Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka vs Spale

Recommended Posts

Guest MiloshBG

Svi smo mi zaljubljenici u motore, masina na 2 tocka i naravno svi zelimo najbolje za svoje ljubimce.  I tako, dosao je cas kada mom ljubimcu treba malo paznje, ali naravno, samo dobar majstor moze da mu pruzi ono sto ja zelim.  Moj izbor se sveo na 2 majstora a to su Rade Kocka i majstor Spale sa Zvezdare.  Ljudi pisu da je Kocka tezak covek i da nekad hoce da osljari a da je Spale korektan ali da udara po dzepu. Nebitno, otisao sam kod coveka koji je isao kod oba majstora. Rekao mi je sledece: Spale mu je uzeo povelike pare a nista nije uradio dok je Kocka odlican majstor ali tezak covek ali kad kaze da ce da uradi, on to i uradi do sitnih crevca.

E sad, za koga se odluciti? Citao sam teme ali i dalje sam u dilemi jer hocu samo najbolje za svog ljubimca i zato vas molim za vase misljenje.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

pa NAJBOLJEG izaberi sam za tvoj komplikovani motor !!!

Sto lepo coveku ne kazes da dotera kod teb nego zezas?

samo ti poziraj sa onim cicama i nesekiraj se razbijam dosadu, a dok je kawe bice guzve kod nas majstora ! decko je sam lepo sve naveo i objasnio a trazi od nas kao neke odgovore na objasnjenja o vec pomenutim majstorima, po meni su obojica OK nikada necu znati sa musterijama kao ONI jedan ih Odvali od cene drugi Napusi s vrata i opet sve OK, mada ko zna mozda ce to sa godinama doci samo od sebe. nego imas li ti kakvih cica od 50ak kila koje bi smele da se provozaju na tocku (trebaju mi dve) jednu imam tj tri suvozacice i ja prednji zadnji hocu da napravim neki plakat itd !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Daj Spaletu. On je jedini ovlashceni serviser za Yamahu a uz to mentalno stabilnija lichnost od gorepomenute dvojke! Ako mi ne verujesh a ti pitaj Andjelu sa nasheg foruma.. ;)

Pozdrav i nadam se da sam pomogao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Šurak je imao FZ6 Fazera, vozio je jednu godinu. Prodao ga je i pre mesec dana kupio YZF R1. Oba su kupljena u Rodiću. Sve servise je radio kod Spaleta. Prezadovoljan je uslugom, rokom završetka i ponašanjem dotičnog. Cena...hm...prilično jaka, ali nebitna, ako dobiješ pravu uslugu. Rade je odličan majstor. Moj burazer i on su super ortaci. Koga poznaje preko jake veze, odradi mu maksimalno dobro i ne dere. Jedino njegovo džangrizanje mora i onda da istrpiš. Obojica će ti motor uraditi maksimalno dobro ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja sam sve servise i popravke radio kod Spaleta. Covek je dobar majstor, informisan, prati tehnologiju, ima egzoticni alat za svaku mogucu Yamahu a i druge motore. Da je jevtin-NIJE. Ali da je vrlo kvalitetan-JESTE. Pritom je picajzla i sve uradi do savrsenstva-do poslednjeg detalja, Nikad nisam imao primedbe na njegov rad, a cene su diskutabilne.

 

Moje zivotno pravilo je: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jevtine stvari"

 

Kod Kocke nisam bio nikad, naplashile me price o "dzangrizavom" majstoru koji te prvo nagrdi, a posle ti uradi sta si trazio, ako ne pobegnes iz radnje u samom startu. Ja to ne volim, za svoje pare hocu minimum pristojnog ponasanja i odnosa prema nekom ko ostavlja pare u radnji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Ja sam zadovoljan sa Spaletom ... Mozda je skup ali sve odradi i da savete i sta god te zanima odgovorice ti ...

Rade kocka je odlican majstor,precizan i pedantan.Postuje rokove.Sa cenama je korektan!Jednom recju dobar covek!

E sad kako i svaki dobar majstor ume da bude i nervozan,pogotovu ako mu je guzva u radionici a oko njega se muva mnogo bezposlenih!Jebiga svi imamo neku manu,ja sam mozda i veci namcor,dovoljno je da mi se obratis sa imperativom i eto vec se mrstim:lol:U svakom slucaju ako trazite najbolji servis za svog ljubimca Rade je covek za vas..

Naravno za gospodina Spaleta ne mogu nista da kazem,jer nisam imao kontakta sa istim,predpostavljam da je dobar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Yamaha FZR1000 Naked

ja ne bih otisao ni kod KOCKE ni kod SPALETA ....,ima jos majstora u gradu...

Kao na primer Aleksa,decko radi Alfe ali i motore i sam vozi Yamahe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

iskreno, mislim da majstori kao što su rade kocka preživljavaju samo zato što smo beda i sirotinja i onda neko pristane da toleriše nečiji bezobrazluk pošto nema pare da plati nekom ko se neće izdrkavati a naplatiće više.

 

ja sam svratio par puta do kocke jer mi je u kraju, čisto da pitam nešto i eventualno dogovorim termin. loše iskustvo, u kratkim crtama.

 

kod spaleta sam jednom svratio i lik je pogledao motor (nije bitan kvar) i rekao okej, nema frke, sve može da se sredi. fino i ljubazno. ipak nisam otišao kod njega jer "kvar" nije bio hitan i nisam bio pri parama tada.

 

ko je kakav majstor, ne znam. verovatno su obojica odlični majstori jer to rade ceo život i imaju reputaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

RADE JE MAJSTOR STAROG KOVA I ON JE UZ JAPANCE VEC 30 GODINA KAKO KAZE STARI NAS MAJSTOR BUCA, JA SAM JEDNOM OTISAO KOD NJEGA I POSLE TOGA SAM SA TIM MOTOROM PRESAO JOS 30 000 BEZ PROBLEMA A MISLIM DA JE I SL VLASNIK....I OPET CU GOD NJEGA OTICI..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Interesanto,Radeta o kakvom pricate ja ne poznajem :) Servisiram i popravljam hondu kod njega cetiri godine i nikada nije bio nepristojan a nekada sam bas preterivao sa idejama i to zbog neiskustva a on je tolerisao.Krajnje pristojan covek i pouzdan majstor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam kod Radeta menjao semering viljuske. Uzeo motor, vozio i drugara i kad sam parkirao, vidim da viljusku nije zasrafio!

Kod njega vise nikad!

 

Sent using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Prema meni se daleko lepse ophodio Kocka nego Spale a i kod jednog i kod drugog sam isao preko preporuke. Kao sto neko rece, nadji trecu opciju jer sam ja bukvalno bio primoran na to zbog njihovih bubica. Ali definitivno su to majstori koji su medju prvim preporukama.

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Daj recite nama koji ne mozemo da navratimo i pitamo za cenu, koliko je taj spale skup? npr koliko ti uzme za neki mali servis, zamena ulja filtera i pregled motora bez dodatnih intervencija.. Jel skuplji od Plattnerovih 3000 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Ja sam kod spaleta prvi put prosao ko po trnju, od sledeceg puta kad sam dosao po preporuci prolazim ko po loju... Odma se zavrsi sve bude da moze uz salu i osmeh... Generalno prezadovoljan a isto sam imao razne fantomse zahteve. Cena jeste po meni malo jaca al jbg ako hoces dobro da se uradi i ne znas sam red je da se plati...

 

No sa druge strane drugari koje sam ja poslao su prolazili jos gore... Bude sve to uradjeno kako treba ali klepete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Citam ove vase postove i nikako mi u glavu ne ulazi jedna stvar..

zar moram da idem kod nekog majstora po preporuci drugog da bi se on ophodio prema meni kako dolikuje0zbunjen.gif

zar moram da idem i da gledam u karte kako ce me docekati odnosno oce li se derati itd.

vozim motore odavno sta vise nekih 20godina,i secam se da sam jako odavno isao kod doticnih i lose prosao.

samim tim vise nemam zelju niti hocu da se oprobam u ovoj dvojci,ja za svoje pare hocu da se moj ljubimac i ja osecamo pristojno,a ne da sedim kao na trnju i da se strecam i spremam reci u sebi sta da kazem..majstora ima i bice ih e sad na vama je da odlucite kod koga ce te ici...0takoje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam cuo izreku od jedon majstora doduse za kola. Dobar majstor je mrtav majstor :lol: :lol: A covek je ladno majstor. Toliko o tome. A kod nas je problem sto jos ljudi nisu ukapirali da sta znaci musterija i da od njega zive. I to je svuda od najobicnije prodavnice pa na dalje. Valjda ce se to vremenom promeniti i sa povecanjem obima posla i konkurencije. Ovako nam ostaje da gutamo i smeskamo se itd. A iskreno i majstore razumem nekada dolaze im kojekakve budale i debili. I oni su ljudi pa se i njima neko svidi neko ne i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja