Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja mislim da ti samo glavi step motoric.Imas na usisu jednu malu rupu kroz koju ide vazduh kada je klapna zatvorena, a step motoric ti tada kontrolise kolicinu vazduha i ako glavi ostaju ti obrtaji malo visi nego sto bi trebalo.Ocisti ceo usis i prsni malo WD-a u tu rupicu i trebalo bi da sve bude u redu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pa kad ga ugasim, desi se posle da tesko upali (kad je zagrejan), bas moram da verglam. 

Nesto se tu desava i ja mislim da je sa tim step morcicem jer se malo cuje da krlja kad se pali i gasi na kill switch, ali to je sve zapakovano u kucistu i tesko je prici tome. Ja sam to malo ocistio sa benzinom napunio, ali nisam prsnuo wd. Sad ne padaju obrtaji stoje na 2300 kad je zagrijan i svetli zuta lampica (ali ne stalno).

Odvezao sam juce motor kod majstora pa cemo videti sta se desava. Pisem kad budem imao vise info, ali hvala na savetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc
On 10/16/2018 at 6:56 AM, ziksic said:

Zdravo svima,

stao Malaguti 3 125cc pa ni da mrdne.

Preneki dan krenem ujutru i nisam prosao 500 metara a on kao da je ispao iz brzine i culo se neko zujanje.Zujanje kao...pa najblize kao kad spadne lanac na bicikli a ti i dalje okrećeš pedale samo znatno jace se čuje i bže okreće ,naravno.Kada sam stao morao sam da držim gas da se ne ugasi jer je poceo teze da radi.Kasnije nisam mogao da ga upalim.Teško vergla,kao slab akomulator zimi.Zadnji točak okrećem rukom bez problema a i ništa se ne čuje.Ima ulja i u motoru i u menjaču.

Da napomenem da mi se zimus nekoloko puta desilo da mi zaklapara dok ne uhvati brzinu(ujutru kad je hladno).Hteo sam da vidim šta se to dešava ali sam promenio posao i nisam ga vozio često i tako i ostalo mada je išao super.

Najviše me čudi što neće da upali.

Vaša mišljenja,šta da gledam?

Hvala

Pozdrav svima!

Posle dužeg vremena skuter je sredjen.Uspeli smo da upalimo skuter ali sa drugim akomulatorom,moj je bio slab.Radio je ko traktor ali....olabavio se sraf na radilici pa su peraja kačila lim na dekli  i tako se culo zujanje nalik lancu.

Sad opet radi ko sat!

Hvala svima koji su pokušali da pomognu savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ljudi samo da potvrdim kao sto je @Novak Lazovic rekao u pitanju je step motor... E sad problem je u tome sto je on zapakovan u kucistu kompa, tako da ga nije lako promeniti nego se to menja u kompletu sto je nekih 120€ polovno (nasao majstor u BG-u). 

Kako je vec ove sezone otislo 600€ na komplet sredjivanje skutera i na kraju ga vozio 3 dana, mislim da ce ova popravka da saceka sledecu sezonu... Eto toliko... :ups:

Hvala svima na pomoci, stvarno je vrhunski forum kao i njegovi  clanovi... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pozdrav drugari,

Imam Madison 1 152 ccm iz davne 2000 godine....

I imam pitanje koje muci uglavnom sve vlasnike Madison-a:) 

 

Retrovizori traskaju i lupaju po rupama i na neravnom putu.

 Pokusao sam kvalitetnim lepkom,ali drizi malo i obavezno negde zveknem,zakacim i opet ,,Jovo na novo ""...

Ima li nekog resenja za ovaj problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja na kraju sezone ispustim ulje da ne stoji preko zime (ovo me je naucio @Satelis) i naravno pocetkom sezone naspem novo i promenim filter... :)

Po sezoni jedva predjem 2000 km, a mozda i manje nisam nikad pratio to detaljno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Crni_NS je napisao:

Ja na kraju sezone ispustim ulje da ne stoji preko zime (ovo me je naucio @Satelis) i naravno pocetkom sezone naspem novo i promenim filter... :)

Po sezoni jedva predjem 2000 km, a mozda i manje nisam nikad pratio to detaljno. 

Ih ih nisam bas siguran da si to od mene mogo cut  :stabre:

 

Kad smo vec u butiku.... krajem sezone treba gadjati da se poklopi mali servis ili ti zamena ulja u motoru kao i filter. Upaliti motor da provrti sto bi rekli, ugasiti da se spusti sve u karter i nema pipanja. Pocetkom sezone kljuc u bravu i vozi.

Bitno je da staro ulje koje je vec dosta tamno ne ostane u agregatu tokom zimskog ili bilo kog duzeg sna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Onda sam ja permutovao, znam da si pisao na ovom forumu da treba ispustiti staro ulje da ne stoji preko zime. Izgleda da ja nisam razumeo dobro da odmah sipas novo, mada ima logike, a i prednosti jer cim svane neki lepi dan motor je spreman za voznju... :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Imam Madisona 150ccm. Motor mi ne puni akumulator .
Majstor kaze ili namotaj ili regler.
Ispitacu sutra kod elektricara tacno sta je frka. Zanima me jel pase sa Yamahe majesti 150ccm ili nekog drugog motora namotaji i regler?
Jel se neko sretao sa ovim problemom?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ne mogu ti sa 100% sigurnoscu reci ali nema logike da prave razlicite namotaje za istu masinu osim ako nisu nesto menjali kroz godine proizvodnje.

Ne znam gde ces da trazis namotaje ali i kad ih nadjes uzmes lepo pa ih uporedis sa tvojim starim, a onda odmah vidis i da li ti regler pasuje na dzek koji dobijes sa sve namotajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Malaguti Madison 250RS

Pozdrav drugari, imam medisona 250rs, piaggio masina, 2005 godiste, potreban mi je lezaj volana, u radnji imaju za 2006 godiste(medison 3).Da li neko zna da li pase taj od 3/ke na ovog mog 250rs(2/ka) ili neko zna gde ima lezaj za ovog mog medisona?!Hvala Vam unapred.Lep pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ja sam to prvi put menjao kod majstora i receno mi je da je neki konusni lezaj koji kosta oko 30e. Pristao sam na zamenu, medjutim posle nekog vremena se opet pojavio luft u upravljacu.

Ovaj put sam odlucio da sam pogledam i unutra sam nasao obicne kuglice kao kod bicikla (dve velicine). Jedne sam kupio u servisu za bajseve, a drugu (vece) nisu imali pa sam to potrazio u prodavnici lezajeva i nasao za neke sitne pare (mislim da je sve ukupno bilo 200 dindzi :)). Mogao sam odmah da kupim i jedne i druge u prodavnici lezajeva, ali nisam znao... Ovaj servis bajseva mi je bio na usput pa sam usao da pitam onako i nasao te manje jer je dimenzija ista kao i za bajseve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 21.3.2012. at 8:24, AcaS je napisao:

Medison 3 250 narandzasti :D . Uzeo ga prosle god i presao 7000km i iskreno sluzi extra. Trenutno sam u fazi menjanja guma,servis sam radio pre 2000km ali posto je stojao celu zimu,opet cu mu uraditi,tj posle 1.aprila(posle plate),i obradovacu ga sa nekim lepsim loncem :) Toliko za sada.

 

Koje su fabricke gume za 250 2009 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@zagydejan

 

Druze citirao si post od pre 8 godina :stabre:

 

Procitaj Pravila ponasanja na Forumu, red je da se predstavis, kazes dobar dan, pomoz' Bog a ne ovako k'o racija... :jok:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ljudi,

 

Treba mi pomoć... Jos uvek nisam resio ECU, tj. taj servo motor sto je glavio i izbacivao gresku na kompu. 

Na kraju prosle sezone sam motor odvezao do majstora, jer nisam hteo da cackam nista zato sto je u tom kucistu upakovan i komp pa da ne napravim jos vecu stetu. 

Medjutim kako problem nije resen i u procesu sam nabavke novog dela (ali ide malo teze, tu mi najvise i treba pomoc), odlucio sam danas da otvorim i da pogledam.

Kad ono (fotka ce bolje opisati zateceno stanje)

 

IMG_20200311_115326.thumb.jpg.e6741e774c894e0fb259304806120bf8.jpg

 

Puno silikona...!!! :grr: Primetio sam ja silikon unutra gde je klapna, ali sam pomislio da je slucajno kanulo kad je dihtovano kuciste.

 

Zamisljam sledeci scenario... Majstor otvara kuciste, proba da izvuce servo, ne uspeva, nego ga izlomi skroz i na kraju namesta ga u polozaju da drzi na 1700 obrtaja i sve zalije silikonom...

Ja razumem da nije radilo, da je trebalo da se podmaze, ocisti, zameni... Ali tako da se uradi, to ne razumem. 

Jos nije moga da izvuce servo pa je busio rupe na kucistu

IMG_20200311_115346.thumb.jpg.6631453c3927c16bbe95c892f1e85737.jpg 

 

I evo sta je ostalo od servo motora kad sam ga napokon iscupao...

IMG_20200311_134003.thumb.jpg.89932d2d8b7d7d33629779a83b1964fc.jpg

 

Samo je ovo regulaciono telo bilo zaliveno unutra.

 

Na kraju mi se jos iskukao kako se namucio... Trazio mi ja mislim 3000, ja ga castio, dao mu 4000 reko, potrudio se... :ljut: 

 

Nego sad ne vredi kukati.... Zanima me sledeci. Da li ima neko da znate ko stvarno moze da popravi ovo, tj sad da stavi novi step motor? Da li se to uopste radi? Znam da mogu da kupim celo kuciste, ali onda kupujem i komp koji je ispravan, sto mi sad nije potrebno. 

 

U slucaju da moram da kupim, koji model meni odgovara sem originala, koji je tesko naci (bar ja jos nisam uspeo)? Koliko ja znam ova elektronika se ugradjuje u dosta skutera, ali je samo razlika sto neki imaju kodirani kljuc, pa onda on fizicki odgovara, ali ti pinovi i software ne odgovara, pa zato ne radi. Inace to mi je rekao majstor, i da je probao od nexusa i jos nekih modela i da ne pase, mada sad sve uzimam sa rezervom sto je rekao. 

 

Evo i originala model je 32MIU1.E1

 

IMG_20200310_141841.thumb.jpg.12f1448c3c7dccf582f299fe1c9fc5a9.jpg

 

Mislim da ima dosta ovih modela koji nemaju kodirani kljuc . Evo na primer Nexus ovaj petrol injection (immobilizer je kodirani kljuc koliko sam ukapirao)

Screenshot_20200311-183620.thumb.png.de1e14eade5fe0dc8f760ec842dab0fd.png

 

Rezime za kraj:

  1. Da li ima neki servis koji samo ovo radi?
  2. Da li neko zna gde mogu da kupim polovan deo (komplet kuciste i komp)
  3. Da li odgovara deo od drugog skutera iste kubikaze koji nema kodirani kljuc 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Nesto mi pade na pamet, evo malo literature za Madisona 3 250 ie da bude na jednom mestu ako nekome zatreba... ;)

 

madison3_250ie.pdf

 

MO Madison 3 250 IE Engine ENG.pdf

 

MO Madison 3 250 IE Troubleshooting ENG.pdf

 

Samo se nadam da nisam ovo vec kacio ranije... :ups:

 

Bilo bi dobro da dodam i pritissak u gumama, kolicina ulja, filter (mada vec je bilo reci o tome, samo je razbacano na prethodnim stranam... )... Eto, ako neko zeli, moze da dopuni...  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav

Hteo  bih da nabavim  malaguti madison s200   (procitao sam  na forumu  ali  oko tog modela sam nasao  dosta malo ) godine 2006 predjenih  20000km cena je 1200 evra  dali je  cena korekna za taj tip modela  i  i kako se isti pokazao .Dali se nalaze rezervni delovi  kako sam procitao da je dosta tesko   a i neznam koja masina isti  skuter poseduje  dali  Piaggio i  Yamaha  ili nesto trece .Inace izgleda dosta  sacuvan dve nove gume   ulje promento.Zanima   me iskustva   pozitivne  i negativne ,neki ga hvale neki   ga kude .Bio bih vam puno  zahvalan na odgovorima.

 

Pozdrav Blazevski  

malagut.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ovo ti je Piaggio masina - Leader. Vidi da li je sa karbom ili EFi. Razlika u potrosnji zna biti i preko litre. Problem mogu biti plastike, farovi, stop lampe i instrument tabla - ostalo je resivo... Cena? Jbm li ga, uporedi po oglasima ako ima istih modela ili slicnih po kubikazi i godistu, Piaggio, Aprilia, Suzuki, Yamaha, Derbi, Peugeot...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

hvala na odgovoru .Inace  kod nas su cene naduvane  sve sto si naveo  u tom rangu  je iznad  1000  i  1500 evra ako ne i jace  .Dali e pouzdan kao skuter  za razliku od ostalih koi si  naveo  ili da trazim nesto  drugo pouzdanije  ponudili  su mi  i kymko  125 za 1000 evra  dok 250 kimko 1500 evra e sada  treba se odluciti  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja