Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Људи, да вам кажем нешто - ово је баш досадна тема.

 

Вазда исто: Ваљевцу шака допадне нешто што изазива сажаљење, он уради ово, уради оно и среди "Веспу".

 

И тако једном, други пут, пети, осми...

 

Живо смарање...

 

 

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala momci na pohvalama i podrsci.....

Ipak da malo ispravim....sve ovo do sada sto sam radio su klasicna sredjivanja vespi.Neke su bile losije neke za nijansu bolje ali u glavnom sve nacete zubom vremena.

Restauracija je nesto sasvim drugo i ne dozvoljava masti da se igra sa vespom.Pod restauracijomse se podrazumeva 90 % originalnosti pocevsi od boje pa do izgleda zanitovane lajsne.Svaki model vespe ima svoj pecat i razlikuje se od drugog modela.I naravno restauracija je mnogo mnogo skuplja od sredjivanja.Obzirom da su sve ove vespe jos mlade sve su samo sredjene.

U skorije vreme bi trebao da pocnem sa jednom svojom bakicom iz 1957 i njenom restauracijom pa cu sve kaciti.Naravno nece ici brzo jer puno boli...(i ako vec duze vreme kupujem delove).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Svaka cast divno potroseno vreme za sve nas bajkere koji to volimo. :)

Obavezno izbaci tu "Bakicu" kad uhvatis remena pa da zapratimo i malo zavidimo. :)

Restauracija je skupa i ovde je malo teze izvoljiva posto smo mala zemlja i delovi se tesko nalaze originalni,isprvni,povoljni i sve ostalo sto je potrebno da bi mogao da zapocnes jedan proces vracanja u zivot oldtajmera.

Svakako i renoiranje ce leci savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pitanje za sve poznavaoce vespe, posebno za IGORA VA,

imam vespu pk 50, 1999 god. koju sam nedavno kupio i hteo bih da promenum ulje u menjaču (motoru).Neznam koje ulje da sipam u menjač...

Molio bih vas da mi što pre odgovorite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja se stvarno izvinjavam što postavljam ovo pitanje a nije to tema razgovora, ali ja sam novajlija na ovom forumu i neznam kako da nađem ljubitelje i poznavaoce vespe drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

IGOR VA,

Hvala puno na odgovoru mnogo mi znaci, zadnjih meseci sam cuo dosta razlicitih misljenja o ulju, ali tvoje izuzetno cenim.

Inace pratim na forumu odavno sve tvoje komentare,radove prepravke i smatram da si ne samo ljubitelj vespe, nego i carobnjak!

Procitao sam ranije gde si reko da u blokove pk 50 moze da stane 125 ccm.

Inace moja vespa je u dosta dobrom stanju, ima tri brzine (zanima me da li moze da se preradi na cetiri) i da li je to skupa investicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Moram Igoru da se ubacim u temu  :)

Na poslu konstantno vidjam jednog dekicu koji vozi Vespu, prosto sam morao da ga zaustavim i da popricam sa njim jer me Vespica odusevila kako izgleda, 2001 god sa 11000 km, deda je vozika po kraju a inace je gastarbajter pa prica kako je sa predhodnom Vespom prolazio kilometre i kilometre,ovu je uvezao i skoro registrovao, inace je clan nekog Vespa kluba iz Nemacke.

 

hpsoW.jpg

 

j1xqY.jpg

 

nPIw0.jpg

 

K2fX.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Obzirom da je dekica vozi lepo je skockao.Iskreno ja nisam ljubitelj ET modela.Nekako mi nije to prava prica.Imam i ja jednu malo vecu,jacu ''modernu'' vespu i uvek ponavljam to su vespe bez duse.Vozio je 30 ili 130 ona isto radi.

Opet svaka cast dedi sto i dalje vozi.Nadam se da cu i ja jednog dana biti neki deda na nekoj slicnoj vespi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja