Jump to content

Moto Zajednica

Regler !

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Da se pohvalim, uskoro ću da se ponovim novi reglerom, jupiii <_<

 

Servis mi nije prihvatio garanciju za nov akumulator. Akumulator se ceo izkrivio na unutra...deluje kao da je isisano sve iz njega pa se skupio.

 

Konstatacija, regler ga je iznjokao neadekvatnim punjenjem.Garanicja se ne uvažava, zbog neipsravnosti elektrike na motociklu. :P

 

Osim iz "Centra S", koga bi još mogao da kontaktiram u vezi nabavke novih reglera za motocikle ovde kod nas ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Meni je pravio Joska... takodje vise desetina ako ne is totina ljudi sa foruma ima njegove reglere... preporucujem ti tu varijantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Motor je XL Varadero 1000 sa ABS-om, 2009god.

 

ako nešto znači, na motoru imam mpdraj, alarm, planiram dodatne farove (maglenke)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

U "Centru S" je prošle godine za Africu bio 24 700 dinara >:(

 

ŠTA???:staa3: 24700 im majki ja ............ Krvopije jedne :rat3::rat2::maloljut:

 

Danas sam bio kod Joške. Čovek to radi serijski. Profesionalac je.:takoje: Drugar na svom motoru ima Joškin a nije ni znao da je njegov jer je sa takvim reglerom i kupio motor. Radi kao doxa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Ne znam bas za tvoj model ali generalno za Honde mogu da se nadju od 50-120e samo prelistaj malo Internet i moto oglase, naravno ima i onih mnogo skupljih. Inace valjda veci deo reglera moze i da se popravlja. Nisam strucnjak al volem da pogledam :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Duka,nemoj da se ljiutis,ali ne moze da se popravlja fabricki.Tako je zaliven,da ga je nemoguce otvoriti(vecinu njih),oni koji se mogu nekako otvoriti,opet je nemoguce poraviti,jer

uglavnom koriste poluprovodnike direktno napravljene na nekom substratu koji je ili pricvrscen za Al kuciste,ili nije,a stampane plocice su hibridni integralci.

Pisem ovo sve zato,jer mi se mnogi javljaju kako su culi da je taj stari moguce popraviti,i imam muku objasnjavajuci da je tako nesto nemoguce,sto uglavnom ne veruju,jer misle

da namerno necu,kako bi oni morali da kupe nov.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma najbolje da im kazes da otvore sami i da ociste sve do elemenata pa ces onda popravljati 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

moj regler daje na leru 13.5 V, bilo kad uključim muziku ili ne, uvek daje istu voltažu 13.5

 

Kod burazera na Kawasaki slična stvar, 13.6 V punjenje

 

Kad stavim moj akumulator kod njega, upali no problemo, napravi jedan krug vožnje i nakon stajanja od 20 min. akumulator ni da bekne.

 

Posle ponovnog punjenja, opet upali ali u toku stojanja izgubi struju i na kraju je opet prazan

 

 

Ovi iz servisa gde sam kupio akumulator kažu da mi je regler snjokao akku nedovoljnim punjenjem jer je akku stigao kod njih sa iskrivljenim stranicama na unutra i odbili garanciju

 

da li je 13,5 V OK ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako neko i dalje smatra da može da se popravi neispravan regler sa motora, obavaštavam ga da to nije moguće! Meni je nedavno "crko" regler i pošto imam dosta iskustva oko elektronike rešim da pokušam da vidim "šta ima unutra". Zagrevanjem uspem da omekšam onu smolu i izvučem je. A unutra od "elektronike" za opravku ostala samo tri metalna lima sa nalemljenim izvodima!?

Napravio sam regler (po nekakvoj šemi koju sam negde pronašao), ali uopšte nisam zadovoljan kako funkcioniše. Sada tražim šemu reglera izvedenog u "svich" tehnologiji (sa Mosfet tranzistorima), ali ne mogu da nađem ništa. Ukoliko neko ima takvu šemu neka mi pošalje na pp ili na e-mail zika56@open.telekom.rs. Ako ne nađem ništa moraću nešto da "konstruišem" sam (što nije isplativo za jedan komad, ali ... ).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Idi kod Joške, malo se provozaš, uzmeš DOBAR regler i usput ošacuješ kako je Joška hakovao sijalicu :nanana:

 

Čoveku svaka čast, godinu dana aktivno pokušavam da rešim jednu sitnicu koja je eto postala najdragoceniji predmet na motoru i Joška sredio za TREN OKA, neprocenjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Duka,nemoj da se ljiutis,ali ne moze da se popravlja fabricki.Tako je zaliven,da ga je nemoguce otvoriti(vecinu njih),oni koji se mogu nekako otvoriti,opet je nemoguce poraviti,jer

uglavnom koriste poluprovodnike direktno napravljene na nekom substratu koji je ili pricvrscen za Al kuciste,ili nije,a stampane plocice su hibridni integralci.

Pisem ovo sve zato,jer mi se mnogi javljaju kako su culi da je taj stari moguce popraviti,i imam muku objasnjavajuci da je tako nesto nemoguce,sto uglavnom ne veruju,jer misle

da namerno necu,kako bi oni morali da kupe nov.

Ma naravno da nema ljutnje, hvala na pravoj informaciji, mada sam ja cuo da i fabricki mogu da se poprave samo ti neces da ih popravljas :P:D:D :D :D:D u svakom slucaju da nam ti takav pozivis lakse je kad znamo da te tu negde ima. A inace sta ti kazes na te iz oglasa reglere po ceni od 50-70eura jos kao novi???

Aj pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

Da ne otvaram novu temu,zamolio bih ovde da mi neko pomogne.....dakle nedavno sam kupio Hondu 919 1997 godiste,i prezadovoljan sam,kad sam je kupovao prethodni vlasnik mi je rekao da je akumulator u losem stanju.....i naravno kako nisam imao para tada vozao sam je par dana i akumulator je ubrzo skroz "CRK'O"....pozajmim pare i kupim novi akumulator,stavim i nakon neke krace voznjice od 50-ak kilometara izbaci mi svu kiselinu iz njega,odem kod majstora i kaze mi da mi je crko regler (prepunjava)......pozajmim opet jos para i narucim drugi regler,kupim novu kiselinu i uspem u akumulator i vratim ga u motor (znam da to nije bilo pametno ali sta da se radi),namontira i regler,nije originalni od Honde,malo je jaci,ima dve zice za plus,dve zice za minus itd itd.....majstor je i to spojio,izmerio i punio je perfektno....i pre neki dan ne htede da mi upali,vergla kao da je prazan akmulator,odem kod majstora i opet izmerimo,i sta se desava.......kad zaverglam da upalim motor padne na 9V i onda se puni normalno.....na leru i pod punim gasom bez svetala puni odlicno,na leru pod svetlima puni normalno.....ali pod gasom sa svetlima pada ispod 13........da li je moguce da me zeza to sto sam stavio onaj akumulator ili mi je opet vrisno regler?????? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odi kod autoelektricara da ti izmeri punjenje (osciloskop) .....  Moze puniti dobru voltazu ali da nije jednosmerna ( ispeglana) nego da gura neizmenicnu i akumulator je gotov vrlo brzo. !!!!  Majstor je majstor :care: ... a ostali samo mere,  menjaju reglere i akumulatore !!!  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Zasto coveku ne preporucite NEKI regler iz domace radinosti?

Nego, da li neko popravlja sijalice za prednje poziciono svetlo? Cenim da bi neka rucni rad bila neuporedivo bolja od ovih iz prodavnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja