Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI GSR 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: GSX-R

Evo i ja da se nadovežem na ovu temu jer i mene kopka nešto.

Vozim Suzuki GSXR600 k2 redovno odrzavan sa pređenih 27.000

Pali na prvo verglanje i kada je +30 i kada je 5 stepeni nema razlike, ništa se ne čuje kada je hladan ALI kada se vozim leti po toplom vremenu i radna temperatura mu ode na 90-100-105 (po gradu, gužvi) stepeni čujem neko zveckanje na manjem gasu i u mestu tipa " cak- cak- cak- cak " kada krenem i dodam gas cuje se i dalje samo ubrzano sve do nekih 5-6.000 obrtaja posle vise nista ne cujem.

Inače motor radi mirno staloženo, vuče odlično nema nikakvih problema.

Po mojoj proceni lanac u mašini nije jer se ne čuje ništa kada je hladan, za ventile ne znam, nisam siguran mada bi se oni čuli stalno čak i više pri hladnom startu.

Ima li neko realnu ideju šta bi to moglo biti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To sto ti vozis nije pravljeno za gradsku guzvu...vec za otvorene puteve kako bi ga vazduh koji mu ide u susret hladio. Istina je da su sportaci poznati po tome da rade na visokim (radnim)temperaturama, ali je ipak bolje da mu se ventilator cesto ne pali.

Ako kazes da ima 27K za koje znas da su pravi...teraj i ne razmisljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Takav motor se ne vozi kod lokalnog majstora koji spanuje za 2 zuba srafcigerom, to moze, ali sad ce ti pojesti bakelitne klizace pre vremena. To moras da resis sto pre! lanac se spanuje automatski i taj tip spanera je veoma pouzdan. Zvuk koji se javlja je normalan kod Suze. To je ako se moze reci mala konstrukciona greska,odredjeni delovi glave ostaju bez ulja u stajanju, treba malo vremena dok se ulje zagreje i podmaze sve to, moze da bude da je veci zazor nekog ventila, ali mala je verovatnoca. Suzuki je to i to nov ! nije exhaust ventil jer on zvecka ne ciklicno. Slobodno vozi i uzivaj. Sto se ulja tice sipaj sto fabrika preporucuje i gledaj da ga nabavis u inostranstvu, ovo je jugoistocna Evropa. Na forumima se pise svasta, te osetio ovu ili onu razliku... Sipaj novo ulje od traktora i osetices razliku ha,ha. Posledice loseg ulja se osecaju na agregatu tek posle 20-30000, ali opet kazem bitno je da ulje bude stvarno original. Razlike izmedju konkurentskih kuca su minimalne, i u GP-u voze ulja kuca koje daju vise love. Ako ne resis ovo sa spanerom, napisi pp, Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Hvala na objasnjenju i preporukama!

Motor je otisao u druge ruke, a ja cu onda obavetiti sadasnjeg vlasnika sta je radjeno i da mu provere taj spaner i vrate onako kako je bio pre zatezanja. Inace u razmeni iskustava sa drugima i osluskujuci druge motore skontao sam da je to sve normalno (ukoliko se radi o zveckanju kakvo sam ja cuo kod mene).

Znaci, vlasnici GSR i slicno, odrzavajte motor kad treba i kako treba i nema problema. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Кладово
  • Motocikl: Мотобус

Vozim GSR-a nekih 5000 km. Kupio sam ga prošle godine na jesen, 2011 godište sa 4100 km na satu.

Juče nađoh ler između 4 i 5 brzine (ili možda 5 i 6).

Da li se ikome to dešavalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bice da si jako stidljivo pomerio komandu menjaca, pa je ostala ni tamo ni ovamo.

Probaj malo da nastelujes poziciju polugice. Spusti je malo. Tako ces je vise podici kad dignes stopalo, pa se to nece desavati...jer tu lera nema.

Da znas jos da ce to stelovanje biti dobrp samo za tu obucu koju si tada koristio, pa bi bilo dobro da komandu prilagodis cizmama,cipelama, patikama...ili papucama u kojima vozis

...e ozbiljna je stvar, ali moramo malo da se salimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Кладово
  • Motocikl: Мотобус

Nožicu sam odmah spustio, čim sam kupio motor. Morao sam da dižem nogu kada menjam u nižu brzinu. Moguće da sam bio malo stidljiv. Biću malo grublji ubuduće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Suzuki gsr600

Imam gsr600 2007. Imam momenat motor dok je hladan kad stisnem kvacilo u voznji da prebacim u manju cesto se desi da se ugasi. Jel neko imao slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može biti da mu treba malo pažnje.

U servis modu bi trebalo proveriti jel' TPS u pravom položaju na leru...i naštelovati ler.

Ako nikad nije radjena sinhronizacija leptira...i to pride...i cepaš dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja