Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Kako se mjeri nivo ulja? Sa zavrnutim mjeracem ili samo sa ubodenim bez zavrtanja?

User manual kaze da se ne zavrce mjerac prilikom mjerenja?!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,

danas bi Krmak moga da vidi malo puta . :)

Kako se pravilno 4T skuter ostavlja preko zime?Bice u grazi koja nije grijana .

Mislio sam ,naravno da skinem akumulator i da ga drzim u kuci preko zime.

Permant 40 % sam nasuo neki dan kao i novo ulje Eni 10W40 za skutere .

Treba li jos sta raditi da prezimi ?Ne planiram ga paliti do proljeca ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Poz,
danas bi Krmak moga da vidi malo puta .
Kako se pravilno 4T skuter ostavlja preko zime?Bice u grazi koja nije grijana .
Mislio sam ,naravno da skinem akumulator i da ga drzim u kuci preko zime.
Permant 40 % sam nasuo neki dan kao i novo ulje Eni 10W40 za skutere .
Treba li jos sta raditi da prezimi ?Ne planiram ga paliti do proljeca ..
Ja nisam nikad pravio filozofiju oko toga kako će motor da prezimi. Samo ga napunim gorivom do čepa i akumulator skinem,sad imam punjač ali nemam skuter, ali uglavnom to je to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R

Pozdrav svima, ako je iko imao slican problem ili zna sta moze biti u pitanju,molio bih da mi pomogne.Ujedno da prestavim svoj prvi maxi skuter, nadam se da sam izabrao pravu temu za moja pitanja.

 

Pre dva meseca je stigao u moje dvoriste tada je provereno ulje u motoru(max), antifriz,  propisano napumpane gume, nasuto gorivo do cepa i smesten u toploj garazi prekriven moto ceradom.

Zamenu svih ulja i filtera kao i proveru cvt-a sam ostavio za rano prolece kod Darka, tako da je skuter stojao dva meseca.Danas lepo vreme skuter opran upalio iz prvog puta na sam dodir prekidaca i napravio prvih 70km lagane voznje.Pred zavrsetak voznje kad sam parkirao skuter reko nek odradi malo u leru pa opet u garazu tada sam primetio da je lampica za ulje par puta na kratko zatreperela pri najmanjem dodavanju gasa je prestala da svetli ugasim upalim opet ista prica, ostavim ga 20min upali na prvu bez problema nema lampice za ulje da treperi sve ok, ima li ko pretpostavku sta moze da bude dok sacekam prolece pa pravac u servis kod gore pomenutog.?

Da napomenem da je ulje i dalje na Max posle ovih danasnjih 70km nema dima iz auspuha, vuce odlicno ler stabilan motor suv bez kapi ulja koliko moze da se vidi od plastika.

Svakako cu u ponedeljak da ga zagrejem ispustim staro i doliti novo ulje, ovo sam jedino danas nasao kod mene u kraju ne znam da li odgovara za moj skuter?Koliko sam video ima vise vrsta 10w40 4T.

JJn7H.png

Evo i par slika

FF3y5.png

 

ttEBK.png

 

IIhg0.png

Hvala...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, Peconi90 je napisao:

Pred zavrsetak voznje kad sam parkirao skuter reko nek odradi malo u leru pa opet u garazu tada sam primetio da je lampica za ulje par puta na kratko zatreperela pri najmanjem dodavanju gasa je prestala da svetli ugasim upalim opet ista prica

Nema potrebe da ostavljas da radi u leru, pravis vise stete nego koristi.

Upalis motor, sacekas 30sec da odradi u mestu i mozes krenuti laganim gasom.

Najgore po agregat je kad se upali i ostavi da drobi u mestu (bio ladan ili vruc) po nekoliko minuta, posebno kad su nize temperature u kombinaciji sa guscim uljem.

 

Po opisanom, deluje kao da ti je nizak ler gas pa uljna pumpa ne moze ostvariti min. pritisak, blinka lapma upozorenja.

Cim das gas, uljna pumpa napravi valjan pritisak i lampica se gasi.

Mozda ceo "problem" lezi u niskom ler gasu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
7 hours ago, Peconi90 said:

Pozdrav svima, ako je iko imao slican problem ili zna sta moze biti u pitanju,molio bih da mi pomogne.Ujedno da prestavim svoj prvi maxi skuter, nadam se da sam izabrao pravu temu za moja pitanja.

 

Pre dva meseca je stigao u moje dvoriste tada je provereno ulje u motoru(max), antifriz,  propisano napumpane gume, nasuto gorivo do cepa i smesten u toploj garazi prekriven moto ceradom.

Zamenu svih ulja i filtera kao i proveru cvt-a sam ostavio za rano prolece kod Darka, tako da je skuter stojao dva meseca.Danas lepo vreme skuter opran upalio iz prvog puta na sam dodir prekidaca i napravio prvih 70km lagane voznje.Pred zavrsetak voznje kad sam parkirao skuter reko nek odradi malo u leru pa opet u garazu tada sam primetio da je lampica za ulje par puta na kratko zatreperela pri najmanjem dodavanju gasa je prestala da svetli ugasim upalim opet ista prica, ostavim ga 20min upali na prvu bez problema nema lampice za ulje da treperi sve ok, ima li ko pretpostavku sta moze da bude dok sacekam prolece pa pravac u servis kod gore pomenutog.?

Da napomenem da je ulje i dalje na Max posle ovih danasnjih 70km nema dima iz auspuha, vuce odlicno ler stabilan motor suv bez kapi ulja koliko moze da se vidi od plastika.

Svakako cu u ponedeljak da ga zagrejem ispustim staro i doliti novo ulje, ovo sam jedino danas nasao kod mene u kraju ne znam da li odgovara za moj skuter?Koliko sam video ima vise vrsta 10w40 4T.

JJn7H.png

Evo i par slika

FF3y5.png

 

ttEBK.png

 

IIhg0.png

Hvala...

 

 

To ulje je odlicno :sampion: ,, ja ga sipam u moj Xciting 250,, masina uvek radi TOP ,, mozes opusteno ,,, :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Samo nemoj da zaboravis i filter ulja !
Ja koliko znam xciting prve generacije nema filter ulja,samo sito koje se opere.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvinjavam se na mom neznanju, bilo mi je logicno kada je pomenuo da samo zameni ulje u motoru...moja greska.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

Drage kolege.

 

Pisao sam i prošle godine, da mi je crkao CDI za moj Kymco Xciting 250 INJECTION 2008. godište. Za verziju sa karburatorom ih ima da se nađu, ali za Injection ih nigde nema, cele godine sam bio bez svog ljubimca. 

 

Sada mi majstor predlaže da pokušamo da nađemo elektroniku od nekog drugog skutera (Majesty, Burman, itd...) od 250 kubika u kompletu sa CDI i da sve prepakuje. Šta mislite, jel to izvodljivo? Ima li neko iskustva sa takvom operacijom na nekom motoru? 

 

Voleo bih da makar ovo proleće, moj ljubimac dočeka spreman. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izvodljivo jeste, veci je posao to odraditi i nemam predstavu koliko bi te to kostalo.

Znam jedino da se prvo mora naci odgovarajuci donator, bez toga nista. Zatim treba el. sema tvog i motora sa kog ce se uzeti ECU da bi se moglo uraditi prevezivanje.

 

Za tvoj problem ima resenje, samo treba odresiti kesu

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

XCITING 250 i. ORIGINAL KYMCO. ( DIRECT FUEL INJECTION). SERIAL NUMBER on the ECU ; ( 39200-LDF2-8000 ).

 

Kako ti je stradao ECU, sta se desilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja nađoh polovan za 2 min googlanja:

EMPHU.EU

95EUR ONLY! Buy Now! We can send ASAP to Wordwide. ✅ EU Warehouse ✅ 4 days delivery toEURope!

 

A nov je bogami 320 evrića (- VAT kad šalju kod nas):

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

Ništa posebno se nije desilo, počelo je sa tim da povremeno nije hteo da pali, verglao je dugo, pa je majstor utvrdio da se CDI greje u nekom delu i kad se to desi, da neće da pali dok se ne ohladi. Elektroničar ga je otvarao, zamenio neke izgorele komponente, ali dalje nije mogao, bez šeme samog CDI. 

 

Ovi sa oglasa ni jedan po oznaci ne odgovara oznakama sa etikete mog CDI-a. Ne znam da li će raditi, nije mala investicija kupiti tako nešto iz inostranstva, a da se ispostavi da to nije to. Evo njegove oznake:

Screenshot_20210106-083106.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

Znam, hvala ti, njega sam prvo kontaktirao. Videću opet, možda je nabavio nešto u međuvremenu. Tad je imao neki od 268 eura, ali se takođe oznake nisu poklapale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 29 minuta, AlexfromNish je napisao:

Ovi sa oglasa ni jedan po oznaci ne odgovara oznakama sa etikete mog CDI-a. Ne znam da li će raditi, nije mala investicija kupiti tako nešto iz inostranstva, a da se ispostavi da to nije to. Evo njegove oznake:

OK, evo onda po tvojoj oznaci.

Polovan

s-l400.jpg
WWW.EBAY.IT

Le migliori offerte per KYMCO people S 250i boitier cdi injection KEIHIN 01992-Y0009-A00 occasion sono su eBay ✓ Confronta...

Nov:

 

Teško ćeš naći ovo kod nas svakako.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 1/5/2021 at 12:33 PM, Satelis said:

Njegov Kimkic je 300ccm, ima filter ulja, HF566 nosi.

Zato sam i napisao da moj 250 ima ,, al da za druge ne znaam :neznam: .. i bio sam u pravuu :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

 

Pre 7 sati, boza_kg je napisao:

OK, evo onda po tvojoj oznaci.

Polovan

s-l400.jpg
WWW.EBAY.IT

Le migliori offerte per KYMCO people S 250i boitier cdi injection KEIHIN 01992-Y0009-A00 occasion sono su eBay ✓ Confronta...

Nov:

 

Teško ćeš naći ovo kod nas svakako.

Sjajno, naručeno, hvala ti, druže. Naručio je drug iz Austrije, da izbegnem carinu i porez, pa će mi doneti krajem meseca. Ulepšao si mi dan, mnogo ti hvala. :jee1:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja