Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Kolege da nije neko skoro menjao kais i rolnice pa da nema neku preporuku gde kupiti najpovoljnije i za koliko para? Kao i cene guma u Srbiji? Naravno motor je Xciting 250 2007.pozzz

Pozdrav kolega, ja sam menjao skoro kais i gume. Kais sam narucio preko kupujem prodajem sajta, Mitsuboshi kais cena je malo manja od 6.000 din. Gume Dunlop ScootSmart sam uzeo u Beogradu, prednja 5.400 din, zadnja 6.100 din.

Poslacu ti na PP linkove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Evo da se i ja oglasim i prenesem dokumetovanu proceduru zamene lezajeva kormana koju je s uspehom dr. Dare Satelis sproveo u delu uz svestranu moju pomoc (Dare: "dodaj mi tu gedoru...pridrzi ovde...gde je lampa...dodaj mi pivo"...Ja: "evo, evo" :P ).

 

Komplet (gornji i donji lezaj sa soljama) sam narucio iz web prodavnice jedne domace firme, cena 2.000 din.

IMG_20160319_124121.jpg
adult image

 

Lagana procedura rasklapanja, sve mora da se skine s prednje strane...

IMG_20160406_185600.jpg

IMG_20160406_185652.jpg


photo uploader

 

Tu je i pivo... jer kakvi smo mi majstori bez piva, a i opste je poznato da se najbolje ideje sprovode u delo uz alkohol. :jee:

IMG_20160406_190028.jpg
photo uploader

 

Polako napredujemo, skinuta plastika, jos samo korman i vile...

a i imamo posudu za srafove da ne bude posle da ih jurimo po garazi...sve uredno, a kako bi bilo kod jednog doktora. :care:

IMG_20160406_190802.jpg
photo uploader

 

Skidanje navrtke gornjeg lezaja.

IMG_20160406_192836.jpg

IMG_20160406_193002.jpg


free upload image

 

A onda je nastao pakao, nece solja tako lako da izadje, cupaj...daj pajser, dodaj veci cekic. Ali smo je savladali i ispala je napolje...

IMG_20160406_194158.jpg

IMG_20160406_203652.jpg
free pic
upload images free

 

Ali ne lezi vraze, jos veci izazov je bio pred nama, tj. pred Darkom...nece pa nece da se skine solja.

Zagrevaj, pa tuci srafcigerom...ni da se makne. Pa jos zagrevanja, veci cekic i sekac i tuci. Mic po mic krenula solja da se skida.

IMG_20160406_211709.jpg
image hosting over 5mb

 

Saniranje ostecenja turpijom...i tu smo prekinuli posle 5 sati rada. Jedva smo stajali na nogama od umora.

Sutra je novi dan, danas smo se naradili :)

IMG_20160406_214613.jpg
20mb image hosting

 

Sutradan, montaza svega nazad...

IMG_20160406_202838.jpg

IMG_20160408_190302.jpg


image hosting 10mb limit

 

Polako Kymco poprima svoj izgled. :jee1:

IMG_20160408_191213.jpg

IMG_20160408_193202.jpg


free image hosting

 

I za kraj ponovno spajanje instalacije i retrovizora.

IMG_20160408_195843.jpg

IMG_20160408_204159.jpg


20mb image hosting

 

Utisak voznje sa novim lezajevima je neverovatna upravljivost i preciznost, apsolutno svaku rupu na putu mogu da izbegnem.

Skuter sam kupio sa vec ostecenim lezajevima (zub tj. ulegnuce po sredini kormana) pa nisam ni imao osecaj voznje kako treba da bude.

Eto, jos jednom je dokazano da za Dareta nema nepremostive prepreke i da ima volje i zelju da sve zameni kako treba i dolikuje. :sampion:

Siguran sam da drugi majstori ne bi se mucili sa skidanjem solja i zamenom istih (pogotovo ako niste pored motora), jer licno sam se uverio koliko je to naporan fizicki posao.

Hvala Dare, i vidimo se na buducim voznjama MSC-a. :BJBmoto:

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Odlicno odradjeno i takodje prikazano nama ostalima da znamo sa cime mozemo da se susretnemo i kako da resimo problem .

Sve pohvale . 

Uzivaj u voznji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Danas sam menjao ulje na skuteru. Sipao sam oko 0.7l i onda sam upalio da malo motor provrti ulje. Medjutim, dosta je dimilo i bacalo je ulje van, jer dok je bio upaljen skuter bio je skinut poklopac od ulja. Posle sam dolio jos 0.2l ulja i opet upalio skuter i dalje je dimilo dosta i bacalo ulje. Tako mi je majstor menjao ulje i tako sam i ja nakon toga par puta radio sam, ali nikada mi nije dimilo niti bacalo ulje. Da li je to normalno da se nekada desi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Не знам ко је мајстор,али малко је погрешио.

Уље мењаш,кад мотор достигне радну температуру,тј кад се уље загреје,наравно сво време чеп је затворен као и приликом нормалне вожње. Испустиш уље,скинеш филтер ако га имаш,ставиш нови филтер и полако доливаш прописану количину уља.

Ово је први пут да чујем за овако нешто.

Значи да је мотор радио или са вишком уља,ако га ниси испустио пре тога или са мањком,ако си га предходно испустио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas sam menjao ulje na skuteru. Sipao sam oko 0.7l i onda sam upalio da malo motor provrti ulje. Medjutim, dosta je dimilo i bacalo je ulje van, jer dok je bio upaljen skuter bio je skinut poklopac od ulja.

 

Posle sam dolio jos 0.2l ulja i opet upalio skuter i dalje je dimilo dosta i bacalo ulje. Tako mi je majstor menjao ulje i tako sam i ja nakon toga par puta radio sam, ali nikada mi nije dimilo niti bacalo ulje. Da li je to normalno da se nekada desi?

 

Jbt pa ja ne verujem sta citam :confused0068:

Sa leve strane ti je sraf za ispustanje ulja (bocno gledano), sa desne strane ti je sraf gde se nalazi mrezasti f. ulja koji se ne menja vec se odmasti odmascivacem kao sto je recimo Brake cleaner (kljuc 17 - opruga - f. ulja).

I nikad nemoj paliti ili jos gore ostaviti da radi motor sa odvijenim meracem nivoa mot. ulja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ima samo jedan sraf sa donje strane koji kad se odvrne tu izlazi i ulje i filter ulja ispada zajedno. Sad sam opet promenio ulje. Ispustio, nasuo 0.9l i zatvorio cep. Pustio sam ga da radi na leru nabio radnu temperaturu i nista ne zvecka. Sad ne znam dal smem da otvorim onaj cep kad je na radnoj temperaturi da vidim dal dimi il baca ulje? Znam ono kad kupuju ljudi kola vade cep da vide kakva je kompresija motora i dali baca ulje napolje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Ni ja nisam cuo da neko tako menja (da gleda da li motor baca ulje i da doliva).

Po upustvu treba menjati ovako:

- zgrejati motor na radnu temperaturu,

- odvrnuti merac ulja,

- skinuti cep (sraf) sa kartera

- ocistiti filter ulja u vratiti sve nazad

- sipati 0.9l novog ulja

- zavrnuti merac ulja nazad

Ja sam uvek ovako menjao, i nikakvih problema nisam umao

 

E sad taj sraf sa leve strane sto Satelis spominje mislim da je on samo za istakanje menjackog ulja, sto tebi u ovom trenutku nije potrebno.

post-28536-0-63863900-1462703602.jpg

post-28536-0-62481900-1462703612.jpg

post-28536-0-57158600-1462703762.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Sad sam gledao korisnicko upustvo, Dare Satelis je ko po obicaju uvek u pravu :care:

Po upustvu staro ulje se istace na taj sraf sa leve strane (nije onaj sraf koji je za istakanje menjackog ulja), a sraf na karteru je predvidjen samo za skidanje filtera ulja.

 

post-28536-0-93455500-1462704955.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1. Sad ne znam dal smem da otvorim onaj cep kad je na radnoj temperaturi da vidim dal dimi il baca ulje?

 

2. Znam ono kad kupuju ljudi kola vade cep da vide kakva je kompresija motora i dali baca ulje napolje.  :)

 

1. Mislim da ti malo nas zajebavas, lepo sam ti napisao gde sta imas i sta ti za sta sluzi i ti opet teras po svom......

 

2. Kompresija se meri/gleda uredjajem za merenje kompresije a ne skidanjem cepa, kad smo vec kod kola, probaj na recimo 308-ci da skines cep dok motor radi (1.8 benz) pa javi rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Resio i ja da predjem u maxi ekipu :)

Prodao sam moj Thundercat pre neki dan i sad sam u potrazi za nekim maxijem koji bi mi posluzio za putovanja.

 

Prvo sam se bio zagrejao za Silverwing 600, ali je on skoro duplo skuplji od Xciting-a, pa sam odlucio da provo probam sa jeftinijim skuterom.

 

Ako neko ima preporuku za neki maxi koji se prodaje da je ok odrzavan neka pise. Xciting 500 mi se bas svidja samo treba da odem da probam neki da li mogu da se spakujem na njega sa mojim 195.

 

Jel ima nesto na Xciting-u na sta treba posebno da obratim paznju pri kupovini, da li ima neku fabricku manu ili slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Има Марко,гледај ако можеш да нађеш модел са директним убризгавањем,нисам баш нај сигурнији да ли је после 2007 или 2009.Карб верзија уме да трши озбиљно,бар тако кажу ови који су их возали.

Надам се да ћеш наћи то што тражиш и да ћемо се поново возати.

Макси поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sa svojom visinom nećeš se baš komforno smestiti na Xcitinga za duža putovanja: nepovoljan odnos korman - podnica (visok pod - nizak korman). Čim sedneš na prvog setićeš se šta sam pisao. Inače odličan maxi  gledajući uloženo - dobijeno  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Uff, moja ideja je da predjem na maxi zbog odlicnog polozaja vozaca i udobnog sedista. Ako je tako kao sto kazes za Xciting-a onda da ga ne uzimam u razmatranje, ipak bi voleo da mogu opusteno da se smestim na njega (visok sam oko 193cm).

Kad sam seo na tvog atlantica, koliko se secam, bilo je bas dosta prostora za noge i nekako je bio opusten polozaj vozaca.

 

Mozda mi je ipak bolja opcija Atlantic, i zbog vise mesta, i master agregata i injection-a, dostupnosti delova, manje potrosnje?

Jeste da Xciting ima malo lepsi dizajn (subjektivno) ali izgleda da cu ipak prevagnuti ka Atlanticu.

 

@bracabgd: Vozicemo se nego sta, samo jos da se odlucim na cemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prednost ima AA u odnosu na Kimca, samo sto ces rogove dobiti dok nadjes dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Xciting 500 ti trosi oko 8 litara po gradu . Na otvorenom to je vec dosta bolje i ide oko 4-4,5 litra . Sto se pozicije za sedenje tice ,

ja sa mojih 192 nemam problema . Mada bi bilo jos bolje da je sediste malo vise na dole kako bi se dobilo jos prostora za noge .

Apriliju nisam vozio tako da necu da je komentarisem . Probaj i jedan i drugi pa vidi . Tako ti je najbolje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Алексантов АА није баш за упоређивање,његов има издигнут корман,баш због тога,удобнијег положаја седења.

Што каже Сателис има мечку да родиш док нађеш добар примерак.

Не знам ал пробај неки Бургман па види положај седења.

Да не идемо у офф,ово је више прича за тему Дилеме приликом куповине макси скутера

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

@Laganica: Druze, a reci mi kako podnosi uzbrdice sa suvozacem i koferom? Ne treba mi neka luda zverka, ali bar da ima snage uzbrdo koliko toliko da se ne vuce kao prebijen macor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

@Laganica: Druze, a reci mi kako podnosi uzbrdice sa suvozacem i koferom? Ne treba mi neka luda zverka, ali bar da ima snage uzbrdo koliko toliko da se ne vuce kao prebijen macor :)

...sto se tice vuce prilikom vecih uzbrdica, nisam imao nikakvih problema tipa da nema snage i da se muci. Ni suvozac mu ne predstavlja neku prepreku. Kada mu das gas iz momenta ubrzava.Nema ono da mu das gas a on pocne da se dernja a ne mrda. Ja sam sada i sa Xcitingom 250 isto tako zadovoljan sto se tice njegovog ponasanja sa dvoje uz uzbrdicu ili veci uspon. Ako te interesuje jos nesto, tu sam. Samo pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Pa verovatno kao i svaki drugi maxi od 500 kuba. :)

 

Hehe, verovatno, ali kad nikad u zivotu nisi vozio maxi onda je tesko to zamisliti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja