Jump to content

Moto Zajednica

Kacige u Louis-u, sta odabrati?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Malo sam ispao iz fazona i ne znam vise koje robne marke koliko vrede, a najverovatnije cu kupiti kacige u Louis-u. Zanima me kako bi izgledala kvalitativna rang lista brendova iz njihove ponude. Shubert, Shoei, Nolan i Uvex su mi poznate marke, ali ovo ostalo 1neznam.gif. Spisak: Airoh, Caberg, Marushin, MTR, Nolan, ProBiker, Shubert, Scorpion, Shoei, Shark, Uvex, X-Lite.

 

Hteo bih da kaciga bude laka, da ima intregrisan suncani vizir, da bude prihvatljivo komforna, da ima ventilaciju prihvatljivu za letnju voznju i da bude flip up. Sa aktuelnim fondom ne mogu dobiti sve sto zelim u top brend-u. Posto neki kompromis moram praviti, koje karakteristike se trebam odreci?

 

Da li postoje jos neke karakteristike na koje bih trebao obratiti paznju? (Zvucna izolacija mi nije bitna)

 

Citao sam neke teme na forumu i dosta se prica o magljenju kacige. Poslednja kaciga koju sam imao bila je Shoei (nemam pojma koji model, bilo je to 1994...) i maglila se jedino kad stojim i disem na usta. Vrlo retko kad stojim i disem na nos. Nikad se nije maglila dok sam vozio. Da li postoje kacige koje se magle i u voznji?

 

Motor cu voziti 90% po gradu, malo jurcanja oko grada i mozda 1-2 laganije ture godisnje (max 300km - 400km). Iskljucivo cu voziti po dobrom vremenu, osim ako me eventualno nesto ne uhvati u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Dokazano je da razlike u ceni nisu i razlike u kvalitetu u puno slucajeva..... gledaj da ti kaciga nebude od Termoplasta tj. plastike.... trazi trikompozitne materijale...stonefiber....carbon....

 

Imas Marushina po 1100 grama..... Shark je na testu osvojio prvo mesto sto se tice vizira...medjutim u praksi (bar kod mene) taj vizir je bio perverzija prvih dva meseca....dok su svi maglili ja nisam...a onda....je poceo da magli kao lud....da nebude zabune, nisam prao unutrasnji sloj hemikalijama i sl...samo kako je predvidjeno.... imam i Marushin vec 5 godina sigurno, nju nosim i sada kada je hladno zbog magljenja (i vizir je toliko star)....

 

Narucio sam iz USA neki adapter za Sharka kao sto ima HJC, pa cu videti kada stigne dali ce se sta popraviti......

 

Bez obzira na finansijsku situaciju nikada nebih "bacao" pare, uvek gledam da za sto manje para kupim sto kvalitetnije...bolje cesce menjati nego imati jednu 10 godina.....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Hvala na korisnim savetima 0takoje.gif!

 

 

Imas Marushina po 1100 grama..... Shark je na testu osvojio prvo mesto sto se tice vizira...medjutim u praksi (bar kod mene) taj vizir je bio perverzija prvih dva meseca....dok su svi maglili ja nisam...a onda....je poceo da magli kao lud....da nebude zabune, nisam prao unutrasnji sloj hemikalijama i sl...samo kako je predvidjeno.... imam i Marushin vec 5 godina sigurno, nju nosim i sada kada je hladno zbog magljenja (i vizir je toliko star)....

 

Narucio sam iz USA neki adapter za Sharka kao sto ima HJC, pa cu videti kada stigne dali ce se sta popraviti......

Kada ti se magli vizir? Da li se to desava i u voznji ili samo kad stojis? Da li se magli i leti?

 

 

Bez obzira na finansijsku situaciju nikada nebih "bacao" pare, uvek gledam da za sto manje para kupim sto kvalitetnije...bolje cesce menjati nego imati jednu 10 godina.....

1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Tesko da mozes da kupis laku flip-up kacigu za male pare. Lake flip-up ubijaju sa cenom. Mislim da najlaksa kaciga koju mozes da kupis za neke normalne pare je Marushin(1100g). E sad,ona je integralna i nema vzir. Ja imam 999RS i nije losa. Sa podbradkom jako malo duva u njoj a za sada mi ne magli vizir(sem kada stanem i to naravno po hladnom vremenu).

 

Samo i ja jurim neki flip-up jer je leti zahebano na kracim turama sa integralkom...ili ova moja nema adekvatnu ventilaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Tesko da mozes da kupis laku flip-up kacigu za male pare.

 

Zato sam i pitao kojih se karakteristika treba najpre odreci. Ne znam koliko treba da mi bude vazna tezina jer necu ici na ture. Mozda tezine treba prvo da se odreknem 0stabre.gif.

 

Sto se tice flip-up karakteristike, savetovan sam da kupim neku jeftinu skullcap (ne znam nasu rec 0tuzan.gif) kacigu, nesto kao npr. ovo. Time mogu da resim problem visoke temp. po gradu. Tako da mozda ni flip-up ne mora da bude vazan.

 

Integrisan suncani vizir mi se cini kao jako praticna stvar, a vazni su mi preglednost, nemagljenje na iznad 20C, udobnost i umeren dizajn.

 

Necu imati priliku da probam kacigu pre nego sto je kupim. Zato su mi vasa direktna iskustva dragocena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ovu tzv nošu,bar je ja tako zovem,ne bih ti preporučio jer možeš da platiš kaznu jer nije po standardu koji je propisan,ECE.

Tako da ako te zaustavi pandur i ako hoće da te zeza sa njom si isto kao i da je nemaš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Magli mi samo po hladnom vremenu...kada je suncano i lepo nije ti ni potreban vizir protiv magljenja ...... :)

 

Mislim da najlaksa kaciga koju mozes da kupis za neke normalne pare je Marushin(1100g). E sad,ona je integralna i nema vzir. Ja imam 999RS i nije losa.

 

Samo i ja jurim neki flip-up jer je leti zahebano na kracim turama sa integralkom...ili ova moja nema adekvatnu ventilaciju.

Nesto si permutovao...."nema vizir"???

 

 

999.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Sto se tice flip-up karakteristike, savetovan sam da kupim neku jeftinu skullcap (ne znam nasu rec

 

Integrisan suncani vizir mi se cini kao jako praticna stvar, a vazni su mi preglednost, nemagljenje na iznad 20C, udobnost i umeren dizajn.

 

 

Pazi,ako ti i "braincap" ulazi u izbor onda ja mislim da ti je bolje da gledas ovako nesto:

 

http://www.louis.de/_20cdc72f31acd9d457bda9449d556987d5/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=833&list_total=58&anzeige=0&page=0&artnr_gr=216660

 

ili ovako:

 

http://www.louis.de/_20cdc72f31acd9d457bda9449d556987d5/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=833&list_total=58&anzeige=0&page=1&artnr_gr=215520

 

U Louisu zna da bude bas fino snizenje na ove kacige a imaju integrisane suncani vizir. A misim da i u Guevari kod nas imas Caberg Kondu...cini mi se da je super kaciga za cenu po kojoj se prodaje.

 

 

Nesto si permutovao...."nema vizir"???

 

Verovatno je mislio na integrisani vizir za sunce.

 

Da. Na to sam mislio naravno.

 

A sto se tice magljenja iznad 20 stepeni...mislim da neces imati sa tim problema bilo koju kacigu da uzmes. Doduse nisam nosio jeftinije integralne/flip up kacige pa ne znam kako je sa njima ali jeftina SHIRO jet kaciga nije maglila kada je toplo vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledaj, za grad ti flup-up kaciga uopste ne treba, to sam i ja mislio kao zgodno je da mozes da je otvoris bla bla bla, a u stvari flip kacige su bar 20% teze od fullface, ja sam tako kupio Schuberth Concept koja je stvarno vrhunska ali je teska i nije za sportske ili kako ih ja zovem power naked motore, tako da sam je lepo prodao

 

Caruga ti je dao dobar savet, kupi lepo kacigu od kompozitnih materijala i preprucujem ti da prvo probas kacigu pre nego sto je uzmes. Takodje ako ti je ventilacija bitan faktor nemoj bas da juris racing kacige i eto

Mada meni nikad nije bilo toliko toplo ispod kacige ali verovatno ja imam visi stepen tolerancije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Caruga ti je dao dobar savet, kupi lepo kacigu od kompozitnih materijala i preprucujem ti da prvo probas kacigu pre nego sto je uzmes. Takodje ako ti je ventilacija bitan faktor nemoj bas da juris racing kacige i eto

Mada meni nikad nije bilo toliko toplo ispod kacige ali verovatno ja imam visi stepen tolerancije

 

Kako mogu da znam koje kacige su racing kacige?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

..... gledaj da ti kaciga nebude od Termoplasta tj. plastike.... trazi trikompozitne materijale...stonefiber....carbon....

Jel ove od termoplasta imaju još neku manu sem veće težine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

..... gledaj da ti kaciga nebude od Termoplasta tj. plastike.... trazi trikompozitne materijale...stonefiber....carbon....

Jel ove od termoplasta imaju još neku manu sem veće težine?

Kazu da su osetljivije na vremenske prilike..... i jos dosta stvari..... koje uticu na tu da kazemo plastiku i mnogo brze gubi bezbednosna svojstva.....

 

 

Neznam dali je tacno ali ako sam pre 35 god nosio kacige od "plastike" nemoram i u ovim modernim vremenima.... :moto1:

 

Zaboravih..... nemoj da kupujes one "noksire"....bolje da se znojis nego da te posle boli glava.....

 

 

Pre neku godinu na Avalskom putu naidjem na udes....skuter lezi pored puta....hitna pomoc odvozi vozaca.....vidim ima krvi....stanem, pitam policajca sta je bilo.....odgovor....proklizao na prasinu ...isao skroz desno u krivini....pitam za vozaca.... kaze izbio zube....komentarise dalje policajac....da nije imao noksir vec "kacigu" (mislio na full face) nebi mu bilo nista....

 

Posle sam citao neke statistike i tamo lepo stoji da dobar procenat povreda kod motociklista dolazi upravo sa te strane....

 

Mozda sam ja omatorio ali odavno vise nesedam na motor bez full opreme koliko god bilo stepeni....bolje da mi se smeju "laici" nego da kukam posle...mada ni oprema ne garantuje nista.....

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ono što bi tebi završilo posao, da bude kvalitet i da ne košta puno je Scorpion exo 450 ili marushin 777. Od flip-up odustani. A što se tiče one noše, bolje onda uzmi jet kacigu. Toliko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

..... gledaj da ti kaciga nebude od Termoplasta tj. plastike.... trazi trikompozitne materijale...stonefiber....carbon....

Jel ove od termoplasta imaju još neku manu sem veće težine?

Kazu da su osetljivije na vremenske prilike..... i jos dosta stvari..... koje uticu na tu da kazemo plastiku i mnogo brze gubi bezbednosna svojstva.....

 

 

Neznam dali je tacno ali ako sam pre 35 god nosio kacige od "plastike" nemoram i u ovim modernim vremenima.... :moto1:

Pitam zato što sam na više mjesta čuo i pročitao da je bolje kupit malo skuplju kacigu od termoplastike nego neku kompozitnu iz jeftine klase. Pošto je teže napraviti dobru kompozitnu nego termoplastičnu.

Otprilike je bila priča da ako imaš 100-150 Eura za kacigu, bolje da uzmeš termoplastičnu jer je teško napraviti dobru kompozitnu za te pare. Ako imaš preko 300 normalno da ćeš da uzmeš kompozitnu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Nosu zaboravi, a flip up, na naked-u kog planiras da kupis, pokusaj da zaobidjes. Samo integralna i sto kvalitetnija, po mogucstvu Arai ili Shoei! Ovo ti pricam iz licnog iskustva.

 

P.S. Nemoj za kacigu da zalis novce jer zivot nema cenu!

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

..... gledaj da ti kaciga nebude od Termoplasta tj. plastike.... trazi trikompozitne materijale...stonefiber....carbon....

Jel ove od termoplasta imaju još neku manu sem veće težine?

Kazu da su osetljivije na vremenske prilike..... i jos dosta stvari..... koje uticu na tu da kazemo plastiku i mnogo brze gubi bezbednosna svojstva.....

 

 

Neznam dali je tacno ali ako sam pre 35 god nosio kacige od "plastike" nemoram i u ovim modernim vremenima.... :moto1:

Pitam zato što sam na više mjesta čuo i pročitao da je bolje kupit malo skuplju kacigu od termoplastike nego neku kompozitnu iz jeftine klase. Pošto je teže napraviti dobru kompozitnu nego termoplastičnu.

Otprilike je bila priča da ako imaš 100-150 Eura za kacigu, bolje da uzmeš termoplastičnu jer je teško napraviti dobru kompozitnu za te pare. Ako imaš preko 300 normalno da ćeš da uzmeš kompozitnu

 

Odes lepo pa pogledas SHARP test kaciga tj. bezbednosti pa proveris koliko zvezdica ima kaciga koju si se nameracio da kupis....

 

 

Bilo je tema o tome.... da su neke kacige od 100 evrica imale bolje ocene (radi se samo o testu bezbednosti ne i udobnosti i sl.) od visestruko skupljih kaciga iz vrha ponude..... Subjektivna stvar ali nikada nebih kupio kacigu od termoplasta niti bih bacio pare na kacigu koja ima zvucno ime a nedovoljno zvezdica na istom testu.....

 

Nosim Shark ali i dalje mislim da je Marushin najbolji odnos cene i kvaliteta.....

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Nosim Shark ali i dalje mislim da je Marushin najbolji odnos cene i kvaliteta.....

 

Kako bi izgledala top lista robnih marki iz Louis-ove ponude? (Spisak: Airoh, Caberg, Marushin, MTR, Nolan, ProBiker, Shubert, Scorpion, Shoei, Shark, Uvex, X-Lite.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Odes lepo pa pogledas SHARP test kaciga tj. bezbednosti pa proveris koliko zvezdica ima kaciga koju si se nameracio da kupis....

 

Bilo je tema o tome.... da su neke kacige od 100 evrica imale bolje ocene (radi se samo o testu bezbednosti ne i udobnosti i sl.) od visestruko skupljih kaciga iz vrha ponude..... Subjektivna stvar ali nikada nebih kupio kacigu od termoplasta niti bih bacio pare na kacigu koja ima zvucno ime a nedovoljno zvezdica na istom testu.....

 

Nosim Shark ali i dalje mislim da je Marushin najbolji odnos cene i kvaliteta.....

 

Mozda nisam u pravu ili ima jos neki sajt, ali sam primetio da na tom Sharp-ovom sajtu nedostaju kacige mnogih proizvodjaca, narocito novije. Ispravite ako gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Nosim Shark ali i dalje mislim da je Marushin najbolji odnos cene i kvaliteta.....

 

Kako bi izgledala top lista robnih marki iz Louis-ove ponude? (Spisak: Airoh, Caberg, Marushin, MTR, Nolan, ProBiker, Shubert, Scorpion, Shoei, Shark, Uvex, X-Lite.)

po meni:

Schubert/Shoei,X Lite,Shark/Scorpion/Nolan...

inace X lite je kod nas, imam utisak, jako slabo zastupljen brend.

u stvari koliko imas para ti se ispruzi, i kaciga se uglavnom ne kupuje

na daljinu (sem ako nije restposten shoei/schubert:D)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Kako bi izgledala top lista robnih marki iz Louis-ove ponude? (Spisak: Airoh, Caberg, Marushin, MTR, Nolan, ProBiker, Shubert, Scorpion, Shoei, Shark, Uvex, X-Lite.)

po meni:

Schubert/Shoei,X Lite,Shark/Scorpion/Nolan...

 

Kako bi poredjali ostale robne marke sa spiska? U kom rangu su Airoh, Caberg, ProBIker i MTR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ne mozes da poredis samo marke, vec moras da nap[ravis poredjenje sa modelima kacige koje hoces da kupis. Kao sto vec znas, svaki proizvodjac kaciga pravi kacige razlicitog kvaliteta i bilo bi glupo porediti, recimo Nolana iz top ponude sa Airohom iz srednje serije. Zbog toga moras da odlucis koji model hoces, pa tek onda da se raspitas koji model je bolja kupovina.

 

Po meni Arai, Shoei i Schuberth su tri vodeca proizvodjaca kaciga, nesto poput BMW-a, Mercedesa i Audija u automobilskoj idustriji. Nisu losi ni ostali proizvodjaci, taman posla, samo je pitanje o kom modelu kacige se radi.

 

Ja bih ovako poredjao proizvodjace za koje si pitao:

 

1. Shoei

2. Schuberth

3. X-Lite, Shark, Nolan, Airoh

3. Scorpion, Marushin, Caberg

4. Sve koje su ostale

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ne mozes da poredis samo marke, vec moras da nap[ravis poredjenje sa modelima kacige koje hoces da kupis. Kao sto vec znas, svaki proizvodjac kaciga pravi kacige razlicitog kvaliteta i bilo bi glupo porediti, recimo Nolana iz top ponude sa Airohom iz srednje serije. Zbog toga moras da odlucis koji model hoces, pa tek onda da se raspitas koji model je bolja kupovina.

 

Radi se o tome da hocu da pokusam da napecam povoljnu kacigu na Louis-ovom Last Chance-u. Zato ne mogu da odlucim koji model hocu. Ne znam kad ce, sta i na kakvom popustu biti. I zato mi je vazno da razumem odnose izmedju proizvodjaca koji su mi nepoznati.

 

 

Ja bih ovako poredjao proizvodjace za koje si pitao:

 

1. Shoei

2. Schuberth

3. X-Lite, Shark, Nolan, Airoh

3. Scorpion, Marushin, Caberg

4. Sve koje su ostale

 

Prema ovoj top listi, Uvex deli poslednje mesto sa MTR-om i Pro Biker-om. Je l' to greska ili stvarno tako mislis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja