Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Napravio sam otvaranje gepeka. Bio je iskrivljen deo koji otvara sedište. Ispravio ga malo i otvara super. Kais i ulje sam mu zamenio kod majstora jer nisam imao vremena. Ali hteo sam da ga otvorim sam danas, skinuo filter od vazduha, hteo da skinem poklopac od varijatora ali je jedan šaraf na poklopcu proglajzao (Bio je takav). Nisam uspeo da ga odvijem vratio filter i ostavio ga. :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ako hoces da menjas jer su crkle, skidas crnu plastiku, ima dva srafa, dolazis do vizira koji ima sest srafova, skines i vizir i probas da zavuces ruku do fara, osetices pod rukom sijalicu koju drzi nesto nalik debeloj zici, otkazic to i izvuces sijalicu, a sve to radis na slepo :zvizduk:, a ako tako ne uspes e onda ima dosta srafova da skines i da bi otkacio prednju masku da bi dosao do fara, meni je to postala setnja :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Drugari, ajde da malo osvezimo temu..:)

 

Elem, da se pohvalim, od danas sam se pridruzio vlasnicima ovog motora, u pitanju je model od 200ccm i 2003 god...u super stanju itd.

Ono sto je hitno da se uradi je da se promene gume jer, verovali ili ne, prednja guma je DOT 2203?! Dakle, ili je fabricka ili je prva sledeca ugradnja..:)

 

Sta preporucujete da stavim, naravno neka zlatna sredina u performansama i cenovnom rangu?

 

Takodje, bilo bi pozeljno zameniti levi nosac motora, onu gumu kod dekle, vidi se da je porozna i trese jace motor kada se stisne zadnja kocnica, koliko to kosta ako je neko imao prilike da to menja..

 

Hvala na odgovorima...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Dunlop scoot smart, jako dobra guma, a taj levi nosac motora verovatno mislis na silen blok, ako je to, agregat vadis napolje i menjas, ja nisam imao razloga to da menjam tako da ni ne znam cenu toga a moslim da mozes deo da nadjes u Kompp Co u Bataji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Dunlop scoot smart, jako dobra guma, a taj levi nosac motora verovatno mislis na silen blok, ako je to, agregat vadis napolje i menjas, ja nisam imao razloga to da menjam tako da ni ne znam cenu toga a moslim da mozes deo da nadjes u Kompp Co u Bataji

 

Hvala Fanky...Malo sam iscitao temu o gumama i sa prvim suncanim danom,odoh da stavim Dunlop ScootSmart..Oko 100-105e izadju obe gume sa ugradnjom...

 

Videcu za taj silen blok, nije nista neophodno, nego sam vishe u fazi raspitivanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Taj silen blok je i meni bio pukao na Madisonu, tako sam ga i prodao. Mislim da ga nije bas lako naci, i ako ne budes uspeo treba proveriti jel je isti kao na x9-tki pa ako jeste potraziti za Piaggio jer je lakse naci, cini mi se kad sam ja gledao prosle godine da je bio nesto oko 40e ali nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Taj silen blok je i meni bio pukao na Madisonu, tako sam ga i prodao. Mislim da ga nije bas lako naci, i ako ne budes uspeo treba proveriti jel je isti kao na x9-tki pa ako jeste potraziti za Piaggio jer je lakse naci, cini mi se kad sam ja gledao prosle godine da je bio nesto oko 40e ali nisam siguran...

 

Zvao sam danas PGS i ako je isti silent block kao na beverly-ju 200, onda kosta 2500 din, samo deo, bez ugradnje...ali ne mogu da znaju dok ne vide...

Inace, nije pukao, samo je malo guma postala porozna i ne stoji na sredini nego se nekako "oklembesio" pa jednim delom dodiruje okvir, sto ne bi trebalo..prakticno ne vrsi funkciju..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

I meni je tako pukao samo jedan deo. Koliko se secam ima dva spoja, da tako kazemo, i gubi funkciju posto tezina motora onda direktno naleze na metal. Tako izgleda kada je skuter parkiran, medjutim kad kreces iz mesta motor podize to leziste i udara u gornji deo okvira, daj nekom da krene iz mesta i gledaj sta radi eheh..

Nije strasno nista niti se ista moze desiti ali treba zameniti zarad prijatnije voznje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

I meni je tako pukao samo jedan deo. Koliko se secam ima dva spoja, da tako kazemo, i gubi funkciju posto tezina motora onda direktno naleze na metal. Tako izgleda kada je skuter parkiran, medjutim kad kreces iz mesta motor podize to leziste i udara u gornji deo okvira, daj nekom da krene iz mesta i gledaj sta radi eheh..

Nije strasno nista niti se ista moze desiti ali treba zameniti zarad prijatnije voznje. :takoje:

 

U potpunosti sam saglasan sa ovim, zato i radim na tome da ga 'opravim..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dunloop ti nije skup,a super je guma, imao sam na mom madisonu. Sto se tice silen bloka i to sam menjao na x9 , isto tako je bila iskezacena i kad sam stavio novi silen blok, ista stvar je ostala. Tako da ,nije bilo do njega. Menjanje silen bloka na x9 je j**** m*** , znaci pola stvari moras da poskidas,cak i nogare... Vidi da ti nije otisao nosac motora pa da zato treska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Dunloop ti nije skup,a super je guma, imao sam na mom madisonu. Sto se tice silen bloka i to sam menjao na x9 , isto tako je bila iskezacena i kad sam stavio novi silen blok, ista stvar je ostala. Tako da ,nije bilo do njega. Menjanje silen bloka na x9 je j**** m*** , znaci pola stvari moras da poskidas,cak i nogare... Vidi da ti nije otisao nosac motora pa da zato treska...

 

Na sta mislis "ista stvar je ostala"? Trese malo jace motor kada stisnes zadnju kocnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Taj gumeni nosac motora, silen blok ili kako god hocete da ga nazovete je isti kao na svim 125ccm i 250ccm piaggio agregatima i nije preterano skup. Ali isto tako se retko desi da on ode. Treba pregledati plasticne caure il biksne, (opet kako ih ko zove) na takozvanim makazama koje nose ceo agregat, one hoce da se potrose pa trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo slike pa procenite da li je za zamenu..po meni jeste, stoga sam porucio rezervni deo...;)

 

Porozan jeste, guma je ispucala ali ne i skroz pukla....vadjenje agregata, demontaza nosaca pa na presu da bi se promenio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

 

Porozan jeste, guma je ispucala ali ne i skroz pukla....vadjenje agregata, demontaza nosaca pa na presu da bi se promenio

 

Mislim da ce ipak promena da saceka..:D, nema veze, bitno je da deo stize sutra, bar neka bude pri ruci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nije pukao jos mada deluje da hoce... Meni pukla bila leva strana pa i tad nije tresao... Ni na kocnici ni pri polasku.. Vidi da nije nesto drugo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Nije pukao jos mada deluje da hoce... Meni pukla bila leva strana pa i tad nije tresao... Ni na kocnici ni pri polasku.. Vidi da nije nesto drugo..

 

Videcu sta i kako kada ga oteram kod Darka jedan dan..

To sto trese je veoma mizerno i samo na "leru" kada se stisne zadnja kocnica, nema nikakvog tresenja u voznji itd, sve je mirno i ugladjeno..

Hvala na odgovorima u svakom slucaju..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dunloop ti nije skup,a super je guma, imao sam na mom madisonu. Sto se tice silen bloka i to sam menjao na x9 , isto tako je bila iskezacena i kad sam stavio novi silen blok, ista stvar je ostala. Tako da ,nije bilo do njega. Menjanje silen bloka na x9 je j**** m*** , znaci pola stvari moras da poskidas,cak i nogare... Vidi da ti nije otisao nosac motora pa da zato treska...

 

Na sta mislis "ista stvar je ostala"? Trese malo jace motor kada stisnes zadnju kocnicu?

 

Druze nemam motor ,pa me slabije i ima na forumu... ioako mi dusa pati sto ga nemam! :/ Moj silen blok je isto tako izgledao, zamenio sam novim i nista nisam dobio... Kasnije kad sam prodavao skuter, kaze da je neki nosac motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

 

Druze nemam motor ,pa me slabije i ima na forumu... ioako mi dusa pati sto ga nemam! :/ Moj silen blok je isto tako izgledao, zamenio sam novim i nista nisam dobio... Kasnije kad sam prodavao skuter, kaze da je neki nosac motora!

 

Hvala na odgovoru... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja