Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Imao sam prilike da vozam taj motor jedno 2 nedelje i imam samo reci hvale za njega. Voznja na njemu je uzivanje, a moze i da potegne lepo ako zatreba. Uvek sam se nosio mislju da je to dvotaktna masina od 200ccm i da to trosi nenormalno. Ali pri normalnoj voznji potrosnja je u rangu sa nekim skuterom od 49ccm. Ona koju sam ja vozio nije bila u zavidnom stanju, ali je ipak bila smekerica. Voleo bih da nekada imam novca da sebi sredim jednu vespicu i uzivam u voznji. Stvarno ti jako zavidim na ovom projektu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

hvala momci na podrsci jos jednom.......Drago mi je da vam se svidja moj pokusaj od nista napraviti nesto.

Svi dvotockasi imaju svoju car ali za mene vespa je nesto posebno.Kako bi jedan moj drug rekao,"ostala je enigma ,da li covek bira vespu ili vespa bira coveka".Ko jednom sedne na nju tesko da ce ikad odustati od vespe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Ko jednom sedne na nju tesko da ce ikad odustati od vespe.

 

 

POzz,

 

Neverovatno ali istinito , nemogu da prezhalim jednu 150ku ET4 koju sam vozio ..

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Da ne otvaram novu temu nastavicu na ovu...... ::)

Dosao sam u posed za mene jednog veoma zanimljivog primerka vespe.E sad kako???? Slucajno,zevajuci po netu.Gimnastika oko kupovine.Nalazio sam se na pustim Divcibarama(na poslu)kad sam je nasao.Posto na planini nema platnog prometa,gimnastika je pocela....ubedjivanje vlasnika da je ne proda samo 24h....prijatelju ko prvi pljune kintu njegova je itd....Onda organizacija,drugari pomazite,nosite pare coveku i to u full gasu.

Iako je nisam video drug je odneo novac za vespu od koje sam samo imao sliku volana sa km satom.Drug javlja placeno.Jedva cekam jutro i sa Divcibara peglam pravo za BG.Dolazim i vidim vespu koja na sebi ima slojeve prasine i prljavstine.Vlasnik kaze da je kupio pre 5 godina na carini i da je svega par puta provozao. Cak se i ne seca kada zadnji put i ne zna dali ce upaliti. Benzin je sipao pun rezervoar i to kad jer kupio.

Kad sam otvorio rezervoar tako je zasmrdelo kao da je kanalizacija unutra :staa: .Kontakt,sauh i na prvu kurblu je kresnula.Neverovatno :aha: ,vespa je cudo uvek sam govorio.rad brljav,visoki obrtaji,malo trokira ali radi.....Pakujem je u pasata,zavrsavam papirologiju i pravac Valjevo :jee3: :jee3: ......Kuci kad sam stigao,istocim onu kanalizaciju,sipam novi benzin,malo prestelujem i probam...Ljudi ide kao mutava.Svasta sam vozio ali ovo cude ide mnogo dobro :moto3:

E da nisam rekao ,radi se o modelu P 125 E iz 1983god.

Sad krece vracanje u zivot....neka moja ideja oko sredjivanja.... Inace malu sam namenio za mog naslednika koji stize lagano za koju godinu da moze da vozi.U kuci je ratno stanje

:rat2: rajs komanda sizi :motka: ....detetu motor.....samo ludak moze da kupi.....kandidovacu se za ZLATNU PAPUCU samo da omekani.

Ajd da skratim ovo moje.....bla bla ......Evo par slika na sta sad lici.

 

Ovo je kad sam je doterao...

61944816.jpg

26229919.jpg

 

Krecemo u rastavljanje u proste cinioce.....

51486955.jpg

15950030.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Oličan posao...

 

Uvijek su mi ove Vespe bile zanimljive ali nikada se nisam upristojio da jednu dovezem kući...

Vjerovatno od želje da imam neki "vizuelno atraktivan" motor...

 

Mislim da me ne shvatite pogrešno, ovo je prelijep skut, ali nije moj pravac...

 

 

Svaka čast majstore, samo tako nastavi da oživljavaš... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Pa ti nisi norm.......

 

Znam i sam.Do genetike nije,izgleda stecena mana :lol:

 

Nije se mirovalo danas.I ako je dan za voznju dan se proveo u jazbini :lud:

Za peskarenje spremna,termin ponedeljak.Treba se strpeti do tad :gaa:

24705081.jpg

Masina je na radnom stolu,pocinjem sa raskopavanjem :tras2:

95448757.jpg

46687340.jpg

Evo je u delovima.....

12918230.jpg

32603518.jpg

 

E sad kad sam sve rasturio dosao sam do odgovora zasto ide kao "mutava".Mislim da brije svaku od 200 cm.Jednostavno nece da se vozi normalno tj polako.Tera te samo da je peglas.

A odgovor je ,neko je masinu propisno nabrijao,od usisa,prenosa,kita,menjaca.....samo je izduv ostao standard.Mogu da zamislim kako bi tek isla sa otvorenim izduvom.Toliko je nabrijana da joj se kvacilo rascvetalo kao ruza....

Kombinacija u masini je polini-malossi.....

73218221.jpg

evo jedne slicice......

malo sam razocaran (neko bi se radovao)jer sve ovo mora napolje.Definitivno ova masina nije za sina jedinca :grr:

Vracam je na standard,a kit neka ceka neku drugu masinu.Srecom bar sa delovima ne oskudevam :hej: bar za sada.

 

Eto ovo je za prvu ruku,sutra lagano pripremanje masine tj blokova za sklapanje.

Promenio član IGOR VA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Hirursko rasklapanje znam iz isustva jer sam hirurg. Nisam rekao patolosko jer ti nakraju sklopis i izlecis pacijenta tj. Vespu. Ali da u tebi cuci dr Dzekil i mr Hajd....nije daleko od istine. Nadam se da cu kad krenem ove godine do Lelica i Celija, imati cast da te upoznam dragi kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nadam se da cu kad krenem ove godine do Lelica i Celija, imati cast da te upoznam dragi kolega.

 

Naravno,bice mi zadovoljstvo.Onda mozemo zajedno na poklon sv.ocima Nikolaju i Justinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Posle manje guzve(posao,obaveze),nastavlja se dalje.......Peskarenje,sitno peglanje cisto da git bude suvisan,vos prajmer odradjen,I bacena prva ruka podloge.....

74432439.jpg

61189331.jpg

10390864.jpg

52770017.jpg

Veceras preduvana i druga ruka podloge......Da se osusi dobro do petka(jer je sutra Vidovdan i necemo raditi) I krece finale.....

Boju sam izabrao,tacnije uzeo.O finansijama necu ni pricati >:( (ponekad se zapitam jesam li stvarno lud) :stabre:

Najbitnije mi je da sam sa majstor Miskom nasao zajednicki jezik.Do sada je odradio :care: :care: :care: bar za moj kriterijum.

U petak krece prva tura farbanja......Idemo dalje :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nastavlja se.....dalje

moja osaica je nasla sebi drustvo...

30062012324.jpg

Majstor Misko nabacuje podboju......vooooozzziiii Misko..

30062012326.jpg

Malo odozgo......

30062012327.jpg

malo odozdo.....

30062012328.jpg

idem kod njega mozda je gotovo......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ne,nece biti kombinacija crne. Radim je po nekoj svojoj ideji. Ici ce mono sedista bela....ajde da sad ne otkrivam pre vremena sve. E sad muci me jedna stvar koja mi je veoma potrebna a to je kofer. Ispada iz te moje price ali bez njega ne mogu jednostavno. Zivim u zgradi a kacigu ne mogu da vucem gore-dole svaki cas sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

I meni nešto kofer štrči na Vespi, ali jeste vrlo praktičan... Ako je sedište belo - ožda belo koferče, sa gornjom polovinom u naranžastoj boji? :ooo:

 

Kako god bilo, ne sumnjam da će lepo izgledati :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Evo skoljke malo na suncanju...Na suncu je sasvim drugi ton boje nego u garazi.

02072012329.jpg

veceras je zavrseno farbanje ostalih delova karoserije.Sutra stize kuci :jee1: :jee1:

02072012331.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Prvi deo-FARBANJE gotovo. Ja sam zadovoljan kako je ispalo. Majstor Misko je odradio svoj deo extra.

Evo kako izgleda jos par sitnica...

03072012333.jpg

Spakovana za put kuci

03072012334.jpg

I na kraju jedna u mojoj jazbini na jorgancicu(kevinom mirazu).....

03072012336.jpg

 

Ovih dana krecem u akciju,da joj ponovo udahnem zivot. Do tad imam nekih drugih obaveza.U glavnom na oku mi je i mozda mo malo i stignem da cackam kok nje.

kacicu nove slikice po fazama do tad :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Na plazi u Grckoj pratim jos jedan tvoj post pa ti vidi. Ja bi krem boju sedista i paktreger bez kofera, ali i braon nes kafa boja ide na narandzastu. Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mali je zastoj u radu,matori mi imao infarkt pa ne izbijam iz bolnica sto po Valjevu sto po Beogradu. Hvala Bogu sve se vraca u normalu tako da sa radovima krecem od ponedeljka. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Evo najzad malo vremena....Danas popodne sam spakovao nove podne lajsne,koje inace dodju fabricki pod ko zna kojim uglovima pa kraj njih moze covek jedino da place.Dok sam doterao da svaka zmuri 100%,zanitovao svaku,uvukao kedere prodje popodne. Stavljen je i novi stender kao i nova copava.

Evo dve slikice.....

45030900.jpg

85969335.jpg

 

Keder oko grudi je stavljen cisto radi probe. Sutra je na redu provlacenje instalacije. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja