Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
I kad je nadjes, pre il kasnije ces ostati bez iste, vrlo lako se skida dok mnogima treba 
Ima da stavim ključ na tu plastiku, samo da nadjem neku lepu bravicu. Gore ću da produžim one dve plastike pa ako će da lomi, nek lomi. Ako se neko baš namerio da skine, bar da mu otežam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Sto se tice plastika, to je kod nas nemoguca misija... Ja sam trazio poklopac levog zmigavca jedno godinu dana i na kraju sam poludeo i odluci da narucim iz Italije (tamo ima bukvalno sve, ako zelis od nule da sastavis skuter... :)), ali je onda iskrsnuo novi problem, jer me je postarina kostala kao prva ljubav... :stabre: Na kraju sam narucio deo da stigne kod drugarice u Milano, pa mi je ona poslala preko nekih ljudi sto rade tamo u Bg, da bih na kraju dobio deo brzom postom... Komplikacija, ali verovali ili ne, to je bilo u tom trenutku najbolje resenje... :)

 

Inace, evo sajta ako nekom treba Malaguti madison 3

 

Ima tu delova i za druge dvotockase... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Primetio sam da imam malo lufta u upravljacu, pa sam odlucio da iskoristim ove praznike i vidim o cemu se radi...

Samo rasklapanje nije tesko, potrebno je skinuti retrovizore i plastiku upravljaca, a zatim i sam upravljac, dok sam sa donje strane skinuo prednji tocak i amortizere. Zatim idu dve specificne navrtke koje drze ovaj deo (ne znam kako se sta zove, pa cu ilustrovati fotkama... :))

 

IMG_20180215_181724.thumb.jpg.3f9c4ddce34a8cd52272705623c88fcd.jpg

 

Ono sto sam primetio je da neke kuglice nedostaju pa cu videti ovih dana da to potrazim i zamenim.

Takodje je ista prica i sa gornje strane (kod kontrolne table)

 

IMG_20180215_181902.thumb.jpg.b204c0958fb3902ffd66b678a65b7284.jpg

 

Prema uputsvu proizvodjaca situacija je sledeca:

  • gornje kuglice su Ø 3/16" i ima ih 22
  • donje kuglice su Ø 1/4" i ima ih 19

Mozda ja tu nesto propustam, ali kad sam kupio skuter pre 2 sezone, cini mi se da mi je majstor uzeo 30 eura za ove lezajeve i to sam jos dobro prosao zato sto je morao ceo prednji deo da rasklapa... :ups: Mada necu da gresim dusu, tada nije bio problem sa malo lufta, vec kad se skrece dolazilo je do toga da upravljac sklizne u tu stranu, kao da je imao neki zljeb... :stabre:

 

Znam da ovo nije previse detaljno objasnjeno, ali eto bar neke osnovne informacije, ako neko bude imao slicnih problema cisto da zna da nije astro fizika i da dosta stvari covek moze sam da uradi... :) Takodje ima i prednosti, jedna je usteda, a sa druga (po meni najvaznija) to sto onda zna da je posao dobro uradjen... :)

 

E da iskoristio sam priliku dok to radim da skinem i silent-blok (valjda se tako zove :stabre:) jer mi deluje da je deformisan i vec pri kraju... Sta vi mislite?

Na zalost tu nisam fotografisao postupak demontaze... Tesko je sve izvesti sa masnim rukama... :ups: 

 

IMG_20180215_182228.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Koliko je prešao taj tvoj Malaguti? Moj volan nema lufta ali pri savijanju cujem kako kablovi cvile i grebu o nešto ali nikako da provalim o šta. Bojim se poješce se nešto a onda i mene čeka rasklapanje

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pa po satu nekih 23000 km, kad sam ga kupio (ako je tome uopste verovati), i ja sam presao jos nekih 4-5 hiljada za dve sezone... Ne znam tacno, jer trenutno nije akumulator u njemu, ali tako nesto koliko se secam.

Pa ne znam kako bi mogli kablovi da se cuju, jedino mozda ovaj sa zicanim buzirom... :stabre: 

Desava se na malagutiju da vremenom kuglice naprave brazdu (mozda na 15000 - 20000km tako sam cuo, nisam siguran) pa da onda kad savijes volan upadnu u taj zljeb i nije bas prijatno u voznji... Tako je bilo kad sam ga kupio, pa je zato majstor menjao jedan taj (valjda gornji i tu solju), ali mozda nije dobro stegnuo, ili se malo vremenom olabavilo, pa je neka ispala i eto, opet dobio luft... Mada ovo sad nije bilo strasno, ali sta cu kad mi je bilo dosadno za vikend, pa se igram... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Isti talav lezaj kormana ima i Leonardo. Kada sam ga ja menjao pre nekoliko godina muku zivu sam imao da ga nadjem. Okrenuo sam milijardu brojeva i nije imalo nigde, sto ubradnjama koje se bave motorima, sto ostalih masinskih. Na kraju sam nasao polovan sa nekog kojem je motor prolupao pa se prodavao u delovima. 

I kad se to vrati sve na svoje mesto mnogo je jebeno naci meru u stezanju da se to posle vrti kako treba bez lufta ili da ne bude pretegnuto.

Na nekim motorim je moguce te lezajeve zameniti sa konusno valjkastim i resen problem za duzi vremenski period, ali kod mene to nazalost nije moglo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ljudi....gde se na Madisonu S250 nalazi automat za žmigavce? Ne bih da stavljam one rezistore za led na svaki žmigavac. Možda može on da se promeni...samo da nije negde ukopan. Ne razvaljuju mi se plastike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Na Apriliji Atlantic classic je u tabli, može lako biti da je tako i kod tebe...
Nadam se da nije. Znam ko zna sigurno. Videću sa njim da li se isplati da rasturamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Primetio sam da imam malo lufta u upravljacu, pa sam odlucio da iskoristim ove praznike i vidim o cemu se radi...
Samo rasklapanje nije tesko, potrebno je skinuti retrovizore i plastiku upravljaca, a zatim i sam upravljac, dok sam sa donje strane skinuo prednji tocak i amortizere. Zatim idu dve specificne navrtke koje drze ovaj deo (ne znam kako se sta zove, pa cu ilustrovati fotkama... )
 
IMG_20180215_181724.thumb.jpg.3f9c4ddce34a8cd52272705623c88fcd.jpg
 
Ono sto sam primetio je da neke kuglice nedostaju pa cu videti ovih dana da to potrazim i zamenim.
Takodje je ista prica i sa gornje strane (kod kontrolne table)
 
IMG_20180215_181902.thumb.jpg.b204c0958fb3902ffd66b678a65b7284.jpg
 
Prema uputsvu proizvodjaca situacija je sledeca:
  • gornje kuglice su Ø 3/16" i ima ih 22
  • donje kuglice su Ø 1/4" i ima ih 19
Mozda ja tu nesto propustam, ali kad sam kupio skuter pre 2 sezone, cini mi se da mi je majstor uzeo 30 eura za ove lezajeve i to sam jos dobro prosao zato sto je morao ceo prednji deo da rasklapa... :ups: Mada necu da gresim dusu, tada nije bio problem sa malo lufta, vec kad se skrece dolazilo je do toga da upravljac sklizne u tu stranu, kao da je imao neki zljeb... :stabre:
 
Znam da ovo nije previse detaljno objasnjeno, ali eto bar neke osnovne informacije, ako neko bude imao slicnih problema cisto da zna da nije astro fizika i da dosta stvari covek moze sam da uradi...  Takodje ima i prednosti, jedna je usteda, a sa druga (po meni najvaznija) to sto onda zna da je posao dobro uradjen... 
 
E da iskoristio sam priliku dok to radim da skinem i silent-blok (valjda se tako zove :stabre:) jer mi deluje da je deformisan i vec pri kraju... Sta vi mislite?
Na zalost tu nisam fotografisao postupak demontaze... Tesko je sve izvesti sa masnim rukama... :ups: 
 
IMG_20180215_182228.thumb.jpg.08f03aed4b6056746c7d478c763e5d6a.jpg
Jel volan drže samo ona 4 srafa u sredini? Hteo bih da probam da podesim nagib ne bi li možda upasovao maske da ne zjape.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Mislim da je ta pozicija fiksna (zavareno)... Nema tu podesavanja... Nabijes upravljac na ovu cev (gde se nalaze kuglice) i stegnes sa jednim poprecnim srafom. Bar je tako kod mene... :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, NebojsaG je napisao:

Jel volan drže samo ona 4 srafa u sredini? Hteo bih da probam da podesim nagib ne bi li možda upasovao maske da ne zjape.

Mozes podesiti nagib ka i od sebe, popustis - mrdnes - stegnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Mozes podesiti nagib ka i od sebe, popustis - mrdnes - stegnes.

Hvala Dare, tako sam i uradio. Probao od sebe, ka sebi i opet zeva ona plastika. Na kraju ću da skinem te plastike i ostavim go volan. Evo kako to izgleda. Jedino da pomerim kočnice ka unutra ali ima ona rupa i ne buši mi se nova. A i bio bi luft izmedju kočnica i rukohvata.

 

dd43e1558f10085b41e1b3c9da4513ae.jpg&key=ba7b7cf5cca57f7c716dc0771d34de1d4f7f5309d6b932d398ba141d0c76060d

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Aha koliko vidim nisi zadovoljan sivom plastikom sto dodje po sredini, jel tako?
 
Da, ta me jede. Kupio sam novi komplet, sva tri dela. To još gore. Još veći luft

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Mislim da je ta pozicija fiksna (zavareno)... Nema tu podesavanja... Nabijes upravljac na ovu cev (gde se nalaze kuglice) i stegnes sa jednim poprecnim srafom. Bar je tako kod mene... :stabre:
Kod mene može ovako ko što Darko kaže. Napred nazad pa podesiš

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 7 minuta, NebojsaG je napisao:

Da, ta me jede. Kupio sam novi komplet, sva tri dela. To još gore. Još veći luft

To i jeste za ocekivati jer plastika kad se menja teze se uklopi kako je stara bila.

Da sam na tvom mestu, tu sivu plastiku bi probao da zagrejem u rerni ili u lonac voda pa na kuvanje. Kad se dobro ugreje, odmah ides na montazu i oblikovanje da legne kako treba (ako i ostetis, lako ces prefarbati da bude kao nova)

Isti sistem kao kad smo klinci bili pa pravili slicuge od pivskih gajbi ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
To i jeste za ocekivati jer plastika kad se menja teze se uklopi kako je stara bila.
Da sam na tvom mestu, tu sivu plastiku bi probao da zagrejem u rerni ili u lonac voda pa na kuvanje. Kad se dobro ugreje, odmah ides na montazu i oblikovanje da legne kako treba (ako i ostetis, lako ces prefarbati da bude kao nova)
Isti sistem kao kad smo klinci bili pa pravili slicuge od pivskih gajbi 
To je i meni palo na pamet Sutra pravo u rernu pa šta bude. Ima kod Micka komplet od novije 400ke. Kaže da pasuje za ovaj moj.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Malo sam ''prepržio'' plastiku. Predugo sam je grejao. Može rerna ali kako sad vidim, biće jako teško odrediti na kojoj temperaturi grejati i koliko dugo.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nemaš neko staro parče za probu? Ne krive se sve na istim temperaturama, ali, ako ti nešto znači: 170 stepeni na tačno 4 minuta odlično odradilo neki moj projekat. Komad ubaciš u rernu tek posle dostizanja temperature. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Nemaš neko staro parče za probu? Ne krive se sve na istim temperaturama, ali, ako ti nešto znači: 170 stepeni na tačno 4 minuta odlično odradilo neki moj projekat. Komad ubaciš u rernu tek posle dostizanja temperature. 
I ja tu negde na 170 ali 2 minuta i za to vreme, sva se deformisala. Pretvori mi se maska u palačinku. Nigde nije izgorela, nije izgubila čak ni sjaj, samo se sva rasklembesila. Imam rezervnu pa mi lakše ali ta ne ide u rernu! Pade mi na pamet fen za plastiku pa polako, na licu mesta da upasujem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Ljudi, jel zna neko na koliko se ono bese pumpaju gume na medisonu 3?

Negde sam naso da je prednja 27psi (oko 1.85 bar), a zadnja 28psi(oko 1,95 bar). Jel to ok?

Inace na skuteru su michelin city grip gume (mislim da su 120/70 i 140/60 obe 14-ce).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja