Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala momci...Drago mi je da vam se svidja. Sad se polako skupljaju pare za gume sa belim rubom,retrovizore i jos po koju sitnicu. :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Постоји ли код вас у Ваљеву и околини обичај да се прави "поступаница", колач од кора са млевеним орасима и шећером, кога разносиш по комшилуку када ти дете прохода?

 

Ја бих то урадио у у случају ове "Осице", :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Bravo majstore!! Vespe su legende i način života,da imam garažu udomio bih jednu pa kud puklo da puklo! Extra rad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala momci..... Ko bude zeleo jednu ovakvu osicu uvek sam tu za savet i pomoc. malo volje zivaca i po neka parica i svacija garaza ce naci mesta za po jednu ovakvu.

 

P.S

@mali zmaj

Ja zivim u zgradi i imam trenutno 4 (cetiri) vespe. (I par rashodovanih :lol: ) zato ako volis nabavljaj i uzivaj u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Evo jos jedan detalj. Pomocni sic je legao......

26082012365.jpg

26082012366.jpg

 

Polako se privodi kraju moja zamisao oko sredjivanja.U ponedeljak stizu retrovizori a gume ce sacekati sledece izvlacenje.

 

P.S

izvinjavam se svima koji su pratili i dugo cekali da se ova moja ljubimica zavrsi. Obaveze nisu dale da sve ide kako sam zamislio.Jos jednom hvala svima na strpljenju i podrsci :zdravo: :zdravo:

Igor

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

juce sam bio sa klincima na trci u valjevu i video 2 prelepe vespe,nisam bio siguran odakle si!! :zdravo:

jedna je bila svetlo plava sa italijanskom zastavom a druga neka metalik svetlo lila,ali mozda sam pogresio u boji!! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

juce sam bio sa klincima na trci u valjevu i video 2 prelepe vespe,nisam bio siguran odakle si!! :zdravo:

jedna je bila svetlo plava sa italijanskom zastavom a druga neka metalik svetlo lila,ali mozda sam pogresio u boji!! :neznam:

 

Dobro si video. To su vespe mojih ortaka. Eto sad znas da sam u Valjevu i kad god te put nanese ovamo javi se na jednu casicu razgovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Test voznja je pala. Mala je izdrzala do Dubrovnika.

Jedina mana je potrosnja. 2,5 lit na 100 km.

Malo se salim. Kisa u cetvtak kroz MNE mi je je..la majku. Ekipa od 4 vespe je isla na skup.

Napravicu jedan putopis kad se vratim. Da podelim sa vama kako nam je bilo.

 

Trenutno smo u Mne na brckanju i sutra peglamo nazad u Srbiju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

svaka cast......ovo je prava stvar za zivce.....moj cale je imao jednu kao mlad 70tih godina a i mene pali jedna ovakva restauracija sa jednim ortakom na tenane samo da ga ubedim posto on malo vise zna U RUKE od mene pa da se naostimo....kupimo nesto i lagano....BITNO JE DA IMA NEKO OD KOGA MOGU DA OCEKUJEM SAVET I INFORMACIJU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Mozda je malo nepristojno pitanje, ali me jako zanima da li si nekada stavio na papir koliko izadje sredjivanje ovakve vespe? Zainteresovan sam da jednoga dana i ja uradim ovako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

svaka cast......ovo je prava stvar za zivce.....moj cale je imao jednu kao mlad 70tih godina a i mene pali jedna ovakva restauracija sa jednim ortakom na tenane samo da ga ubedim posto on malo vise zna U RUKE od mene pa da se naostimo....kupimo nesto i lagano....BITNO JE DA IMA NEKO OD KOGA MOGU DA OCEKUJEM SAVET I INFORMACIJU.

 

Narvano bilo koja vrsta pomoci,slobodno zovi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mozda je malo nepristojno pitanje, ali me jako zanima da li si nekada stavio na papir koliko izadje sredjivanje ovakve vespe? Zainteresovan sam da jednoga dana i ja uradim ovako nesto.

 

Hm....malo pitanje nezgodno.Ne mislim zbog toga koliko sam potrosio (ne krijem jer novac moj trosim)vec zbog delova koje sam ugradjivao....

Moj primer ti nije bas neki parametar jer sam isao u neke svoje idejice i prohteve koji mozda i bespotrebno kostaju.

Ovako,farbanje me kostalo 400 eur(peskarenje,vos prajmer,podloga,podboja,baza,laka malo vise,bela akril + podloga za plastiku = 250 eur i ruke za majstora 150 eur).

isti taj posao sa nekom akrilnom ili obicnijom metalik bojom ne izadje vise od 250 eur.

Onda masina je malo bila nasvirana(ali ne bas kako treba).ta ispravka me kostala jos nekih 400 eur (prenos drugi 150 eur,lezajevi 60,ojacano kvacilo 70,rejsing magnet 120 + sitnice).

sa druge strane standard masinu mozes generalno da sredis za 200 eur(125 ili 150cm).

prednje sediste je reparirano samo sam presvlacenje platio 20 eur.Zadnje sam sam pravio i ono me kostalo isto oko 20 sve sa presvlacenjem.Felne 27 eur/kom + gume nove.....

Sitnice tipa rucki,sajli,rucica kocnice-kvacila.....da ne racunam

Nekom mojom grubom racunicom potrosio sam na nju oko 1000 eur. Naravno moglo je sa dosta manje ali ja sam zeleo neke svoje ideje da uradim zato me i kostalo toliko.

Trenutno se sprema jedna standard masina 125 cm koja ide pod nju.(kupio sam jos jednu istu).Ova nasvirana ide malo na odmor......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

To me je zanimalo, za obicno sredjivanje sam mogao i da pretpostavim cenu. Ali za ovako izuzetan primerak nisam imao predstavu koliko novca je potrebno. Hvala na veoma isrpnom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

pozdrav od nikole iz sapca sve vespe su vam predivne zelena mi se mnogo svidja savrsena je.

 

Hvala Nikola. :takoje: Jela (zelenu tako svi znaju) ima svoje pocasno mesto u svim ovim pricama.Za nju sam vezan posebno.Ostale su samo deo trenutnog raspolozenja i inspiracije u kom ce pravcu sredjivanje ici. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Evo napokon posle duze pauze zavrsio sam onako kako sam zamislio svoju osicu.....

Razlog duze pauze je naravno materijalna strana......

 

 

copyofauspuh.jpg

copyofkarb.jpg

 

I dve za kraj......

 

35874985.jpg

68657092.jpg

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Predivno. Sve lepsa i lepsa Osica! Ovo vec prelazi u umetnost! Svaka ti cast!

PS. Eh da mi moja zuta Vespica malo boravi kod tebe, da je samo malo dohvatis tim svojim umetnickim prsticicma! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Simonini je odlicna stvar za 2T masine. Samo si trebao da napises da sa postavljnanjem rezonantnog auspuha i protocnijeg filtera mora da se presteluje karburator tj ubaci se veca dizna. Kakvi su utisci sada? Cupa volan iz ruku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Za prvu ruku je stavljen Sito plus i isla je veoma dobro sa dellorto Si karbom. Medjutim taj Sito nije bas mogao da pruzi koliko masina zahteva pa je Simonini to zavrsio.Ali...promenio sam i stavio daleko veci karb 28 mm + filter.Set dizni je bio na raspolaganju dok nisam dobio za mene pravu stvar. Radi neverovatno mirno na leru,u obrtaje ideeeeeeee kao luda(o brzini i ubrzanju da ne govorim).

Sad me muci jedan drugi problem.....treba da stanem sa dobosima :zvizduk:

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Video sam kit za disk/disk, pa cak i konverziju na 12' felne sa GTSa.

 

Sve u svemu, na PX200 mozes da sljustis 2000 eur opreme ko nista :D Opasna zaraza.

 

Igore, nadam se prvom prilikom, najavicu se i dolazim ti u goste da divanimo i naravno da mi pokazes PX i neke cake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Simonini je odlicna stvar za 2T masine. Samo si trebao da napises da sa postavljnanjem rezonantnog auspuha i protocnijeg filtera mora da se presteluje karburator tj ubaci se veca dizna. Kakvi su utisci sada? Cupa volan iz ruku :)

 

Za prvu ruku je stavljen Sito plus i isla je veoma dobro sa dellorto Si karbom. Medjutim taj Sito nije bas mogao da pruzi koliko masina zahteva pa je Simonini to zavrsio.Ali...promenio sam i stavio daleko veci karb 28 mm + filter.Set dizni je bio na raspolaganju dok nisam dobio za mene pravu stvar. Radi neverovatno mirno na leru,u obrtaje ideeeeeeee kao luda(o brzini i ubrzanju da ne govorim).

Sad me muci jedan drugi problem.....treba da stanem sa dobosima :zvizduk:

 

Mora da je i potrosnja otisla gore za oko litar. Tako treba, postoji samo idealna podesenost karburatora kada masina radi dobro na svim otklonima rucice gasa. A tada je potrosnja i najmanja moguca. Dovoljno si iskusan da ne moram da ti pricam za boju svecice.

Sto se tice stajanja potpuno te razumem, i ja sam imao isti problem na mom skutercicu ali sam to resio preradom na disk. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja