Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

125 ce brzo da smori. Ovo ako je EFI (ajnspric) je solidan maxi. Ja sam generalno pre za 250-tke ali i 200 EFi moze da posluzi. Sta god kupis - izbegavaj karburator varijantu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

hvala   na preporuci   imacu u predvidu  .A dali se lako moze videti  dali je jedno ili je drugo ili  ima to u soobrakajnoj knizici neke oznake  ili treba fizicki to proveriti  jer ne verujem da i ovaj sta ga prodaje to  zna  .

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odes sa desne strane, cucnes i pogledas crevo koje ide od kucista filter vazduha ka motoru. 

Ako vidis da je crevo nakaceno na karb, ondak nemas ubrizgavanje i ako bi trebao biti EFI zbog 2006 godista, ma da ne mora da znaci jer moze biti 2004/2005 sa prvom regom u 2006 godini i eto zajeba moguceg.

Ili digni sediste i vidi da li ima plastican prozor kog drze 3 srafa, odvi, skini poklopac i videces jel karb ili nije (vidi se dizna na usisu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Slazem se sa @alexanto da ce 125 brzo da te smori... Mislim da nije velika razlika izmedju 150 i 250 u ceni. Mnog ces vise izgubiti ako kupis sad 150 i sledece godine prodajes da bi kupio nesto jace. Za voznju po gradu i kratke izlete (do 100 km) 250 cc je taman.

I ja sam ljubitelj IE, ali u poslednje vreme bih vise voleo da sam imao karburator... :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja u svojoj glavi... :) 

Mislio sma na jedno (125 cc), a napisao drugo. To mi se cesto desava :lud:

 

Vidim i da je rec bila o kymco, pa evo i tu da kazem neko svoje skromno iskustvo. Ja kad sam kupovao maxi samo sam hteo kymco 250 cc, i probao sam bio 2-3. Bili su mi nekako glomazni, teski za upravljanje, ali sam tada mislio da je to normalno jer sam pre toga vozio 50cc i da tako treba, tako da nisam odustajao i dalje sam tragao.

Jednog dana sam slucajno probao jedan madison 3 u NS (kao ajde na preporuku, ali i dalje je kymco br 1), kad ono vozi se kao bajs :D Na zalost, nismo se dogovorili oko cene, ali od tog trenutka sam znao da hocu samo madison i kupio sam prvi naredni. 

Slazem se da se treba dobro raspitati, ali vazno je i isprobati bez predrasuda i onda odluciti sta najbolje lezi.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Hvala na odgovorima nisam bio u mogucnosti  da se javim radi posla  .Telefonski sam razgovarao sa gazdom skutera rekao je da je elektronski  karburator ali  treba proveriti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Malaguti Madison 250RS

Pozdrav ljudi,da li neko mozda zna koji semerinzi (dimenzije)idu u prednje vile na medisonu 250rs 2005 godiste sa piaggio motorom(da ne skidam moje ako ne budem mogao da nadjem odgovarajucu dimenziju)?Resio sam da izremontujem i promenim ulje,nisu procurili,samo eto, da se resim sada dok ne mogu da vozim...Koliko ulja staje u jedan stap(procitao sam da od vrha vile do ulja treba da je 105mm)kod mene sam izmerio da je 115-117mm do ulja.I da li IPONE fork full synthesis 15 gradacije odgovara ili nesto drugo.Hvala Vam na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Okrenes neku od radnji koja se bavi moto delovima, kazes model motora i oni ti posalju odgovarajuce semeringe. Takav tip semeringa tesko da ima po radnjama koje prodaju semeringe standardnih dimenzija. Ovi ti budu oko 1500 din. 
Ulja 170 u oba stapa. Odgovarace ti i to 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Malaguti Madison 250RS

@muljaz hvala Zvao radnju oni imaju za madison 3 od 2007(mislim)pa na gore.Nisu sigurni jel odgovara i za madison 2 2005 god.Isto tako i lezaj volana imaju za madison 3 od 2007 pa na gore.Jel i lezajevi volana odgovaraju od 3?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto sam ja trazio ide 36x48x11.
Sto se lezaja tice, prelistaj malo ovu temu, mislim da je neko ranije pisao koji ide.

Ja nesto mislim da je to oko vesanja isto na svim generacijama, ali ne mora da znaci da sam u pavu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Malaguti Madison 250RS

Hvala,lezaj su samo spominjali niko konkretno nije rekao koji i da li moze od 3-ce.U radnjama kao nemaju za to godiste nego samo za trojku, a nisu sigurni da li taj odgovara.(valjda im se nije dalo objasnjavati).Semering sam i ja nasao taj ali za madison 3 da ide.i opet za dvojku nista.Moguce da je to sve isto pa zato nema info o dvojci.Hvala ti na odgovorima i vremenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Skidanje i otvaranje fara. Jesi li smirglao spolja ili samo polirao?
Jel zna neko kako da resim ove zute farove?
Probao sam sa poliranjem spolja , ali probelem je u unutrasnjem delu farova... a214d3dd4a1641b25baa161e1a00989d.jpg&key=3831e4f16036865dd92619b1d864bd001408a492c0c6d39f9d237a12218a2f50ee0a34f878a2df8695cc9212ad70388b.jpg&key=4a5b0bd7f81769a032400b8c60731df56dcc7cc3c9356e52c0e71e1d84064d572ad79152e0f783043dce43707ee9f3c5.jpg&key=cfa13be199ac6837a6fe6683f128c058c272838c339219f756cfa590dd0631d9

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



I smirgalo vodenom, 600,800,1200 pa 2000 i potom polirao.... Nikakav naredak nisam video. Jel si u toku ko otvara, sredjuje to?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bas su pozuteli, tesko ces ih vratiti da budu kako treba. Ti farovi imaju neki kao medjuprostor unutra i tu prolazi prasina i vremenom se nakupi. Mozes da probas da ih operes iznutra, sigurno ce biti bolje. Skida se ako se dobro secam, prednji tocak, blatobran, komplet maska pa onda farovi, kad se isti skinu razdvajaju se i moze da se dodje do unutrasnjosti. Bitno je kad se skinu i kad se pere sama unutrasnjost da se ne pritiska puno jer se lako skida onaj sjaj lak sta li je vec sto reflektuje svetlost. Samo lagano i polako. Jeste veci posao ali je izvodljivo, ja sam sve sam ocistio pre, uhhh, ima ves skoro desetak godina.. Evo neke slike

Photo168.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bas kao sto je kolega napisao... 

 

Ima taj neki nagib i kao feder srafove gde ulazi prisina i godinama se natalozi. Kad vec isperes iznutra, vidi da tu unutranjost sto daje refleksiju resis. 

Mrzeo sam oba malagutija zbog losih svetala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Dok traje ovaj karantin iskoristicu priliku da resim farove kako ste mi lepo objasnili.
Postavicu slike kad zavrsim. Hvala vam puno na pomoci.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Malaguti Madison 250RS

Pozdrav ljudi,da li neko ima da proda,nabavi,zna gde ima.... staklo prednjeg levog zmigavca(samo prvidni deo ili kompletan ako tako ide) za madisona 250RS 2005 godiste?Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja