Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

I nov kais

Varijator ociscen od stare masti i stavljena nova grafitna, kvacilo rasklopljeno, ocisceno i podmazano samo sto nisam slikao jer uvek zaboravim, a sve je kupljeno u Kompp-u a zaslugom naseg Black Adder-a placeno 4500din sve ukupno :hej:

post-21163-0-08026300-1364759390_thumb.jpg

post-21163-0-21384700-1364759402_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

jel si ti siguran da ovoliko masti treba da stavis na rolnice, ipak bi one trebale lagano da klize po lezistu ne da se lepe... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Na rolnice ne treba stavljati mast uopste!

Ako bas hoces da podmazujes onda namazi VRLO tanko, bukvalno da se ne vidi.

Ako namazes deblje ima da ti se razleti mast po deklu i sve usere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ovo sto sam sada stavio je u vrlo tankom sloju, mast je takva pa se mozda cini da je natovareno, da ste videli koliko je masti bilo kad sam otvorio varijator :zbunjen:, jedva sam oprao a inace sam varijator je takav, ima poklopac da ne bi letela mast unutar deklesto se i vidi na slici gde postoje mesta za cetiri srafa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

.... upravo kao sto Fanky rece, fabricki ide dosta masti jer variomat sa zadnje strane ima gumicu u vidu dihtunga i poklopac koji ne dozvoljava da se mast razleti kojekude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Nisam se jos sretao sa takvim variomatima. Do sada na svim skuterima su mi bili otvoreni... I kod mene na Burgmanu se srafi limeni poklopcic sa 4 srafa, ali nema nikakvog dihtunga koji bi branio da se mast ne razleti.

Svaki dan naucis nesto novo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ja sam na leonardu 125 video takav ,ali sam opet vrlo malo masti stavio , koliko da bude podmazano , drugacije mi se cini da nema svrhe i verujem da bolje radi sa manje masti nego kada pliva u njoj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Kada ima dosta masti rolnice se ne vrte unutar variomata vec klizaju i ne trose se ravnomerno kao sto bi trebalo. Trose se samo na onim stranama koje dodiruju zidove variomata i kalote. Tako dobijamo trouglice. Imao sam prilike da to vidim na jednom skuteru. Zato sam vise za to da se ne trpa mast, nego da se samo ovlas namazu rolnice, koliko da ne budu skroz suve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Malaguti Madison RS250

Ne znam da li je ovo pravi deo foruma za ovu temu,ali ne snalazim se jos uvek. Ovako,predstavio sam se pre neki dan da sam uzeo Malaguti Madison RS250 2006 godiste i dok sam cekao registraciju vozikao se tu po kraju samo dok se prinaucim i danas mi se desi peh,zapravo nije imalo dovoljno rashladne tecnosti i ja dolio vode racunam nije hladno pa moze da posluzi dok ne uzmem antifriza,vozio se jedan krug nekih 2 km i digne mi temperaturu preko pola ja reko daj da se okrenem ka kuci i kako se priblizavam on sve vise dize i kad sam dosao pred kucu skoro do crvenog ja vidim poce i da mi se gasi ugasi se i ja stadoh pred kucu. Otvorim cep gde se sipa ulje kad imam sta da vidim on pomesao rashladnu tecnost-vodu i ulje ja poludeo,samo sto sam uzeo skuter e sad ako moze neko iskusniji ko je imao ovakvo iskustvo cemu mogu da se nadam ? Sutra cu da oteram kod majstora a sta je moglo jos da se osteti usput kad se vec to desilo? Verovatno se nije palio ventilator ili sta vec...Inace posle je dosao drug koji se razume koliko toliko i upalio ga ne lupa nista normalno radi za sad,normalno necu da ga palim vise niti vozim... Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

imaš dve mogućnosti. Ako si sipao vodu (nebitno ili antifriz) na vruć motor ili ti je prsla glava ili je izgoreo dihtung glave. I jedno i drugo ne znaš dok se ne rastavi agregat i ne skine glava. U svakom slučaju posle intervencije isperi motor i zameni ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Malaguti Madison RS250

Nisam sipao na vruc motor,ali je verovatno crko termostat ili sta vec pali ventilator i onda se pregrejao ,ne razumem se toliko jel to neki strasan kvar? Mislim jel moze lako da se sredi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Hell
  • Motocikl: Malaguti Madison RS250 Titanium Rider

Dana sam skinuo deklu na Medisonu RS 250 zbog lupanja i vibracije kvacila kada je hladan.

Da li su ove lamelice kvacila prekratke ? Vidi se da su na bile duze lamelice od ovih. :neznam:

Zvono je poplavelo jel lamele hvataju na samom pocetku i unutrasnjoj strani zvona sto dovodi do proklizavanja i pregrevanja ? :stabre:

 

img1215.jpg

 

Kais je poceo da puca, na jednom delu hvali srednji sloj izmedju gornih i donjih zubaca, takodje je pocelo razdvajanje slojeva kaisa na par mesta. :(

 

img1204.jpg

 

Zamenih ulje u zadnjem raduktoru je bilo dosta tamno, sipao sam 250ml BARDAHL-a 80w90 iz bocice 250ml , sada mi na meracu pokazuje da je skroz dole na minimumu. Koliko ulja staje u ovaj reduktor ? Da li je potrebno doliti da dodje na max ?

Nivo starog ulja je bio na max prema meracu. :zbunjen:

 

img1216.jpg

Promenio član Challenger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa kad mu fali parce ferode koliko ja to vidim a zvono izrisovano samo tako!Imaces ti dosta igrarija da to sve dovedes u red!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izgleda da ga je neko vec menjao (ili se njime igrao), ali nije zamenjena korpa koja je ocigledno potrosena mnogo iznad servis limita, pa kada se paknovi kvacila od centrifuge rasire, umesto ferodom, hvataju vrhom pakna gde ferode nema.

Kvacila izgledaju cesto vrlo slicno na oko. Onaj centralni otvor je isti, ali se razlikuju u ukupnom precniku, nekada i za samo par milimetara, a to moze da znaci puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Hell
  • Motocikl: Malaguti Madison RS250 Titanium Rider

Kais procujem sutra preko Peugeot-a originalni, nove rolnice i klizace variomata.

Takodje sutra mi stize alat za blokadu i domontazu, moment kljuc... :jee:

Kvacilo skidam pa cu pokusati da repariram ako je moguce, zvono je na limitu tolerancije tako da cu pokusati sa obradom.

Zvono hvata na samom pocetku lamela, jos uvek nije pocelo da kaci pakne tako da ako uspem da prelepim nove ferode pravilne velicine kvacilo ostaje.

 

img1193.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Drustvo da pitam ovde posto se istog skutera tice Madison 3 250ie piaggio agregat,moze li pomoc,nisam vozio ni 1 dan od kada je ovo lepo vreme a muci me malo (nos,operacija) i kais,rolnice... Ako neko zna gde ima neka kaze,zvao sam ko zna koliko prodavnica i niko,nista,neki rekli jos pre 2nedelje da ce biti u toku ove ali i malo pre zvao nekoliko njih i nista.... a nebih da ga vozim dok to ne sredim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun
  • Motocikl: Malaguti Madison s250

Pozz svim Medisoncima 1zdravo.gif,Moze jedna mala pomoc za yamahine masine od 250cc u pitanju je malaguti naravno :),poceo je da zvecka u predelu motora skido sam mu komplet variomat i kavacilo i opet zvecka skidao i auspuh i opet zvecka,e sad ja mislim da su karike jer mi trosi malo ulja tj na 1000km mi potrosi toliko koliko stane na meracu od min do max.

Jer zna neko da mi kaze sta bi moglo da bude dali su karike u pitanju sto zvecka i dali lose karike mogu da uticu na potrosnju ulja ili moze da bude jos nesto?hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja