Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

@Sasha, ako imaš više brojeva servisera :BJB-kymco: , postavi ih ovde.

Ja imam samo od Neše Medića, ali se ne javlja na mob! :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Kakva su iskustva sa zamenom auspuha na Xc?

Da li sa slip-on auspuhom, osim boljeg odziva na gas, veće buke, dolazi do povećanje potrošnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Krajem prošle godine sam imao sličan problem na mom Xciting-u. Motor nikako nije mogao da se stabilizuje na leru, nego je konstantno dizao obrtaje - sve do maksimuma (što nije normalno čak ni za MAXI skutere). To nije stvaralo probleme u vožnji, ali je svako zaustavljanje podrazumevalo upotrebu Kill Switch-a. Naš kolega Satelis je odmah locirao kvar (tzv. falš vazduh) ali se to ni na koji način nije moglo popraviti. Nakon toga sam karburator nosio kod još tri majstora (ovlašćeni Kymco servis i dva koja su specijalizovana za popravku karburatora), ali ni oni nisu uspeli da nađu rešenje. Obzirom da novi (originalni) deo navodno košta preko 250 Eur, morao sam da se zadovoljim polovnim Keihin karburatorom koji je skinut sa neke Honde ali se skoro u potpunosti poklapa sa originalom.

 

@KolezaBobi

Ako ti je potrebna pomoć, mogu da ti pošaljem kontakte servisa i firme koja prodaje polovne delove.

 

@Sasha molim te za brojeve telefona tih servisa, pogotovo ako je neki iz Beograda, izgleda da me ista sudbina čeka, ali ajde neka probaju da nešto urade sa karburatorom. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Cao drugari u potrazi sam za Xcitingom 250 ili 500cc ako neko ima neku preporuku,neka pise,salje. God od 2007 i budzet 2000€.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Cao drugari u potrazi sam za Xcitingom 250 ili 500cc ako neko ima neku preporuku,neka pise,salje. God od 2007 i budzet 2000€.pozzz

 

Imaš Xcuting 250 kod tipa kod kojeg sam kupio moj Xciting 500 tel.064/12-44-532 i 060/34-34-863. Slobodno se pozovi na moju preporuku t.j. Vladu iz Mladenovca.

P.S. Imao je na prodaju još i AA 500 clasik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Techa mozes li mi nesto vise reci o motoru(250cc),nisam bas neki strucnjak tako da bi mi dobro dosla pomoc,moze i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Za sve, i oko Xc 250 može da ti kaže kolaga Sasha. Održavanje, eksploatacija, saveti.

Mislim da ti je 250 ccm za to što si naveo da ti treba, saaaasvim dovoljan. 500 ccm je puno jači i brži, pa ako ti je prevashodno to potrebno, ne gledaj slabijeg brata! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Planiram uglavnom voznju po gradu i povremene izlete van grada. Posto zivim u Budvi meni je sezona voznje znatno duza(ja svoj skuter vozim non-stop cak i zimi) a maxmimalna duzina putovanja bi mi bila za pocetak 300-500km ali udvoje. Zato mislim da bi mi 250cc bilo dovoljno. Meni je ustvari najveci problem da nadjem motor koji vredi zbog malog poznavanja i iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

OK, za to ti je "puna kapa" 250 ccm. Za svaki koji nađeš, prokonsultuj se! Drugari sa foruma puno toga i znaju :care: , pomoći će u izboru!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prednost dajem 500tki!

 

Ajde da malo obrazlozim, imao sam i 150, 250 i 500 sad vozim,

 

Prednosti 500 u odnosu na 250 :

 

1. Bolje medju ubrzanje

2. Vise snage, pogotovo ako vas je dvoje

 

Sto se tice potrosnje, na otvorenom razlika u pola litre (plus minus deci- dva )

Sto se tice servisa vrlo mala razlika

Uzmes 500 i ne razmisljas duze vreme. Lep motor, za grad i van njega. Lagano da obidjes celo primorje! Daleko od toga da ne mozes sa 250 tkom, da se razumemo nije losa..ali, 500 je 500! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Za sve si u pravu, osim što ga malčice pretera sa potrošnjom. :nanana: Ovaj veći ima duplu kubikažu i 17 konja više! Pije uvek litar više od manjeg (nekad i više ako ga poteraš), što je i normalno, ali nije preterano. Pišem iz ličnog sikustva, imam 250, imao 300 Ri, imao 500! Znam ih u duši kako dišu. :care:

Drugo je održavanje, u 250 staje 0,9 lit ulja i nemaš filter; a u 500 staju oko 3 lit i imaš spoljašnji filter. Servis skuplji!

Sve u svemu nebitno, uzevši cenu benzina u obzir, mi tu razliku "proteramo" kroz auspuh kroz par rezervoara. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Vidim ja da cu ja motor uzeti srcem a ne glavom,nadam se da cu pravog prepoznati pa sad da li ce biti od 250 ili 500 meni nije ni bitno samo da se vozi. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Dilema 250 ccm ili 500 ccm? Ni treptaj mi ne treba da razmislim. Uvek sam pre za 500 ccm.

Da ne proširujem temu....da obiđeš Svet, ne treba ti ni 250 ccm-a ali sa 500 ccm-a sve je nekako lepše, lakše a sam osećaj vožnje motocikla potpuniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Cotra ja sam vise mislio na piaggio... kymca nisam vozio,tako da verujem/siguran sam da si upravu ! od kymca sam vozio agility 49! :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ces kalkulisati potrosnju, redovne servise, registraciju.... sve ide na strani 250-ce, verujem da ce ti biti slabasan vec posle jedne sezone, tako da moj glas ide za 500cc.

Ne kazem da se sa 250cc ne moze putovati, moze i te kako ali i meni samom je XXXX puta zafalila konjaza, sto se pogotovo oseti kad su dve osobe na motoru + dodatne stvari ( kofer, bocne torbe ).

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

I ja se slazem sa kolegom Satelis,osecam ako uzmem 250ccm da cu ubrzo zeleti vise ali posto sam pocetnik mozda ipak da odvozim jednu sezonu sa 250 pa posle je lako preci na vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7

Evo i ja da dam svoj sud.Vozio sam xciting 250, 2 sezone i jesenas ga prodao.Sa njim sam bio prezadovoljan.Nakon kupovine zamenio sam kais (mitshuboshi 6000d), rolnice (bando 3000d), ulje u motoru i reduktoru i navozao se sa njim.Ulje menjao redovno na 2000km, staje 0,9l, filter ulja nema tako da je odrzavanje izuzetno jeftino.Potrosnja mi je bila oko 3l nekada i manja.Isao sa njim 3 puta do Rumunije,Bugarska Madjarska.Sa dvoje, punim koferom od 47l, bocnim koferima, ide lagano 120km/h.Nikakve probleme sa ovim skuterom nisam imao niti je trosio ista ulja,presao je 16 000km.Mislim da je pametan izbor xciting 250 za nekog ko ne pravi duge ture u drustvu jacih motorista koji zele da sto pre stignu na zadato odrediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala Zeza na misljenju i ja sam imao slicno razmisljanje i zbog toga se odlucio za Xciting 250 forumasa Corte,uskoro idem da pazarim pa kad stigne postavljam slike.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Srecna kupovina i obavezno slike. Ja izgleda idem obrnutim redosledom, prvi motor u zivotu mi je bio kawasaki gpzrx 1000, pa sam onda spao na suzuki freewind 650, pa zatim kawasaki er-5 500 kuba. Sada se lozim na ovog lepotana od 250 kubika. Nakon njega skutere od 50cm preskacem, idem odmah na bajs,xexe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala Pauk a slike uskoro ;) Ja sam krenuo lagano od 50 pa cemo se ipak izgleda sresti. Mislim da je samo bitno da se uziva u voznji ,kubikaza,tip i sl sve je individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kolega Corta je dva dana pre prodaje odustao tako da sam i dalje bez ljubimca :-(

 

A šta je sa onim Xcitingom o kojem smo pričali?

Da li si ištao da ga pogledaš i probaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja