Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Sve tinje na podesavanje, cini mi se iza desne rucke, mala ruckica za prst. Cini mi se kao sto se podesava sat tako se podesva i Mph/kmh. Probaj nju da zadrzis duze, kislim da vi trrbalo da pocnu da trepte signali na bordu. Onda samo prati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Kolko ga plati brate? Ima popravki vidim, al je sve dobro samo kad ti plastike ne fale jer to je glavobolja. Piaggio je agregat tako da je mehanicke djelova lako naci, makar zamjenske. Kod mene bih ti znao objasniti dje al u svaki malo bolje snadbjevenu i ozbiljniju prodavnicu moto djelova i opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

ma brate stajao je i nije vozen dugo i potrebno je da se zamene ta ulja i tecnosti sto treba, inace agregat je odlican, ostaju jos varijator kais i rolnice da se provere i to je to, a i ovi sto su ga vozili pre vidi se da nisu vodili racuna previse..

plastike ne fale sve su na mestu, farba odlicna i nema nikakvih ostecenja, tako da bice to dobro kroz koji dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha MT-03
On 27.2.2019. at 21:50, Maske je napisao:

Hvala drugovi ispracu sutra to sve nisam stigao danas, pa cu pratiti sta se desva..

I javicu na forumu sta se desilo.

jos jednom svima hvala na pomoci

Ne javi ti ništa šta bi na kraju ? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mitrovica
  • Motocikl: Malaguti Madison T180

Malaguti Madison T180

Pozdrav, imam problem sa skuterom, nece da upali. Pukla mi je klipnjaca, klip, ventil... Kupio sam sve nove delove i sastavio motor, verglao sam ga samo na anlaser i vrti odlicno, kad sam spojio motor na skuter sve povezao, zaverglao, cuje se neki tup zvuk iz motora, kao da udara, otkacim razvodnu kapu sa svecice vergla normalno. Pretpostavljam da je nesto oko struje i paljenja, zamenio sam bobinu, svecicu, kabal, razvodnu kapu i dalje se isto desava. Motor sam namestio na paljenje kao sto sam video na YT, nije mi prvi put, stavim klip u gornju mrtvu tacku, na magnetu stoji na T, zupcanik na bregastoj namestim tacno na oznaceno mesto. Nadam se da ima neko ko moze da mi pomogne da resim ovaj problem, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 29. 5. 2016. at 14:49, Satelis je napisao:

Ti izgleda da bas hoces da sjebes motor, prvo.... motor ti ode u crveno, drugo.... vozis ga ostrije 120km/h sto mogu misliti kako ta brzina prija tom agregatu, trece.... u rashladnom sistemu imas vodu umesto antifriza, moje pitanje je da li znas na kojoj temp. kljuca voda a na kojoj antifriz?

cetvrto.... napon na slici ti je ispod 12V il si ga duze drzao pod kontaktom il ti je aku zreo za zamenu.

 

Ti agregati rade na vecoj radnoj temperaturi, skala po gradu je tik ispod crvenog polja, zameni vodu sa antifrizom ako mislis da ne dokusuris motor. Kad izadjes na otovreno, ako ga vozis skoro pun gas, temp. ce biti opet blizu crvenog polja ali ne i u crvenom.

Ako ga vozis normalnom brzinom na otvorenom, temp ne sme pasti ispod polovine tj tu bi trebalo da je zakucana.

Oprosti sto smetam vidim da dosta znas o skuterima kupio sam malaguti madison 200 i skuter mi radi na temperaturi daleko preko pola tj tik ispred prve crvene crtice sad nez jel to normalno ako moze pomoć prethodni vlasnik je rekao da je to normalno i da je on toj temperaturi radio rute preko 150 km

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod tog starijeg modela hoce senzor temp motora da zeza, kao i sam prikaz na tabli (lazira).

Bilo bi dobro ako bi mogao pozajmiti od nekog dig. merac temperature (ili kupi nije skup) zarad provere stanja.

Mislim da ti je temp. motora Ok jer cim ode u crveno, izbacio bi ti rash. tecnost na cep.

 

Muljaz

Isti su variatori.

Moze se takodje staviti i od 250/300ccm ali poklopac rolnica se vraca stari ili se brusi prsten sa novog.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavljen je taj koji je kao za Bev 200, isti su. Sredjene i ostale sitnice oko prenosa, vlasnik odusevljen. Mislim se, kad ga onako zapustite pa se bilo sta sredi, moras biti odusevljen. 
 

Kad je rec o temperaturi, verovatno je isti problem imao i ovaj covek na svom. Video sam da ima ugradjen prekidac da rucno pali ventilator. Verovatno ga isto to bunilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja