Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ljudi, jel zna neko na koliko se ono bese pumpaju gume na medisonu 3?
Negde sam naso da je prednja 27psi (oko 1.85 bar), a zadnja 28psi(oko 1,95 bar). Jel to ok?
Inace na skuteru su michelin city grip gume (mislim da su 120/70 i 140/60 obe 14-ce).
Po uputstvu, obe moje 13ce na 2.0 a sa suvozačem, zadnja na 2.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Hvala na brzom odgovoru... Nesto mi puno to 2,2 bar, mada imam ja 100 kg... :)

Stavicu za pocetak na 1,9 bar prednju i 2 bar zadnju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Добро вече свима,

да ли неко зна да ли сензор за мерење брзине паше на мадисон 3 125ццм од мадисон 3 250ццм?

хвала унапред

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS
23 hours ago, Novak Lazovic said:

To ti je po uputstvu za korišćenje.

Taj skuter sam kupio nov u Trionu i vozio 4 sezone pa znam:)

Pa to je onda info iz prve ruke... Vazi hvala... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pozdrav, jel imao neko iskustva sa nabavkom lezajeva volana za malaguti 2009 ? Ne pricam o RMS proizvodjacu, taj set ima u kompku. Trazim nesto u kvalitetu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Jutros primetim kako ''nešto'' mrdusa na dodir iznad kočionih klešta pa reko da pitam šta je to i da li tako treba. Evo slika. Ovaj mali deo koji viri ispod plastike

 

ab74d8ec255197eab0f80675076875f7.jpg&key=93f574ee57f52786b129e885d73078bd05c605922303fef9f5d1b546e4d0d7e4d7e678d612246e56104b8a22445a9097.jpg&key=788891345c5e78a8f772ce46615dc2cebbb474b6be37f26b96cd4470d14dc9b5

 

Evo i video. Nadam se da se vidi sta me muči

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

To ti je osigurac koji naleze odozgo preko disk plocica, nije nista sto bi trebalo da te brine, cak ni sto se malo mrda.Samo vozi i uzivaj.

Ovaj klin sa strane ti drži disk pločice u klještima, a taj osigurac se proteže odatle gde si ga mrdao pa ispod klina i između dve pločice i onda opet preko pločica sa druge strane.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

250cc...nemoj ispod toga. Sada, posle godinu dana na Madisonu S250, kapiram da mi je to taman. 100ku drži na autoputu bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Mirko, sta god da kupis mislim da ces vremenom pozeleti nesto jaci motor. To se svima desava,  pa evo i meni u poslednje vreme... ;)

Moj ti je savet da ipak uzmes 250cc, mislim da nije znacajno veca cena u registraciji i potrosnji, a opet imas malo vise snage ako zatreba za neki izlet van grada. 

Ja vozim madison 3 250ie i ove godine kad sam promenio akumulator i dao kontak prvi put nudio mi je opciju na kontrolnoj tabli da selektujem izmedju 125cc i 250cc. Nisam ovo istrazivao, ali mislim da je rec o nekoj kompjuterskoj regulaciji da te drzi u manjim obrtajima i onda imas i manje snage, pa ispadne da vozis slabiji motor. Nisam bas siguran (kazem nisam proveravao) to sam samostalno logicki zakljucio. :)

Sto ti ovo sve pricam, pa rekao si da si neodlucan, pa cisto da znas da imas i tu opciju, mada je ja nikad nisam koristio (nisam ni znao da postoji do skoro) uvek przim na 250cc. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

To sto daje opciju na tabli da se bira 125 250 je zbog toga da bi se tabli odredilo na kojoj kubikazi se nalazi da bi pokazivala tacne podatke. Nema veze sa ogranicavanjem samog agregata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Vidis, o tome nisam razmisljao hvala na info. Ja sam pomislio da nije kao neki motori (versys 650) koji moze tako kompjuterski da se podesi da se vozi na A2, bar su mi tako rekli na sajmu, tj. standu kawasaki-ja. 

Covek se uci dok je ziv... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS
12 hours ago, NebojsaG said:

Jeste, stvarno izgleda lepo i ocuvano na fotografijama, ali to ne znas dok ne odes tamo i probas... I moj je isto narandzaste boje... Nekoga to odbija, a meni je super jer si uocljiviji u saobracaju... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ljudi, samo jedna info ako neko bude imao slicnih problema. Otisao mi je dihtung tj. neka traka izmedju grane auspuha i lonca... E sad popravka tako sitnice me je kostala vremena i zivaca, pa sam cisto hteo da vam napisem svoje iskustvo, ako nekoga zadesi isto... :)

Prvo sam pokusao da nadjem neki cement za auspuhe i obisao ceo NS i na kraju mi prodali neku pastu koja moze da posluzi kao dihtung na bloku motora, medjutim to nije radilo jer ne trpi tako visoke temperature. Zatim sam opet obilazio sve prodavnice i nasao neku traku u Brikolazu za krpljenje lonca... Ajde reko da isprobam to, navijem par puta pa ce valjda raditi posao. Medjutim traka previse tanka (ja uzeo dve za svaki slucaj) nisam mogao da stegnem i posle par km dimni gasovi pod pritiskom isterali traku napolje i skuter opet poceo da se dere... :stabre:

U medjuvremenu se cujem sa nekim drugarom koji dolazi iz ZR i zamolim njega da mi kupi bas cement za auspuh(nasao jedino tamo i u BG) koji kosta oko 250 din, tako da je to bio pokusaj br 3. Zapunim ja taj zazor, drzalo lepo dva dana, medjutim kad se osusilo ispucalo od vibracija i opet dimni gasovi izbacili pola... Opet dranje... :(

Na kraju nadjem preko sajta neki dihtung cauru dimenzija malo jacih nego sto meni treba 38,5x32 mm (meni je trebao spoljni precnik 38mm) i to u i prodavnici u kojoj sam pre toga bio i raspitivao se i rekli mi da nemaju nista za mene, kad ono ispada preko sajta da imaju... :tras2: 

E sad, nadam se da ce potrajati... :)

Evo fotka kako izgleda deo

dihtung_caura.jpg.a4ea1209a4dfc7d103663a1f8df36455.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Dobro je da si rešio problem. Meni se pak večeras ugasi na semaforu iz čista mira. Nije bilo šanse da upalim. Kako zaverglam, krene da baca benzin iz onog creva što visi iz karburatora. Dare kaže da mora da je do igle. Čukao sam po karburatoru i ništa. Ostavi litar benzina na trotoaru. Uze mi čovek 2000din za slepovanje i to na tri krivine do kuće. Al sve uzbrdo. Ko da gura. Došlo mi da ga zapalim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ne vredi se nervirati, sve su to resive stvari... Nadam se da si do sada vec uspeo da resis problem. :)

Ako budes imao vremena, opisi malo sta je bio problem i kako si resio, cisto zbog nas ostalih ako nas zadesi ista sudbina... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Da nije neko štelovao svetla, po uputsvu iz manuala, na način kako je prikazano na slici. Ubi se da pronadjem taj šraf ili šta li je već u toj rupi.

630961555a13a705a9deae6f7bf038a3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja