Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Jel je imao neko od kolege problema sa reglerom na 250 ie?

Koliko košta nov kod vas?

Navodno je isti kod svih 250 Piaggio modela i da paše od Beverliya, Vespe, X8, X9, MP3, Aprilie Atlantis,Scarabeo, Gilere, Satelisa itd. Kaže majstor, da ima 2 izlazna kabla sa 4 pin i sa 3 pin A imam i originalni broj Malagutija : 026.024.00

 

Več sledeči dan posle one vožnje na Balaton i nazad pojavio se el.problem i skuter mi ostao u kvaru samo nekoliko metara pred kučom. Vračao sam se iz jedne vožnje i bilo je več dosta kasno i primetio sam nekih 25 km pred ciljem, da trepče prednje svetlo i armaturna ploča, dok mi nekih 5 km pred ciljem skuter nije počeo da trokira. Vozio sam ko po jajima, pa sam izgubio svetla, pa sam ih opet imao itd, dok mi na samo par metara pred ulaz na dvorište skuter totalno izgubi struju. Dok sam odmah kontrolirao bateriju ona je bila vruča , da se opečeš. Bilo me strah,da ne explodira. No več sledeči dan kaže majstor, da je akomulator uništen i da je vjerovatno zatajio regler. Kad sam stavio novu bateriju imao sam šta da vidim. Skuter je kod 2500 obrt. punio 13,2 volti, kod 3500 več 15,2,a kod 5000 obrtaja punio 18,4 volta i to je bio uzrok, da je uništio akomulator. Sva sreča da mi se to desilo kod kuče a ne negde ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kolika je potrošnja kod tebe sa karbom?

 

 

Boga mi tebi skuter troši bukvalno kao upaljač. Šta te briga ti napuniš rezervoar do vrha i kad ti nestane goriva ti znaš da treba da ga registrujes(prošlo godinu dana) :D

A što dobro ide taj 250ie majku mu. Sad sam pogledao u servis manuelu, pa tebi je Piaggio agregat i to još sa 4 ventila po cilindru. Zato se on vrti preko 9000 obrtaja, još direktno ubrizgavanje, ozbiljna mašina nema šta. Svidja mi se.

 

KOd mene nije baš tako zlatna situacija sa potrošnjom kao kod 250ie, ali nije ni loša. Nisam još stigao da ga probam van grada. Po gradu mi troši oko 4 litra benzina 98 Oktana po sistemu stani-kreni.

Mada i ja volim da ga stisnem malo. Nisam stigao baš da ga probam ako bi sve vreme vozio solo i lagano verovatno bi potrošnja spala na 3.5 L ali da dostigne 2.5l kao tvoj nema šanse :)

Razmišljao sam sledeće godine da kupim malarossi varijator sa rolnicama i da kupim onaj Big bore Kit od 290cc(isto malarossi) i da ga ugradim. Baš me zanima koliko bi dobio na ubrzanju i na krajnjoj brzini ;)

 

Ne znam da li je neko ovde ugradio nešto od ova dva što sam pomenuo pa da podeli iskustva.

E da što se tiče rolnica nemam pojma koje su jer nisam jos uvek skidao varijator ali mislim da su fabričke od 14 grama a čini mi se da ih ima 8. Bar tako kaže servis manuel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

To je bila potrošnja na relaciji van grada dugačkoj preko 400 km. Druga priča je sam grad i ubrzavanje od nule na gore i kočenje. E tu po strogom lokalu napravim između 160 i 190 km dok se ne upali rezerva. Kada posle tankam i sipam između 5,6 i 6,4 litara super 100 oktana u posudu za gorivo (od 9 litara). Tu se prosjek podiže i na 3,5 litara /100 km.

Kod mene su stavljene rolnice od 11 gr. Možda ne bi bilo loše da i ti probaš sa 11 grama. Skuter brže dostiže ubrzanje a i motor se manje muči dok ga stisneš. I ja razmišljam o kupovini novog variatora - malossi multivar 2000. Ali još ču se voziti ovim do kraja sezone tj napraviču još koju hiljadu dve km i posle če ionako biti kraj sezone. A onda ima vremena da se nabavi nov.

Gledao sam i ja taj Malossi kit od 290 ccm pa - mislim kad sam video cenu oko 700 € - sam odustao od razmišljanja. Ima prijatelj X10 500 cm,uzeo je novog, još nema 10 hiljada i dok startujemo sa mesta taj X10 i nije toliko brži od mene. Jeste da ide ko blesav ali do nekih 60-70 km/h smo negde tu. Posle naravno nemam šansi jer nema dovoljno snage . Ali kao što sam reko sa rolnicama od 11 gr. je skuter prilično startan i jako brzo dostiže 100-110 km /h. To je za po gradu i van grada sasvim dovoljno. I kad pretičem koji kamion ili autobus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Drugari, ima li neko rez delove za Medisona 2004god? Ili me moze uputiti gde da nadjem iste...?

Trebaju mi prednji desni zmigavac, ona plastika sto prekriva rezervoar i vile (ako su u ispravnom stanju?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Drugari, ima li neko rez delove za Medisona 2004god? Ili me moze uputiti gde da nadjem iste...?

Trebaju mi prednji desni zmigavac, ona plastika sto prekriva rezervoar i vile (ako su u ispravnom stanju?)

 

Druze, imas na Kupujem Prodajem par ljudi iz NS-a koji imaju delove za madison-a, ili zovi moto kliniku u BGu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Drugari, ima li neko rez delove za Medisona 2004god? Ili me moze uputiti gde da nadjem iste...?

Trebaju mi prednji desni zmigavac, ona plastika sto prekriva rezervoar i vile (ako su u ispravnom stanju?)

 

Druze, imas na Kupujem Prodajem par ljudi iz NS-a koji imaju delove za madison-a, ili zovi moto kliniku u BGu..

 

Evo link ka oglasu koji spominje meex pa vidi:

 

http://www.goglasi.com/frame?eid=58534686&q=DELOVI%20MALAGUTI%20MADISON

 

I ja sam ga zvao pre neki dan, ali nije imao to što mi je trebalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto se tice tog kit-a mnogo je para a ne verujem da bi neka bas primetna razlika bila uocljiva. Ja sam se kod mene dvoumio da li da stavim nov fabricki variator ili da kupujem multivar, razlika u ceni bilo je oko 20/30e jaca za multivar pa se odlucio za fabriku , ipak je stara masina. Rolnice su 14g pa sam start nije bas najsjaniji od 0 - 30 ali negde od 35-80 kida dok mu je krajnja brzina nekih 135mk/h, mozda i malko veca, sa rolnicama od 11g se dobija na startu ali se gubi na krajnjoj brzini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Kod mene je ugradjen Malossi multivar i radi za sve pare a najbolji dokaz za to mi je kada je Darko (Satelis) provozao moj motor, ugradio ga je sebi u roku od mesec dana :)...primetno bolja ubrzanja, pogotovo na vecim brzinama jedina nuspojava je malo veca potrosnja...otprilike za 0,5-1l u zavisnosti od rezima voznje..

Ali to oko potrosnje Darko zna tacno da objasni jer je meni stigao motor sa malossijem, a on ima reper PRE i POSLE...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

@maxter Znači kod tebe su 11grama.To mi je velika razlika 11g i 14g. Definitivno meni trebaju lakše. Baš sam primetio kad treba uzbrdo da krenem sa još nekim, na 3500 obrtaja već "uhvati" i zakuca tako da posle moraš da ga čekaš da dostigne brzinu. Džabe pun gas rolnice ne popuštaju. Moraću da probam lakše. Možda baš te od 11grama.

 

Mislio sam gledao J.Costa evo3 Varijator. Košta oko 220 evra. Čitao sam dosta o njemu. Ima i na you-tube ljudi du oduševljeni. Kažu da je razlika ogromna. I što me sad to kopka kako li Meda ide sa njim.

 

Što se tiče Kita ima na ebay za oko 250 evra kit od 300cc što je po meni ok. Ne mora bas taj malossi :) Mada juče sam merio kompresuju na mom medi od 20.000km i kompresija mi je 14bara. Jbg to je fabrička. Zao mi je da ga diram sad kad je

Kao nov. Ipak će taj kit da čeka ima vremena za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sto se tice tog kit-a mnogo je para a ne verujem da bi neka bas primetna razlika bila uocljiva. Ja sam se kod mene dvoumio da li da stavim nov fabricki variator ili da kupujem multivar, razlika u ceni bilo je oko 20/30e jaca za multivar pa se odlucio za fabriku , ipak je stara masina. Rolnice su 14g pa sam start nije bas najsjaniji od 0 - 30 ali negde od 35-80 kida dok mu je krajnja brzina nekih 135mk/h, mozda i malko veca, sa rolnicama od 11g se dobija na startu ali se gubi na krajnjoj brzini

 

 

135km/h na kom to Medi? Sa kojim Agregatom?

Stvarno misliš da se neće osetiti tih dodatnih 50kubika? Uz veću diznu i malo stelovanje karbutatora(iglice,smeše) trebalo bi da bude itekako osetna razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kod mene je ugradjen Malossi multivar i radi za sve pare a najbolji dokaz za to mi je kada je Darko (Satelis) provozao moj motor, ugradio ga je sebi u roku od mesec dana :)...primetno bolja ubrzanja, pogotovo na vecim brzinama jedina nuspojava je malo veca potrosnja...otprilike za 0,5-1l u zavisnosti od rezima voznje..

Ali to oko potrosnje Darko zna tacno da objasni jer je meni stigao motor sa malossijem, a on ima reper PRE i POSLE...;)

 

Ma koga briga za 0.5-1l Ako Meda ide kao "Besan"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I mene kopka taj M. Multivar 2000 (mada ni Polinijev variomat ne treba izgubiti iz vida http://www.sip-scootershop.com/files/modernvespa2013/EN/index.html#/97), jer mi je malo mrtav na startu i onda oko 60 dobro povuce do 100-110, i posle nabira do maksimalne. Vrv bi uz variomat zivnuo kroz ubrzanje, a mozda bi se nesto dobilo i na krajnjoj. Sto se tice kita, ne znam koje performanse daje - ako je to par konjica vise uz primetno povecanje postrosnje, onda to i nije neki "posao". Mozda je bolje te pare odvojiti u stranu, skupiti jos koji evro i preci u snazniju klasu od 400-500 ccm gde vec imas na raspolaganju skoro cetrdeset konja. Uf, sto bi mi legao ovaj novi X-Max 400 :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Agregat je Yamaha (Minarelli) ali je pre toga odradjen komplet komplet servis (zamenjen variator, kais, odradjenje paknice, zvono malo odradjeno na strugu, karburator ociscen). samo sto se na tih 130/5 trese kao mobilni, cekam kad ce da se raspadne ceo motor i zato sam samo u dva navrata dostigao tu brzinu a i ne valja bas da se vozi na tim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Stavio sam nov originalan regler. Dobio sam ga iz Larnake (Cypus). Sve skupa sa slanjem izašlo me 60 €. Kod nas u Piaggiu košta tačno 182 €. Sad osjetim, da motor dosta mirnije radi, nema više trzanja itd. Ugasila se i ona naranđasta lampica skroz desno na tabli. Ali imam jedno novo pitanje.

Jel neko od vas več menjao ležaj volana? - Čini mi se da je volan nešto tvrđi i hoče da se malo zakači, kad hoču okrenuti volan na skuteru. U sami vožnji nema problema, jedino kad se krene ili okrene na mestu onda primetim to min. zakačenje. Konstantovao sam, da je to ležaj. Jel imao neko sličnih problema ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam menjao lezaj volana na Medisonu,oseti se kad ispravis volan kao da legne u zljeb,kostao me je lezaj oko 40evra+zamena jos toliko.Za regler sam ti,cini mi se,vec pisao na PP.Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ja sam menjao lezaj volana na Medisonu,oseti se kad ispravis volan kao da legne u zljeb,kostao me je lezaj oko 40evra+zamena jos toliko.Za regler sam ti,cini mi se,vec pisao na PP.Pozdrav.

 

Tačno kao što si napisao, kao da volan legne u žljeb. Nabavio sam novi ležaj, izašao me sa slanjem negde 27 €, sad samo trebam nači vreme, da ga još promjenim. Onda još malo pa kraj sezone. Koliko je vreme kod nas loše i kišovito a i hladno (jučer po danu 12 °C) bojim se, da je več došo kraj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja sam menjao lezaj volana, cim sam kupio skuter proslog proleca to mi je bila prva "investicija". Msm da je serviser rekao da je menjao i solju lezaja jer su kuglice napravile "stazu", a ni kuglice nisu vise bile na svom mestu kako treba. Morao sam da ga menjam jer mi je prilicno pravio problema prilikom okretanja volana u krivinama. Msm da je taj lezaj "ahilova peta" kod svih maxija iz Piaggio grupe. Btw, sto se tice vremena, kako neko rece "prolazi leto kog nije ni bilo" . :ljut: I u Novom Sadu malo-malo pa kisa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jel neko probao rolnice od 12gr na 250s? Vidim ima da i od 13gr da se naruce,zna li neko da kaze kolika bi bila razlika u ubrzanju i krajnjoj brzini? Jel velika razlika ako bi se uzele od 12gr? Do duse ima ih 8. Znaci 14gr rolnice ukupna tesina 112 gr sa 12gr rolnice ukupna tezina je 96gr. Tipa sada mi Meda polazi sa 3500obrtaja odmah a uzbrdo sam primetio kada sednu dvoje da mu ipak malo treba vise obrtaja. Jel probao neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Meni su 14g i krece na 3000, a ako bi stavio lakse dobio bi na startu a izgubio na krajnjoj, ja nikada nisam isprobavao varijante, uvek sam stavljao od 14g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Imam nešto neobičan problem . :zbunjen:

Odkad sam zamenio zadnjo gumu - stavio novu MCG, a prva je več bila nova stavljena osječam da so gume glasnije nego pre. Čuje se zujanje, kao da mi je guma od kamiona a ne od motora. :D Sve što brže vozim, to se više čuje, a negde ispod 35km/h , to zujanje prestaje. A da je samnom i saputnik, onda je to zujanje još jače. Čujem ga ispod kacige. Jel več neko od vas kolege imao sličan slučaj?

Odkad sam pročitao Satelisovu temu o kvaru prednjeg ležaja i zamjeni, sve mi nešto govori, da bi to možda mogao biti i ležaj. Ali bi onda osetio i neke vibracije na skuteru i na volanu kojih do sada nema ili ? Kako ustanoviti, da je to (zadnji,prednji) ležaj?

 

Kako da provjerim a da ne skidam točkove?

 

Da napomenem, da znam kako se čuje kod auta ali to zujanje nije isto. Šta mislite poštovane kolege jel so uzrok (možda) gume ili ležaj zadnjeg a moguče i prednjeg točka?

 

PS: Skuter - Malaguti Madison 3 250 ie 2009 - prešao 32 hiljada km redovno servisiran i maximalno očuvan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Proveri u kakvom je stanju lezaj u dekli,onaj iza plasticnog znaka Malaguti.

Imao sam slicne simptome kao i ti,nista ne trese a sto brze vozis to vise zuji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja