Jump to content

Moto Zajednica

(Polu)automatski menjač na motoru

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Zajedničko za sledeća motore - leva vozačeva noga može da bude besposlena.

 

Yamaha FJR 1300 AE/AS

CI9Cq_yamahafjr1300as.jpg

Honda DN-01

70mZ4_hondadn01img3223b.jpg

Honda VFR1200F

G8OKe_hondavfr1200fwithdressu.jpg

Aprilia Mana

Eboh6_apriliamana.jpg

Honda NC700X

3KgXx_hondanc700x2.jpg

Poslednja prinova - Honda CrossTourer

BGxan_hondacrosstourer.jpg

 

Svi ovi motori se prodaju i u varijanti sa (polu)automatskim menjačem. Da li u tom pravcu ide moto industrija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mislim da ce to uticati na povecanje broja potencijalnih potrosaca (neki ce se lakse odlucivati da kupe motor), mada meni licno to ne znaci nista...gubitak duha i povecanje cene. O prakticnosti necu da pricam, jednostavno to nije stvar zbog koje vozim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Posedujem jedan lepi beli primerak HONDE VFR1200DCT. Evo slike zveri:

 

23012012215-cop.jpg

 

Ova Honda na tvojoj slici je sa menjacem.

 

A ovo je automatik :)

 

honda-vfr1200f-dct.jpg

 

2010-Honda-VFR1200F-DCT-3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ova Honda na tvojoj slici je sa menjacem.

 

A ovo je automatik :)

honda-vfr1200f-dct.jpg

2010-Honda-VFR1200F-DCT-3.jpg

 

Super su ti fotke. :care: Ja nisam dovoljno googlao pa da se izvučem, morao sam da napišem da se prodaju i u varijanti automatika. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jos autopilota da naprave pa onda svi da vozimo motore :stabre:

 

 

I kuckamo se na forumu u toku vožnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Super su ti fotke. :care: Ja nisam dovoljno googlao pa da se izvučem, morao sam da napišem da se prodaju i u varijanti automatika. :)

 

Imas ih koliko hoces :)

 

Sto se mene tice meni je bas uzivanje sto ne moram da drndam kvacilo i da menjam brzine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Po meni super varijanta. Ako neko bas nece mislim da uvek postoji opcija da uzme manuelni. To je kao i sa kolima svi su nesto filozofirali kako im ne valja pa kada jednom sednu u automatik nece da izadju. Ovi novi motorizovani automatici uvek menjaju brze nego sto moze covek. A ako je neko vec preterano nostalgican i voli malo stariju tehnologiju uvek moze da proda svoj motor i kupi neki na kurblu ipak je to prava stvar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Po meni super varijanta. Ako neko bas nece mislim da uvek postoji opcija da uzme manuelni. To je kao i sa kolima svi su nesto filozofirali kako im ne valja pa kada jednom sednu u automatik nece da izadju. Ovi novi motorizovani automatici uvek menjaju brze nego sto moze covek. A ako je neko vec preterano nostalgican i voli malo stariju tehnologiju uvek moze da proda svoj motor i kupi neki na kurblu ipak je to prava stvar.

 

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Cek, jel ova honda uopshte i ima menjach? 0zbunjen.gif Milim na apriliji mani imash opciju da menjash brzine i na menach! 1moto3.gif

 

Ako misliš na Hondu CrossTourer, upravo me je jedan članak o ovom modelu inspirisao da postavim ovu temu. Pišu da će se proizvoditi klasična varijanta sa mehaničkim menjačem i varijanta sa Dual Clutch transmisijom gde će postojati tri moda: MT - manualna promena brzina preko dugmeta (bez kvačila), D - full automatic (kompjuter sve radi) i S - za agresivniju vožnju (menja brzine na maksimalnom broju obrtaja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

A ako mislis na Hondu VFR 1200 DCT, ona nema ni kvacilo ni menjac. Ima tri moda D - gradska, S - sportska i MT - manuelno (+ i - komande).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cek, jel ova honda uopshte i ima menjach? 0zbunjen.gif Milim na apriliji mani imash opciju da menjash brzine i na menach! 1moto3.gif

Mana ima CVT mjenjač(kao skuter) al ima simulirane brzine, tako da može da radi full automatski ili da se brzine mjenjaju tasterima na volanu ili polugom na standardnoj poziciji. U automatskom modu se vozi ko i svaki skuter, a u manuelnom varijator pravi korake koji simuliraju brzine, sve u svemu to funkcioniše ok. Jedino pod nekim podešavanjima zna malo da zeza(Rain mod).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slicna je to prica kao kod kola sa automatskim menjacem. Meni deluje da je taj trend stvarno napredak u motociklizmu jer moj uzitak u voznji motora nema nikakve veze sa kvacilom i saltanjem brzina, vec u tome sto vozim spretno vozilo, osecam se vise delom prirode i slicno. :neznam: Koliko vidim, putni motori su ti gde se takvo kvacilo i uvodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A ako mislis na Hondu VFR 1200 DCT, ona nema ni kvacilo ni menjac. Ima tri moda D - gradska, S - sportska i MT - manuelno (+ i - komande).

 

U stvari, tvoj motor ima 2 kvacila, pa otud DCT - Dual Clutch Transmisson. Razlika je samo u tome sto su to automatska kvacila. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pošto je motocikl više predmet uživanja nego obično prevozno sredstvo verujem da su proizvođači uslišili želje motociklista (obično "novopečenih" i bolje situiranih) koji su navikli na automatiku u svojim automobilima i u osećaju slobode koju im daje motor ne žele da se odreknu konfora na svojim turing vožnjama. Sa druge strane, napredak tehnologije smanjuje "količinu informacija" koja je bila neophodna za vožnju motora (praćenje broja obrtaja, pravovremeno menjanje brzina...) i samim tim povećanje nekog uživanja u vožnji.

 

Za motoriste "starog kova" automatika će uvek biti "jeres" :) ali sam siguran da će se u neko dogledno vreme broj motora sa automatskim menjačem rapidno povećavati.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pošto je motocikl više predmet uživanja nego obično prevozno sredstvo verujem da su proizvođači uslišili želje motociklista (obično "novopečenih" i bolje situiranih) koji su navikli na automatiku u svojim automobilima i u osećaju slobode koju im daje motor ne žele da se odreknu konfora na svojim turing vožnjama. Sa druge strane, napredak tehnologije smanjuje "količinu informacija" koja je bila neophodna za vožnju motora (praćenje broja obrtaja, pravovremeno menjanje brzina...) i samim tim povećanje nekog uživanja u vožnji.

 

Za motoriste "starog kova" automatika će uvek biti "jeres" :) ali sam siguran da će se u neko dogledno vreme broj motora sa automatskim menjačem rapidno povećavati.

 

Ima jedna dobra zajebancija na tu temu ... :lol:

 

Koji je najbolji sistem protiv krađe vozila u Americi ?!?!?!? ... Manualni mjenjač !!! ... :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Hahaha, pa bukvalno. Meni burazer u Americi, kaze kad su videli da zna da vozi manuelni nista im nije bilo jasno 0zbunjen.gif... haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Imam dva ista auta jedan sa automatskim a drugi sa manuelnim menjačem. Automatik je dobar kad su guzve i kad sam pijan ali kad napada sneg mogu samo da plačem pored njega. Tako i motor, automatik bez kurble i trebaće vam kombi prvi put kad nešto počne da zeza. Meni je to prevelika cena za nekorišćenje mozga, automatik može brže da šalta ali ne i bolje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne bih se slozio sa time, ali to je ocito stvar ukusa. Ali prvo nije da cu voziti po snegu motor :lol: Sala na stranu.

Ti rece kada pocne da zeza onda ide na kombi. Pa i ostala crkavanja na manuelnom menjacu mogu da se zavrse isto tako. I najbitnija stvar je to sto kada se prave nova kola i motori niko to ne pravi da ostane za unuke. Ako se redovno i pravilno servisira sve ce biti ok. A to sto bi mi Srbi da to traje barem 35god bez i jednog kvara eventualno sa jednom zamenom ulja, eeee to je vec nas problem. U ostalom ti motori i nisu namenjeni za nas i nama slicne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja