Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nadam se da nisam pogresio mesto za svoju temu.....

 

Naime

dosla je u moje ruke,jedna vespa koja nije imala bas mnogo srece da stoji parkirana na trotoaru ispred kuce :'( .

Djubretari,tacnije majstor(vozac kamiona)uspeo je da se potpise na ovoj vespi.Vozeci u rikverc sabio ju je uz zid.Evo par slika kako je izgledala posle njegovog potpisa.. :rat3: :rat3: ..

9Nbtn_1005586d.jpgNaeoi_1005590.jpgn1SMQ_1005591z.jpg

Skoljka je toliko unistena da se ne isplati bilo sta pokusavati.Izbacena je iz ose,kriva i da covek poludi i nista vise.....

 

mora druga skoljka,pravac majstor lakirer.O boji nebih sad,mislim da ce biti ono pravo za razliku od ove unistene.Nadam se da ce ovih dana farbanje biti zavrseno pa cu okaciti i koju sliku.Inace donor sasija je NV(okrugli far).

 

Dok je sasija na farbanju da se malo poigram oko masine.Da pregledam bar u kakvom je stanju.

Na prvi pogled nije bas ohrabrujuce.....ali videcu kad je otvorim.(nisam se setio da slikam ne otvorenu masinu).

Na masini ima poprilican sloj ulja i prasine ulepljene.Predhodni vlasnik nije bas mnogo mario za prljavstinu.Jbg covek je stomatolog ne ide da prlja ruke uljem :gaa:

Malo nafte i cetka za pocetak i udri.....Posle nafte peopen(ekstrat pene u vatrogasnim vozilima) i evo prvih rezultata....GaCUu_zzzzzzb.jpg.Nije lose za pocetak....

 

E sad blok na radni sto u mojoj vucijoj jazbini(tako zovem moju radionicu posto je pod zemljom).

Sve u svemu kad sam je otvorio bio sam prijatno iznenadjen,posto na prvi pogled nije davala bas previse optimizma.Nasao sam par greskica koje je napravio neki od predhodnih majstora i otklonio ih.Obzirom da bi bilo stvarno steta kad je vec sve na stolu manjam potrosni materijal.Ubacujem nove semeringe,lezajeve.Menjac je nov,tako da kod njega nema diranja.Izgleda u svoj ovoj guzvi oko skoljke masina ispade i vise nego korekna.

Evo koja slikica(mada malo losija)nJSHY_dddddja.jpg

Spakovana,radilica,menjac.....

bmLxa_vvvvvs.jpgZatvoren blok....02214_lllllllllb.jpg

Legao klip i cilindar na svoje mesto,kvacilo pregledano i namesteno.

Sutra je na redu struja,karburator i stelka na stolu......

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Mejniak bio, mejniak ost'o... :aha:

Ako ni zbog čega drugog, brate moj, dajem Ti plus za čučanje pored motora, u čemu si nenadmašan... :takoje:

 

Tvoj brat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Danas je dosao na red finish sto se masine tice......

Stator spakovan,ugao paljenja nastelovan kako treba da ide za ovaj model.Neko od predhodnih majstora je malo omasio :lud: .Srecom pa predhodni vlasnik nije mnogo vozio tako da posledica nema(a moglo je biti i to prilocno).

MjD2d_aaaaaaay.jpg

E sad za sam kraj,magnet,poklopac magneta i filter karba.

 

ymcXJ_bbbbbbo.jpg

E sad da ne zbunim sa ovim CDI na vrhu masine....

Naime ovaj model nosi odvojenu bobinu i CDI pa sam ja da nebi celu instalaciju vespe prikljucivao i preskako preko nje stavio CDI od drugog modela(tacnije modela koji nosi sve u jednom).

I naravno prva proba masine na stolu,crevo ,flasica benzina(to nisam slikao)......Mala je kresnula kao mina :jee: :jee: .Radi kao satic,zadovoljan sam.Radila je na stolu 10-ak minuta dok mi mili glasic moje zenice nije saopstio da se nesto oseca u kuci >:(:gaa: :gaa:

Kako rece nole zmaj operacija na otvorenom srcu je gotova.

Elem,posto je masina zavrsena a danas sreda(ako nisam pobrkao dane)podjem do majstor VLADE ISTINE po svoju sasiju.I naravno nadimak sve govori :gaa: .....ali opet malo utesno-poceo je da radi.Nadjem ga smirgla.Kaze veceras spric git,sutra farbanje.Kaze u petak da dodjem po nju.Da prenoci u komori.

Kad sam se vratio kuci,tek onda mi je palo na pamet da ga pitm u koji petak :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mejniak bio, mejniak ost'o... :aha:

Ako ni zbog čega drugog, brate moj, dajem Ti plus za čučanje pored motora, u čemu si nenadmašan... :takoje:

 

Tvoj brat...

 

 

Batice....nekad bilo.Kako koji dan prolazi zglobovi sve stariji.Nesto mi ne prija vise ni da se sagnem.Ili mozda dolazi na naplatu kad smo kao klinci u januaru kupanje u Vrujcima pa na motore i peglaj kuci :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Samo napred kolega, budi optimista ,sigurno ce biti gotov u ovaj petak 0takoje.gif

 

Jooooj vise mi optimizma preko glave.Najvise mrzim kad moram stalno da zapitkujem kad ce,kad ce ....Provereno dobar majstor,samo sto voli slatku kintu(ovom krilo na brzaka,onome vrata itd).Tako vreme prolazi.Jbg sta je tu je nadam se i ja ovom petku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Uh, jos jedna noc :) Ajd, svi navijamo da bude sutra :)

 

Nisam mogao da izdrzim,morao sam da odem veceras da vidim jel poceo :staa: Nije mi dao da ulazim u radionicu i ponovio da dodjem sutra ali uvece.Mada i dalje ne verujem ali cekam i dalje >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nada poslednja umire :'( . vise ne znam ni koji je utorak ili petak ili neki treci dan po redu). Kad ja dodjem majstor nesto kao radi (kao da priprema satl). Stalno ista prica...

Ovo je sad definitivna odluka da prelazim kod drugog,cim ovu zavrsi.Poseticu ga opet veceras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

da se ja pitam, ja bih pokupio delove i pravac kod drugog, Po meni nije ti ni pipnuo, a "siguran" si mu posao i radi sve ostalo, nadam se da nisi dao nikakvu kaparu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Budi strpljiv još samo ovaj put pošto je dobar majstor,a kad završi pravac kod drugog pa nek se on pita zašto.

 

Pozdrav i srećno.

 

Pratim 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

da se ja pitam, ja bih pokupio delove i pravac kod drugog, Po meni nije ti ni pipnuo, a "siguran" si mu posao i radi sve ostalo, nadam se da nisi dao nikakvu kaparu.

 

jbg dobar je majstor,uvek je sa njim bilo natezanja.Do duse par dana to traje ali sve ispadne kako treba. Sad ga je preterao.A dao sam mu kaparu za materijal,boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Evo je napokon je stigla kuci :jee3: :jee3: :jee3:

 

3uUiZ_dsc00232u.jpg

9cPcW_dsc00233zp.jpg

I jedna slika iz mog "lubenicara"(pasat karavan)

 

aRiJ3_dsc00234ca.jpg

 

:Golub: :Golub: :Golub: :Golub: :Golub: :Golub:

 

E sad mozda se nekom ne svidi kombinacija boja,isao sam na retro fazon 60-ih.Jedan od tadasnjih modela je bio u ovoj.

Od ponedeljka krecem u akciju sklapanja.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Wow! baš lepo izgleda :takoje:

 

A za kombinaciju boja? pa čija je makina? bitno je da se tebi svidi, uživaj u kompletiranju

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Wow! baš lepo izgleda :takoje:

 

A za kombinaciju boja? pa čija je makina? bitno je da se tebi svidi, uživaj u kompletiranju

 

Hvala :takoje:

Makina je moja.Kupio sam je u stanju sa prve slike. Inace imam jos dve vespe.Njih volim i dusevna su mi terapija da ih sredjujem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ovi novi modeli Beverly-a su upravo u ovom fazonu što se tiče boje i da treba da farbam izabrao bih upravo ovako neku nijansu. Danas sam baš video par novih Tourera u bež boji a ćerkici sam kupio patikice ADIDAS Vespa... kad sam otvorio kutiju u njoj stoji papir na kome je naslikan neki stari model vespe sa sedištem kao na starim ponikama... oduševio sam se sa tim i onim hromiranim natpisom na patikama "Vespa" k'o malac...

 

 

prva-vespa.jpg?9d7bd4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja