Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Malo da osvezim ovu temu sa jednim pitanjem:

 

Da li se neko susretao sa slicnim problemom da kazaljka temperature motora (rashladne tecnosti) ne pokazuje tacno, tj. ne vraca se na pocetak, na prvu crticu, vec krece od druge (kao na slici)?

 

Madisontempcopy.jpg

 

 

Zelena strelica je radna temp, a na crvenu mi pali ventilator i sve radi najnormalnije, samo bih ja voleo da sredim da i pokazuje kako teba, tj, da , kada je motor hladan ili ugasen, kazaljka bude na crnoj strelici?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Da nisi nesto ceprkao oko table :stabre:

 

Vlasnik od koga sam kupio motor mi je rekao da je pri zameni akumulatora, obrnuo + i - i da je sprzio digitalni deo (onaj sa displejom), i taj deo je kupio drugi polovan i zamenio. On radi najnormalnije kao i board kompjuter, pokazuje sve sto treba i kako treba.. (osim ukupne predjene kilometraze koja je na novom satu 8-9k veca nego sto je bila na starom, ali to je nebitno, ionako 99% da nije prava ni bila) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

Potreban nosac kofera za Malaguti Madison s200.....na postojeci fabrici imaju dva ispupcenja sastrane pa ploca kofera ne naleze ravno i krivi se...Unapred zahvalan na informaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Da li neko zna gde mogu da nabavim zadnje amortizere za Malaguti Madison 200cc,2003god,Piaggio agregat,nove ili polovne?

post-9383-0-13233200-1404988593_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sam za mog Madisona tragao, trazio da kupim original al bilo je preskupo, tako dam sam nasao u Kompp Co zamenske RMS za 7000din. i rade posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Problem resen za 3100 din, stavio sam amortizere od apn6 tomosa.Sve je za sada kul, videcemo kako ce biti i kasnije.

post-9383-0-13125900-1405159014_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ima li neko da zna gde mogu da nabavim ovu plastiku koja pokriva posudu sa rashladnom tecnosti? i koja je cena ako ima neko?

Moja je 99% zavrsila na nekom drugom madisonu...:(

post-837-0-71969000-1405166328_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пробај у Мото клиници ММЛ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav za sve. Od pre nedelju dana sam I ja postao vlasnik "Mede" s250, 2001god sa nekih 18000km. Odlicno očuvan. Imam sa njim samo jedan potencijalni problem a to su Premekane prednje viljuške. Nisam primetio da negde curi ulje niti da nešto škripi. Ali kada sednu dvoje i kada se malo "žustrije" zakoči prednja viljuska potone skroz. Skinuo sam i servisni Manuel i sve pogledao. Moje pitanje glasi: Postoji li neki lakši način da se ispusti-zameni ulje(gušće) u viljuškama bez skidanja,rasturanja itd? Ne bih da rasturam sve i da pravim haos jer ne znam ni gde da nađem semernige posle...Jel ima neko iskustva sa ovim? Tipa koje ulje sipati, koje oznake, gustine itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Semeringe bi trebao da menjas, sipas ulje, odprilike srednje gustine, ako se ne varam gustine 10, a laksi nacin ne postoji i lako se skidaju viljuske, imas dva osiguraca po viljusci koji se nalaze na gornjem delu, to odradis na pipanje, skines tocak i blatobran, odsrafis sraf koji drzi viljusku i one same spadaju, lakse od ovog nemas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Могуће да нигде не цури уље али да је одрадило своје па је најбоље заменити га,семеринге обавезно замени пре промене уља.Наћи ћеш их у скоро свим мото шоповима.Димензије семеринга вероватно имаш у мануелу као и густину и количину уља.

Ако неможеш наћи димензије,скини,измери их и нећеш погрешити.

 

Моја препорука је сипати оно што фабрика препоручује1neznam.gif.

И није много компликовано то одрадити,треба мало стрпљења и за пар сати је све на свом месту.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Konačno sam našao vremena i zamenio sam ulje u viljuškama. Sipao sam gustinu 15(Fork oil) i odlično je. Cak nisam ni otvarao viljuske nego samo ispustio staro ulje dole na imbus šraf i skinuo viljuske(jedan šraf) malo ručno ispumpao(kao na špric) i sipao novo. Ništa lakše da se skine. Nisam ništa drugo morao da odvijam niti rasturam. Sve je bilo gotovo za nepun sat. Sada kao drugi motor da vozim. Oduševljen sam, vratila se stabilnost i udobnost. Puno hvala kolegama na savetima i informacijama. Svako dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav drugari,

 

evo da se i ja malo uključim u ove tehničke teme sa svojim potencijalnim problemom. Od prošle godine vozim Medu 3 250ie, 2007. godište, kupljenog iz uvoza sa nekih 29k km na satu. Kada sam ga uzeo, kako i red nalaže, prvo sam ga oterao na servis i obavio "sistematski pregled" kako bih imao neko početno, "nulto" stanje u daljem održavanju. Odradjeno je šta je trebalo i skuter me do sada lepo služi - uglavnom se vozim po gradu, uz par izleta do 50 km ukrug oko NS. Pre par meseci je odradjen servis na 32k km, majstor kaže da ništa nije za zamenu od potrošnih stvari. Medjutim, kada krećem iz mesta (posebno kada pri tom još zaokrećem) čuje se u poslednje vreme neko struganje iz zadnjeg dela mašine, koje utihne sa porastom obrtaja. Čini mi se da se pri startu na vecim obrtajima struganje ne čuje, ili ako se čuje mnogo je manje izraženo. Da dodam da imam solidno predznanje o mehanici skutera jer vise godina unazad vozim tjuniranu "cvaju" (70 ccm), pa sam se mnogo puta bavio stelovanjem smese, prenosa i dr. ali se nisam sretao sa ovakvim problemom. Negde sam pročitao da uzrok škripe može biti proklizavanje remen ali bi onda trebao da je prilicno potrosen, a serviser mi nije nagovestio skoru zamenu remena. Svakako ću narednih dana otići do servisera (nazalost, nemam potreban alat) ali me kopka sta je uzrok...šta vi mislite??? :neznam: Pretpostavljam da bi bilo najbolje da snimim kako to zvuci i okacim na YT ali mi je nezgodno da u isto vreme vozim (skrećem) i snimam..

PS: malocas sam (prvi put danas) vozio skuter i ništa se ne čuje, tako da bih dodao još jedan "faktor" a to je zagrejanost prenosa - kada se ugreje jače se čuje a dok je hladan - skoro ništa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Proveri da se nije neki sraf odvrnuo na kvacilo kao npr. sraf na zvonu ili sraf na kvacilu (to se meni desilo sa slicnim simptomima), vidi kakav je remen, da nije negde ispucao. Pitanje : kada ga stavis na centralni da li se okrece zadnji tocak kada je upaljen motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

 

Pozdrav Dragane, imam za tebe najbanalnije pitanje ali dešava se I to: imaš li ulje u menjaču? I ako ga imaš ispusti ga I pogledaj u kakvom je stanju? Ima li metalnih opiljaka? Slicna situacija se desila mom drugu na Medi 125(2001) kad smo ispustili ulje ono se nije moglo zvati ulje jer je bilo skroz belo kao mleko I uopšte nije imalo ni jednu karakteristiku ulja. Ja to u životu nisam video. Posle sam provalio da iz menjača nije ni imao ono crevce što izbacuje višak pa je tu ulazila voda. Kad smo sipali novo ulje lupanje I buka (vodenica) je nestala. E sad koliko je dugo tako vožen od strane prethodnog vlasnika pojma nemamo. Posledice ostaju da se vide. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Postoji mogucnost i da ti rolnice lupkaju, ali to je normalno kada vishe nisu natopljene u mast ili ulje ili sta god...

Taj zvuk je karakteristican, i recimo da potseca na zvuk koji dobijes kada bi staklene klikere motao u jednoj ruci, onako jedan o drugi da se taru i lupkaju...pomalo je i plastican zvuk, dogadja se iskljucivo na manjim obrtajima i uglavnom pri malim brzinama tik oko momenta gde otpusta kvacilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sinoć sam se vozio nekoliko puta na kraćim relacijama, izmedju je motor bio ugašen pa je imao prilike da se ohladi. Nije se čulo struganje tako da sve više sumnjam da se uzrok krije u prenosu... Nisam proveravao ulje u menjaču - računam da je nedavno uradjen servis i da bi negde moralo da kaplje/masti da gubi ulje :stabre: . Msm da nisu ni rolice jer njihovo čegrtanje kada se "ukockaste" je konstantno (znaju i potrošeni slajderi da "zvone") i ne zavisi toliko od zagrejanosti prenosa, a i one su nedavno kontrolisane pa računam da su ok. Sto se kvacila tice pamtim da je na mom malom skuteru, svojevremeno, ispao zeger sa jedne lamele pa je izgubila funkciju i da je skuter prilikom kretanja trzao jer preostale dve lamele nisu imale dovoljno jak "grip" da zagrizu zvono sve dok se prenos dobro ne razvrti. Ovo mi ne izleda tako mada ne bi bilo zgoreg prekontrolisati i kvacilo. Obrni-okreni, remen mi je najsumnjiviji... Tnx svima na sugestijama!

Takodje, sinoć sam primetio da mi nedostaje na levom, prednjem, žmigavcu sa zadnje strane onaj plastični poklopac koji se skida kada se menja sijalica - ili mi je negde otpao prilikom večernje vožnje (tražio sam ali ga nisam našao) ili ga je neko skinuo. Sada mi predstoji potraga za nekim polovnim, sa otpada ili ebaya 1hmm.gif Jbg!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Bolje nemoj da mislis nego lepo sve rasklopi, izvadis rolnice - proveris kakve su, slajdere na varijatoru, poklopac varijatora, zvono ocistis od masti '' ako je masno a jeste '' oprugice na kvacilu proveris, skines lamelice sa osovinice - ocistis od prljavstine i podmazes blago same osovinice . . . kupis litar benzina, break cliner, nitro razredjivac . . ., cetkicu jednu i udri po ciscenju svega, a ulje u prenosu promeni, ni to ne kosta puno, mislim da staje 250ml jer nece da mu skodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Koja je vama maksimalna brzina na s250? Meni je 119km/h na 7800 obrtaja i to je max. Pun gas-srednji gas isto je,to mu je maksimalno. I to na 98 Oktana. Prethodni Vlasnik mi je rekao da može da ide 135km/h ali to je za mene misaona imenica. Kakvi su vaši rezultati? Imam drugara koji ima 125cc i on ide 110km/h Nešto mi je mnogo mala razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Malo je osvezilo ovih dana i skripanje se ne cuje, skoro nimalo. Vozio sam par voznji po gradu, skoro sat vremena svaki put, tako da bih konstatovao da je skripa direktno povezana sa zagrevanjem prenosa. Pratim dalja desavanja, ali za sada necu nista dirati jer nemam ni alata ni volje (vise ono prvo, jer uskoro idem na godisnji).Neco, sto se brzine tice - tu si negde. Msm da je max brzina, realno, oko 125 km/h. Sad, to uvek moze malo da varira, par km gore-dole, u zavisnosti od toga u kakvom je stanju masina, potrosenosti remena, pritiska u gumama, vetra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Koja je vama maksimalna brzina na s250? Meni je 119km/h na 7800 obrtaja i to je max. Pun gas-srednji gas isto je,to mu je maksimalno. I to na 98 Oktana. Prethodni Vlasnik mi je rekao da može da ide 135km/h ali to je za mene misaona imenica. Kakvi su vaši rezultati? Imam drugara koji ima 125cc i on ide 110km/h Nešto mi je mnogo mala razlika.

 

Ja sam sa mojim 250 ie na lokalnom putu - sa rolicama od 11 gr. - dostigao v max 136 km/h kod 9200-9300 obrtraja/min. Da je bilo malo niz brdo verujem da bi išao preko 140. A na zadnjoj vožnji do Balatona i nazad sve skupa oko 430 km potrošio sam nepunih 11 litara goriva. Pred put sam natočio puno i to 100-ku kod mene u gradu, onda sam 1. tankirao na 201 km na samom jezeru i sipao 5,3 litara (MOL 98) a drugi put opet doma u Ptuju na 426 i sipao 5,6 litara (Petrol 100). Prosečna potrošnja 2,53 l/100 km. Ja nisam mogao da vjerujem. Jeste da nismo vozili brže od nekih 100-110 km/h i da nije bilo uzbrdica. Sama ravnina . Kolega je sa BMV C1 200 ccm potrošio do Balatona još manje, negde 4,7 litara, ali je posle kad smo stigli doma sipao tačno 5,6 litara. Možda je nazad BMW nešto više trošio jer smo bili zadnjih 150 nešto brži nego ostalih 280 km ili je tad kad smo punili na Balatonu sipao nešto manje.

 

Kolika je potrošnja kod tebe sa karbom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja