Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

I meni je puklo ogledalo kad sam skidao i pokusao da lepim retrovizor. Ima staklorezac u Bulevaru 372, radnja se zove Beostaklo. Ima konveksna ogledala koja sece po meri. Meni je bilo skoro pa isto kao i fabricko.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nece da bidne 100 - 90%, mozda samo po izgledu ali stakla tj ogledala kod staklorezca nemaju pravu sliku kao kod fabrickog tj prikazuju objekat dosta blize od realnog.
Video na par modela maksija da su ljuti tako resavali pad kad uporedis sa fabrikom nigde veze.
Bolja opcija je nov ili polovan ili zamenski u recimo RMS-u ako ima, treba prelistati katalog.
Pa zato sam i rekao da nije isto baš zbog tog prikaza objekta iza drugačije nego fabričko ogledalo. Meni nije smetalo,ali svakako da je bolje rešenje uzeti polovan ili neki zamenski. Ima jako lepih.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 4/21/2020 at 11:40 AM, bbocko said:

Jel imas uopste retrovizor? Ja sam moj zalepio sa bison dvokomponentnim lepkom. Moj je pukao skroz kod zgloba gde se steluje retrovizor. Drzalo je bez problema, tako sam vozio dve godine dok nisam prodao Kymca.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Imam retrovizor i celo je staklo. Pukao na istom mestu u zglobu za podešavanje. Probaću da ga zalepim dok ne nađem drugo rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 4/21/2020 at 11:47 AM, slobasuper9 said:

I meni je tu pukao isto. Polomio je majstor ogledalo,zavario lepo,sastavio i ja posle kod staklorezca uradio drugo ogledalo.
Nije 100% kao original ali je 90%.

Drugu opciju sam razmatrao da kupim oba nova,zamenske. Mogu lepi da se nađu za 20€ manje više ja mislim.

Sa druge strane,plastičar mi je uzeo nešto sitno tipa 500 dinara a ogledalo se ne sećam tačno,možda i ono bilo 500 kinti.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Dal sam te lepo razumeo. Majstor je namerno polomio staklo da bi mogao da ga zavari ili se to desilo slučajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Imam retrovizor i celo je staklo. Pukao na istom mestu u zglobu za podešavanje. Probaću da ga zalepim dok ne nađem drugo rešenje.
Vari to plastičar bez problema

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jednom je vario i staklo je ostalo celo. Drugi put ie pukao na malo nezgodnijem mestu pa je polomio staklo namerno da bi ga rastavio pa zavario,da bi "zglob" ostao u funkciji da može retrovizor da se pomera posle. Sraf se nalazi ispod ogledala tj taj mehanizam.

Sad nešto kad razmislim,možda je i moglo ogledalo da se skine grejanjem,da se rastopi taj lepak ili tako nešto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kymco Xciting 250i

Drugari, može li pomoć?

 

Kad mi se zagreje CDI  (Xciting 250i 2008. god), neće da pali dok se ne ohladi. Bio kod jednog elektroničara, zamenio mu je par komponenti, testirao sve na instrumentima (i na osciloskopu), ali opet ne baca varnicu kako treba.

 

Da li znate nekoga ko možda ima tu komponentu ili ko ima iskustva u popravci istih? 

inbound8879313736662116536.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

CDI se greje.... koliko se greje jer ne bi smeo da se greje nesto preterano?

Ako je nesto vece grejanje, dobro vodi racuna da se ne zapalis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 4/22/2020 at 10:40 PM, slobasuper9 said:

Jednom je vario i staklo je ostalo celo. Drugi put ie pukao na malo nezgodnijem mestu pa je polomio staklo namerno da bi ga rastavio pa zavario,da bi "zglob" ostao u funkciji da može retrovizor da se pomera posle. Sraf se nalazi ispod ogledala tj taj mehanizam.

Sad nešto kad razmislim,možda je i moglo ogledalo da se skine grejanjem,da se rastopi taj lepak ili tako nešto.

Juče odneo kod plastičara danas ga preuzeo, samo me iznenadio kad mi je rekao da moram sam da skinem staklo i da ga zašrafim za zglob retrovizora, jer je on imao nekoliko takvih slučajeva pa nije hteo da se bavi time. Pitam ga kako treba da se skine, a on mi kaže ima žabice koje treba da se otkače. Ja budala poverovao pa rekoh to ću moći, jer imam neka iskustva sa skidanjem stakala sa telefona. Staklo je ustvari zalepljeno za tanki limeni deo koji je šrafovima povezan sa retrovizorom. Polomio sa staklom i sad ću videti da nađem neki retrovizor od kamiona kako bi staklo moglo da se ukroji po meri moga, da ne menja sliku kako kolega Satelis reče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Gilera Nexus 300ie

Pozdrav svima, pisem sa namerom da nekome olaksam kupovinu ovog motora sa informacijama iz prve ruke, vozio sam ga tri sezone.

Xciting 250, 2009. godiste, kupljen nov kod nas, kupio sam ga u maju 2012. godine, bio je u garanciji jos par meseci, na satu 9600km, kostao je 2500evra.

 

Agregat: dobar, imao je 20ks, za grad je bio vise nego dovoljan, van grada se lepo nosio. Bez problema je sa suvozacem isao 90km/h, pri tome se vrteo na oko 5.5-6000 obrtaja. U poredjenju sa xmaxom 250 i nexusom 300ei pravio je oko 500prm vise pri 80/90/100km/h. Jednom sam ga probao do 130kmh, inace sam ga vozio izmedju 80-90, odlicno se ponasao. Potrosnja u gradu pri normalnoj voznji, bez naglih ubrzavanja i kocenja oko 4l, na otvorenom 3.3-3.5l/100km. Masina dobra, pouzdana. Sto se motora tice mislim da je Kymco medju boljima, iako nije tako zvucno ime. Poslednji put kad sam pricao sa nekim o BMW skuterima, receno mi je da pojedini koriste Kymcove motore. Uglavnom sto se motora tice, dobar, pouzdan, mirno radi, pravi oko 500rpm vise u odnosu na pomenute motore.

 

Ram: celicni, cevasti, odlicno je uparen sa masinom, jako se lepo i lako obara, nekoliko puta sam cesao sa centralnom nogarom o asfalt. Motor je generalno masivan, deluje da je tezak za voznju i da je vise za medjugradsku voznju, medjutim odlicno se ponasa u gradu. Dry weight: 189kg.

 

Menjac: kupio sam ga sa kvacilom koje je bilo pri kraju, skripao je pri kretanju, u ovlascenom servisu su mi trazili oko 50ak evra za popravku, nikad ga nisam popravio.  Generalno, CVT, nista novo, sve kao i kod ostalih maxi skutera slicne snage. Odlicno linearno ubrzanje do 60kmh.

 

Kocnice: jedan od retkih maxi scootera te kubikaze koji je imao duple diskove napred, single disc nazad, integralni sistem kocenja. Prednja je bila samostalna, a povlacenjem rucice zadnje kocnice aktivirala se zadnja+prednja u manjoj meri.

 

Gume: ne znam kako je sad ali Kymco je u to vreme imao katastrofalne fabricke gume, koje su dugo drzale saru, ali su se jako brzo stvrdnjavale, gotovo plastificirale. Pre toga sam imao Agility 50, ista prica.

 

Vizir: standardne visine, visok sam 187 i stitio me je do brade,  ili do nosa.

 

Plastike: dobre, jake, farba je odlicna, nije gubila sjaj, bledela i sl...

 

Prtljazni prostor: dosta je veliki ali uz full face kacigu nije mogla da stane nikakva druga. Ne znam da li bi mogle dve jet, nikad nisam probavao. Tako da uz jednu FF kacigu, moglo je da stane dosta drugih stvari, jakna, garderoba... 12V uticnica, amortizer koji je drzao sediste, tapaciran prtljazni prostor.

 

Instrument tabla: odometar, trip (mislim da je to bilo sve), gorivo, temperatura motora., obrtomer, brzinomer.

 

Rezime ovog dugog pisanija: odlican motor, preporucio bih ga. Steta sto vise za 2500evra ne moze da se kupi Xciting star 3-4 godine. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Slažem se za sve. Ja sam mog prodao teška srca,sad mi baš žao.
Ja mislim da ispod sedišta ne staje dve jet kacige,pošto smo mi nosili jet,znam da sam ih pakovao u kofer.

Po meni je samo mana nedostatak filtera za ulje što rezultuje kraćim servisnim intervalom i to za duplo nego kod Beverlyja na primer.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: Kumco xciting 250

da li mozda neko od vas zna gde bih mogao pazariti dobar kumco xcting 250cc?bio bih veoma zahvalan za dobru preporuku...veliki poz svima 062400373 ..inace sam iz Panceva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 12/15/2018 at 3:17 PM, Miodrag said:

Jel neko radio naljepnicu za bravu izrebane su mi slicice na xciting 250,ako jeste moze li mi poslati na pm sliku da bih uradio naljepnicu.U ovlasceni servis ide sa komlet gornjim dijelom brave a cijena boli glava

 

Da li si našao nalepnicu koju si tražio pošto i ja imam isti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozz postovacima Kymco Xcitinga i svima ostalima ... da li neko zna gde mogu da nabavim sledece delove ili bar okvirnu cenu za navedene delove... nemam vremena zbog posla za istrazivanje po netu a i nisam neki poznavalac tehnickih karakteristika motora generalno :/ , pa bih bio jako zahvalan ako je vec neko to odradio za sebe ,, u pitanju je model 2010 god ,, 250ccm karburator model ... 

 

Potrebno mi je sledece: 

 

1. Rolnice

2. Kais

3. Lezaj viljuske ( kada se okrece korman levo desno, zaustavi se u sredini pa mi je majstor rekao da je otisao lezaj)

 

..ostali delovi nisu toliko primarni za sada...

 

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Ove sam lezajeve kormana svojevremeno kupio:



A kais i rolnice pogledaj ovde:
MOTOCROSSTEAM.RS

NOVI PROIZVODIMOTOCROSSTEAM[teaser title="Veleprodaja" title_color="#a12418" title_size="24" subtitle_color="#ffffff" subtitle_size="15"…



Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, bbocko said:

Ove sam lezajeve kormana svojevremeno kupio:

 


A kais i rolnice pogledaj ovde:

 

 

Dollarphotoclub_36516358-300x199.jpg
MOTOCROSSTEAM.RS

NOVI PROIZVODIMOTOCROSSTEAM[teaser title="Veleprodaja" title_color="#a12418" title_size="24" subtitle_color="#ffffff" subtitle_size="15"…

 

 


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

 

 

 

Hvala Bocko i Satelis .. bacicu pogled ... inace taj br. i ime Dejan stoji na servisnoj knjizici i pise da je servisiran u KDM-u do nekih 13-14.000km postoji evidencija, posle ne ,, ja sam 3 vlasnik i kupio sam ga sa 23.000km otprilike... s tim sto drugi vlasnik nista nije belezio nego je menjao ulje pre svake sezone i ako nesto sitno zatreba... i kaze to je to, nista nije pisao :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Satelis ti je dao kontakt,ja sam sve uzimao od Dekija. Konkretno ležaj kormana sam platio oko 50€. To kad zameniš drugi skuter

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
Hvala Bocko i Satelis .. bacicu pogled ... inace taj br. i ime Dejan stoji na servisnoj knjizici i pise da je servisiran u KDM-u do nekih 13-14.000km postoji evidencija, posle ne ,, ja sam 3 vlasnik i kupio sam ga sa 23.000km otprilike... s tim sto drugi vlasnik nista nije belezio nego je menjao ulje pre svake sezone i ako nesto sitno zatreba... i kaze to je to, nista nije pisao  
Ulje se menja na 2000 km. Ide 0,9l. Taj prethodni vlasnik sto je menjao jedanput godisnje ili je malo prelazio ili je bio nemaran.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 5/21/2020 at 8:02 AM, slobasuper9 said:

Satelis ti je dao kontakt,ja sam sve uzimao od Dekija. Konkretno ležaj kormana sam platio oko 50€. To kad zameniš drugi skuter

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

OK ,, hvala na info druze ... video sam na forumu da si ti komplet sredjivao svoj Xciting... onaj za zutim detaljima jel tako..?! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 5/21/2020 at 1:04 PM, bbocko said:

Ulje se menja na 2000 km. Ide 0,9l. Taj prethodni vlasnik sto je menjao jedanput godisnje ili je malo prelazio ili je bio nemaran.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Malo je vozen u toku sezone od strane prethodnog vlasnika, ali cim nije upisivao, ne moze se reci da je nesto previse pazljiv bio ,, mada je skuter u sasvim dobrom stanju bio kad sam ga kupovao ... masina dobro radi ,,, bio je garaziran, vidi se po njemu ,,, da su plastike u dobrom stanju ...

 

Sad cu neke stvari da mu izmenjam, guma zadnja isto treba ,, uzeo bih  PIRELLI Diablo Rosso Scooter, one su vec na njemu (doduse stariji model iste samo od pre par godina) i zadovoljan sam kako se ponasaju ..

 

***Sta vi ostali mislite o tom modelu gume i da li ih neko jos poseduje na svom skuteru??***

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, vlado_bo je napisao:

Sad cu neke stvari da mu izmenjam, guma zadnja isto treba ,, uzeo bih  PIRELLI Diablo Rosso Scooter, one su vec na njemu (doduse stariji model iste samo od pre par godina) i zadovoljan sam kako se ponasaju ..

 

***Sta vi ostali mislite o tom modelu gume i da li ih neko jos poseduje na svom skuteru??***

Uzi i ne brigaj, dobra guma, bices zadovoljan.

 

Pre sat vremena, AlexfromNish je napisao:

Zar niko ne može da pomogne za moj problem sa CDI? 

Ako si siguran da ti je masa dobra na relaciji akumulator - sasija - motor, ako si siguran da je zupcenje dobro, da magnet stoji na svom mestu, da je pick up ispravan, instalacija, kabal, bobina, svecica.... odresi kesu i olaksaj se za 270eur.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja