Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Jos jedno pitanje za Vesparose. Gde lepite nalepnicu za registraciju a da ne ruzi estetiku samog motora? Uskoro mi stize indijka sa generalnog sredjivanja i ne bih bas da lepim onu nalepnicu na novu farbu napred. Mislim ako mora-mora ali sam imao na umu da bude na kaseti na vidnom mestu a da opet bude OK i organima reda. Dobra stvar je sto je sama nalepnica metalizirana a meni motor mat sive boje pa i nece biti tako ruzno.

Pozdrav!

 

Imas u Difolu da kupis magmetnu foliju, deblina 3mm i ona se sece makazama, znaci na nju se nalepi nalepnica, pa se isece po obodu, i hvata se bilo gde na sasiji Vespe, provereno ne moze da spadne, ne grebe farbu i lak, lako se skida kada se pere Vespa, ista moze da stoji `zalepjena` u sa unutrasnje strane kasete koje je od lima znaci da kada otvoris kasetu policajac moze da vidi da ona stoji zalepljena sa unutrasnje strane.

 

Druga varijanta je plastika koja na indijkama ide iznad kasete, ona je plasticna, pa moze didrktno nalepnica da se zalepi za nju, ali meni svakako ova magnetna nalepnica-traka pije vise vodu, i nemoram posle da grebem i skidam nalepnicu i da se mucim oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala.....nije jos gotovo. Ima jos sitnica da se urade. Nosac rezervnog tocka da se namesti i tocak. Ima cackanja,nije dosadno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Nisam video lepšu vespu. Baš onako,kao iz fabrike...Svaka čast, pretpostavljam koliko je tu novca i vremena otišlo....a živci...to se rehabilituje sve kad je ovakav krajnji proizvod :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala na podrsci....

Novac je svima nama problem. Tadimo kad mozemo i kiliko mozemo. Vodim se onom "ko je nesto poceo,zavrsice".

Sto se tice zivaca....to je dusevna terapija. I pored mnogo prolema kad nesto zavrsim osecam se mirno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Da li neko zna gde kod nas (ako ima uopste) moze da se nabavi prednji gepek za LML/PX ili, kako englezi kazu, "front rack". Cisto informativno, vidjam ih na e-bay-u al' mozda reko ima kod nas? Oduvek su mi se svidjali jer daju lep kontrast boji prednjeg dela. Takodje da li neko ima iskustva sa bisagama koje idu na bubrege a postavljaju se tako da ih srediste poklopi po sredini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Moze sve da se nabavi tako i paktreger prednji.

Bisage nisam voleo nikad jer mi nije prica koja ide sa vespom.

Prednji i zadnji paktreger su i vise nego dovoljni za bilo koji ozbiljniji put vespom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Meni bisage nisu uopste ruzne mada sami bubrezi na bokovima deluju nekako cudno sa njima, kao da je dupliran taj deo sa njima. U principu mi vise prijaju oku nego kad na zadnjem gepeku imam neki "a la GIWI" kofer. wuNen9T.jpgIpVBdQC.jpgvjbGcvE.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Jedno je vizuelno, drugo je praktično.

 

http://postimg.cc/image/har3f5aez/

 

U prilogu uputstvo za pakovanje vespe ( jedna od kombinacija ) :D :D.

Ali u principu zadnja korpa/držač ti je sasvim dovoljna. U tunel spustiš običnu torbu, a ranac okačiš na grudi samo kontra ( preko kasete )...veruj mi sa jednom torbom na zadnjoj korpi imaš sasvim dovoljno stvari...

 

Ako hoćeš da imaš korpu koja fino izgleda i to je super, ako imaš keša za tako nešto kupi obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Osasista,

Super je ovo konfiguracija, samo bih recimo izostavio tu torbu na dnu, ne volim kada mi je tu oko nogu previse natrpano, ovaj ranac je ok.

Nego kad smo kod torbi za Vespu, to dalje vodi ka duzim putovanjima a posto sam ja jos zelen, da li ima neki dobar link sa savetima, tj. iskustvima voznje Vespe PX/LML na duze staze?

Brzina, kocenje, drzanje u odnosu na druge ucesnike i odnos prema kvalitetu puta i sl... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Urose,pamet u glavu,postuj zakon,upoznaj vespu dobro i onda kreni naput. Pitanje koje si postavi za mene se meri sa onim...ima li link kako proci u zivotu...

Svi mi smo prica za sebe,svako ima svoja iskustva,nacin voznje kao fizicka kondicija koja je veoma bitna. Ja mogu recimo za dan 1000 km a ti ne mozes ni trecinu. \pravilo je u voznji DA NEMA PRAVILA. Samo pametno i bezbedno na prvom mestu.Gde si posao-stici ces.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Igor va,

Naravno, to mi je i deviza, ni sa kolima ne divljam nikad. Mozda sam malo uopstio pitanje ali mislim da je na mestu. Vespa je motor malko drugacije koncepcije od klasicnog motora, zbog rasporeda tezine, manuelnog menjaca, malog tocka itd. Mislio sam da ima neki putopis na forumu, gde su opisana sama iskustva tokom voznje a ne "gde sam prosao, sta sam slikao".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Na vespama....tesko. Putopisi su mahom u slikam i opisivanju druzenja.Ostilu i nacinu voznje nisam nasao. To je *zanat* koji moras sam da peces i sam da shatis kako ti najvise prija voznja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Baš kao što je Igor rekao, moraš da se "pronađeš" na svakom motoru. Jedini savet koji mogu da ti dam vezano za putovanja je da previše ne opteritiš zadnji deo sa stvarima ( tako da onaj prednji paker dobro dođe ). Rezervna svećica, ulje, sijalica. Ja sam nosio uvek : ulje, svećicu, šelne, izolir traka, nešto alata, rezervne sajle, sijalice i par vezica pvc. I za 8000km ( tu ne računam gradsku vožnju i drugi motor :D ) samo mi je jednom noću stradala farska sijalica, naravno po kiši i u nekoj nedođiji :D. Mada ja sam malo paranoik pa nosim obavezno i vodu i nešto za gricku :D...

Najbitnije je da kreneš!!! Ne izmišljaš razloge, naravno malo pripreme nikad ne škodi...ali dok ne provozaš par tura ništa.

Brzina uglavnom 60-90km/h, ne vozim nikad pun gas duže od par km. Vespa odlično drži kad su gume i uslovi dobri. A kada se vozi u grupi, najsporiji prvi tako da nema tu jurenja i čekanja :D

Napravi prvo izlet neki 100-150 km, pa onda sve veće i veće ture. 8h vožnje na vespi ( px ) = 4h zemljanih radova :D :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Sad mali da se pohvalim.....
Postao sa vlasnik jedne od dve(2) najstarije vespe u Srbiji. Inace radi se o modelu V14T iz 1949 god.
Predhodni vlasnik je unosio neke svoje inovacije srecom ne tako strasne i bolne.
Evo par slikica...


iPnD3fr.jpg

 

SvPyT0f.jpg

qk6sRoK.jpg

 

wWRY6rX.jpg

 

Krila se tolike godine u jednoj staroj zgradi

 

AQlZp0U.jpg

 

crJrCCp.jpg

 

lIf7ySc.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Uh ih kakva vreca prasine...bice to prava bombona na kraju..pocasti nas sa sto vise slika radova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Svaka cast. Video sam prosle godine jednu ovakvu potpuno restauriranu u Grckoj. Nebo plava bese. Far na prednjem blatobradu i rezervni tocak pozadi. Mnoooogo lepa vespa. Jedva cekam da vidim kako ce izgledati kada prodje Igorov tretman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Ajde ne dozvoli da cekamo dugo na pocetak radova!!! Prelepa je cak i u ovom stanju, a tek kakva ce biti! :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Uh momci....

Vespa je u jako dobrom stanju. Izmenadjujuce dobrom. Limarija nigde nije ostecena.Na njoj su aluminijumski bubrezi prednji blatobran far... nigde nema znakova lupanja ulubljenja itd. Pod i grudi u savesenom stanju.

Najveci problem je volan. Ovo je medju prvim modelima i prenos komandi menjaca je na kardan nije na sajle. To je upropasceno i treba vratiti u orinalno stanje. Za nju ce biti vozikanja po pijacama Italije.

E sad kad cu poceti ni sam ne znam. Bolece poprilicno. Zato sad polako moram da krijem sam od sebe za nju.

Kad skupim vecinu potrebnih delova krecem sa radom. Naravno sve cu podeliti sa vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

@ Francuz

Model Faro Basso je krenuo od 1947 god sa proizvodnjom. Modeli od V1 do V15 su modeli sa kardanskim prenosom menjaca sto je veoma cenjeno. Tj od 1947 - 1950.

Kasniji modeli do V33 pa do VN2T (1955) imaju prenos menjaca na sajle veci far od 105 mm zatvorene bubrege itd i nisu tako retke. Naravno sto ne znaci da nisu cenjene.

Na izgled ko se mnogo ne razume mnogo su slicne.

Naravno uvek je lepo videti jednu takvu staru vespu bilo gde na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Dobro je da si to dosao do nje, a ne ovi lesinari preprodavci bez duse :) samo guraj. Ti je zasluzujes :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja