Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka vs Spale

Recommended Posts

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Bio juče kod Kocke na redovan servis + zamenio pločice i uradio neke sitnice.........

 

Za Radeta imam samo pohvale...........dosta je detaljan i vidi se da zna šta radi............prepoznaje odmah problem.............

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Ja, onomad, vratih Batu od Spaleta... Pre njega su, na Bati, raduckali neki drugi majstori ali tek od Spaleta, je prodisao kako treba. Cena? Ne zelim da komentarisem cene, jer smatram da je najskuplji majstor onaj koji ne odradi posao kako valja... Pozitivno totalno.

Preporuke- naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Mozda je neuobicajeno da ja kao majstor komentarisem druge ali doticnu gospodu znam preko35god .Kocka je odlican majstor i ljudina a Spale je(po meni) najbolji u gradu. Meni je mnogo puta pomogao sa tzv "fantomskim kvarovima"i to prijateljski.Veliki+++ za obojicu

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL 650

Mozda je neuobicajeno da ja kao majstor komentarisem druge ali doticnu gospodu znam preko35god .Kocka je odlican majstor i ljudina a Spale je(po meni) najbolji u gradu. Meni je mnogo puta pomogao sa tzv "fantomskim kvarovima"i to prijateljski.Veliki+++ za obojicu

[/quot

 

 

Gospodin se ne postaje, gospodin se rađa. Svaka čast.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ja sam isto cuo za Radeta kojekakve gluposti! I isao kod Joce gde vise nikad u zivotu necu otici, a kod tog Spaleta nikad nisam isao!I na kraju sam opet otisao kod Radeta! I sta se desilo, sve super! Lepo se najavio telefonom zakazao , sve odradio vrhunski i nije smarao!Ali sta sam ja primetio! Kad god sam bio u servise otisao sam najavljen! Ali kad dodju momci nenajavljeni onda ume da bude malo dosadan! Sto se tice znanja zna, a cena je meni uvek bila korektna i izlazio mi je u susret!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

lukac i hornetshooting su sve objasnili... spaleta mozda imam pravo da komentarisem - jer sam se licno uverio da je pre 20-tak godina znao , sta mnogi ne znaju ni danas(odgovorno tvrdim , posebno kad je bmw u pitanju)! i interesantna stvar je da je bilo godina kada je on jedini imao yamahinu servisersku licencu... gospodina radeta nisam imao cast da upoznam i vidim na delu, tako da ne mogu da komentarisem... obojici zelim sve najbolje , i jos puno uspesnih radnih decenija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Predhodne motore sam odrzavao sam, ali kako sada nisam bas pri vremenu idem kod Kocke.

Sto se mene tice covek je skroz ok. Dogovorimo se telefonom, odvezem motor pre posla, kad zavrsim sa poslom dodjem po motor i to je to. Verovatno ne voli da mu neko stoji nad glavom, ali iskreno i ja to ne podnosim.

 

Zadnji put me napushio jer sam sam menjao diznu a nisam mu rekao. U principu mi se to nije bas svidelo, ali ga i to razumem. Niko ne voli kad se neko pravi pametan, sjebe, pa onda dodje da se spasava. Al sta cu kad volim inzinjeriju :D

 

Sto se cena tice, po mom misljenju je vrlo korektan.

Dogovor postuje, kad je hica hoce i odmah da priskoci u pomoc.

 

To je moje dosadasnje iskustvo. Nadam se da ce tako i ostati... Ne mogu da ocekujem od majstora da leprsa oko mene, nekako mi ne ide to... A kad neko leprsa oko mene odmah mi je sumnjiv :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Opet cu, ko Svaba tra- la- la... Kod Spaleta, cu, dok god budem vozio motor, da odlazim, sto na servis, sto na opravke. Covek je korektan, brz i tacan. Kada je u guzvi, zna da bude namrsten ali, ne i neprijatan. Radeta sam video jednom. Jako ljubazan i korektan ali, nece da radi BMW-a, bar ono sto je meni trebalo. I to je korektno. Bar se ne upusta u neke avanture.

Spale ima radionicu, kao apateku.. Ne saplice se o alat, vec sve cakli na svom mestu... Cena??? Vec sam rekao, ali da ponovim- dobrog malstora nikad nije skupo platiti. OPET POHVALE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Evo i mog iskustva...

Posto sam nedavno kupio GS-a odlucim da ne eksperimentisem vec da poslusam Vas iskusnije,sto se tice odrzavanja Bmw-a, i pocnem da "jurim" Spaleta. Te ponedeljak, te u petak, pa utorak ali ne prvi...dok ja nisam pukao i rekao majstoru da ja postujem njegovo vreme ali i svoje, i da mi zakaze kada da dovezem motor na servis...trokira na velikom gasu i "kodiranje"instrument table...to rece majstor da mora biti uradjeno jer je cajger menjan i ne pokazuje tacno kolicinu goriva?! Dakle u ponedeljak! Dodjem i pitam kada ce biti gotovo da znam da li da cekam ili da zovem da dodju po mene iz Mladenovca. Kaze Spale, veceras ili sutra ujutro. Ostavim motor i vratim se kolima u Mladenovac. Tek sto me sin dovezao i ostavio ispred kuce, zove Spale i kaze gotovo ti je ovo.... uhhh...pizdim u sebi ali ajd. Bukvalno krecem za deset minuta i ponovo u Bgd. Imao si gresku u elektronici??!...kaze Spale, idi i probaj. Ja kazem, ne mogu ja u gradu da ga probam vec samo kad odvrnem gas a to je autoput, ali i nema potrebe da probam ako znas sta si uradio. Platim simbolicnih "pet banki" i krenem. Izlazak na autoput...guzva haos. Prodjem naplatnu rampu i odvrnem gas motor trokira! Nervozno stajem, zaustavim auto koji me dovezao i kazem da se vracamo. Stajem ispred Spaleta i pitam" jel Vi mene zajebavate?" Da nije greska na...kako mi racunar nije pokazao gresku?? Tuc muc ajd ostavi ponovo i dodji sutra. Naravno, urlao sam na njih da me vacare i da im to nece proci. U jednom trenutku, tip koji radi kod Spaleta me smiruje...pa druze polako znas...imao si greske u softveru a ja to trzanje i trokiranje nisam osetio?! Ja lepo onda pitam a zasto mi tako nisi rekao nego kazete ej gotovo je...sad je u redu? I zasto ste mi naplatili pet soma? Kaze...nisam ja...strikan je tako rekao. E pa reci strikanu da mi zavrsi motor dolazim sutra prepodne...i neka pogleda taj softver na instrument tabli jer mi ne pokazuje gorivo. Kaze...ok. Izjadam se tog dana drugarima i oni potvrde ovo na sta sam i sam sumnjao....svecice! Sutradan Spale zove i kaze sad je ok. Opet kolima u bg...zamisli covece...sve cetiri svecice su kaput...to ti je 48 evrica. Plovak nisam stigao da pogledam dodji u petak i zavrsavam ti to. Opet platim...iskljucivo zbog obecanja da ce mi srediti ono sto mi i jeste bio glavni problem i zbog cega sam i otisao kod njega a to je instrument tabla. Motor sad vuce ok...ne stuca, ne trokira sve ok. Ali...cekam taj j..... petak da mi "ukodira softver" u instrument tablu jer sam je menjao zbog polupanog displeja. U petak...nacrtam se u bg-u u deset tacno, ali... majstor danas ima grip, bolestan covek. Radi nesto sitno po garazi. Jbg...vratim se smoren uz obecanje da ce sve uraditi u ponedeljak...juce! Juce dodjem u dogovoreno vreme...majstor ima sahranu. Tacno u 14h...a posto sam ja dosao u dogovorenih 12h sada to ne moze... nego opet da ostavim motor i dodjem uvece. Naravno, opet pozovem sina da me vrati iz Bg-a i opet isto. Usput smo zavrsili jos par poslova u Beogradu i u Ml stizem u 15h...u 15 i 10 zove Spale i kaze...vidi...ne mogu ja ovo da ti resim...ne daje mi komunikaciju sa racunarom?! Ponovo u Bg...onako popizdeo i ne slusam vise sta mi prica...te plovak...te mozda "jedinica za rezervoar"...mozda modul za nivo goriva itd... ovog puta ne placam nista i napomenem onih pet giljada koje sam platio prvi put. Pravi se covek lud...naravno. Tip koji radi je toliko aljkav da je prvi put zaboravio da mi vrati plastike na svoja mesta a juce zaboravi da vrati poklopac kabla za komunikaciju. I...sta reci. Ah..da...pozovem danas Spaleta i kazem za poklopac...a on kaze...Milos kaze da ga je vratio...nema ga ovde. E reci onda Milosu da mi rodi taj poklopac jer ga nije vratio. Tako da cu sutra da odem kod majstor Spaleta onako...po poklopac. O Spaletu mislim da je dobar majstor za mehaniku, ali isto tako ne propusta priliku da od komarca napravi slona i naravno usput...klepi po usima. Sve u svemu trudicu se ga ga izbegavam u sirokom luku.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Čarli, hoće li Revolution da kodira instrument tablu na GS-u?

majstor robine- aka mehanichar, ne elektrichar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

E pa da te upoznam sa najnovijim tehnologijama, ne postoje više klasična podela na mehaničare i električare. I to ne već neko vreme. Danas su to uglavnom mehatroničari.

 

Nemam nameru da se raspravljam sa tobom niti mi je to cilj samo hoću da stavim do znanja da je tvoj komentar potpuno nepotreban i da ni Revolušn sa svojom "bog otac" moći ne bi pomogao u datoj situaciji.

 

Bio sam kod oba pomenuta majstora. Ti verujem kod Spaleta nisi. Ako hvališ Saleta, samo napred. Samo ne u ovoj temi i ovim povodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Dragi svi,

 

Ima li neko nekog majstora koji se bavi starijim motorima..imam hondu cb 400 n iz 1985, pa ako ima neko nekog da preporuci..mene cena nije presudna vec da li je ok, da li se moze fino zakazati poseta..da ne moram da ga vijam, te je u guzvi, te ovo ono..

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 2 sati, aleksandar k je napisao:

Dragi svi,

 

Ima li neko nekog majstora koji se bavi starijim motorima..imam hondu cb 400 n iz 1985, pa ako ima neko nekog da preporuci..mene cena nije presudna vec da li je ok, da li se moze fino zakazati poseta..da ne moram da ga vijam, te je u guzvi, te ovo ono..

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

 

063697094. Bokilic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
25 minutes ago, bokilic said:

063697094. Bokilic

Dragi Bokilić,

 

O vama sam cuo dosta lepog ovde na grupi, i najradije bi i isao tamo..ali mi je nezgodno do Pazove, pa onda busom u Bg, pa ponovo..narocito ako imam neku sitnicu da radim a moram da ostavim motor....

U svakom slučaju za neki ozbiljniji zahvat bi dosao, makar i pešice do vas..hvala u svakom slučaju na info, pa se cujemo i vidimo,

 

S postovanjem,


Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

             Gospodina Spala ne poznajem pa ne mogu komentarisati i porediti njegov rad ali bih napisao par reči o majstoru Radu Kocki.

             Od prijatelja sam dobio preporuku da je Rade Kocka najbolji serviser na KTM - u. Uredno sam se najavio i dogovorio servis van sezone kada mi rok završetka nije važan. Iz iskustva znam da pritisak rokovima često zna da okrene priču u lošem smeru. Dovezem motor sa spiskom želja za servis i opisom svih situacija u kojima se stvorila sumnja da su određeni sklopovi za remontnu proveru. Posle par dana dobijem izveštaj majstora sa ponudom i savetom šta treba odmah uraditi, šta može a nije baš neophodno a šta bi trebalo planirati za sledeću sezonu. Maksimalno korektno i ljubazno. Ovo "ljubazno" je koliko vidim jedina zamerka koju su kolege našle Kocki. Čovekova priroda je takva, nema običaj da se  sve vreme smeška mušterijama i ja to poštujem. Savetujem sve kolege da pokušaju da zamisle sebe i svoj karakter posle puno godina pružanja usluga servisa i svakodnevnih susreta sa zaljubljenicima u motore koji neće propustiti ni jednu priliku da majstoru objasne kako se njegov posao radi. Nije lako biti svima dostupan a istovremeno maksimalno skoncentrisan na izuzetno odgovoran posao.

           Što se tiče cene uvek imam utisak da je moglo biti jeftinije ali svaki dobar posao se mora dobro platiti.

           Moj glas ZA Rada Kocku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vratio si temu iz mrtvih, a taman sam hteo da napisem da distanca nije problem, jer ima opcija da se dodje po motocikl i vrati nakon servisa. Bar sto se mene i moje skromne garaze tice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kakav je Rade Kocka majstor ne znam jer nisam imao iskustva, al o majstoru Spaletu sve najbolje. 

 

Nema greske, moje iskustvo. On i jos par majstora ispostavilo se da odlicno rade svoj posao i sad znam gde teram motor i za sta (dal vulkanizerske usluge, dal struja, dal vesanje, dal ozbiljniji radovi il samo mali servis potrosni delovi itd). Dakle ne radim sve kod jednog. A zavisi i od hitnosti slucaja i doba godine.

 

Nakon niza promasaja sa nekim prethodnim majstorima kod kojih nikako nisam bio zadovoljan i gde sam se smorio, konacno pronasao za sada ljude kojima mogu da se obratim i servisiram motor a da se posao napravi kako treba. Majstor Spale je svakako jedan od njih. Moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja