Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

Jel zna neko koji treba da je napon sa namotaja sa one tri žice meni pokazuje 40v pri 5000 obrataja neznam da li je to dovoljno jer na leru puni čim upalim svetla padne na napon akomulatora.U pitanju je Madison 200 ,2003god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

Verovatno je legler ako ti kažeš da je dovoljno a vidim da je menjan kao nov samo kinez garant.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Mada treba odraditi jos koju proveru. Na leru voltaza na fazama. I pod opterecenjem. Jesi merio unimerom ka masi namotaje ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

Nisam baš toiko iskusan ali znam da koristim unimer,nisam sem toga ništa više proveravao osim pod većim gasom sad neznam tačno koliko je bilo ali  diže mislim negde oko 80.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok a kako padne napon, na tabli pokazivac ili na unimeru kojim meris akumulator direktno na kleme ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 250ie

Braćo Malagutijevci,

neko mi je odlomio desni retrovizor na Madisonu 3 250ie, ja ga zalepio i malopre mi je definitvno otpao na autoputu. Gde bih mogao da nadjem polovan kod nas?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu, ako on nema ondak probaj kod Gavre iz Subotice ili vidi u Bellamoto da nemaju neku varijantu u RMS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 250ie
Nema na cemu, ako on nema ondak probaj kod Gavre iz Subotice ili vidi u Bellamoto da nemaju neku varijantu u RMS-u.

Našao, čovek ima Aladinovu pećinu, videćemo za ostale stvari ako ne daj Bože zatreba...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

 Pozdrav narode, hajde malo da priupitam...izgleda da mi se smeši jedan S250, 2000 godište. Obzirom da nisam vičan ovom skuteru molim iskusnije da mi kažu na šta da obratim pažnju pri pregledu a pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Yamaha Fz6n 2005

Pozdrav ljudi imam jedan problem skuter prilikom kretanja ima velike

vibracije bukvalno mi se trese kofer ko da hoce da otpadne i ceo motor se stresa od rucko

vizira itd i to ke negde do 2500 obrtaja znaci prilikom kretanja a posle nakon toga te vibracije kao da nestanu ili se smanje, da napomenem da su te vibracije znatno vece kad je motor hladan a kad je da kazemo ugrejan kad je temperetura na pola onda subza nijansu manje..

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim problemom?

Inace da napomenem da su silen blokovi po mom misljenju bas bas losi znaci masinu tj karter mogu da pomerem kad pritisn jace napred nazad.

Evo su slike silen blokova.

 

599B3D05-787E-40D9-BF33-21A1CB1D6A86.png

DFC85892-1BB0-4D8C-A2C9-531B7223F796.jpeg

8B9EC006-C33E-47E8-B734-928B2532E29A.png

2E9323B6-DDFD-47F2-997B-985390D323A8.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pozdrav ljudi, 

 

Ovo leto mi izgleda nije sudjeno sto se voznje tice... :(

Taman sam sredio skuter skroz, vozio par dana kad ono crkla pumpa za gorivo, tj. nije skroz crkla nego se desi da nekad malo radi nekad nece, pa samim tim nece ni da upali. Zbog toga sam skuter gurao dva puta po par km i isto toliko puta rasklapao dok nisam kupio novu i zamenio. 

Nakon toga, pojavio se novi problem. Skuter tesko pali pri nizim obrtajima (1700 - 2500) se ponekad ugasi. Generalno jako lose radi u ovom opsegu (najvazniju stvar sam zaboravio u pitanju je madison 3 250 i.e.).  Citao sam na forumu da je mozda rec o akumulatoru, rekoh ajde da proverim (mada je nov), ali sam ga mozda ispraznio dok sam imao problema sa pumpom. Otisao sam u prodavnicu gde sam kupio akumulator, covek ga stavio na dijagnostiku on perfektan. Dalje mi je palo na pamet da zamenim iridijumsku svecicu (stavljena pre 300-400 km) rekoh mozda je ona. Uzmem staru koja je obicna koja je bila pre ove i radila ok, ocistim malo zamenim malko bolje, ali i dalje nije to to. Pustim ga da se malo zagreje, zatim turiram izmedju 1700 - 2500 obrtaja, radi jako lose. Ne primi lepo gas u ovom opsegu, a kad spusta, zna da padne na 1400 i nizi i da se ugasi... Ponavljam to par puta, dok motor nije dostigao radnu temperaturu, ugasim, izvucem svecicu, kad ono kao da sam je u katranu drzao. Znaci imam problem sa prebogatom smesom na malim obrtajima... :stabre: Inace preko 3500 je sve super, motor ide normalno. 

Nadam se da sam uspeo da vam donekle docaram sliku, e sad ako neko mozda zna sta je uzrok bio bih jako zahbalan. Meni to sve vuce na komp koji je smesten u kucistu gde je leptir gas... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Imao sam taj skuter. Mislim da fabricki ide iridijum svecica, tj. 100% ide iridijum. Mozda samo ta sto si kupio nije odgovarajuca. A sto se tice brebogate smese nisam siguran da li on bese ima lambda sondu. Ako je ima mozda ona pravi problem. Možda se Satelis javi i posavetuje. A iskreno, posle toliko muke, spakuj motor i odvezi kod Dr. Satelisa da ti resi to. Vidis iz njegovih postova šta i kako pedantno radi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Da znam da je pedantan i dobar, procitao sam skoro sve njegove postove, cak mi je i pomogao savetima u par situacija. Tu mi je jedini problem sto sam ja u NS, pa mi malo daleko. Probao sam ovde da kontaktiram nekog od majstora da pogleda, ali nisam imao puno srece neki na odmoru, neki imaju luksuz da biraju posao i tako... :( 

Stavio sam ja iridijumsku svecicu kad sam radio veliki servis. Ima on lamda sondu ali nesto sve mislim da nije do nje. Problem je nastao kad sam zamenio pumpu (koja je ponekad kocila pa nije htelo da startuje), i stavio mislim neku od RMS proizvodjac koja je za piggio i od tada u nizim obrtajima se gusi dok preko 3000 radi normalno.

Ne znam sta da radim da probam da vratim staru pumpu pa da probam kako sa njom radi. Mislim ona je i dalje ispravna, jedino nije pouzdana, malo radi malo ne... Pa ako radi ne znam da opet menjam pumpu... Bas nemam ideju... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

RMS je najgore moguce sto si mogao da kupis. Vrati staru i probaj. Verovatno pritisak goriva nije ok. Ako neko moze neka izmeri pritisak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

E bas bezveze... Pa jedino sam tu nasao u motobike i pise da je za piaggio. Platio sam novu 3000 dok su mi za polovnu trazili 50€, pa sam zato uzeo ovu, reko opet je nova pa makar i kinez (mislim da je kineska). 

Problem je dok sam skidao staru, odvalio sam onaj jednosmerni ventilcic sa nje, sto je na izlazu. Ali dobro... Valjda ce posluziti za probu.

Ajde cim probam javljam kako radi stara, tj da li je do pumpe... 

Hvala na brzom odgovoru... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

E jbg... Jesam kad ono crno rebrasto crevo ne mozes skinuti... :grr: 

Nista onda da probam na ovoj novoj da nabudzim manometar i izmerim pritisak... Gde je idealno mesto za merenje i koliki treba da je pritisak na leru i inace u radu? Tj u kojim granicama se krece?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Mislim da ti i ta pumpa pravi problem ali napamet možemo samo da nagadjamo.. I tako ćeš nagadjati, lutati, nervirati se i prodje sezona, a ti motor ne popravi. Tvoj motor, tvoja odluka i to poštujem. Ali videces na kraju.. nije ti daleko veruj mi.. ja iz Kragujevca vozim motor kod Dareta, Dado iz Backe palanke, Alexanto iz Žablja..itd.. i nije to bez razloga veruj mi.

Pozdrav

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Samo da javim da je status i dalje nepromenjen... :ups:

U medjuvremenu sam kupio polovnu originalnu pumpu, namontirao sa svim plastikama i filterima (uzeo sam ceo komplet) i na kraju isto ponasanje... U jednom trenutku sam primetio da je ono vakum crevo sto ide od rezervoara ka filteru i atmosferi zgnjeceno sa sedistem i taman sam se obradovao da je to u pitanju (jer i to pravi probleme, valjda vakum u rezervoaru gusi pumpu i protok), ali kad sam resio to, problemi su i dalje ostali...

Danas cu da zovem majstora pa da teram skuter, nisam mogao pre bio je covek na odmoru. Nego hteo sam da vas pitam primetio sam nekad da hoce da zaglavi gas i tako drzi zakucano (ne mislim na rucicu), jel to pokazatelj da je otisao komp?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja