika i 99% sam siguran da je original (vidjao sam ovde da ljudi imaju svakakva iskustva sa kupljenim MOTUL-om u Srbiji pa razumem da ste skepticni) i pomenutog zatezanja lanca ili sta je vec radjeno, koje je odradio provereni lokalni majstor nije bilo drugih intervencija na agregatu. Inace da ne bude zabune zveckanje se javilo pre pada tako da sam pad nije ostavio nikakve posledice na agregat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Zategnut je spaner za ''2 zuba'' ,tako mi je receno ,a onda valjda time je zategnut lanac koji ide preko ako sam dobro razumeo 0stabre.gif Nisam mislio na pogonki lanac 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa nek me ispravi neko ko ima GSRa, al zar nema automatski španer ko skoro svi japanski motori već više od 20godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Pa nek me ispravi neko ko ima GSRa, al zar nema automatski španer ko skoro svi japanski motori već više od 20godina?

Nema sta ko da te ispravlje jer si u pravu. Kakvo crno zatezanje spanera?! Doduse,ima i na rucno ali su oni aftermarket ...

Jel ima GSR u grani SET ventil (Exup kod Yamahe)? Znam da GSXR imaju i da to kada se rasteluje pocinje da zvecka. Stelovanje citavih 5 min.

 

post-8077-0-93509900-1331714242_thumb.jpg

 

 

Ulje ti je odlicno a obicno ga kude oni koji su culi od ortakovog ortaka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Sto se tice spanera secam se da ga je vadio i pogledao i da je sve bilo po njegovom misljenju u redu i ako se dobro secam pomenuto je i neko zatezanje... Nisam obratio paznju na taj ventil.Jos jedan je posumnjao na ventil kada sam mu ispricao za problem pa cu da pogledam da li ga ima i sta de desava... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Spaner ne moze da se doteze ako je fabricki, automaCki je. ;)

 

 

A zveckanje neka te ne brine, sasvim je normalno kod Suzukija da se cuje lanac prilikom prvog paljenja dok je hladan. Nakon toga kad se zagreje, zvuk mora da nestane.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prvo sto sam primetio kada sam presao sa Honde na Suzuki je ta buka koja dopire iz agregata.

Odmah mi je od strane kompetentnih receno da je to sve normalno.....na satu je preko 30000 km i sve jos uvek funkcionise :zvizduk: . Zaista je prisutan taj jedan metalni zvuk koji podseca na udaranje ventila, medjutim eto koliko se vec druzimo i nije bilo nikakvih problema....a zvuk je i dalje tu.

GSR nema ventile u izduvu. Ima duple leptire u usisu. Jedan red kontrolise vozac gasom, drugi red (onaj visi, blizi filteru) kontrolise komp. i otvara i zatvara po potrebi.

 

Poznata mi je problematika sa uljima u Srbiji i to zaista predstavlja veliki rizik za agregate na motociklima. Otuda i pogresna shvatanja i u mnogim primerima ono rekla kazala, cesto bez ikakvih osnova, jer to ste se koristi prakticno nije ono sto i pise na etiketi. Ja sa Motulom imam sasvim prijatno iskustvo (ocigledno i nazalost zato sto nije kupljeno u Srbiji). U GSR-a stavljam 7100 10W40 ,a koristio sam na predjasnjim agregatima i 5100 u istoj gradaciji i 15w50. Nikada nisam primetio apsolutno nikakve anomalije, niti (kao neki ne daj BOze) imao velike havarije unutar agregata. Uvek menjam i filter i samo teram.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Maki, tako nesto se i desava ,dok je hladan zveckanje je izrazeno dok kada je zagrejan zveckanje cini mi se nestaje... Cuo sam to i na jednoj Hayabusi skoro novoj ali imao sam utisak da je manje izrazeno.

 

Pronto, i meni je majstor koji je gledao spaner rekao u fazonu: Nov je motor ,sve je u redu ,sve radi normalno, sedi i vozi. Samo sam skeptican jer mi se cini da je izrazenije nego kod drugih Suzukija i cini mi se da se jace cuje po hladnijem vremenu. Onda sto se tice tog ventila ne moram da se saginjem da ga trazim 0namigivanje.gif Citao sam i ja ovde svakakva iskustva sto se tice ulja i cuo sam jos prica mada u ovo ulje koje uzimam ne sumnjam, ni u kvalitet ni u originalnost ali ne iskljucujem da se prodaje svasta...

 

Posle ovih vasih iskustava malo se manje brinem ali bih voleo da cujem jos neka iskustva i misljenja... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam kupio moju Suzu sa 0km, i tad i sad 17 000km kasnije isto radi.

Prvo paljenje, kao sto pronto kaze, kao da ventili udaraju, cim se malo zagreje, zvuk nestaje.

Ja je uvek zagrevam na stenderu da agregar bude horizontalan (malo sam skeptican prema tako maloj kolicini ulja u agregatu. Znam da ovo, sem u mojoj glavi, nista ne pomaze, ali ja sam to tako zamislio...) i ne diram gas niti krecem u voznju dok zvuk ne nestane. Jeste malo preterivanje, ali me grize savest ako to ne uradim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Onda se nadam da necu ni ja imati nekakvih problema jer pricamo cini mi se o istom zvuku i pojavi 0takoje.gif Sto se tice zagrevanja i ja ga ispostujem. Mozda ti malo previse detaljises ali nece da skodi ,a i usrecice se sledeci vlasnik 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Sto lupate gluposti kad nemate pojma?! GSR ima nazubljen spaner i kroz otvor na sredini moze da se srafcigerom RUCNO gurne spaner i doda zub ili dva. Nek neko proveri zazor ventila na tom motoru, ako su dobri pun gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Znaci majstor je zaista dotegao spaner nije rekao to tek onako... Obraticu paznju i na ventile jer mi nekako zvuk i dolazi iz glave motora mada ne mogu da odredim tacno odakle... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sto lupate gluposti kad nemate pojma?! GSR ima nazubljen spaner i kroz otvor na sredini moze da se srafcigerom RUCNO gurne spaner i doda zub ili dva.

 

Zato sto nemam pametnija posla.

 

Mozes da ga gurnes srafcigerom i da cujes "kliktanje", ali ce da se vrati, opruga je ta koja ga spanuje, a zupci su tu samo da sprece nagle oscilacije. Nije to Honda pa da silom odvijes automatski spaner i onda dokle drzi...

 

Evo kako izgleda, isti je kao od GSX-Ra K4-K5.

 

http://www.motoproject.it/images/products/large/4ef9a9e89eab6_TENDICATENA-1-.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Dobro ,dobro ne morate da se raspravljate ,ja sam raspolozen da cujem vasa iskustva i misljenja na moju temu od svakga ko ima misljenje. Sve sto kaze bilo ko od vas cu uzeti u obzir pa cu sa nekim strucnim probati da resim problem ako uopste postoji 0namigivanje.gif Hvala vam svima na interesovanju za moju temu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sto lupate gluposti kad nemate pojma?! GSR ima nazubljen spaner i kroz otvor na sredini moze da se srafcigerom RUCNO gurne spaner i doda zub ili dva.

 

Zato sto nemam pametnija posla.

 

Mozes da ga gurnes srafcigerom i da cujes "kliktanje", ali ce da se vrati, opruga je ta koja ga spanuje, a zupci su tu samo da sprece nagle oscilacije. Nije to Honda pa da silom odvijes automatski spaner i onda dokle drzi...

Da su u Hondi znali kako se pravi španer ne bi se glupirali sa zupčanicima na VFRu :nanana:

 

@Kudi

Probaj da nađeš još nekog vlasnika GSRa pa uporedite zvukove, možda se kod tebe stvarno nešto drugo čuje, a možda je(kako vidim uobičajeno) zveckanje razvodnog lanca samo dok je motor hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Stvar je u tome sto bih ja morao da cekam da se taj neciji GSR hladi do kraja pa onda da uporedimo ,a ja cini mi se ne poznajem nekog u blizini sa GSR-om ili trenutno ne mogu da se setim 1oda.gif Jedna stvar stoji da kada motor dostigne radnu temperaturu zvuk ako se dobro secam potpuno nestaje... Ako ima jos neko ovde ko ima GSR i zna o cemu pricam neka napise nesto ili ako neko od vas bude u prilici da cuje neki bicu raspolozen da cujem tj procitam jos neko iskustvo 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Izgleda da sam resio problem. U pitanju su membrane u glavi motora koje propustaju cist vazduh u izduvni sistem i tako poboljsavaju kvalitet izduvnih gasova... Kada je hladan motor zveckanje je izrazenije dok kada se motor zagreje skoro prestaje ali je i dalje prisutno. Inace spaner je automatski ali moze da se izvuce za zub,dva... i da ostane u tom polozaju tako da majstor koji je rekao da je to uradio stvarno je uradio, mada to nije bilo potrebno za resavanje mog problema pa cu spaner vratiti u pocetni polozaj. Hvala i ovde momku koji je prepoznao moj problem i izgleda resio ga! 0takoje.gif U njegovu pricu imam najvise poverenja jer se najvise poklapa sa desavanjima u mom agregatu. Zapravo izgleda da problem i ne postoji...

Hvala svima koji su ucestvovali u temi ,a nadam se da ce sve ovo mozda jos nekome pomoci ukoliko bude imao slicnih ''problema'' 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Meni su rekli da ne brinem, a izgleda da nije ni trebalo jer sto bi se reklo ``to tako treba`` :) U mom prethodnom postu na ovu temu sam napisao sta pravi tu buku i mislim da je to to... Jeste da nisam dugo zadrzao GSR ali bar za tih 5000km nisam zbog tog zveckanja doziveo neku havariju... opusti se i vozi 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja