Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Danas dobijem posjetu i dolazi jedan drug sa Kymkom xciting 250 i kaže dođi da vidiš, nešto mi se čuje, zuji kad se vozim. Onda pogledam i vidim da ima iste gume kao ja na mom Malagutiju. I kod njega su stavljene nove (kupio u Njemačkoj) MCG i napred i pozadi. Posle montaže prešao možda max 500 km. Onda sam napravio jedan krug i osetio isto zujanje kao kod mene.

E sad znam, da kod mene (a ni na Kymku) nije ležaj, nego jednostavno su MCG toliko glasne. Čovjek nije vjerovao, dok mu nisam objasnio, da i ja imam isti problem i ako ne vjeruje nek proba mog. Posle jednog kruga sa mojim, shvatio je da sam u pravu. Inače je i on zadovoljan kvalitetom. Sad nešto razmišlja, da nabavi druge, a ove skoro nove jeftino proda nekom ko želi da se osječa kao da vozi FAP :moto3:.

 

Da napomenem da se stare originalne MCG (2008) na mom Madisonu nisu nešto čule odnosno ja ih nisam čuo. :neznam:

Evo ja sutra mog parkiram - posle tankiranja i pranja naravno - na suho i toplo mesto u kuči, priključim aku na održavanje i pokrijem Louisovom ceradom i ne diram do nove sezone.

 

Jeste več stavili svoje ljubimce na zimovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kakvo zimovanje naopako, sad će biti najlepših vožnji :hej:

 

Bas tako: najsladje su one voznje kada u toku zimskih meseci vreme prevari kalendar, pa temp ode na preko +10*C Poslednjih godina to se redovno dogadja, da ne govorimo kakva je bila prosla zima. Moje makine su, zato, uvek aktivne :moto3: Nego, da podelim jedno iskustvo sa nabavkom delova za Medu - mozda nekom bude od koristi...

Nedavno, bas u toku voznje, primetim kako mi nedostaje panel sa zadnje strane levog zmigavca. Malo ranije, kao da mi se ucinilo da me je nesto taknulo po nozi ali nisam obratio paznju....vrv se panel otkacio u toku voznje (drzi se na plasticnom "zubu"). Vratio sam se, nekoliko puta, rutom kojom sam prosao toga dana ali, avaj, nigde panela :(. Posto ne volim da mi skuter bude neuredan, nekompletan, neispravan....krenuo sam da resim novonastali problem, svestan da ne vozim Beverly za koga ima delova maltene u MAXI-ju i IDEI nego relativno redak skuter. Ajde, sto ne izgleda lepo nego sto prilikom svakog pranja mogu da ocekujem da voda prodre duboko pod plastike i stigne gde ne treba, tu je i digitalno-analogna instrument tabla sa putnim racunarom... Logicno, prvo sam krenuo da surfujem po e-bayevima na svim kontinentima, pa raznorazni webshopovi (scootercentar, s.i.p. i sl.), otpadi u zemlji pa i inostranstvu....i nista! Nema pa nema! Bas sam se bio ske...ao! Pri svemu tome nije mi palo na pamet da potrazim Malagutijev sajt i vidim da li mozda tamo nema :lud: sto se, na kraju ispostavilo kao tacno. Naravno, da sve ne bi bilo lako, na Malagutijevom web-shopu stoji da ne salju za Srbiju, pa sam krenuo da se snalazim. Na kraju je dogovorena neka varijanta tipa "koleginica moje zene ima momka u Italiji" ali je i to bilo komplikovano jer lik nikada nije kod kuce. Na kraju sam, od muke a na nagovor moje pametne zenice, napisao mejl Malagutijevom prodajnom odeljenju i zakukao kao ranjenik. Za divno cudo, javio mi se signore Orsi, rukovodilac export odeljenja sa informacijom da ce mi izaci u susret ali da, naravno, moram prihvatiti uslove slanja koji nisu "uobicajeni". Ovo poslednje treba shvatiti kao uplatu unapred kompletnog iznosa koji u sebi ukljucuje cenu artikla, shiping, brzu postu itd.. tako da me je deo umesto nepunih 9 evra, koliko kosta na web-shopu, izasao znacajno vise (oko 44 evra). Na taj trosak treba dodati i bankarsku proviziju od 1000 dinara, kao i pdv od 1200 dinara. Nakon 4-5 dana od uplate deo je stigao.

Znam, znacajno sam preplatio ali nisam imao drugu opciju u vidu. Posle sam se setio da sam mogao kontaktirati Milosa (ako nisam pogresio ime) koji narucuje sa ebay i drugih stranih sajtova za kupce u Srbiji, ali sta vredi naknadna pamet. Bilo kako bilo, barem je sada sve kompletno. Ako nekome bude trebalo, poslacu mu na pp podatke za kontakt ali moze se i pisati direktno na Malagutijev office.

post-31056-0-71006800-1416170634_thumb.jpg

post-31056-0-28883900-1416172255_thumb.jpg

post-31056-0-26315500-1416172292_thumb.jpg

post-31056-0-51544600-1416172347_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

E Dragane

baš mi žao što si toliko morao da platiš ali da vam svima Madisoncima saopštim jednu dobru vjest. Svi znate da se Malaguti ugasio negde u 2011 godini. Šteta, nisu pronašli dovoljno novog kapitala i firma se nakon jako lepih i bogatih godina prosto ugasila. Ali,

Ali tad je stupila u arenu španjolska firma RIEJU i od (na žalost) propalog Malagutija odkupila kompletan sastav zajedno sa dokumentacijom od Madisona i počela da sama proizvodi istog a pod oznakom CITY LINE . Ima ih u dve verzije - 125 ccm i 300 ccm

Evo i zvaničnog sajta : Rieju City Line 300 ie

I što je još bolje, ta ista firma - Rieju ima samo 90 km od mene u austrijskom Grazu jednu veliku moto kuču i zvanični servis te prodaju novih i polovnih motora kao i rezervih djelova.. Tako da ako neko treba koji novi karoserijki deo za svog MM3 nek se javi. Pokušat ču da nekako pomognem ako mogu ili informacijama ili na koji drugi način.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Maxter,

 

ovo je stvarno interesantna prica sa srecnim epilogom, ako se moze tako reci, u vidu preuzimanja proizvodnje od strane Rieju brenda - ovaj CL je potpuno isti kao Madison 3, u koga sam se btw zaljubio na prvi pogled kada sam ga video. Bas mu dobro stoji bela boja! Hvala ti na ponudi za pomoć u nabavci :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Jeste i beo je lep ali ja sam sad pronašao jednog MM3 u Italiji u Ovoj Beloj boji :takoje: Taj mi deluje baš strašno. Isto bi ga uzeo kao crnog kojeg imam sada.

Inače ako nešto treba, tu sam . Ako mogu bilo kako pomoči, rado ču to učiniti.

MM3 pozdrav :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Imam problem s paljenjem. Motor kupio jos na prolece, naravno dok je bilo lepo vreme sve je islo kako treba. I kad stigne hladnije vreme nece pa nece.

 

Dali zna neko gde mogu da kupim elektricni sauh ? Mislim da mi je to problem. Kazu neki da treba ga prebaciti na sajlu, ali ja bi najvise orginal ako moze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini el. saug sa karba ( hladan motor ), uzmi 2 zice i spoj direkt na akumulator ( moze i od automobila ), sacekaj par minuta, grejace se sa gornje strane i videces kako polako izbacuje iglu ( ispravno stanje ).

Ako ne izbaci iglu posle nekoliko minuta ( 3-5min ) ondak potrazi el. saug.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari...Nov sam u svemu ovome...Pre par dana sam uzeo Malaguti madison Rs 250 black rider...250kb...

Nisam siguran cija je masina...trebala bi da je piaggio...Pa me interesuju iskustva ljudi koji su ih vozili kao i to na sta treba da obratim paznju...Takodje jedno pitanje...interesuje me kolika bi trebala da mu bude radna temperatura?Malo podataka nalazim uopste o njemu a jedini user manual koji nalazim je na italijanskom i ima 300 strana :D,pa kad bi neko imao nesto pojednostavljeno...bilo bi lepo...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam vec godinu i po dana Malaguti Medison 250cc i.e nero black,2008 god,29000km i prezadovoljan sam sa istim.Vozio sam razne skutere iste kubikaze i mislim da medison nema konkurenciju.Agregat je prosto savrsen,ni jedan jedini problem nisam imao sa njim,samo sipam i vozim.Nisam nista dirao na njemu,pre tri dana uradio servis u ovlascenom servisu...menjanje ulja,filtera,prednjih plocica sa sve radom 50e.Elem majstor mi je rekao da treba da promenim silen blok(iliti nosac motora) jer mi se desava da pod punim gasom motor zna da malo zaplese.Da li neko zna gde moze da se nadje povoljno nov silen blok?Takodje bi trebao da menjam prednje amortizere mada mi je majstor rekao da oni nisu hitni i da cu po svoj prilici sa njima moci da izguram ovu sezonu.Hvala svima unapred.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imam vec godinu i po dana Malaguti Medison 250cc i.e nero black,2008 god,29000km i prezadovoljan sam sa istim.Vozio sam razne skutere iste kubikaze i mislim da medison nema konkurenciju. Agregat je prosto savrsen,ni jedan jedini problem nisam imao sa njim,samo sipam i vozim.Nisam nista dirao na njemu,pre tri dana uradio servis u ovlascenom servisu...menjanje ulja,filtera,prednjih plocica sa sve radom 50e.Elem majstor mi je rekao da treba da promenim silen blok(iliti nosac motora) jer mi se desava da pod punim gasom motor zna da malo zaplese.Da li neko zna gde moze da se nadje povoljno nov silen blok?Takodje bi trebao da menjam prednje amortizere mada mi je majstor rekao da oni nisu hitni i da cu po svoj prilici sa njima moci da izguram ovu sezonu.Hvala svima unapred.Pozdrav

 

 

Dobro dosao kolega 1zdravo.gif

 

Malko te moram ispraviti, Meda ima konkurenciju ( ako se uopste tako moze nazvati ) jer se isti agregat ( Piaggio Quasar ) ugradjuje u mnoge druge brendove ( Aprilia, Malaguti, Peugeot, Gilera ), dobar glas se daleko cuje, to isto vazi za ovaj agregat, slatko ces se navozati sa njime, redovno servisiranje i nema greska.

 

E sad, malo mi je cudno da ti je stradao nosac motora ( silen blok ) i prednji amotrizeri na toj kilometrazi, rano je za takav kvar.

Ajd za amortizere i nekako da razumem ali nosac motora... hmmm to mi je vec sumnjivo 0stabre.gif

Silen blok, malo je zeznut za zamenu jer se mora izbiti pod presom, isto tako i montirati. Amortizere ne moras menjati ako nisu osteceni, krivi i tome slicno....promenis ulje, semeringe i resis problem.

 

Daj neku sliku motorinja 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Evo slika moga mede! :) Jutros sam ga doterao iz servisa i kaze majstor da su amortizeri odlicni,ali da je silen blok otisao,tj. ona guma se skroz pojela i treba da se zameni.Silen blok sa zamenom 3000 din!Ja nemam reci za ovaj motor,prezadovoljan sam njime,jeftin za odrzavanje,a motor cista perfekcija!Pre njega sam imao kymco grand dink 250cc i ne moze da mu prismrdi!Bio covek u servisu sa medom isto 250cc i na satu mu stoji 61000 kaze covek nista mu nije pipnuo vec godinama,a uzeo ga je sa 14000 na satu! :O

post-36203-0-61003500-1423831552_thumb.jpg

post-36203-0-47945900-1423831588_thumb.jpg

post-36203-0-02914000-1423831624_thumb.jpg

post-36203-0-11517600-1423831701_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Malo da osvezim temu, iako nemam nesto preterano bitno da napisem, moram da podelim sa vama neka zapazanja posto sam se upravo vratio iz Rima, sa petodnevnog obilaska itd...
Suludo je da pisem koliko se tamo voze skuteri, ali sam iznenadjem podatkom da sam video svega 2 malaguti madisona za 5 dana?!  :stabre:

Daleko od toga da se voze samo novi motori itd, vozi sve sve i staro i novo i raspalo i utegnuto, ali nigde madisona ni za lek...
Ubedljivo je najvishe Honde SH 150 / 300 i  Yamaha X-Max / X-City...
Jedan od razloga moze biti sto imaju mnogo kaldrme pa im mali tockovi ne odgovaraju, a za druge nisam siguran...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Dopada mi se ovaj scooter. Velik, udoban, moze se sa njim i na put od 300-400km dnevno...

Mjerkam jedan za po gradu,do posla i do mora...

Koja je velicina tockova na njemu ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: banja luka
  • Motocikl: malaguti 125

ljudi pomagajte...Imam malaguti madisona 125 2001 godiste i otirli su mi zadnji amortizeri.Zna li ko gdje ih mogu nabaviti.Zivim u banja luci,a ovdje ih nigdje nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ima u KOMPP CO, salju postom, samo prvo izmeri duzinu pa ih kontaktiraj

 

http://www.kompp.co.rs/catalog/rms/rezervni-delovi/amortizeri-1/amortizer-12.html

 

Evo primera, samo mislim da je ovaj mali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 1000

ljudi pomagajte...Imam malaguti madisona 125 2001 godiste i otirli su mi zadnji amortizeri.Zna li ko gdje ih mogu nabaviti.Zivim u banja luci,a ovdje ih nigdje nema

Trion motors

ul.Vitezova Karadjordjeve zvezde br.5

Beograd

011/30-49-555

 

Imaju nove originalne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Malaguti Madison T150

pozzz svima....

imam malagutija 150 vec 3 god i zadovoljan sam bas

moram da zamenim zadnje amotrtizere(ako neko moze da mi kaze koja velicina) jer sam trenutno u gipsu...povreda na fudbalu :)

i jos jedno pitanje desava mi se da malo gusi kad dam mali gas i ponekad se ugasi????

hvala jos jednom na bilo kakvoj pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uf ... napatices se da nadjes amorte. :( ja sam pre 3 god moje nosio na remont,nisam mogao naci. Mozda se vreme promenilo.

A za gusenje,mora da je do karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja