Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pazite samo da ne prođete kao ja (vidi na 11. str.) sa onim poklopcima sa zadnje strane žmigavaca: cena na webshop-u je 7-8e a izašli me deset puta toliko, sa svim troškovima.:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ma mene još uvek kopka zašto mi motor trese kad stojim u mestu i držim kočnice. I zašto kad ga upalim na štenderu ponekad krene da vrti zadnji tocak. Skoro neprimetno ali mrda u napred. Kad ga zaustavim rukom, stane.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Pazite samo da ne prođete kao ja (vidi na 11. str.) sa onim poklopcima sa zadnje strane žmigavaca: cena na webshop-u je 7-8e a izašli me deset puta toliko, sa svim troškovima.:tras2:

Jes, ume da bude skupo ali sreći i radosti kad stigne nigde kraja pa i zaboravim na pare

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS
19 minutes ago, DraganNS said:

Pazite samo da ne prođete kao ja (vidi na 11. str.) sa onim poklopcima sa zadnje strane žmigavaca: cena na webshop-u je 7-8e a izašli me deset puta toliko, sa svim troškovima.:tras2:

Dragane, znam da te je kostao deo kao prva ljubav, zato i kazem da mi se ne isplati... :jok:

Nego kad si vec tu, mislio sam da te pitam nesto. Jesi ti imao problem sa "drljanjem" u varijatoru kad kreces iz manjeg broja obrtaja (semafor). I to se ne desava cesto, samo ponekad, i kako si to resio? 

Negde sam citao da je neko imao, ali me mrzi da listam sad sve... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS
20 minutes ago, NebojsaG said:

Ma mene još uvek kopka zašto mi motor trese kad stojim u mestu i držim kočnice. I zašto kad ga upalim na štenderu ponekad krene da vrti zadnji tocak. Skoro neprimetno ali mrda u napred. Kad ga zaustavim rukom, stane.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Pa mora da se okrece kad je na stenderu (onako jedva), zar ne? Nije to nista strasno. Mozda je ler gas jaci malo, treba da bude koloiko ja znam (moze neko slobodno da me ispravi) oko 1700.  E sad zasto trese to ne znam, meni se to ne desava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kad nemaš drugu opciju - stisneš zube i... apropo ovih delova koje ne možeš drugačije nabaviti nego sa webshop-a. Što se tiče "drljanja" iz variomata možda su uzrok potrošenost rolica i/ili slajdera.  Sve je to potrošni materijal pa se mora održavati i proveravati. Ja sam npr. imao neko "škripanje" iz kvačila prilikom kretanja, pa je to otklonjeno detaljnim čišćenjem istog. Preporučio bih stavljanje nekog "sportskog" variomata jer se u značajnoj meri ublaži vibracije prilikom starta, motor lakše i brže startuje, poveća se malo krajnja brzina i, nažalost, potrošnja jer skuter kroz ubrzanje drži veće obrtaje u odnosu na fabrički variomat možda i za 1000 rpm. Jbg. merak ima svoju cenu, bitno je da znaš šta hoćeš. Mimo variomata, što kaže Čola - "ništa ja tu ne bi dir'o"! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Upravo sam se setio da mi je drugarica u Milanu, pa cu probati preko nje da narucim onda je 8 eura postarina. Jedino sto mi svaki deo na ebay naplacuju 8e, mislio sam da to moze sve u jednom paketu, a ne zasebno... :stabre:

Pa nista, cim se ukaze prvi slobodan dan sledece nedelje alat u ruke, nema drude.

Do sad sam menjao ulje i semering (prednje vile), lezaj volana, gume, diskove, zadnje amortizere, sve tecnosti i filtere... Ostalo je jos i to da se otvori i pogleda. Inace bio je malo i izbledeo od sunca, pa nisam hteo da farbam plastiku, nego sam prosao sa nekim crnilom od 450 din. Nije bas kao iz salona, ali ga je lepo osvezio, cisto da se zna ako neko hoce da se upusti u to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Pa mora da se okrece kad je na stenderu (onako jedva), zar ne? Nije to nista strasno. Mozda je ler gas jaci malo, treba da bude koloiko ja znam (moze neko slobodno da me ispravi) oko 1700.  E sad zasto trese to ne znam, meni se to ne desava. 

Meni ler gas na 1200. Levu kad stisnem trese duplo više nego kad stisnem desnu. Ajd to mi je i logično jer leva koči i prednji i zadnji disk. Mora da tu nesto ne valja. Samo ne znam šta

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Bas im je skup shiping iz italije bas! Al ima sta oces.

Ne radi mi merac brzine,ni digitalni ni analogni.Mislim da je sat menjan jer kad mu dam kontakt on u donjem levom uglu sata napise 250cc a motor je 150cc.Nisam siguran koji senzor da jurim da li za 150 ili za 250.

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc
On 2017-7-7 at 11:55 AM, NebojsaG said:

Ma mene još uvek kopka zašto mi motor trese kad stojim u mestu i držim kočnice. I zašto kad ga upalim na štenderu ponekad krene da vrti zadnji tocak. Skoro neprimetno ali mrda u napred. Kad ga zaustavim rukom, stane.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Meni se takodje desava da drhti kad stisnem kocnicu  bas kao i tebi ,za nijansu jace drhti kad stisnem levu.Ali mu trenutno ne pridajem znacaj :-)

Imam motor(prvi put i zivotu tek 10-ak dana)

Inace meni je ler na 800.

Meni objasnili da treba da se sasvim polako okrece zadnji tocak jer je to znak da su kais i menjac u dobrom stanju,tako mi rece drug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Meni se takodje desava da drhti kad stisnem kocnicu  bas kao i tebi ,za nijansu jace drhti kad stisnem levu.Ali mu trenutno ne pridajem znacaj :-)

Imam motor(prvi put i zivotu tek 10-ak dana)

Inace meni je ler na 800.

Meni objasnili da treba da se sasvim polako okrece zadnji tocak jer je to znak da su kais i menjac u dobrom stanju,tako mi rece drug.

Onda je sve ok. Hvala i da te u zdravlju i sreći služi mašina

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Da li neko moze da mi kaze da li mi odgovaraju ove stopaljke 
http://www.transcocasse.fr/11139-feux-arriere-droit-125-malaguti-madison.html
Moj je madison 3 ,125cc,2009.
Meni lici da ce da legne al oglas kaze drugacije

Pa nemoj onda da bacaš pare. Mora da i tu ima neki Micko koji ima sve i svašta i samo treba da ga potražiš preko neta. Pogotovo što je tvoj dosta noviji model. Interesentno da za ovaj moj S250 ima sve da se kupi

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Drugari, nikako da provalim šta pokazuje ovaj mod na dig.satu. Sta bi to moglo da bude?

1a400f0cd1e01c82ea8095592b08e6b1.jpg

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To dole da, ovo gore levo su obrtaji (kockice se popunjavaju na gore, pa s'leva na desno) a 00 je brzina kretanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Vidim ja raste broj a nisam bio siguran šta je tačno. Sad sam resetovao na nulu. Hvala

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Kada sam kupio skuter pocetkom jula ,mrenje brzine i predjenih kilometara nije radilo.Posle 20-ak dana voznje je pocelo da "proradjuje".Prvo je kazalja samo skakala do odredje brzine kojom vozim i odmah padala tako isto i na digitalnom..a nakon dva dana je lepo pocela da meri ali sami do 60.Preko 60 imala je oscilacije.Vec 4-og dana od davanja znakova zivota meri normalno ali...evo posle 20 dana viznje od jutros ni da mrdne.Radila je i po kisi al od jutros po suvom mrtva.jos sam ranije otvarao masku,gledao kontakte,cistio senzor na tocku jer nema puza.

Inace kad dam kontakt sve kazaljke lepo odrade,digitalni meri obrtaje, temperaturu i sve ostalo kako treba ali brzina i predjeni km zezaju.

El je senzor brzine el sat,sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Obrisao sam ti ostale postove. Budi malo strpljiv i nemoj isti problem stavljati u više tema. To je spamovanje Foruma. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ti senzor brzine na dzeku ima 3 zice, 1 zica je napajanje, 2 zica je masa i 3 zica signal brzine koji ide u inst. tablu.

Sto znaci da prvo moras ispitati instalaciju da li je dobra pa ako je sve kako treba onda probaj drugi pinjon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja