Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Mirko mrkic je napisao:

A za filter ne znas jel ima? 

Nemas filter ulja, samo mrezica koju isperes odmascivacem za disk kocnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Nema to niko.... to svi lome i potraznja je ogromna... svaki drugi je sa ostecenim migavcem ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125
18 minutes ago, Majesty 250DX said:

Nema to niko.... to svi lome i potraznja je ogromna... svaki drugi je sa ostecenim migavcem ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

a.jpg
WWW.RICAMBISCOOTERMOTO.IT

<p>FRECCIA INDICATORE DX ORIGINALE MALAGUTI MADISON 125 200 250 400 BLU HORIZON</p>

Jbg nasao sam na netu imaju novi da se pazare ali ti naplate na ovu cenu jos 12 eu za porez pa jos 35 eu za DHL ispadne oko 102 eu za migavce malo preskupo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 250ie

Imam jedno pitanje, na Malaguti Madisonu 3 250ie mi pri davanju kontakta napise 125cc, a znam da ima 244cc po saobraćajnoj, šta je u pitanju? Hvala unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neko je prebacio na 125ccm..... mozes menjati prikaz sta ce izbacivati pri datom kontaktu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 250ie
Neko je prebacio na 125ccm..... mozes menjati prikaz sta ce izbacivati pri datom kontaktu.

Dobro je, ja već pomislio da sam u nekom safe modu pa da radi na pola. Ako se razumeš, imam još jedan problem. Motor ide kao lud, ali posle duge gradske vožnje pri polasku mi se pri malom gasu čuje neko struganje, (vristanje) pozadi, ne znam kako bih ga nazvao, kad krene ne čuje se ništa, šta bi moglo da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kvacilo ili ti ferode na lamelama su nekad bile pregrejane, promenile strukturu (postale tvrde) i sad ti se javlja taj zvuk kad se bas zagreje CVT i samo pri polasku.

Repariraj, menjaj za drugim novim gornjim delom kvacila il polovnim u krajnjoj nuzdi i to ti je to.

Al znaj da i to nekad bude dzaba jer neko ko ne zna da vozi, sjebe ga pre il kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 250ie
Kvacilo ili ti ferode na lamelama su nekad bile pregrejane, promenile strukturu (postale tvrde) i sad ti se javlja taj zvuk kad se bas zagreje CVT i samo pri polasku.
Repariraj, menjaj za drugim novim gornjim delom kvacila il polovnim u krajnjoj nuzdi i to ti je to.
Al znaj da i to nekad bude dzaba jer neko ko ne zna da vozi, sjebe ga pre il kasnije.

Hvala ti puno.... Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

@Don_Brodka Mislim da se to desava svaki put kad skines akumulator. Onda kad das kontak na displeju se menja naizmenicno na svaki sekund tih 125cc-250cc. Mislim da se setuje tako sto kad ti prebaci na zeljenu kubikazu (u ovom slucaju 250cc) pritisnes dugme mode i drzis par sekundi dok se ne inicijalizuje displej (popale se lampice i pomeri kazaljka ili kako vec ide). 

 

@Satelis Kako se pregreju te ferode, tj na sta mislis kad kazes "ko ne zna da vozi"? Tu se menja kompletan taj gornji deo sa ferodama (mislim da je oko 7000 din. nov). A da li treba onda i zvono menjati?  

Nego, kad vec delis savete, jel moze i meni pomoc ovde? :)  Niko ne odgovara vec danima... :'(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja sam inace u gore pomenutoj temi u stanju velikog servisa, pa me zanima koji kajs ide ovde i koje rolnice (Madison 3 250ie)?

Koliko sam uspeo da vidim ti kajsevi idu od 1500din pa do nekih recimo 10000din. Kajs sam vec skinuo i nameravam da ga odnesem u prodavnicu pa da uporedim sa novim, ali cisto pitam jer ne znam da li je prethodni vlasnik stavio adekvatni ili neko jeftinije resenje.

 

Opet sam zaboravio koliko ulja ide u motor? Za sad sam sipao Motul 5w40 pa me zanima kakvo je ovo Ipone, jer u prodavnici gde nameravam da kupim sve ostale delove cini mi se da imaju samo to, dok je motul na drugom kraju grada, a ja pored dva motora trenutno pesacim... :neznam: Mada kakvo je vreme bedno, slabo ko i vozi. 

Takodje mi treba info koje ulje i koja kolicina ide u menjac?

 

Kad vec pitam svasta, da li se isplati uzeti iridiumsku svecicu (Denso) ili da se drzim standardne (Bosch)? Iridijumska je jedno pet puta skuplja, pa me zanima da li je stvarno toliko i bolja?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Kais uzmes u PGS-u original za taj agregat i miran si 15 do 25 hiljada km. Ulje 5w40... motul, motorex, ipone (svaki od tih proizvodjaca ima liniju ulja proizvedenu za skutere)1.25 litara, ali izmeris po meracu dok je motor na ravnom pa dodas jos ako treba, tek nakon paljenja i procirkulacije ulja. U transmisiju sipaj 75w90 synthetic od istih proizvodjaca, staje 250ml.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Hvala na brzom odgovoru. :) 

Pogledao sam sad malo na sajtu PGS-a, ali nisam uspeo nista da nadjem (ne mogu da otvorim online prodavnicu). Za zvanicnog predstavnika bas im je bedan taj sajt... :jok: 

Mislim da cu pazariti sve u MotoBike, tu su mi u komsiluku, a i sajt im izgleda bas dobro. Lako i brzo sam nasao sve sto mi treba i saznao cene.  Sad ostaje samo da proverim da li imaju sve u prodavnici. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uzmi mitsuboshi kais.

Zvono ako je plavo okolo i izrisano unutra odnesi na obradu, ne ide da stavljas novo kvacilo na takvo zvono.

 

Moze brzo da se sjebe prenos ako ne znas da vozis recimo ako penjes na visok ivicnjak, prislonis tocak, das neodgovarajuci gas i budes uporan. Voznja na uzbrdici u koloni ili po losem putu. Ako ne das dovoljno gas opet ga caskom spalis... Ako hoces da palis gumu, a ne znas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Crni_NS je napisao:

Kako se pregreju te ferode, tj na sta mislis kad kazes "ko ne zna da vozi"? Tu se menja kompletan taj gornji deo sa ferodama (mislim da je oko 7000 din. nov). A da li treba onda i zvono menjati?  

Nego, kad vec delis savete, jel moze i meni pomoc ovde? :)  Niko ne odgovara vec danima... :'(

Pregreju se vrlo lako, jedan je cak uspeo da skoro pa zapali CVT jer je bio uporan da popne motor preko visokog ivicnjaka, bukvalno je dim izlazio iz dekle(komadi su odpadali sa feroda kad sam otvorio).

Gradska voznja, guzva, kreni-stani, sred leta na +40C, suvozac pozadi (a i bez njega) i gas na 2.5-3.5Krpm je recept za pregrevanje feroda na lamelama.

Kvacilo tj lamela na tim obrtajima tek "hvata" zvono, sto znaci da nije 100% ostvaren valjan kontakt radnih povrsina te proklizavanje je neminovno a gde je proklizavanje tu je i pregrevanje.

 

Treba steci osecaj gde kvacilo hvata i tog momenta kad uhvati treba dati gas da bi lamele nastavile sa otvaranjem i potiskom samih feroda na zvono ne bi li se dobio bolji kontakt tj izbeglo proklizavanje..... problem je sto vecina misli da je to automatik i da se nista nece desiti pa ga cinculira bas gde ne treba i ode mas u propas.

 

Zvono kvacila uvek na proveru i obradu, ako je bas uplavljeno menjaj jer tad sam materijal postane ljut, prekaljen.

 

Sto se tice teme o tvom motoru, video sam ali nista nisam komentarisao jer se tvoj nacin i pristup poslu skroz razlikuje od mog...... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

jedan je cak uspeo da skoro pa zapali CVT jer je bio uporan da popne motor preko visokog ivicnjaka, bukvalno je dim izlazio iz dekle(komadi su odpadali sa feroda kad sam otvorio).

Imenuj slobodno :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ete sam se javio 

Jel bilo tako, molim lepo fala lepo :)

 

Ima i onaj drugi sto je nakon ugradnje Multivara, novog kaisa, reparacije kvacila..... testirao performanse, koliko mu bolje ubrzava od 0 - 60, 0 - 100, 0 - 150, 60 - 120, 60 - 150 i max brzina. 

To tabele, to stoperica, kamera, GPS signali ma idi.... ludilo coek napravi ko R-a za trke da vozi

Toliko je izmaltretirao CVT, napinjao gas da je sjebao kvacilo vrlo brzo :lol:

 

Jos mi kaze da je test radjen maltene odmah nakon ugradnje pa posle nekih 5K ponovo jer se istripovao da mu ide nesto slabije nego pre..... pa veli da ponovi radnju.

Kad sam video tabele..... umalo se ne slogirah :lol2:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Nisam ni razmisljao o tome, ja sam bio jedan od onih "to je automatik", ali sada razumem sve. Mada ja vozim kao baba ali opet ti nizi obrtaji dok ne uhvati su kobni. :ups: Nista, provericu ja to zvono detaljno... 

 

On 5/10/2019 at 9:20 AM, Satelis said:

Sto se tice teme o tvom motoru, video sam ali nista nisam komentarisao jer se tvoj nacin i pristup poslu skroz razlikuje od mog...... 

@Satelis Nisam siguran na sta tacno misli, ali ako mislimo na isto u pravu si kad kazes da se nas nacin pristupa poslu razlikuje. Ima dosta ljudi na ovom forumu i verovatno se svi razlikujemo, ali to je i normalno. Da smo svi isti ne bi bilo interesantno... :) Mala sala, nego pratio sam sve tvoje postove i vidim da si jako pedantan i da imas dosta znanja iz ove oblasti, dok sam ja sa druge strane pocetnik, nemam ni adekvatne uslove (garazu i alat), ali eto, kucim se po malo... :) Ali to ne treba da te spreci da napises nesto (naravno ako imas vremena i volje), svaki savet je dobrodosao. Moze i pohvala, a i kritika... Tako da pisi slobodno. ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ljudi jel zna neko koliki treba da bude zazor na ventilima? 

Trenutna situacija je da je na usisu (to su valjda ovi gornji) 0.1 i 0.15, dok su donji 0.25 (izduv). Koliko sam ja uspeo da pronadjem na netu usis bi trebalo da bude 0.1, a izduv 0.15 pa cisto da proverim da li je to ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja