Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti 250cc problem sa paljenjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Prvo pozdrav svima od novog clana na forumu :zdravo:.

 

Kao sto sam napisao u naslovu teme imam Malaguti madisona 250s i problem sa paljenjem. Naime, jesenas se to desilo prvi put . Vozio sam se najnormalnije i napravio pauzu od nekih sat vremena nakon cega kad sam hteo da krenem dalje motor nije hteo da upali, nema verglanja samo se culo jedno klik posle pritiskanja startera. Uspeo sam da ga upalim na kablove.

Kapirao sam da je akumulator u pitanju te sam sacekao do juce i kupio nov akumulator Exide12V 9Ah. Al kad sam posle montiranja pokusao da upalim skuter isto se desilo, ne vergla samo onaj klik zvuk posle pritiskanja startera i nista vise.

Ako iko ima bilo kakvu predstavu sta bi moglo biti nek pise, svaka sugestija, predlog i sl su vise nego dobrodosli.

 

Hvala unapred.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja bih krenuo od nekih banalnih stvari pa redom, prvo proveri izmeri jacinu akumulatora (mada je iako ima voltazu treba imati i amperazu to ne znam kako se meri, a ne bi bilo lose samo da probas ponovo na kablove da upalis da vidis sta ce biti), ocisti kleme i dobro ih ucvrsti za akumulator, sledece bi trebalo da je alnaser ( bendiks, cetkice) al to se ne razumem nista......:neznam: Predpostavljam da je u pitanju yamahina masina zbog ove "s" oznake??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Da, agregat je Yamahin. Probacu na kablove i mislim da ce upaliti bez problema jer i pr put je na kablove upalio odmah, i posle voznje od nekih sat i po nakon gasenja i ponovnog pokusaja paljenja ista stvar se desila. Videcu, problem je sto se ne razumem bas nesto spec u opravljanje i sl, jbg.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ovako prvo sto je moguce da je otislo je taster starta,mozes da proveris tako sto ga otvoris i spokis dve zicice direktno jedna na drugu ili kad ga upalis na kaplove pritisni kratko taster starta pa ako se cuje neki zvuk radi,onda alnaser,uzmi zicu i direktno sa akumulatora stavi na plus anasera (uglavnom crvena zica pod gumenom kapicom) ako zavergla nije alnaser onda preostaje automat alnasera nadji vidi gde je otvori ga isto stavi plus na plus minus na minus i ako se pomera radi ako ne ne radi :) to ti je to samo sad treba uraditi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Po mom misljenju tu mogu da bude vise stvari sada, prvo utvrditi da li je akumulator ok, ako upali na kablove meze se desiti da tvoj akumulator ne valja, jesi li punio nov akumulator? Negde sam citao da yamiheni agregati imaju problem sa reglerom da cesto crkava, u svakom slucaju pokusaj da upalis na kablove i proveri nov akumulator da znas na cemu si..........ako upali proveri regler da li puni.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Ok, hvala :aha:. Probacu da odradim to pa javljam.

Sto se tice akumulatora nisam ga punio jer sam prilikom kupovine od prodavaca i dlera Exide dobio info da su akumulatori formirani i da punjenje nije potrebno. I ja sumnjam da regler ne puni strujom. provericu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam problem sa istim simptomima početkom prošle godine. Isto sam bio ubeđen da je u pitanju akumulator, ali sam uskoro shvatio da nema pravila kada se čuje "klik" a kada motor normalno upali. Onda je prestao da pali, i ostalo je samo "klik".

 

Ispostavilo se da je stradao starter (anlaser). Ako se dobro sećam, potrošile su se četkice (ili beše biksne?), i onda je nekada startovao a nekada ne (u zavisnosti od toga kako rotirajuća osovina "legne" na četkice) dok nije potpuno izgubio kontakt.

 

Naravno, ne mogu da garantujem da je isti problem kod tebe, i svakako je najbolje da počneš od provere svih kontakata i instalacija, ali je moguće da će se na kraju završiti na popravci ili zameni anlasera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Izdaleka mozemo samo da nagadjamo ali...

 

Ja bih opet prvo posumnjao na akumulator, moj novi akumulator je posle nedelju dana stajanja otisao u vecna lovista, srecom tu je garancija. E sada kod mene je punjenje - praznjenje Ok, kakvo je kod tebe, pitanje je, proveri...

 

Posle je sve moguce, od slabih kontakata na kocnicama :) pa do cetkica na anlaseru a paljenjem na kablove, jaka struja sve to ispegla... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni se culo klik na leonardu, valjda je ista ta masina. Problem je bio u releju paljenja. Ide sa akumulatora na to, pa onda odatle na anlaser. Nalazi se narepu ispod plastika, zakacen za ram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ukoliko se cuje KLIK iz tog relea anlasera ne mora da znaci da on prespaja :) Najbolje kada kaze klik i nista se ne desava spic klestima prespoj ta dva srafa na releu i ako se ukljuci anlaser - to je 0namigivanje.gif, menjaj rele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Ljudi hvala puno, saveti mi mnogo znace, probao sa svim varijantama i rez je sledeci-najverovatnije je crtkao anlaser(koliko se ja razumem bar), za koji dan ga transportujem kod majstora da ga menjam pa onda na uliceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :moto3:.

 

Jos jednom hvala svima, dubok naklon :takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Imao sam problem sa istim simptomima početkom prošle godine. Isto sam bio ubeđen da je u pitanju akumulator, ali sam uskoro shvatio da nema pravila kada se čuje "klik" a kada motor normalno upali. Onda je prestao da pali, i ostalo je samo "klik".

 

Ispostavilo se da je stradao starter (anlaser). Ako se dobro sećam, potrošile su se četkice (ili beše biksne?), i onda je nekada startovao a nekada ne (u zavisnosti od toga kako rotirajuća osovina "legne" na četkice) dok nije potpuno izgubio kontakt.

 

Naravno, ne mogu da garantujem da je isti problem kod tebe, i svakako je najbolje da počneš od provere svih kontakata i instalacija, ali je moguće da će se na kraju završiti na popravci ili zameni anlasera.

 

Reci mi samo posle opravke sve radi kako treba od tada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve radi lepo, Kosta mi je našao polovan anlaser (100e plus 20e ruke) i od tada nemam problem.

 

Mislim da sam ga pitao za eventualnu opravku mog neispravnog, ali mi je rekao da su nezgodne konstrukcije, valjda su zaliveni ili tako nešto i veliki je posao sa nesigurnim rezultatima.

 

Ako ti je skupa zamena, možeš da probaš da odneseš svoj u Južni Bulevar, raspitaj se tamo - ima jedna radionica auto-električarska gde ih tip otvara i popravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Sve radi lepo, Kosta mi je našao polovan anlaser (100e plus 20e ruke) i od tada nemam problem.

 

Mislim da sam ga pitao za eventualnu opravku mog neispravnog, ali mi je rekao da su nezgodne konstrukcije, valjda su zaliveni ili tako nešto i veliki je posao sa nesigurnim rezultatima.

 

Ako ti je skupa zamena, možeš da probaš da odneseš svoj u Južni Bulevar, raspitaj se tamo - ima jedna radionica auto-električarska gde ih tip otvara i popravlja.

 

120EUR...:neznam:

Ako bude ta varijanta vidim da skoro necu sesti na skuter...>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mozda ja nisam pazljivo procitao sve, ali ako se cuje klik bendiksa sa tvojim novim akumulatorom, a pali ko mina na kablove, tj sa tudjim akumulatorom, onda bi ja prvo proverio koliki je napon (kupi kod kineza najjeftiniji unimer), pa ga onda upalio na kablove i video dok radi koliki je napon tada na akumulatoru. Naravno, skines kablove od komsije :) Ako je napon i dalje kao kad nije bio upaljen onda nema punjenje. A ti onda proveris kolika struja dolazi iz magneta na regler, pa proveris sve buksne, pa proveris struju koja dolazi iz reglera ka akumulatoru. Ako je struja kada ga upalis oko 14 V onda ti je negde instalacija u slusu. Ja sam imao malih priblema sa punjenjem i to samo sto su zice popucale na dzeku , na izlazu iz magneta. Ono sto je najgore, prekid je bio krajnje pederski; zice naizgled citave, uredno idu iz konektora, ali su pukle unutar izolacije i struja iz magneta uopste nije isla do reglera !!! Vibracije su cudo. Znaci, po meni, prvo proveri instalacije, dzekove, biksne...Ako si u Beogradu mogu da svratim do tebe ili ti upali na kablove i dodji do mene. Tu je u kraju i Mojsa, elektricar sa foruma pa moze i on da ti pogleda.

Ajd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

@kanziani - prilično sam siguran da je polovni anlaser za tvoju mašinu ipak jeftiniji (u slučaju da je to problem, sve ovo nagađamo).

 

Celu priču sam pomenuo samo kao jednu mogućnost šta bi mogao da bude kvar. Svakako prođi proceduru koju predlaže nntom, veća je verovatnoća da je njegova dijagnoza tačna! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Hvala i noletu i nntom-u :care:, posto se ja ne razumem teram skut do petka kod majstora da vidi sta je po sredi, inace nije hteo ni na kablve da startuje juce, jbg. Valjda je nesto sitnije, nadam se :lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

E ako nece na kablove, to je skroz druga priča...Evo sad je nedelja, jesi li nešto uradio kod majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Ljudi problem resen :jee:. U pitanju je bio relej koji je crkao totalno a takodje su bili sprzeni kablovi koji idu od akumulatora do releja, sve je zamenjeno(stavljen nov relej i novi kablovi) i opravljeno, cena na kraju sa rukama-2500 dindzi, i jos sam u tu cenu zamenio ulje u kocnicama tako da sam zadovoljan kako je ispalo na kraju. Hvala svima jos jednom na pomoci i savetima, znacili su.:takoje:

Sad na ulice i uzivancija :moto3:.

Pozz svima :zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Sprzeni???Zasto to?Je l' ti rek'o nesto majstor?Pitam da ne bi u buducnosti bilo problema,jer ne prze se kablovi tek tako.Je l' ti sad lepsi osecaj na rucici kocnice sa ''svezim'' uljem,ja kad sam kod mene zamenio bio je DRASTIČNO bolji?A sad sto ti kazes,na ulice i voznjaaaaa :) :) :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison 250S

Sprzeni???Zasto to?Je l' ti rek'o nesto majstor?Pitam da ne bi u buducnosti bilo problema,jer ne prze se kablovi tek tako.Je l' ti sad lepsi osecaj na rucici kocnice sa ''svezim'' uljem,ja kad sam kod mene zamenio bio je DRASTIČNO bolji?A sad sto ti kazes,na ulice i voznjaaaaa :) :) :) !

 

Sprzeni su bili jer mi je neko duze vreme taj problem postojao pa kad god da sam probavao da upalim struja je przila kablove, nije da su bili totalno sprzeni vec su u manjoj meri osteceni :)

Inace sto se tice kocnica, daaaaaaaaaaaaaaa, mnoooogo bolji osecaj i rekao bih i nekako i bolji odziv kocnica na stisak rucice :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja