Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav druze! Plastike i ostalu galanteriju ces najpre naci na e-bay. Kod nas eventualno Moto Klinika ali ne nadaj se puno... Na tvom Malagutiju je agregat Franco Morini. Moj ti je savet da prvo uradis servis sa zamenom svih ulja i filtera pa onda sve ostalo... Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja vozim Madison ali 250cc sa Minarelli agregatom i mogu reci samo :takoje: Sto rece Presidente plastike mozes naci na ebay eventualno kod nas ali bas da se iscimas sto i nije bas preporucljivo jer ne izgleda bas sjajno ono sto budes nasao, znaci ebay

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pozz dobrodosaoo!!

Delove je jako tesko naci kako polovne tako i nove, treba pratiti oglase i kod nas jer se desi tako da naidje neki preprodavac koji je uvezo brdo polovicnih skutera pa mozda se nadje sto i tebi treba, doduse sanse su jako male. Po oglasima sam video puno Madisona kojima fali ili poklopac rezervoara i li posude za vodu, i te poklopce recimo nema teorije da nadjes da kupis. Zmigavac sam cini mi se vec video negde ali zajedno sa retrovizorom ali je cena bila sacuvaj boze, probaj da pozoves ovde

http://www.skuterdelovi.com/index.php?link=polovnidelovi

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/malaguti-madison-oglas-18219/

 

http://www.kupujemprodajem.com/kuciste-filtera-vazduha-4018165-oglas.htm?filter_id=8380709

 

I probaj ovog lika, ima svasta bukvalno. Ja sam tu nasao amortizere recimo.Male sanse ali pokusaj.

http://www.kupujemprodajem.com/AUSPUSI-vise-vrsta-2025721-oglas.htm?filter_id=13077214

 

A sto se tice agregata, Franco Morini, pouzdan i ne kvari se cesto, ali ne dao bog da se pokvari, za njega delovi ne postoje.Trebalo je da ides na Minareli ili Piaggio ali sta je tu je.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pozdrav kolege,

 

Imam jedan bezazleni problemcic na svom Madisonu 3-ci, pa me interesuje da li je neko od vas imao isti problem, mozda zna resenje ili zna sta bi moglo biti.

Radi se o tome da svaki put pre nego sto upalim skuter, dam kontakt, sve kazaljke na tabli odu do kraja i vrate se i kada ga upalim kazaljka za korivo svaki put krene da luduje tj. skace gore dole kao da gubi kontakt jedno 2 sekunde i posle se taj problem vise ne javlja do sledeceg paljenja.Ne luduje samo u slucaju kada je rezervoar pun do vrha.

Hvala na pomoci unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jest da ne vozim pomenuti skuter ali ja bi probao sledece:

posto imas problem sa tablom samo kada palis skuter ti lepo pre paljenja dodji do dzeka inst. table pa lepo skini dzek, vizuelno proveri pinove ( da nije neki iskrivljen, izasao iz lezista i sl. ) pljucni WD, par puta udzekaj-izdzekaj i vrati ga nazad u tablu pa probaj odnosno vidi sta se desava....ma da mi mirise na plovak s'obzirom da je sve OK kad ti je pun rezervoar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Jest da ne vozim pomenuti skuter ali ja bi probao sledece:

posto imas problem sa tablom samo kada palis skuter ti lepo pre paljenja dodji do dzeka inst. table pa lepo skini dzek, vizuelno proveri pinove ( da nije neki iskrivljen, izasao iz lezista i sl. ) pljucni WD, par puta udzekaj-izdzekaj i vrati ga nazad u tablu pa probaj odnosno vidi sta se desava....ma da mi mirise na plovak s'obzirom da je sve OK kad ti je pun rezervoar.

 

Hvala na savetu, svakako cu proveriti dzek od table, a ako je do plovka onda nista, nek radi dok radi ovako, za sada nije strasno.

Pozdrav, vidimo se na nekoj od voznji :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kolege potrebna mi je pomoc.

Treba da skinem auspuh kako bih zamenio zadnje kocione plocice, medjutim problem je u tome sto kad ga budem skinuo moracu da zamenim i duhtung izmedju cevi i lonca jer sam sa istim imao problem i prosli put jer je poceo da se raspada.Na slici deo br.13

 

12891EF1-6E52-EF46-8444-8A5166D6E7FF_thumb.jpg

 

U PGS-u taj dihtung kosta 3030din sto nije bas malo.

Mene interesuje da li mi iko od vas moze pomoci ili dati neki savet kako da to jeftinije resim.Da li postoji mogucnost stavljanja azbestne trake umesto ovog dihtunga ili neko drugo resenje koje ce podjednako dobro vrsiti posao.

Hvala na pomoci unapred, MAXI pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kolege potrebna mi je pomoc.

Treba da skinem auspuh kako bih zamenio zadnje kocione plocice, medjutim problem je u tome sto kad ga budem skinuo moracu da zamenim i duhtung izmedju cevi i lonca jer sam sa istim imao problem i prosli put jer je poceo da se raspada.Na slici deo br.13

 

12891EF1-6E52-EF46-8444-8A5166D6E7FF_thumb.jpg

 

U PGS-u taj dihtung kosta 3030din sto nije bas malo.

Mene interesuje da li mi iko od vas moze pomoci ili dati neki savet kako da to jeftinije resim.Da li postoji mogucnost stavljanja azbestne trake umesto ovog dihtunga ili neko drugo resenje koje ce podjednako dobro vrsiti posao.

Hvala na pomoci unapred, MAXI pozdrav :zdravo:

Imam resenje za tebe.. Zvao sam te na mob ali se ne javljas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Aj daj i meni rešenje pošto ja taj duhtung ne posedujem na mom mezimčetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kao sto je Novak napisao, resenje je azbestna krpa koja trpi temperature od 600 stepeni. Dok sam vozio Yamahu XTX nisam imao te dihtunge na auspusima pa sam od azbestne krpe napravio dihtunge i bilo je extra. Kome treba, a ne moze da nadje u svom gradu mogu da kupim ovde u kg-u i posaljem svima kojma treba.

 

Maxi pozdrav :zdravo:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Sipi, javljam ti se sutra pre podne da se dogovorimo oko slanja azbestne trake.

 

@fanky, ako hoces mozemo da se dogovorimo ili da dodjes do mene pa da zajedno opravimo i moj i tvoj dihtumg ili kako ti odgovara posto smo obojica iz Beograda.

 

@Alexanto, ako pretekne jos trake, a sigurno hoce, poslacu i tebi.

 

@Black Adder, hvala na savetu, ali bih probao da izbegnem pastu ako ikako mogu kako bih izbegao ciscenje ostataka iste pri sledecem skidanju auspuha.

 

Pozdrav svima i hvala na pomoci jos jednom :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

MP3 ( Mare ) je imao isti problem, skoro pa nije imao dihtung i probali smo sa pastom da saniramo stetu ali nismo uspeli tako da primeni Sipijev princip.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Da li je moguce da sam ja jedini koji je skidao auspuh i nije ostetio taj dihtun? Kada sam menjao gume skinuo sam auspuh i posle toga ga najnormalnije vratio, dihtung nije bio ni malo ostecen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Da li je moguce da sam ja jedini koji je skidao auspuh i nije ostetio taj dihtun? Kada sam menjao gume skinuo sam auspuh i posle toga ga najnormalnije vratio, dihtung nije bio ni malo ostecen.

 

Ne, nego si ti pažljiv i spretan oko majstorisanja, a imaš i laku ruku :) A što bi i izgoreo za 10k km koliko je prešao? :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ja mogu nabaviti azbestne trake , sirine oko 5cm a debljina oko 4-5 milimetra .

E sad ako to nekome treba i moze je iskoristiti rado cu poslati, ne mora nista da mi plati.

Mozda mogu nabaviti i klingeritne trake ( od toga se prave dihtunzi) al one nisu za neke vece temperature , mislim do 150c moze al preko nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Danas konacno namontirao nove disk plocice i parce azbestne krpe koju je Sipi poslao.

Krpa odlicno radi posao jedino sto je malo bilo muke namestiti auspuh a da krpa ne spadne ali sam se snasao.

Hvala Sipi jos jednom :takoje:

Od neiskoriscene krpe je ostalo parce za jos jedno tri ovakve popravkice pa kome zatreba neka javi.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Aj sacuvaj meni jedn, pa kad budem dolazio u 61 blok da pokupim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Ili ja ne umem da nadjem ili na ebay-u nema... Da li neko mozda zna da li moze od madisona 3 da se upakuje? Nasao sam jedan u Hrvatskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja