Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozdrav dobri ljudi , izvinjavam se unapred na duzem textu... potrebna pomoc ,,, imam problem sa Xcitingom prvi put nakon godinu dana voznje, model 250 (karburator verzija) god 2010. 

 

Inace, sad sam radio servisiranje skutera i imao sam kvar ,,, zamenjeno je dosta toga:

 

     -namotaji   (pregoreli fabricki, majstor kaze da je moguce usled loseg akumulatora ranije, i da ne mogu da pregore tek tako                                                    odjednom, ne se ja razumem u struju :tras2: tako da prosudite vi koji znate o tome strucnije zasto su stradali                                                            namotaji..?!)

     -kais i rolnice dosli na red,

     -ulje u motoru, antifriz, i kociono ulje,( tako reci, redovan servis)..

     -lezaj u kormanu novi, stavljen konusno valjkasti (stari glavio u sredini korman),

     -zadnja guma...

 

Inace, od kada sam ga kupio, osim lezaja kormana i zadnje gume sve je bilo TOP  :jee1: ...  super je vukao, nikad se na leru nije ugasio niti trokirao ili sta,, bas je bio startan iz mesta, ma nikakav problem... planirao sam svakako da servisiram ove redovne stvari ..  onda se desio taj kvar sa namotajima pa smo ih zamenili i ove servise koji su dosli na red svakako (kad se vec rastura zbog namotaja, ispusta se ulje i antifriz, onda i to da se uradi,, da, i guma kad se vec skoro sve skida nazad,,)

 

E sad, nakon svega kad je odradjeno ,,, sto se tice struje  akumulator je na 12.52V (izmereno nakon stajanja skutera od 3h npr) a punjenje je na 14.7 - 14.8 , tako otprilike negde.. znaci tu je sve u redu ... desava mi se sledeci problem:

 

     Preuzmem skuter od majstora, zbog novog lezaja upravljivost VRH,, tu je i nova Pirelli Diablo lepi ko zvaka ... pali skuter ko metak, super vuce, sve TOP prva 2-3 dana,,,  onda prvi los simtom sam primecujem sledece:    >>>>>>>Stanem na semafor, motor vec postigao radnu temperaturu ,, vozio se desetak min, stojim pali se zeleno, ja da krenem dam gas on zatrokira (tad se nije ugasio, samo zabagovao, kao kod auta kad npr sa plinom baguje ne reaguje na gas i slicno), popustim malo gas, dam ponovo ON krene normalno (pomislih ajde nije valjda neki veci problem ponovo :/..??)  Sutradan, isto uzmem da vozim dodjem do grada,, stanem na semafor u Takovskoj ,,, da krenem dam gas .. on se ugasi :(  poludim jer sam taman servisirao skuter  ,, mislim koji mu je kurac >:(,, nikad se to nije desilo ranije pre kvara sa namotajima!!!<<<<<<< 

 

Danas mi se isto gasio na leru bogami 3-4 puta , sve isto dodjem do grada ,, stanem na semaforu .. i imam osecaj da ler gas radi nekako lenjo ,, dam gas, ne previse 3-4K obrtaja... on lenjo i krene (napominjem nikad ranije taj problem) a u voznji posle pici SVE NORMALNO radi ,, a onda se  opet ugasi na semaforu cim odvrnem gas da krenem?! :grr: Da, i ovo da kazem ne znam dal ima veze sa vlagom npr. al  problemi sa gasenjem skutera desili su mi se nakon one velike kise ,,, skuter bio prekriven ceradom kao i uvek leti (zimi topla garaza),,, al dosta vode je prskalo ISPOD, vrvtn usled udarra kapi kise o beton i slicno ... i danas me uhvatila kisa i skuter mi se cak i u voznji  ugasioo, i tesko sam ga pokrenuo nakon sto mi se ugasio:/  doterao ga nekako do kuce stanem u garazu ,, kad on pali i radi normalno kad sam stavio u garazu,, ranije me hvatala kisa i nikakav problem nisam imao da ga vozim po kisi!!

 

Molim :moto1:strucne ljude  isve ostale koji su imali slicne probleme..  i svi koji pretpostavljaju kakva problematika bi mogla da bude da napisu zasto se gasi skuter na leru, dal JA imam mozda neki problem sa VLAGOM na primer.. ili karburator zeza nesto ,, ili mi bar dajte SMERNICE sta da se sve prekontrolise i utvrdi razlog zbog kojeg se gasi skuter u leru kad se da gas da bi se krenulo..?!?

 

Unapred hvala, Vladimir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
OK ,, hvala na info druze ... video sam na forumu da si ti komplet sredjivao svoj Xciting... onaj za zutim detaljima jel tako..?! 
Jesam ja sam ga sređivao skoro pa detaljno...zaplakaću za njim sad :)

Što se tiče ovog problema sa trokiranjem i gašenjem ja sam imao problem ali samo kad je mokro. Na kraju je Darko rešio problem zamenom kape na svećici probila je. Isto se gasio na leru,trokirao u vožnji i nemiran i čudan rad na leru ali ne uvek....

Nemoj se puno premišljati nego vidi sa Darkom da ti pregleda skuter i reši problem.

Ja sam brate izgoreo sa majstorima.
Menjao sam termodavač i termostat da bi Darko konstatovao na kraju da je kontakt oksidirao. Samo su mi izbili pare iz dzepa za nove delove koji nisu ni trebali.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
23 minutes ago, slobasuper9 said:

Jesam ja sam ga sređivao skoro pa detaljno...zaplakaću za njim sad :)

Što se tiče ovog problema sa trokiranjem i gašenjem ja sam imao problem ali samo kad je mokro. Na kraju je Darko rešio problem zamenom kape na svećici probila je. Isto se gasio na leru,trokirao u vožnji i nemiran i čudan rad na leru ali ne uvek....

Nemoj se puno premišljati nego vidi sa Darkom da ti pregleda skuter i reši problem.

Ja sam brate izgoreo sa majstorima.
Menjao sam termodavač i termostat da bi Darko konstatovao na kraju da je kontakt oksidirao. Samo su mi izbili pare iz dzepa za nove delove koji nisu ni trebali.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Hvala Slobo na odgovoru,, kontaktiracu Darka ovih dana ako ima vremena da mi pregleda Xcitinga i da se utvrdi sta je tacno problem ... a posto vidim da i ti vozis istog kao moj (ili si ga prodao, nisam to skapirao jos) i vidim da si iz BG,,, ako si raspolozen vodim te na pice, da se ispricamo i da mi das neke savete oko Xcitinga .. posto vidim da si ti sve od nule odradio i sklopao ga ponovo!! :na_glavi:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Hvala Slobo na odgovoru,, kontaktiracu Darka ovih dana ako ima vremena da mi pregleda Xcitinga i da se utvrdi sta je tacno problem ... a posto vidim da i ti vozis istog kao moj (ili si ga prodao, nisam to skapirao jos) i vidim da si iz BG,,, ako si raspolozen vodim te na pice, da se ispricamo i da mi das neke savete oko Xcitinga .. posto vidim da si ti sve od nule odradio i sklopao ga ponovo!! :na_glavi:  
Prodao sam ga,ne pitaj me ništa. :(

Vozio sam ga 2 sezone pa eto imam neki uvid kakav je skuter.

Ja mislim da sam dao najbolji xciting u Srbiji za najmanje pare :)
Ali drago mi je otišao je dobrom čoveku :)

Javi se Darku,zakaži i uživaj,nema greške sa čovekom. Za ljustvo i majstorluk naklon ! U ostalom,o tome govori činjenica da održava skoro sve skutere sa foruma i NC- ove :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

kolege kupio sam xcitinga pre mesec dana ali imam problem. display koji pokzuje predjene kilometre izgubio segmente.sad imam problem pri tehnickom pregledu?

ima li resenja sem zamene table koj je nenormalno skupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Slično mi se desilo prošle godine...jedino rešenje nova li polovna tabla. Ja sam novu poručio sa e Bay . Mozda da pokusas sa čišćenjem kontakata i sl.mada slaba vajda,ta tabla im je jednostavno boljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ciscenjem ako resi na konju je ma da ce opet biti isto jer ne dihtuje dobro pa je nacne prisustvo vlage. Moze probati kako bude al svakao mu ne gine zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

probali ciscenje ali nije uspelo. koliko kostala nova posto ne bih polovnu jel i ona pitanje u kakvom je stanju i koliko ce bure da drzi vodu?

 

gledam po internetu ova od novijeg modela 400i jeftiniji lepsa.Da li bi to moglo da se uklopi na moju 250-ku?

 

s-l1600.jpg

Promenio član alexanto
uzastopno postovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
21 hours ago, Satelis said:

Kymco nije ni malo jeftin za odrzavanje + slaba snabdevenost delovima kod nas.

 

Koji onda skuter uzeti u ovoj klasi druze :lud: ,, meni je Kymco Xciting mnogo  lepsi od X-maxeva i Beverlija, Aprilie Atlntic, Burgman uzasan izgled u istom godistu (npr 2007-2011), i pozicija sedenja bolja nego na vecini pomenutih skutera ... pritom ocuvani primerci Maxa, Beva, i Nexusa npr. da uzmemo istih godista kostaju min 300-1000eur vise nego recimo slicno ocuvan Kymco Xciting u istom godistu... Ja sam moj Kymco lepo ocuvan, garaziran sa originalnih 23.000km (2010, prva reg 2011 kupljen u Srbiji)  prosle god platio 1800eur, da sam hteo recimo pomenute modele u takvom stanju tesko ispod 2500eur da bih nasao... :tras2: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jedan od faktora u formiranju cene polovnjaka je i dostupnost delova i kvalitet servisiranja... Kymco i Sym su jednim delom jeftiniji i zbog ocajne snabdevenosti rez. delovima. Dodaj na to da su sa dalekog istoka pa jos Tajvan a mi u bratskim odnosima sa Kinom i eto belaja... Jbg, Italija je na sat vremena leta ili pola dana voznje odavde. Kad tome dodas da Yamaha sve svoje skutere za Evropu pravi u Italiji, tu se nekom rez. delu i mozes nadati a ko da ti donese iz Tajvana? :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
11 hours ago, alexanto said:

Jedan od faktora u formiranju cene polovnjaka je i dostupnost delova i kvalitet servisiranja... Kymco i Sym su jednim delom jeftiniji i zbog ocajne snabdevenosti rez. delovima. Dodaj na to da su sa dalekog istoka pa jos Tajvan a mi u bratskim odnosima sa Kinom i eto belaja... Jbg, Italija je na sat vremena leta ili pola dana voznje odavde. Kad tome dodas da Yamaha sve svoje skutere za Evropu pravi u Italiji, tu se nekom rez. delu i mozes nadati a ko da ti donese iz Tajvana? :stabre:

 

Pretpostavimo da je to najveci razlog jeftinije prodaje modela u startu i kao polovnjaka ( doduse ima delova koji su potrosni materijal, njih ima normalno,, ti verovatno @alexanto mislis na specificne delove koje moras da stavis originale pa je onda problem, tu se slazem,,, menjao sam recimo namotaje i uglavnom ili nisam mogao da ih nadjem ili su bili preskupi, na kraju stavljeni od Honde polovni)  .. plus samo ime Kymco ima taj Chinese prizvuk :tras2: pa onda mnogi i misle da je kineski skuter ... ja laicima i ne pokusavam da objasnim da nije kineski :lud: Sto se tice skutera generalno, dok  god ne budem mogao da priustim Tmaxa model 2015 tipa ... do tada cepam Krmka i uzivam :lol2:... a najverovatnije ce ovaj Xciting ostati sa mnom i uzecu i neki motor ... jer realno svaki bajker koji moze to sebi da priusti trebalo bi da ima i skuter i motor :jee1: pogotovu ko zivi u vecim gradovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

Drugari. Gde i koje rolere-rolnice mogu da uzmem za KYMCA 250ccm?

desava se da zatrese pri polasku pa mi rekose da je verovatno to doslo na red za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pošto si od kude Niš, nazovi si Motocross team i naruči, stiće ti na kućnu adresu.

Pre toga otvori CVT...možda će ti trebati još neki deo, rolnice su poslednje zbog kojih trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
28 minutes ago, Satelis said:

Pošto si od kude Niš, nazovi si Motocross team i naruči, stiće ti na kućnu adresu.

Pre toga otvori CVT...možda će ti trebati još neki deo, rolnice su poslednje zbog kojih trese.

A zbog čega hoće da trese.. ako možeš da podelis druze Satelis sa nama, pošto se i meni nekad  to dešava.. zamenjene kais i rolnice pre 3.000km :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Obično zbog kvačila. 

Kad ste ga poslednji put rasklopili, detaljno oprali, premerili, pogledali stanje svakog dela?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Haha, ja sa vremena na vreme operem ceo skuter, pa sad ako stigne i do kvacila, ondak je cisto , a ?

Sala...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,zna li neko gdje se nalazi senzor pritiska ulja? Kako se dolazi do njega? Bio mi skuter u kvaru mjesec i posle popravke statora spao mi izgleda kabal sa senzora pritiska ulja. Ne svijetli lampica kad se da kontakt. Da poludis. Nista drugo. Masina je iz 2007.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja