Jump to content

Moto Zajednica

Vespa-vracanje u zivot

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 180

Dok je ovaca biće i džempera!!!!Normalno je da majstror naplati svoje znanje,rad.... posvećenost poslu-na karaju krajeva,ali to se u ovom slučaju PODRAZUMEVA....ovo su jajare i šminkeri.Ne sporim da su modeli lepo sređeni,međutim za mene je ovo slika i prilika jednog šoua gde se mušterija hvata na dispoziciju svetla i blještavi hrom...američke trule fore.Kod Vespe je problem,ogroman problem što iz nje sve više lapi doktrina motociklizma,i na nju se gleda kao modni detalj i ona sentenca''Vespa je uvek in'' mi posebno ide na kurac.Vespa je jedna mazga koje je napravljena za vreme teške sirotinje,da bi ta ista sirotinja koja o automobilu može da sanja mogla da priušti sredstvo transporta.Ali ovo je novo vreme sa poremećenim sistemom vrednosti,što po meni ovi oglasi i pokazuju.

 

Za malo manje upucene u desavanja oko vespi ( da ne budem nekulturan i kazem neznalice), vespa iz drugog oglasa, http://www.polovniautomobili.com/oglas5171761/piaggio_vespa/ je u sređivanju izašla oko 3.000E. Ovo znam jer poznajem vlasnika, znam zasto je to toliko platio i mogu odgovorno da tvrdim da je jedna od najlepsih vespi u Srbiji ( a i šire) kao i to da je mehanički urađena besprekorno. I sam sam imao čast da zavrnem par šrafova na njoj. Da li ona vredi traženi novac? Zavisi šta volite i kakvi su vam prohtevi. Lubav nema cene a daleko je o razuma.

 

Žilijen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Da i ja kazem koju rec za dnevnik :zvizduk: :zvizduk:

Dosao sa odmora i vidim krenula desavanja itd.

Licno nebih komentarisao cene vespi iz oglasa. Obe navedene vespe su odlicne,licno i poznajem vlasnike.

Ima tu i jedan drugi par carapa a to je koliko samo kosta dovesti jednu vespu u reprezentativno stanje.Ovaj sport (kao i svaki drugi) je prilicno skup.Svako od nas radi vespu za sebe,ulaze u nju i radi je duze vremena.Onaj ko placa rad je u jos goroj poziciji.

E sad....zavrsis je i na kraju saberes svoje zadovoljsto i dobijes tamo neku cifru koja nije mala po nekom mom kriterijumu.

Vozis neko vreme pa ti ispadne neka druga zanimljivija kombinacija.Sta dalje....

Das u oglas ono sto si radio i pri tome gledas da izvuces ulozeno da bi taj novac usmerio na novu ideju.

Tako se sve vrti u svetu vespe.Naravno osim ljudi koji su finansijski dobro potkovani a pri tom i imaju mesta za drzanje vespi.

Sve govorim iz licnog iskustva.Imam vespu iz 1957 koju se spremam da radim.Po nekim mojim racunicama treba mi oko 2500 zivog kesa da je dovedem onako kako ja zelim i kako treba da izgleda. Pri tom imam u svojim odajama 2-3 vespe koje mi nisu interesantne i koje se kisele vec par godina.Sredicu jednu-dve da budu dobre i da mogu da ih prodam kako bi dobio bar deo novca za pocetak.

Eto to je neka filozofija moja i vecine vesparosa.E sad ima i onih koji to gledaju kao biznis dobar.O takvim slucajevima necu komentarisati.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Slažem se da svaki sport (zadovoljstvo) košta, zahteva vreme, znanje (ili plaćaš ako ne znaš)...

Gledao sam iz ugla kupca na one vespice.

1. citat:Vozis neko vreme pa ti ispadne neka druga zanimljivija kombinacija.Sta dalje....Das u oglas ono sto si radio i pri tome gledas da izvuces ulozeno da bi taj novac usmerio na novu ideju.

Mislim da nije realno očekivati da i koristiš i da naplatiš kao nekorišteno!

2. citat:Pri tom imam u svojim odajama 2-3 vespe koje mi nisu interesantne i koje se kisele vec par godina.Sredicu jednu-dve da budu dobre i da mogu da ih prodam kako bi dobio bar deo novca za pocetak.

Ovo je već realno.

Pozdrav 1zdravo.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ma neka svako radi kako misli da je najispravnije i najbolje za njega.Ja guram neku svoju pricu koja me ispunjava.Bitno mi je da ne osecam grizu savesti u smislu da sam nekoga obmano ili prevario.Svakome sam pruzio ruku prijateljstva i gledao da mu pomognem koliko mogu i znam.

 

Idemo dalje....ovih dana stize sa farbanja jedna dama koju treba vratiti na svoje noge...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Posle malo duze pauze sa pisanjem po forumu evo nove price....

 

PX200E 1985 god.Stanje pre farbanja (nije mi se upalila lampica da slikam) blago receno katastrofa.....

 

Posle limarskih radova i farbanja dosla je u jazbinu....

fCBH2md.jpg

Sve je na kamari,delovi spremni.....ostaje samo lagano sklapanje...

 

qfrJmZc.jpg

sN1nJAp.jpg

Slike sa sunca.....

 

LWa926O.jpg

c55d32x.jpg

Sklapanje je pocelo....Podne lajsne su bile poprilicno lose,sredjene ispolirane i zanitovane.

Viljuska sredjena,ofarbana,zamenjei lezajevi i namestena na svoje mesto.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Danas je na redu sredjivanje struje.....

Potpis nekih predhodnih majstora bio je bas upecatljiv.

hZByqFw.jpg

TS9cUKT.jpg

 

Posle male intervencije dovedena je instalacija u red i spremna za pakovanje....

 

uqpAuXu.jpg

4YHB1XF.jpg

 

Na kraju provucena i spakovana na svoje mesto u sasiji.....

Sxtksup.jpg

407nOuV.jpg

Sledece na redu je provlacenje sajli,kacenje masine itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hvala momci na podrsci.... :cirka1:

 

Nastavlja se dalje....

m69MZwd.jpg

Kaseta i obloga tunela legli na svoje mesto....

lQJ8tvs.jpg

Prednji kraj skoro pri kraju....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Covece,gde pronalazis sve ove zapustene i oronule Px-ice ??? Ranije sam imao 2 vespe i bas trazim jednu za sebe da uradim i ostavim doveka ali ne mogu da nadjem nista u takvom stanju za pare koje odgovaraju stanju.Dosta ima Indijki ali bi hteo bas Px ili P.

Inace,svaka cast za ovo sredjivanje,vidi se da ih drzis u malom prstu 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja