Jump to content

Moto Zajednica

Regler !

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sam za svoj Transalp napravio regler još 2012. god (po sopstvonoj konstrukciji) i još uvek funkcioniše bez greške.

U narednih par godina sam drugarima napravio više desetina reglera (za razne motore) i svi su i dalje u funkciji. 

Od prošle godine radim reglere za sve zainteresovane korisnike i samo u toku ove godine sam uradio više od šesdeset komada (normalno uz garanciju).

Detalji i dogovori na pp ili na tel. 

063 106 3937. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Bilo koji regler sa 5 pinova ti moze,imas tri zute to ide na namotaje i plus i minus,ako se mora dzek mjenjati treba paziti da se ne zamjene plus i minus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ktm600 je napisao:

Bilo koji regler sa 5 pinova ti moze,imas tri zute to ide na namotaje i plus i minus,ako se mora dzek mjenjati treba paziti da se ne zamjene plus i minus

Ako je u pitanju motor sa trofaznim akternatorom (sa stalnim magnetima u pobudi), uglavnom može da se montira bilo koji (trofazni regler) bez obzira na broj provodnika na izvodima.

A ima ih sa 4, 5, 6, 7, 8, .. izvoda i uvek su od njih tri faze i jedan ili dva plusa.

Obično budu i jedna do dva minusa (ali i ne mora jer masa može da bude i direktno spojena na hladnjak reglera i nema poseban izvod). Kod nekih motora ima i provodnik koji dovodi "pobudni napon" sa brave (i to je uglavnom tanji provodnik).

Auto (moto) električar koji poznaje ovu problematiku može da poveže bilo koji od navedenih reglera na većinu motora i uglavnom će sve da funkcioniše ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja