Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sad posle vožnje pipnuo zadnju gumu i felnu... Poprilično su vreli.

Koliko je normalno da se to greje? Felna se dobrano ugrejala. Kontam da ga greje agregat, al ovo mi baš čudno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Namestio pumpu danas, presao sam oko 50km danas, nema nikakvih znakova da je nesto nastradalo usled pregrejavanja, nema belog dima na auspuhu, ulje mi deluje normalno, posuda sa vodom takodje, vozio sam ga i malo ostrije u obrtaje i sve ok deluje. Izgleda da sam imao srece. Ali, primecujem da mi dosta drzi visoku temperaturu, doduse tako je od kada sam ga kupio, pa bi me interesovalo jel zna neko jel to normalno za ovaj agregat, u gradu ventilator mamo malo pa upali, a na otvorenom je skala sve vreme na ulazu u crveno, na crticu od paljenja ventilatora, cak i pri ostroj voznji od 120 na sat skala dodatno krene u crveno i moguce je i da upali ventilator. Sad vozim samo na vodu, nema antifriza u sistemu...

Termostat radi odlicno, termodavac i termoprekidac takodje, vode ima sistem ozracen. Sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ti izgleda da bas hoces da sjebes motor, prvo.... motor ti ode u crveno, drugo.... vozis ga ostrije 120km/h sto mogu misliti kako ta brzina prija tom agregatu, trece.... u rashladnom sistemu imas vodu umesto antifriza, moje pitanje je da li znas na kojoj temp. kljuca voda a na kojoj antifriz?

cetvrto.... napon na slici ti je ispod 12V il si ga duze drzao pod kontaktom il ti je aku zreo za zamenu.

 

Ti agregati rade na vecoj radnoj temperaturi, skala po gradu je tik ispod crvenog polja, zameni vodu sa antifrizom ako mislis da ne dokusuris motor. Kad izadjes na otovreno, ako ga vozis skoro pun gas, temp. ce biti opet blizu crvenog polja ali ne i u crvenom.

Ako ga vozis normalnom brzinom na otvorenom, temp ne sme pasti ispod polovine tj tu bi trebalo da je zakucana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Hvala na odgovoru, satelis znam da sigurno imas najvise znanja i iskustva pa mi zato tvoji saveti puno znace..

Sipacu antifriz sutra, ovo sam vodu sipao dok vidim jel ne pusta negde..

Ne vozim ga 120 dugo, vozim ga 80 do 100 max, ponekad na kratko poteram do 120 i vratim nazad..

 

Videcu kako ce da se ponasa sa antifrizom..

Ali malo mi je cudno sto i kad vozim recimo 80 sve vreme je dosta visoko skala, i cim naidje duzi neki uspon odmah ppdovne temperaturu, dodje do onde gde pali ventilator..

 

Napon je ok, merac sam vezao na poziciju, tako mi bilo zgodno, i merac se pali kad upalim poziciju, a na slici motor ugasen pa je zato pad u naponu, inace je oko 12,5 sa svetlima i oko 13,5 bez svetla, odnosno sa pozicijom samo..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Aooo nema kraja..

Opet riknula pumpa, posle 200 km voznje. Nisam hteo sam da je montiram da nesto ne pogresim pa sam platio majstoru, dobar servis za motore, ja u okolini za bolje ne znam od njih a ne bih da reklamiram sad..

Taman sam sipao antifriz i sve sredim pocne da fijuce iz dekle, kad otvorim samo poklopac pumpe propeler krivo stoji, skinem opet deklu i onaj ventilator ima lufta. Gde cu sta cu ajde moram sam da probam, izbijem osovinu i eto ti, pojelo se kuciste dekle. Pa kad premotam film na staroj su lezajevi zakovali pa su razbili kuciste a majstori ubacili nove lezajeve i zapunktovali lezajeve za kuciste pumpe i to trajalo 200km. Da covek skrene. I hteo sam sve kako treba da uradim, i uzmem dobru pumpu i platim majsora i nisam hteo polovnu al eto nece. Bio sam na strug danas, razbusili malo kuciste i ubacili cauru, posle sam namontirao ponovo pumpu i sve redom i sad radi lepo, nema lufta, ali ostao crv, crv sumnje, dokle ce ovo da traje, jel to uopste moze tako il da jurim sad kuciste pumpe, odnosno deklu. Bas smo se potrudili oko caure i pazljivo sam nabio lezajeve i osovinu i sve dobro pritego, 17000 din za deset dana a tek ide registracija i prenos.. Dodje mi da prodam ovo cudo pa nek drugi bije glavu i kupim opet kineza, ali, lep  bas model meni se svidja i ide bas dobro i ne trosi puno i sve sam lepo prisredio al nikako da izadjem na kraj

A sto se pregrevanja tice, mislim da nisam lepo ispustio vazduh bio, sad vise ne greje toliko, mada je i temperatura pala, videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je strugar odradio valjano posao, ne bi trebao imati problema nikakvih, nadam se da ste stavili spec. lepak pre nabijanja biksne u kuciste pumpe.?

 

Sad se lepo vrati gde je motor bio na popravci I trazi razumnu sumu nazad, posto ocigledno nisu resili problem I sto je jos gore, mogao je nastati daleko veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa nisam bas bas sve vreme bio uz majstora dok je pravio bisnu, znam da ne vole majstori da im neko stoji nad glavom dok rade, al vido sad da je iz neke tubice nesto uspricao, nadajmo se da je to lepak bio :)

 

Videcemo za 200/300 km

 

A jos nesto, vazduh iz sistema ispustam na gornjem crevu kod termostata?

Ne vidim gde drugde moze..

Za sada sve super radi da ne ureknem nesto, samo me ta pumpa brine jer isao bih u grcku ove godine pa da me ne predje..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vazduh ces ispustiti tako sto ces sipati rash. tecnost u exp. posudu do cepa, zatim odvi senzor temperature I sacekaj da krene antifriz, kad procuri ti zavrni senzor.

Nivo u posudi ce pasti, doli do cepa pa ponovi postupak dok nivo u posudi ne padne na maximum.

Sve lepo zavrni tj stegni, pali masinu I gas na 3-4Krpm do ukljucenja ventilatora, proveravaj creva kao I hladnjak, sve mora biti vruce.

Kad ostane vazduha u sistemu, hladnjak ostane hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pozdrav svima,

 

Gde u NS ima da se kupi ulje i filter i koliko to kosta? U pitanju je Madison 3 250ie, sa piaggio agregatom. Za sada bih samo da dolijem malo jer sam primetio da je na pokazivacu ispod one dve crte, a kad prodje sezona, onda bih uradio komplet servis i proveru.Da li trebam da uzmem ulje koje je u okviru ove teme vec neko spominjao (Motul 5w40) ili moze istih karakteristika, a drugi proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Moto BIke, Kisacka 52... tu imas veci deo stvari za tvoj skuter. :)

 

Hvala, pogledacu sutra sta sve ima... To mi je nekih 300m od stana, a nisam znao  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ulje Motul ti kosta oko 1200din, filter 900din i najveca greska je da "staro" ulje stoji mesecima u agregatu ili ti, zameni ga na kraju sezone.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ulje Motul ti kosta oko 1200din, filter 900din i najveca greska je da "staro" ulje stoji mesecima u agregatu ili ti, zameni ga na kraju sezone.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

 

Hvala na odgovoru. Na kraju sam nasao u njihovoj zvanicnoj prodavnici ugao Kis Ernea 50 (tj radnja gleda na na Bul. Patrijarha Pavla), cena oko 1450 din za 1L.

 

Nego, razmisljam kad prodje sezona i ja zavrsim neke obaveze, recimo tamo negde posle nove godine da rasklopim skuter...  :) Naravno imam ideju da sve to fotografisem i okacim na forumu.  Sad ne znam da li ovde ili u delu "Sam svoj majstor", ali ima do tada jos dosta.

 

Sigurno se pitate zasto sad ja iznosim svoje planove vama, pa iz prostog razloga sto nema bas puno iskustva, tj ovo mi je prvi maksi skuter tako da bi mi trebala pomoc iskusnijih clanova. Za sada imam samo jaku volju da naucim nesto novo, malo alata i garazu.  :)

 

Do sada sam menjao ulje u prednjim viljuskama i zadnje amortizere koji su bili od nekog motora (previse tvrdi), i prekidac na copavoj koji nije radio. Kod majstora (Vule Marving NS, odlican majstor stvarno sve pohvale za njega) sam sredio lezaj u volanu prednji disk i stavio dve nove gume.

Voleo bih da pregledam kajs, rolnice da promenim svu tecnost i filtere u motoru, drugim recima da odradim veliki servis (tu bi mi trebala vasa pomoc). Primetio sam kad se spustam sa trotoara ili kada preletim preko neke izbocine na putu da mi u delu koji nosi motor (mislim da je ovaj swing arm ne znam kako se kod nas kaze) ima previse lufta. Jadan, sve mislim da ce da se raspadne. To je sigurno posledica tvrdih amortizera koji su bili na njemu pa su razglavili ceo skuter.  :staa2:

To bih morao obavezno da promenim, tako da mi i tu treba pomoc. Kad kazem pomoc, mislim na savet kako to odradit.  :)

Za kraj, ako to sve prodje kako treba, bilo bi dobro da malo odradim i kozmetiku, tj da sredim plastike (kad je vec sve rasklopljeno). Tu jos nisam siguran, da li da ih odnesem negde na farbanje (zavisi koliko para ostane), ili da ih ispoliram sa nekom pastom. Problem su mi one crne hrapave kod poliranja... :-/

 

Svaka sugestija i pomoc je dobrodosla...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Zaboravih da pitam, filter vazduha mi se oslanja na poklopac varijatora jer nema ni jedan od ona tri srafa koja ga drze. drzi ga samo ono crevo koje ide ka motoru, tako da landara na svaku neravninu. 

 

Da li neko zna koji je to tip, duzina i korak navoja? U manualu koje sam pronasa na netu samo imaju neke oznake konkretno za ovo pise "Undo screws (V3d)", tako da ne razumem o cemu se radi.

 

Takodje mi treba i plasticni poklopac levog zmigavca, pa ako neko konkretno zna gde to mogu da nadjem.

 

Hvala unapred.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

Pozdrav malagutijevci i ostali ... Ponosni sam vlasnik Mede , 2004 god , rs250 ... e sad , to je chitav jedan projekat koji sam mislio da sam doveo do kraja ali elem ... uzeo sa skuter koji je bio udaren , i to izgleda dobrano ... da skratim prichu ... rastavljen do shrafa , i sastavljen e sad tu je problem ... probna voznja super ali imam problem sa zadnjim tochnom , tj polozajem istog... tochak i ceo agregat mi se chini da stoji maloukrivo , a volan mi je pomeren u stranu ... prosto recheno ushenkovan je i imam dva traga tochova ... e sad , kolege malagutijevci , treba mi sl pomoc ... da neko koga ne mrzi premeri rastojanje od nosacha shtendera do npr prednjeg nosacha plastike onog sa donje strane koje se ne vidi , tj. vidi se kad se skine donja plastika ... unapred zahvalan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kada i od koga si ga kupio.....poznat mi nesto taj skuter iz price  :stabre:

Tim merenjem msm da ces malo toga dobiti, uz pomoc stapa i kanapa mozes postici daleko bolji rezultat ako je u opste moguce s'obzirom da je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti madison RS250

... bio je na oglasima taj skuter dugo , relativno ... kao bio je iapravljan i te stvari ali dzabe im posao ... sve je to bio siatem lako cemo ... uzeo sam ga letos ... a inache , ja sam mu promenio ceo ram inache , zato mi i trebaju te mere ... da uporedim sa stanjem koji sam dobio ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Pozdrav ljudi,

 

fale mi vrata za rezervoar na mom Medisonu s250. Ne mogu da nadjem a nemam pojma kako izgledaju pa ako neko moze da okaci koju sliku, da probam po njoj da napravim. Jurio sam , trazio ali nema da se kupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

http://www.harglo-performance.com/genuine-malaguti-madison-125-400-fuel-filler-cap-cover-flap-07137200-576-p.asp

 

... ovo ti je neki tip u engleskoj , ja nisam od njega ali oni hoce da shalju i nije skupa poshtarina ...

Drugar mi našao taj deo u Italiji. Čekam da stigne. Zjapi ona rupa ko pećina i bode mi oči. Kako stoje stvari, treba jedan da se ima u rezervi. Baš ću da poručim od ovih da vidim kako to ide i za koliko stigne. Hvala

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

http://www.harglo-performance.com/genuine-malaguti-madison-125-400-fuel-filler-cap-cover-flap-07137200-576-p.asp

 

... ovo ti je neki tip u engleskoj , ja nisam od njega ali oni hoce da shalju i nije skupa poshtarina ...

Skupo kod ovih. Shipping užas jedan. Kod italijana jeftinije

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Drugari jedno pitanje,

 

Da li Madison s250 ima integralni sistem kocenja ili nema? U uputstvu pise ''Oleo-dynamic transmission disc brakes working with two/three small pistons (integral system)''. Cisto informativno ako neko moze da objasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja