Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 26.11.2018. at 0:28, Miodrag je napisao:

Pozdrav svima, postao sam vlasnik xciting 250 scutera, trenutno je u dolasku pa cu slike okaciti kad stigne.

Kupio sam ga sa jednim problemom. Na tabli ne radi display pola brojeva se vidi a pola ne, tek kada se zagrije pocne da se vidi ali slabije. Zanima me jel neko mijenjao taj display, i ako jeste gdje ga je narucio?

Pa dobro ako ne radi samo displej to možeš i zanemariti jer za menjanje table pa čak i polovne treba bar 150e mada ima kolega koje su to već menjale pa će znati i tačan iznos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Jel neko radio naljepnicu za bravu izrebane su mi slicice na xciting 250,ako jeste moze li mi poslati na pm sliku da bih uradio naljepnicu.U ovlasceni servis ide sa komlet gornjim dijelom brave a cijena boli glava

IMG_3345.jpg

IMG_3357.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Imam problem, xciting 250 (karburator verzija) display-om na instrumental tabli, kupio sam polovnu tablu izgleda da je od modela sa direktnim ubzanjem jer mi gori lampica "CELP" a sve drugo radi odlicno.Jel neko imao slican problem i kako ga je rijesio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne izgleda vec jeste od modela sa ubrizgavanjem, CELP lampica ti je isto sto i EFI ili ti "prijavljuje gresku" koju zapravo nemas jer je karburator.

Imas opciju da ignorises to sto svetli ili da opet skines tablu i otvoris radi eliminacije lampice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Posto sam kupio Xciting 250 u zimskom periodu nisam imao prilike da ga duze vozim do juce.Promijenio sam mu ulje i antifriz,polako ga spremam za sezonu.Juce je bilo lijepo vrijeme pa provozah xciting 250 i posle 20 km ugasio sam ga da napravim pauzu 5 min.Kad sam krenuo da upalim nisam mogao,samo vergla.Sacekah malo pa ga prevarih tako sto sam okrenuo gas za mozda pola centa.Motor vuce dobro ne pravi prekide samo se odjednom ugasi u voznji posle 10-tak kilometara.Ponekad osjetim kad dam jaci gas na semafor kao da nema snage,cim smanjim gas odmah povuce.Poslije tih simptoma obicno se ugasi.Eto to sam zapazio.

Karburator je ciscen.Hladan pali iz prve i na nizim temperaturama.

Ako se nekom desavalo neka se javi svaka pomoc dobrodosla :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bez obzira sto je ciscen karb, mislim da i dalje imas problem u istom. 

Iz opisanog, rekao bi da nemas dovoljno goriva u loncetu karburatora a to moze biti zbog igle plovka.

Usput proveri bobinu, kabal, lulu svecice i svecicu kako bi eleminisao tu mogucnost problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Neki cudan problem!

Juce u voznji izgasi mi se motor,nisam mogao da upalim xciting, verglao sam dok nisam ispraznio akumulator.Prespojim na auto i nekako posle 20 min upali .Dovucem se do kuce , parkiram probam i opet nece da upali.Skinem akumulator ponesem da se napuni, danas ga montiram i na pola kljuca upali.Ostavim ga da radi u mjestu rekoh da izmjerim napon, 13 v kad ugasim svjetla 13.4 v.Znaci puni nije akumulator prazan. Ugasim ga izmjerim 12.45 v. Motor postigao temperaturu. Rekoh da probam da ga upalim dok je vruc, opet problem samo vergla.

E sad interesuje me sta moze biti pa hladan uvjek pali a vruc nece.Evo slike ispod sjedista jer sam skidao filter vazduha da vidim jel prljav, bio je cist.

506B8DD0-63F3-4EBC-ADE2-C2F6BC6E04C5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, Miodrag je napisao:

Neki cudan problem!

Juce u voznji izgasi mi se motor,nisam mogao da upalim xciting, verglao sam dok nisam ispraznio akumulator.Prespojim na auto i nekako posle 20 min upali .Dovucem se do kuce , parkiram probam i opet nece da upali.Skinem akumulator ponesem da se napuni, danas ga montiram i na pola kljuca upali.Ostavim ga da radi u mjestu rekoh da izmjerim napon, 13 v kad ugasim svjetla 13.4 v.Znaci puni nije akumulator prazan. Ugasim ga izmjerim 12.45 v. Motor postigao temperaturu. Rekoh da probam da ga upalim dok je vruc, opet problem samo vergla.

E sad interesuje me sta moze biti pa hladan uvjek pali a vruc nece.Evo slike ispod sjedista jer sam skidao filter vazduha da vidim jel prljav, bio je cist.

506B8DD0-63F3-4EBC-ADE2-C2F6BC6E04C5.jpeg

 

On 3.2.2019. at 19:49, Miodrag je napisao:

Posto sam kupio Xciting 250 u zimskom periodu nisam imao prilike da ga duze vozim do juce.Promijenio sam mu ulje i antifriz,polako ga spremam za sezonu.Juce je bilo lijepo vrijeme pa provozah xciting 250 i posle 20 km ugasio sam ga da napravim pauzu 5 min.Kad sam krenuo da upalim nisam mogao,samo vergla.Sacekah malo pa ga prevarih tako sto sam okrenuo gas za mozda pola centa.Motor vuce dobro ne pravi prekide samo se odjednom ugasi u voznji posle 10-tak kilometara.Ponekad osjetim kad dam jaci gas na semafor kao da nema snage,cim smanjim gas odmah povuce.Poslije tih simptoma obicno se ugasi.Eto to sam zapazio.

Karburator je ciscen.Hladan pali iz prve i na nizim temperaturama.

Ako se nekom desavalo neka se javi svaka pomoc dobrodosla :-)

Cekaj bre sinovac, kako karburator ciscen kad ti nemas karburator?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa ja sve ocu da komentarisem,nije da sam ekspert ali i meni se ucinilo da je ovo direktno ubrizgavanje. Meni se tako gasi ali kad je kisa,nema snagu itd

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pise covek cistio karb, sad okaci sliku ubrizgavanja, ranije je pisao o tabli i lampici EFI sa novog na stari tip...... izgleda da covek ne zna ni sta vozi.

Vidim gde mu je problem, samo da mu spakujem odgovor ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Miodrag

 

Kad pogledas sliku usisa sto si okacio ili ti dela sto mislis da je karburator, videces da ti je sve rastelovano (senzori stoje ukoso ili ti pogresne pozicije) tako da se ne moze ocekivati da radi kako treba.

Ispostuj ovu proceduru i trebalo bi da resis problem........

 

121256507_Screenshot2019-02-0918_26_47.png.42a0717ca86373e1ab9cc67b9440e202.png

 

1674933262_Screenshot2019-02-0918_27_15.png.d7e1fca72b56c8766800e32b6e023c86.png

 

1838131801_Screenshot2019-02-0918_27_28.png.a06c24d8d5bf9a65c0b822832f201702.png

 

1458914539_Screenshot2019-02-0918_27_39.png.8991b7c778f519b3824f86b3939f7405.png

 

1448762609_Screenshot2019-02-0918_27_56.png.af31fb6408023d4d59e21fc236eb5c98.png

 

511623092_Screenshot2019-02-0918_28_34.png.4019b22af0ccd29ac9863c39b8c84a4d.png

Promenio član Satelis
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Covjek koji mi je prodao skuter rekao mi da je karburator i da treba samo ocistiti karburator.Povedem kod majstora covjek kaze ocistio sam karburator, motor uzmem pali bez greske.Uzmem da vozim duze pocne da zeza. Skinem poklopac okacim sliku saznam da je ubrizgavanje.

Znaci sad ponovo lemilica vraci diodu da lampica radi  :-(

Pa onda ovo stelovanje ako uspijem :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene sta te snadje, vrati sve kako je bilo, ispostuj proceduru pa ako resis..... castis pivo :cirka2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Covjek koji mi je prodao skuter rekao mi da je karburator i da treba samo ocistiti karburator.Povedem kod majstora covjek kaze ocistio sam karburator, motor uzmem pali bez greske.Uzmem da vozim duze pocne da zeza. Skinem poklopac okacim sliku saznam da je ubrizgavanje.
Znaci sad ponovo lemilica vraci diodu da lampica radi  :-(
Pa onda ovo stelovanje ako uspijem :grr:
Narani kerove, nista ne diraj.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: xciting 250

Pozdrav svima,danas sam poveo xciting u ovlasceni servis.Na dijagnostiku je ocitao grdilo gresaka.Sve su nastelovali ali lamda sonda i grijaci lamda sonde su crkli,postavili sve novo. Svecica je bila pri kraju kako su rekli i nju su zamijenili.Sad pali iz prve :-) 

Hvala Satelis na uputstvu pomocu njega sam uspio da ga nastelujem da se ne gasi, ali zagrijan i dalje nije htio da pali pa sam prepustio ovlascenom servisu da pokaze znanje :-) (u svakom slucaju pivo imas kad dodjes u pg :-) ) 

Sad jos da mu nabacim veci vizir i skockan je  :-)

IMG_3678.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Super sto si opravio makinu, hoce l. sonda da zeza ali ne bas u tolikoj meri da ne mozes upaliti kad je vruc, to bi pre prepisao losoj svecici..... no vise nije ni bitno, bitno je da je tvojim mukama dosao kraj i da znas sta vozis, za pivo cemo lako :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Potreban mi je desni retrovizor za xciting 250cc 2007. Na oglasima nisam mogao da nađem polovan za taj model, a video sam po izgledu da veliki broj skutera što Kymco ali i drugih proizvođača imaju retrovizore takvog oblika. Znam da je navoj retrovizora za xciting 250cc 10mm. Da li može neko od vlasnika ovog skutera da me uputi od kojih sve modela pasuju retrovizori na njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam moj retrovizor vario kod plastičara kad mi se prevrnuo motor. Probaj Motoklinika ili Kymco u Novom Sadu ,oni rasture po neki Xciting.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala Slobo! Motoklinika  i Kymco shop sam već znao.  Motoklinika nema a Kymco shop ima nov.

Pošto nisam znao da prodaju polovne delove pozvao sam ih danas ponovo i nažalost nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Jel imas uopste retrovizor? Ja sam moj zalepio sa bison dvokomponentnim lepkom. Moj je pukao skroz kod zgloba gde se steluje retrovizor. Drzalo je bez problema, tako sam vozio dve godine dok nisam prodao Kymca.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

I meni je tu pukao isto. Polomio je majstor ogledalo,zavario lepo,sastavio i ja posle kod staklorezca uradio drugo ogledalo.
Nije 100% kao original ali je 90%.

Drugu opciju sam razmatrao da kupim oba nova,zamenske. Mogu lepi da se nađu za 20€ manje više ja mislim.

Sa druge strane,plastičar mi je uzeo nešto sitno tipa 500 dinara a ogledalo se ne sećam tačno,možda i ono bilo 500 kinti.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nece da bidne 100 - 90%, mozda samo po izgledu ali stakla tj ogledala kod staklorezca nemaju pravu sliku kao kod fabrickog tj prikazuju objekat dosta blize od realnog.

Video na par modela maksija da su ljuti tako resavali pad kad uporedis sa fabrikom nigde veze.

Bolja opcija je nov ili polovan ili zamenski u recimo RMS-u ako ima, treba prelistati katalog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja