Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pisano je već, po raznim temama, al ajmo opet. Kao Kymco vlasnik, moja skromna zapažanja:

1. Prošlo je vreme xCitinga 250, ima mnogo boljih novijih modela, ne mnogo skupljih - Xciting 300\400, Downtown 300 itd

2. Mogu da se nađu delovi relativno povoljno, što iz inostranstva što odavde. Meni nedavno Dejan (ex KDM) dobavio nov zadnji blatobran + katadiopter za 20€ ukupno, pa to nema ni za kineze tako jeftino :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

Верујем да има, али тешко да downtown може да се нађе за мање од 2000е. А мени је тренутни буџет неких 1800е,а и xciting 250 ми је остао у лепом сећању :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A sad bez šale, i o tome sam pisao ranije. Za moj skuter ove sezone potrošni materijal 230€ + gume koje sad naručujem, dakle oko 400€. To su samo regularni troškovi, bez kvarova. Plus me je klinka udarila autom, polomljeni vizir + blatobran oko 80€.

 

Dakle, skoro 500 evrića za tekuće održavanje jednog skromnog, prosečnog low cost skutera, ove godine, za sad.

Nije naravno isto svake godine, al ako žeš da ćemerišeš za 200€ pri nabavci polovnog, za koga ćeš morati da uložiš dosta u sređivanje, hteo iti i ne, ne valja ti matematika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

Budzet je 1700-1800e i da ostane par stotina evrica za eventualna ulaganja.Nema smisla da istresem svu lovu za downtown 300 i da mi ne ostane ni 100e za moguce kvarove. Odakle obicno narucujete te delove, sa kog sajta? Postoji li danas neka prodavnica moto delova koja ima na stanju osnovne potrosne delove za kymco skutere?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, Dekii46 said:

Pozdrav drustvo

 

Ja sam neko ko je vozio motore od svoje 14. godine, krenuo sa yamahom neos 50, pa grand dink 125, xciting 250 i na kraju zavrsio na yamahi R6. Elem, prestao sam motore da vozim pre sedam godina iz nekih privatnih razloga, medjutim, usled nepodnosljivih guzvi u Beogradu i borbe za svako parking mesto resih posle sedam godina ponovo da se vratim svetu motociklizma. Iako sam vozio xciting 250 pre nekih deset godina dosta toga sam pozaboravljao sto se tice samog skutera i odrzavanja istog. Tadasnji moj kymco je bio relativno nov, pa nikakvih problema sa njim nisam imao za tih dve godine. Ono sto mene sada zanima, posto zelim ponovo da pazarim xciting 250, kako se taj skuter pokazao na vecim kilometrazama i ono sto me zapravo najvise zanima kakva je situacija sa nabavkom rezervnih delova? Pre deset godina je postojao ja mislim kdm i secam se da su bili bezobrano skupi sto se tice delova.Da li je situacija sa rezervnim delovima i danas kriticna kao sto je bilo te 2010/2011 godine? Ono sto mi je takodje neverovatno jeste cena polovnih xciting 250 modela, ja sam pre deset godina svoj prodao za 2100e, bio je 5 godina star i imao je 21000km na satu, u mint stanju( tada se na oglasima cena kretala izmedju 2000 i 2600e). Sada kada pogledam oglase gotovo da se ne moze naci xciting 250 u dobrom stanju za manje od 1800e, u cemu je caka ? :D

Evoo ovako druze, ja mogu da ti kažem moje skromno iskustvo da je Xciting250 zaista TOP skuter.. moj je 2010 (prva reg 2011) i kupio sam ga pre 2 god od coveka iz NS sa org. 23.000km na satu.. i platio sam ga bas 1800eur, to je magicna cifra izgledaa :D.. bio neregistrovan i pored bravice za kofer i zamene ulja, to je ujedno bilo i jedino ulaganje prve sezone. Sledeće godine su mi crkli namotaji.. sredio to, zamenio ponredu kaiš i rolnice, i lezaj u kormanu i uzeo novu zadnju gumu.. sad ima oko 33 hiljade i moje iskustvo za ovo vreme je da je Xciting250 BOMBA od skutera :moto3:nesto najpribliznije voznji motora sto mozete da dobijete od skutera nize cenovne kategorije! I jos je odličan za visoke osobe, za mojih 190cm visine extra je fit..  a i lep je dizajn bogami tako da moja preporuka je da ostanes na Xcitingu..:takoje: Isao sam prosle god na put sa njim 1500km dugu turu.. do cg, po primorju i po Srbiji se vozikao.. potrosnja za to vreme oko 3.6l.. sa sve saputnicom i prtljagom.. guma Pirelli Diablo Rosso scooter bila nova i lepi kao žvaka za asvalt.. obarao zam ga skoro do kolena :moto2: centimetar nigde skliznula nije. Evo malo slika ako te zanima izgled.. jer mozda cu ga i prodavati uskoro ako skupim lovu za nekog naked-a!! 

 

IMG_20200828_111204.jpg

IMG_20200827_132934.jpg

IMG_20200826_124456.jpg

IMG_20200827_133417.jpg

IMG_20200901_161629.jpg

IMG_20200826_112039.jpg

IMG_20200902_180858.jpg

IMG_20200901_144723.jpg

IMG_20200831_145552.jpg

IMG_20200901_161701.jpg

IMG_20200901_113240.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

Isti ovakav sam i ja vozio, ista boja. Znaci kymco i posle toliko godina je nastavio da bude kvalitetan skuter, to mi je drago da cujem :D Meni su ostali u lepom secanju i grand dink 125 i xciting 250 jer ni sa jednim od njih nisam nikada imao probleme. Sa tim svojim xciting 250 sam zajedno sa ljudima sa bjbikersa isao na vikend voznje po celoj Srbiji i nikada me nije izneverio, zato verujem da je kupovina kymca i dalje dobra prilika. 

Za koliko bi ga ti prodavao ako resis? :)

 

Evo i jedne moje slike iz davne 2010-e godine.

 

FB_IMG_1618837599683_edit_77749938492823.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Imajte u vidu da će delovi za karb, ili ceo karburator, će sve teže biti dobavljivi, za sve skutere, ne samo za ovaj. Što bi rekli Englezi - discontinued.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

@Dekii46, ladno je isti :jee3:eto ako ga ti uzmeš.. nastavljas tamo gde si stao :D sto se tiče cene videćuu kako je stanje na oglasima sa Kymcom pa cu je formirati.. svakako manje nego što sam ga ja platio.. al moram prvo da vidim dal cu biti u mogusnosti da skupim love za neki naked ili touring mozda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

 

Eee @vlado_bo dok imas sta da vozis tesko ces skupiti za drugi. Ovako, ako ga prodas moraces da nadjes pare za drugi, hteo ti to ili ne :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
7 minutes ago, lestra said:

 

Eee @vlado_bo dok imas sta da vozis tesko ces skupiti za drugi. Ovako, ako ga prodas moraces da nadjes pare za drugi, hteo ti to ili ne :D

Realnooo sada je bas takooo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kymco xciting 250, Aprilia Scarabeo 200

Zdravo ljudi, opet imam problem sa mojim kymcom. Baci samo jednu varnicu i prestane i nakon toga vise ne baca varnice dok ne prekines kontakt i das opet. Probano sa drugim cdi-jem i nije problem u njemu. Da li neko ima resenje problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Prodajem Xcitinga ako nekog zanima ... pisao sam gore o iskustvima, a u textu oglasa ima jos opisa sta je sve servisirano ... uglavnom u dosta dobrom stanju je :takoje: uzimam drugi motor pa nazalost moram da se rastanem od voljenog Kymca :dobar: u odnosu na druge je najmladji i nema ni DINAR ulaganja, REGISTROVAN godinu dana (do 22.7.2022), prednja NOVA guma ,, zadnja od preosle sezone odlicna... NOV akumulator i jos mnogo toga... Ako me budete kontaktirali naglasite da ste kolega sa foruma da bilh dao bolji popust :jee1:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting 250, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 36150 km, Beograd. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Pozz svima.  Procitao sam ceo post i mogu reci da je zaista xciting top skuter.  Od skoro sam vlasnik istog pa me zanima par stvari. Jedan od problema mi je bravica na sedistu.  Jedna strana zabravi dok druga ne. Postoji li neko resenje ili da se zameni?

Promenio član Ivannovakk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne zabravi u uopste ili samo ima luft?

Ako ima samo luft, tu se moras igrati sa zazorom.

Ako ne zabravi uopste, ondak moras skinuti bravu i videti da nijepukla opruga mala na samoj bravi ili moze biti da sajla glavi pa se jedan deo brave (jezicak) ne moze vratiti u pocetni polozaj ili sama brava ne valja (pojedeni/krivi zubci).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Ne zabravi u uopste ili samo ima luft?

Ako ima samo luft, tu se moras igrati sa zazorom.

Ako ne zabravi uopste, ondak moras skinuti bravu i videti da nijepukla opruga mala na samoj bravi ili moze biti da sajla glavi pa se jedan deo brave (jezicak) ne moze vratiti u pocetni polozaj ili sama brava ne valja (pojedeni/krivi zubci).

Nekada zabravi nekada ne. Postoji li negde kupiti nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Dal je samo na mom ili je uopsteno problem sa meracem gorivo? Bas nesto sporo pomera skalu. I da li postoje neki silent blokovi nazad? Kada se cima gore dole cuje se nazad neko skrripanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Imam molbu...prelistah celu temu al' ne videh pa da pitam, možda neko zna. Xciting 250 sa karbonskim prednjim blatobranom, ima li ga ovde na forumu (kod nekog kolege) ili se bar pojavljivao nekad negde? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj daj malo kontekst pitanja, nije baš jasno?

Ima raznih radionica i entuzijasta koji rade prapravke, kao na ovom DT ispod recimo, ali to nije fabrički setup, niti posebna proizvodna serija:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Evo ga, ovaj...   :)

 

 

Taj prednji karbonski blatobran mi je posebno drag, ja ga skinuo sa Bimote na stazi u IT pa se zanosim idejom da ga nađem...

izgleda mi počela zima u glavi  :jee:

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
On 5.8.2021. at 18:56, vlado_bo je napisao:

Prodajem Xcitinga ako nekog zanima ... pisao sam gore o iskustvima, a u textu oglasa ima jos opisa sta je sve servisirano ... uglavnom u dosta dobrom stanju je :takoje: uzimam drugi motor pa nazalost moram da se rastanem od voljenog Kymca :dobar: u odnosu na druge je najmladji i nema ni DINAR ulaganja, REGISTROVAN godinu dana (do 22.7.2022), prednja NOVA guma ,, zadnja od preosle sezone odlicna... NOV akumulator i jos mnogo toga... Ako me budete kontaktirali naglasite da ste kolega sa foruma da bilh dao bolji popust :jee1:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting 250, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 36150 km, Beograd. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ja sam "malo" neiskusan oko skutera, da li je ovo model sa karburatorom ili ubrizgavanjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja