Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Hvala puno. Par dana bezuspešno pokušavam da nađem amortizere, pa mi je svaki savet dobrodošao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нпр, власници Априлије Атлантик класик верзија,су у немогућности да нађу квалитетне и пристојне амортизере нашли од Бургмана 650, мало преправили носаче и сад уживају.

 Пробај и ти тако нешто да искомбинујеш

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 9 sati, Daki je napisao:

Procureo mi je zadnji amortizer na Malaguti Madison 3 250i. Kakva su Vaša iskustva? Šta raditi? Gde kupiti? Koji su amortizeri dobri? 

Voleo bih da kupim nove, pošto planiram da se još neko vreme družim sa ovim komadom skutera. 

Da li je moguće reparirati? 

RMS iskustva? Mada bih voleo nešto kvalitetnije...

Hvala unapred 

U B.Palanci je bio covek koji je uspesno reparirao. Lugonja prezime. Ako se jos time bavi, saljem ti broj. Ja sam davno,pre 10 godina na kolima reparirao,odlicno je uradio. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Dalibore, hvala unapred.

Poslao mi (drugar našao, pa ne znam ime) momak iz Inđije, par amortizera, ali se ispostavilo da čaura nije ista. Postoji mogućnost podloški podmetanje na gornjim i pravljenja novih donjih kod struhara, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pozdrav ekipo.
Da Vam se javim da jos uvek nista nisam radio po po pitanju folija za Madison/a . Nazalost desile su mi se jako tuzne stvari oko korone...Sta da vam kazem....
U svakom slucaju nisam odustao od nalepnica zasigurno.Odradicu ih veoma brzo i saljem rezultate .
Nego imam problem oko motora.
Resio da ga upalim i vidim kad pali baca dim , teze pali.
Reko da zamenim ulje... Ulja vrlo malo ....
Otisao do majstora , on kaze da karike bi trebale da se zamene....
Sad nesto nisam googlao, trazio.
Rekoh da mu zgusnem ulje malo , da sipam 20/50 mineralno. Covek kaze bolje 15 /50 sintetiku pa dolivaj.
Znam da je masina 150ccm Yamahina.
Jel zna ko gde bi mogao te karike da kupim?


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drug, motor kad trosi ulje nije samo do karika sta treba uraditi.

Da ne duzim mnogo.....

 

- lanac bregaste provera/zamena

- dihtung spanera lanca, spaner provera/zamena

- brezoni termo grupe provera/zamena

- dihtung cilindra

- cilindar na proveru/obradu ili zamenu

- klip sa karikama

- dihtung glave

- glava na proveru/obradu, zamena gumica ventila

- dihtung poklopca ventila

- nov antifriz, novo ulje motor

- svecica provera/zamena

- f. vazduha provera/zamena

 

Pod uslovom da je radilica zdrava, ako nije zdrava ondak napisano ^ pada u vodu tj spisak potrebnog se povecava ako mislis da bude sve po PS-u, naravno uvek moze i drugacije!

 

Sama zamena karika ne resava gotovo nista jer motor ima godina i km izvrtenu iza sebe.

Gore navedeno kad stavis sve na papir i podvuces _____ mozes doci do finog finansiskog iznenadjenja. Ondak dodjes do stvake dal je to isplativo uraditi.....

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Drug, motor kad trosi ulje nije samo do karika sta treba uraditi.
Da ne duzim mnogo.....
 
- lanac bregaste provera/zamena
- dihtung spanera lanca, spaner provera/zamena
- brezoni termo grupe provera/zamena
- dihtung cilindra
- cilindar na proveru/obradu ili zamenu
- klip sa karikama
- dihtung glave
- glava na proveru/obradu, zamena gumica ventila
- dihtung poklopca ventila
- nov antifriz, novo ulje motor
- svecica provera/zamena
- f. vazduha provera/zamena
 
Pod uslovom da je radilica zdrava, ako nije zdrava ondak napisano ^ pada u vodu tj spisak potrebnog se povecava ako mislis da bude sve po PS-u, naravno uvek moze i drugacije!
 
Sama zamena karika ne resava gotovo nista jer motor ima godina i km izvrtenu iza sebe.
Gore navedeno kad stavis sve na papir i podvuces _____ mozes doci do finog finansiskog iznenadjenja. Ondak dodjes do stvake dal je to isplativo uraditi.....
 
 
 
 
Znam ja to dobro druze moj i znam kad podvucem crtu na koju cifu se tocak zaustavi. Ali zaista mi ne pada na pamet da se uspustam u tako realno ozbilnu avanturu za novcanik. Ipak cu dolivati po malo ulja.
Vidim da mi 20/50 ne trosi ( ne u nekoj meri kao sintetiku) Jel smem uopste da koristim to ulje bez nekih problema? Ili da predjem na neko sinteticko?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350
On 31.3.2021. at 10:46, Daki je napisao:

Procureo mi je zadnji amortizer na Malaguti Madison 3 250i. Kakva su Vaša iskustva? Šta raditi? Gde kupiti? Koji su amortizeri dobri? 

Voleo bih da kupim nove, pošto planiram da se još neko vreme družim sa ovim komadom skutera. 

Da li je moguće reparirati? 

RMS iskustva? Mada bih voleo nešto kvalitetnije...

Hvala unapred 

Nigde nema u Srbiji .  Meni je drugar isao u italiju  pa  mi doneo  iz Malaguti Shop placeni sa donosenjem 280 e. Niko nije hteo da radi reparaciju  a ne odgovara nista ni priblizno  za tu dimenziju.Blago budi receno imas veliki problem sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, djordje jankovic je napisao:

Vidim da mi 20/50 ne trosi ( ne u nekoj meri kao sintetiku) Jel smem uopste da koristim to ulje bez nekih problema? Ili da predjem na neko sinteticko?

Trosi i njega al manje nego 10/40 tek manje od 5/40 jer je jelte dosta gusce.

Tu gradaciju mozes koristiti u spic leta kad su spoljne temp. vece.

Sad kad su jutra hladna a bogme i veceri, 20/50 ne bi trebao da koristis jer je ulje gusce i neces imati dobro podmazivanje svih delova u agregatu dok se bar malo ne zagreje.

Za sada koristi 10/40, kad otopli predji na 20/50 ili ostani na 10/40 uz redovno dolivanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Поздрав,

Користим малагути мадисон 3 250 2008 год, а пошто сам из Подгорице доста мало дјелова за њих има овдје. Интересује ме препорука неке добро снадбјевене продавнице у србији коју бих могао контактирати ( треба ми семеринг виљушке), а и неког ко ради са половним дјеловима типа треба ми лијеви жмигавац- стакло жмигавца и контролна табла (не ради ми црта на дигиталном километар сату, а ни показивач количине горива, ни механички ни на дигиталном показивачу - мајстор каже да је до табле...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg
On 14.5.2021. at 16:35, nikola.razic je napisao:

Поздрав,

Користим малагути мадисон 3 250 2008 год, а пошто сам из Подгорице доста мало дјелова за њих има овдје. Интересује ме препорука неке добро снадбјевене продавнице у србији коју бих могао контактирати ( треба ми семеринг виљушке), а и неког ко ради са половним дјеловима типа треба ми лијеви жмигавац- стакло жмигавца и контролна табла (не ради ми црта на дигиталном километар сату, а ни показивач количине горива, ни механички ни на дигиталном показивачу - мајстор каже да је до табле...)

Изгледа да овдје фали и мајстора... Што се тиче показивача количине горива ипак је пловак у питању , тако да и пловак тражим. Семеринг завршен, виси ми жмигавац, таблу бих промијенио ако је повољна и овај пловак. Да ли пловак мора бити оригинал или може да послужи са неког другог мотора?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Nikola,

 

Zaboravih da ti odgovorim.

Sto se tice delova imas na sajtu Kupujem Prodajem momke koji prodaju polovne delove iz NS su, mislim da se profil zove Motoroom (imaju bas dosta delova). Imas i u BG slicnu pricu samo malo pretrazi nisam siguran za ime.

Takodje na sajtu polovni automobili pa ides u delove i onda trazis za Madison-a mozes pronaci delove. Ja sam tu od nekog coveka nasao kociona kljesta i patosnice. On ima bas korektnu cenu, covek je iz SU.

 

Srecno sa pretragom pa javi ako jos neka info treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Хвала на твом брзом одговору, видио сам тај оглас на купујем продајем и изненадило ме кад сам их контактирао а они ми рекли да немају ништа за њих. Ал можда је тренутно... Хвала за трагове тражит ћу, елем ако неком испадне нешто од овога може контактирати. Мада видим да у европи могу се наћи, цијене су мало веће, а и уби достава... Имам осјећај да малагути дође нешто као јагуар или алфа ромео у аутомобилизму. Све скупо а ти улажеш, улажеш... Волиш

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pa i nije bas bio brz, proslo je par dana... :)

Ti momci slabo drze plastiku, oni imaju delove za agregat. 

Sto se plastike tice to sam video neki drugi oglas na KP, i na polovnim automobilima.

Ja sam narucivao iz italije ranije levi poklopac od zmigavca, tj morao sam da uzmem par... Cena nije bila velika 10-12€, ali je zato postarina bila oko 25€. Na kraju mi se namestilo pa mi je jedna drugarica donela. 

Inace mozes iz italije da se naruci neki krsic (da nije u voznom stanju) za 300-500€ pa onda da imas sve duplo, ako mislis da ti je to potrebno. Ja sam cak i tu opciju gledao, ali sam ukapirao da nemam gde to da skladistim i da mi u sustini i nije potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Поздрав,

Пођем да региструјем мотор, елем као и вазда нешто хвали, овај пут сијалице- позиција предња и стоп задња свијетла. Среди то мајстор, реалтивно брзо колико и треба времена за поскидат старе на madisonu прође регистрацију, идемо даље... Али не лези враже. Примјетим у току вожње на компу инструмент табле  да ми је напон акумулатора пао за двије црте (акумулатор је гланц нов од прије пар дана), изгасим свијетла он се врати на фул. Опет упалим свијетла падне, изгасим опет фул. Све у вожњи. По мени неђе свијетла вучу струју, дал су жице неђе у контакту или нешто друго ту сам да питам... Већ полако губим живце са мајсторима. Дал да покушам сам да тражим контакт ил опет код неког од њих? Ако има неко идеју пта би могло бити...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Proveri koje sijalice imas u farovima, moguce da na njega idu HS1 od 35w, a da je neko stavio klasicne H4 od 55/60w pa zato mozda imas problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Ради се о сијалицама у штоповима не у фаровима, њих је мјењао. Јел могуће да је ту јаче ставио?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Unimer u ruke i meri punjenje pa zapisi sta kaze na leru i pod gasom, sta kaze bez potrosaca i sa potrosacima.

Moguce da ti punjenje (regler-namotaj ili instalacija) ne valja kad ukljucis svetla tj potrosace.

Pisi sta kako za dalje smernice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

E овако, пошто је мајстор прије мјењања сијалица, лемио неке жице, направио је спој па је ту вукла струја. Сад је то сређено. Да не зна ко како се се гаси и шта може бити жута лампица, грешка?На инструмент табли задња десно. Од кад сам га узео упаљена је. Претходни власник тврди да се упалила од стајања преко зиме и да ће се изгасити, ал се то не дешава. Мотор иде сасвим добро и не осјећам никакве аномалије. Глуцерин је промијењен, ново уље и филтер. Сипао сам и бензин 98/100 октана да се продува али опет ништа. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Proveri da ti ne prepunjava akumulator, kad crkne regler hoce tako da se manifestuje.Kad pocne da prepunjava, izmedju ostalog, upali i check engine lampicu.

Ja sam imao taj problem.

Promenio član Novak Lazovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pa to jedino moze (mozda) da se vidi kad se prikljuci na dijagnostiku... Samo meni kad je to bilo otisao ECU (imas temu na forumu)... :/

 

Ako je step motor sto kontrolise ler, tj kolicinu vazduha, to bi moglo da se prsne WD kroz onaj otvor... Hoce on da se zaprlja i onda ne pravi dobru smesu i gori lampica...

Jel se desava da malo proseta ler gas, da ide preko 1700?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Pg

Сад сам силазио да провјерим. Лер је на 1700. Мотор ради одлично. Не осјећам никакве примјене у звуку, убрзању. Као што горе каже Новак Лазовић, реглер је био покварен и исти сам промијенио, ал лампица и даље гори.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Na mnogim skuterima kad se čačka oko struje, pojavi se check engine lampica, pa mora reset ECU,  TPS/ISC, šta već, da sistem ponovo uradi proveru. Izguglaj malo, moguće da ima i za ovaj model.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pozdrav ekipo . Da se pohvalim i ja problemom sa strujom.
Promenio 2 reglera, problem isti.
Kad uplalim sijalice vuce struju, kad ugasim odrzava napon, ali ne puni. Tako majstor kaze.
Predlaze da skinemo namotaje , pregledamo instalaciju, procitao sam za sijalice u postu iznad mada sumnjam da je do njih ( ali svakako cu gledati da stavim led) .
Jel se neko susretao sa ovim problemom?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja