Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Navukao sam se na levu kočnicu i nekako mi prirodno da se prvo nje dovatim. Znam da ne valja ali šta ću.....lečim se od toga. Generalno, koje su prednosti a koje mane ovakvog sistema? Ovo mi je prvi Madison, pa za ne daj bože bolje da pitam kakva su iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Iskreno,ja tu vidim samo prednost... pogotovo kad lose procenis krivinu,pa je integralom "popravis..." Tako sto uspes smanjiti brzinu blagim stiskom iste. Ovako,samo prednja ili zadnja,pomalo nagnut... po meni pad neizbezan. Uvek desna rucica,kad zatreba ,levu i ne brini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Msm da ima, desna rucica samo prednji disk dok levom rucicom 70% nazad i 30% napred.

 

Jel ovo znaci da mogu istovremeno da stisnem obe kocnice, ili treba prvo desna pa leve?

Ne razumem ovo bas najbolje... :stabre:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam da li je isto uradjen kocioni sistem na dvojci i trojci.

 

Bilo kako bilo, uvek koristim istovremeno obe kocnice (kad je motor u uspravnom polozaju) zavisno od situacije....ako hoces brzo da zaustavis motor tad vrsis jaci intezitet kocenja na prednji tocak ali vodis racuna da ne dodje do blokade tj proklizavanja.

Kad si u krivini pa shavatis da si se zeznuo tj lose procenio ili ti izbacuje te iz krivine, tad "vadis" situaciju sa zadnjom kocnicom...vrsenjem pritiska na zadnji tocak = veca mogucnost obaranja motora i ostanka na putu a ne pokraj njega.

 

Najbolja moguca stvar je otici na "Kurs bezbedne voznje" dosta toga se ima nauciti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Trazi malo navikavanja, meni se posle nekog vremena svideo, kocio sam levom samo punom slobodom, desnom samo kad zatreba uz levu, recimo ako do kraja pretisnem levu zadnji je blokirao dok prednji samo pomagao..

 

Korisno..

 

Na x-9 je radio savrseno, ujedno i naj bolje kocnice koje sam imao prilike da probam, na Burgmanu takodje..

 

Madison sad prvi put cujem da ima taj sistem, verovatno samo ta s250-tica, to je stariji model sa Yamahinim agregatom, Piaggova dvojka od 200 i 250cc nema integralni sistem kocenja, i da pridodam da su kocnice vrlo slabe, kako prednja koja je smesna tako i zadnja, ali zavrsavaju posao ako se na vreme koci :)

 

Cudno mi je bilo recimo sto Majesty 400 nema integralni sistem kocenja jer je ipak klasa skutera, iako ima odlicne kocnice sigurniji mi je bio Burgman/X9..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

To sa kočnicama je izgleda stvar osećaja. Ako ih ne osetiš već iz drugog puta džaba ti motor. Sad kad mi je Dare potvrdio ovo, a znajući da mi je motor prošao kroz njegove ruke i čitajući vaša iskustva, osecam se sigurnije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Jedno pitanje u vezi vizira! Primetim danas, dok sam prao vizir toplom vodom i neutralnim sapunom, da se na jednom mestu na viziru, koje izgleda kao da je zagrebano, vidi kao kroz staklo! Provalim da nije izgrebano, vec kao da je sa tog mesta skinuta nekakva tanka folija ili šta već. Razlika u vidljivosti je očigledna. E sad, da li ja da nastavim da ribam i pokušam da skinem taj, ne znam ni kako bih ga nazvao, sloj "necega" ili da ne cackam više. Ovako kako je sad, malo je mutnjikavo kad se gleda kroz vizir a čini mi se da sam ga dobro oprao

 

31e052433408411dac3af088c6f90884.jpg

 

Evo kako izgleda i kako se vidi kroz vizir nakon pranja

 

91b7194cef25d4e2aaeb8633dbbf9896.jpg

 

A ovako kad se gleda kroz to mesto koje je očigledno oguljeno. Razlika je drastična. Kao kroz staklo.

 

Ukoliko nisam pogodio mesto za temu, izvinjavam se i molim admina da je premesti tamo gde misli da spada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve ok, mada ima i tema samo o vizirima negde na forumu, samo ako moze sledeci put sve u jednu poruku. Napisao si 6 uzastopnih, a pisanje vise od dve se smatra spamovanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Drugari, treba mi pomoc! Akumulator mi je vrisnuo i treba da pazarim novi. U dilemi sam sta da kupim. U manualu za moj S250 piše 12v 9ah. Ovaj stari je Varta iz 2012 12v 8ah. Celu zimu nisam palio skuter i pre neki dan upali iz prve, mada je akumulator bio na pola snage. Primetim posle punjenja da ne drzi. Resetovao mi se i sat. Sad svaki put kad dam kontakt, sat počne da odbrojava od nule? Jel sat vuče struju iz akumulatora ili ima neku bateriju? Koliko je vazno da se gadja ampereza sa fabrickim uputstvom? Hocu da ugradjujem svetla u kofer pa pitam zbog potrosnje. Ovo oko sata i resetovanja me muči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pa trebao bi da bude bar isti ako ne i malo jači,ako dodaješ potrošače,predpostavljam da dodaješ led trake u kofer,one ne vuku mnogo struje. Vidi nađi accu bar kao i u manualu za tvoj skuter,ako nema,nađi malo jači za svaki slučaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Opet ja al šta ću kad se ne razumem. Dok stojim u mestu i drzim obe kočnice, primecujem da skuter blago podrhtava. Kada pustim kocnice, prestane podrhtavanje. Nista strašno ali ne znam da li je to ok.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Pozdrav za sve.Pre neki dan sam prvi put u zivotu kupio motor.Uzeo sam malaguti madison 3,125cc,2009 god.Od 2014 sam u Parizu i nemam nikog da se posavetujem i pitam.

Pa ako neko moze da pomogne sa sledecim:

Fali mi:

-plastike stop svetla,sve sijalice rade ali plastike nema

-celokupan mehanizam za    zakljucavanje sedista sa sve bravicom za kljuc

-senzor brzine

Da li ovi delovi pasu i od starijih modela medisona ,pre 2009?

I jos jedno pitanje,na sta bi trebao da obratim paznju kod medisona?

Pozdrav svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Reko ajd da proverim rashladnu tecnost u posudi kad ono fali šraf sto drži posudu. Ajd što fali taj gornji nego nema ni onog donjeg. Uzmem stegnem vezicama gore i dole ali ne da mi đavo mira. Moram da nađem srafove. Nemam gde ruku da stavim a kamoli da guram šubler. Zna li neko koja tu ide loza i dimenziju šrafa?

 

03ced4e1d8fb64528377bca2b810330e.jpg

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odvili su se srafovi od vibracija, proveri tj dotegni sve srafove sto vidis u krug.

Ako me oko ne vara, rekao bi da tu ide M6 sraf, standardni navoj i pre stezanja nanesi lepak za navoj, ne mnogo i gledaj da bude plave boje, crveni jace stegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Hvala Dare na savetu. Moraću da skidam prednju masku jer sa njom ima lufta tek šaka da se gurne unutra i baš sam se namučio da stavim vezicu na rupu donjeg šrafa. Koliko sam mogao da dohvatim i isproveravam, čini mi se da je sve ostalo dobro utegnuto. Nikako mi se ne rasklapa prednji deo a kapiram da srafim bez toga ne mogu. Ta dva šrafa kao da nisu tu već ko zna koliko dugo. Dobro mi nije otpala posuda s'obzirom da se držala samo na crevima. Ovako sa vezicama drži dobro, ne mrda. Moram zašrafim bar ovaj gornji

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS
On 7/5/2017 at 8:28 AM, NebojsaG said:

Ovde ima sve i šalju ljudi poštom

https://shop.malaguti.com/

 

Od ovih sam pazario preko eBay.a Dodje mu isto

 

http://www.ricambiscootermoto.it/

 

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Koliko je bila postarina? Meni treba plastika levog zmigavca, ako neko mozda ima kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Koliko je bila postarina? Meni treba plastika levog zmigavca, ako neko mozda ima kod nas.

Prvi put 24€ drugi put oko 30€. Nije jeftino ali reši problem. Koliko god delova da poručiš šiping je isti. Paket kulturno i vrlo brzo stigne

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Hvala na brzom odgovoru. To mi je puno, jer je moj deo oko 10e. 

Tacno cu na 3D stampacu da napravim te plastike... :jee:

Jedino sto ne znam kako to da izmerim(skeniram), ili da nacrtam neke ravne jednostavne, bez onih udubljenja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Hvala na brzom odgovoru. To mi je puno, jer je moj deo oko 10e. 
Tacno cu na 3D stampacu da napravim te plastike... :jee:
Jedino sto ne znam kako to da izmerim(skeniram), ili da nacrtam neke ravne jednostavne, bez onih udubljenja... 

Ih, šta bi ja sve ištampao na tom 3D ali nemam predsavu kako to ispadne

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja