Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima. Kupio sam ozloglašeni Madison k400. Da li neko zna koja je dimenzija semeringa radilice za njega? Ne zaključava mi sedište pa me zanima šta bi tu mogao da pogledam. Na koji način zaključava sedište pošto to radi preko kontakt brave, magnet ili nešto drugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 2.4.2018. at 22:31, Crni_NS je napisao:

Inace, evo kad vec pisem i slike silent bloka sto mi je uradio covek u NS.

 

IMG_20180313_180859.thumb.jpg.3c6e55f9f2f0c6235453ff57fa4289de.jpgIMG_20180313_180936.thumb.jpg.f15c6a1e0906c49cb48d00e81882c7cf.jpg

ZAMOLIO bi te da napises broj telefona tog coveka sto lije silen blokove ...kako si zadovoljan sa kvalitetom dali se raspao do sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Tek sam sad video poruku, ali koliko sam primetio snasao si se vec istog dana. 

Ali evo ipak da napisem za ostale. Sve info mozete naci na sledecem linku, da ne kucam ponovo:

Homemade silent blok

 

Sto se tice kvaliteta, rekao bih da je odlican, traje vec godinama bez problema. E sad jedino bih voleo da je ta guma bila za nijansu meksa, ali mislim da ne smeta (to je bas sitnic).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja imam za Madison 3 250ie 2007, mislim da sam vec kacio na forumu pa potrazi malo ako ti nesto znaci, da ne kacim ponovo. Ne znam sta ti konkretno treba i za koji model (godiste)?

Ja imam u tri pdf: za agregat, motor u celini i elektroniku... U slucaju da je motor u celini (plastike i ostalo), onda je to sve isto kao i kod Madison 3 125 ie.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Planiram da odradim folije na Medison -u 1.Svaki dobar predlog je dobro doso.Trazim po netu , ali nista nesto da me ono bas odusevi da kazem to je to... Aj pomozite :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja sam pokusao sa folijama, ali se nisam nesto proslavio (imas u temi Sredjivanje Malaguti Madisona 3 250 ie), na kraju sam odustao i ofarbao ceo motor za 120€. 

Jako je tesko na mestima gde ima dosta krivina i ostrih uglova, u mom slucaju prednja maska, blatobran... Ovo ostalo, ona plastika sto ide dole i bocna je i prosla nekako. 

Mozda jedini savet koji imam je da radis dok su plastike fiksne i obavezno da ti neko pomaze. Ja sam drzao i plastiku i foliju i fen i onaj alatic (kao kartica), bio sam kao hobotnica... Krajnji ishod je bio bacenih 100€ i plastike odnete kod farbara.

Ne bih da te obeshrabrim, samo ti kazem realnu situaciju, da znas u sta se upustas. Lako je kad se rade ravne povrsine koje ne mrdaju (na primer hauba od auta), ali kad krenes u nesto kompleksno kao sto je u mom slucaju bila prednja maska, onda je frustrirajuce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750
On 3.9.2020. at 15:56, djordje jankovic je napisao:

Planiram da odradim folije na Medison -u 1.Svaki dobar predlog je dobro doso.Trazim po netu , ali nista nesto da me ono bas odusevi da kazem to je to... Aj pomozite :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

U pravu je kolega Crni_NS  tesko je raditi foliju  na plastici pogotovu na nekim mestima  ... mnogo je lakse ofarbati , Mozes i sam sa pravljenim akril sprejom , naravno uz odgovarajucu pripremu povrsine (isto vazi i za foliju) A mozes i konbinovano farba  na vece povrsine folija samo detalji ... ja sam moj tako radio  :Bandolero:

IMG_20180906_152600.jpg

IMG_20180902_182719.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako plastike nisu ostecene nego bi samo promene radi onda preporuka za Plast dip foliju u spreju, ako su izgrebane mora priprema kao i za farbanje jer se vidi sve kada folija legne, vazi i za sprej. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Nisu izgrebane plastike , dosadilo mi klasicno sivilo. Sto se folije tice radi mi profesionalac koji se 20 godina bavi automobilima i motorima. Rekao mi je bukvalno sta zamislis to radimo. Tako da za to i nebrinem. Evo neki od primera koje bi radio. Svidja mi se Mr Hayde kako je odradio , ali ne bih toliko napadno. Verovatno cu ovako , crni , na sredini i volani karbon neki blagi ,cisto da promenim crno,sivi karb, dodam recimo crvenu tamniju oko farova i nekoliko detalja i to je to... e073e0c27e5bf11cd6cdde1587d99296.jpg&key=2a2030597c5fa90eaae89732901596b3f9fc5b0666bf3d32bae66e5b8db8a6d8

 

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750

Sad cu da probam da nadjem  neku fotku ... bilo je to davno ... rekao si da ti se svidja crno-siva kombinacija         :yamaha:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Sad cu da probam da nadjem  neku fotku ... bilo je to davno ... rekao si da ti se svidja crno-siva kombinacija         :yamaha:
 
Haha. Iskreno svidja mi se i ova tvoja. :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Reko si da je napadna ...shalim se  ...   nasho sam     evo ti josh neke ideje ...   :na_glavi:
IMG_20180902_235432-1.thumb.jpg.0ca2cbf9f7141b92a938f7e101df2894.jpg
IMG_20180902_234421.jpg.eaf2a536de3417774d48f3a5f974226c.jpg
IMG_20180906_152000.thumb.jpg.1d00fad33668e4dfea567e9cba94d5a8.jpg
Realno kida kako je dobar :) Mozda padne neka kopija , pusticu slike ovde. Hvala ti :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750
pre 38 minuta, djordje jankovic je napisao:

Realno kida kako je dobar :) Mozda padne neka kopija , pusticu slike ovde. Hvala ti :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

To pod obavezno ... :jee:  da vidimio sta si radio  :Bandolero:

IMG_20180906_152231.jpg

IMG_20180902_121122.jpg

IMG_20180902_180001.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 50 minuta, djordje jankovic je napisao:

Realno kida kako je dobar :) Mozda padne neka kopija , pusticu slike ovde. Hvala ti :)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

ako ti je jos ova zadnja guma na motoru,proveri smer ... :stabre:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Procureo mi je zadnji amortizer na Malaguti Madison 3 250i. Kakva su Vaša iskustva? Šta raditi? Gde kupiti? Koji su amortizeri dobri? 

Voleo bih da kupim nove, pošto planiram da se još neko vreme družim sa ovim komadom skutera. 

Da li je moguće reparirati? 

RMS iskustva? Mada bih voleo nešto kvalitetnije...

Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ko, kod nas, prodaje delove za Malaguti? Na koga, konkretno, si mislio kad si rekao kod nas? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Tesko da ces naci nove kod nas. Ja sam sad trazio dihtung dekle magneta (agregat je piaggio 250ie koji ide u dosta skutera) pa sam jedva nasao, razmisljao sam da pravim sam, cak sam i pokusao sa nekim silikonom, ali neuspesno. Toliko o nasim lagerima. 

 

Generalno mislim da su ti amortizeri problematicni, tj kazu da se desava cesto da procure. 

Ja sam na kraju resio tako sto sam uzeo polovne od ljudi koji donose od preko pa prodaju u delovima i to ne za Madisona 3, nego sam na kraju dobio neke od neke yamahe. 

 

Neka me isprave ostali, ali mislim ako su zamenski skinuti sa nekog skutera istih gabarita (250cc i priblizne tezine), a fizicki ogovaraju, tj mogu da se ugrade onda je ok da stavis te druge, radice posao. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja