Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Otvoriš temu za Peugeot Satelis, em što ćeš se upoznati sa tematikom em će ti se pojaviti i guru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Kymco Xciting R 300 i

Pozdrav novim kolegama! Od skoro sam i ja vlasnik Xcitinga.U pitanju je R 300 i model,2010.godiste. Motor je presao 23.000 km,nadam se da ce me dobro sluziti,ali ako sto ,,zapne,, potrazicu savjet od vas.

OvZG2Sb.jpg

Trenutno cekam da se zavrsi registracija,pa da se bolje upoznamo.

Zelio bih da mi neko od upucenih kaze kako funkcionisu kocnice? Odnosno,je li tacno da prednja(desna) koci samo prednji desni disk,a zadnja(lijeva) koci zadnji disk kao i prednji lijevi?

Kolega grof3,ako se nedje sretnemo kroz CG,slobodno svirni,bolje nego da ja sviram svakom sivom Xcitingu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako je dobar Kymco...daj jos koju sliku, nemoj biti skrt  :)

 

Levom rucicom koci pr. desni i zadnji disk, desnom rucicom koci samo pr. levi disk....msm da bi tako trebalo biti

iiiiii daj jos koju sliku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Kymco Xciting R 300 i

Hvala :)
Nemam vise slika,ovo je slikano dok sam cekao tehnicki,a sad je u garazu. Kad stavim tablice i zavrsim sa ispitima izaci cu na otvoreno pa cu postaviti par slika.

A kad kocim lijevom naglo,moze li da mi zablokira prednji tocak? Ili je to kocenje prednjim diskom slabije u odnosu na zadnji?
Na prosli motor (Aprilia Atlantic 250) sam mogao lijevom da zablokiram zadnji tocak bez blokade prednjeg (valjda zato sto je naprijed imala samo jedan disk pa nije ni kocio naprijed),pa reko` da pitam za ovaj,da ne bude da grebem koljena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Pozdrav drugari,

 

svako dobro, drago mi je da postoji ovakav forum. Vozim motore vec 15-ak godina, u poslednje vreme samo skuter 50cc i to dink moj stari dobri. Volim moj motor i veoma ga dobro odrzavam, medjutim supruga se buni hoce da uzmemo veci skuter, koji ce da joj uliva malo vise poverenja. Ne znam sta da radim, da li da idem na 250cc ili nesto drugo. Ono sto bih uzeo jeste samo kymco. Moji gabariti su 191cm i 110kg. Razmisljam o ovom modelu: mada mi se cini da je skup za ovo sto nudi:

 

https://www.kupujemprodajem.com/kymco-xciting-250-22145501-oglas.htm

 

mozete li mi pomoci i dati neki komentar? Hvala puno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Taj model Kymca Xciting 250 se krece 1600-1700 evra, tako da je to realna cena...ne mozes jeftinije da prodjes ako hoces Kymca 250 ccm...mnogo je bolji Downtown 300 ali i dosta skuplji.Tu su ti i opcije modeli People ili Grand Dink 250, dosta su jeftiniji ali i ograniceni na gradsku voznju...ipak ti znas za sta ti treba motor i koji ti je buzdet ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Petre o dobrodošao na ove stranice  :takoje:

 

Ja imam 191 (doduše 20-tak kg manje :) ) i meni na Xcitingu smeta nizak korman a visoka podnica za noge. Obrati pažnju na to. Možda je samo moj lični utisak. Inače Xciting mi je bruka dobar maxi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja sam skoro uzeo xcitinga, visok sam 188 i slicna stvar mi smeta kao i Alexantu, iako je visoko sediste, zbog volana i polozaja nogu imam osecaj kao da sedim nisko.

Doduse, moj je 300ri, ali pretpostavljam da je isti polozaj sedenja.

Sto se polozaja tice, vise mi se svideo Beverly 500 koji sam i jurio da kupim, ali je naleteo odlicno ocuvan Xciting, pa eto i mene u klubu :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Podgorica - CG
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozdrav društvo!

Prije 10-ak dana sam postao vlasnik Xciting-a 250 2008 godište. Motor sam kupio od drugog vlasnika, sa pređenih 13.400km

Imam pitanje, iz moje radoznalosti a da motor ne bih vodio kod majstora.. gdje se nalazi posuda tj. boca za rashladnu tečnost?mw6que.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ispod leve noge. Podigni gumenu podnicu i videces plasticni poklopac. Trebace ti krstasti srafciger da je skines a onda rukom mozes da otvoris posudu. Nivo tecnosti proveravas spolja sa iste strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Pozdrav momci,

 

hvala vam puno na savetima. Pa, sta da radim, hvala primetio sam to, vozio sam i burgmana i mislim da je ovaj bolji, sad nisam siguran. Drugo, nekako mi je tezak na volanu uzasno i sve mi se cini da cu da se prevrnem na neku stranu, nekako valjda zbog ove moje igracke od 50cc, nezgrapan mi je u voznji, mozda treba da se naviknem. Vozio sam juce i Tmax-a, stvarno je vrh, ali dobro nemam novca za njega. Da li je bolje da uzmem nov 300iABS downtown, mada kazu da i on ima los polozaj za veceg coveka, pa koji djavo kupujemo maxi skutere ako ne mogu da dobijem na komotitetu mnogo vise negoli sa malim prdavcem. Da li je ok kombinacija da zamenim moga dinka 50cc i doplatim 1600 eur za ovaj motor:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Kymco-xciting-500-22563975-oglas.htm?filter_id=21558555

 

Mnogo vam hvala, ali od srca !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Vozim 500cc i jeste tezak ali nikako nezgrapn i neupravljiv odlican motor ali ako si u mogucnosti kao sto kazes da kupis nov downtown ni sekundu nebi razmisljao odmah bih ga kupio...a doplata 1600e za ovaj iz oglasa je ok ako tvoj skuter vredi 200-300e...svako dobro i srecna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Nasa Stvar hvala puno, zamolicu vas drugari, ako mozete da mi malo pojasnite zasto ( cene, performance itd .. )  bi pre trebao da  uzmem downtown 300iABS u odnosu na xciting 500? Mislim da mogu da dobijem za moj motor 500 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

PG BB Jako lep motor,slazem se sa kolegom da izbacis jos koju sliku,nemoj da si stidljiv. U Bd nas vec ima par kom koji se vozimo,druzimo pa kad se spustis na kupanje obavezno se javi. Maxi pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozdrav svim vlasnicima Xcitinga. 

Jedno pitanje za malo bolje poznavaoce samog agregata. Da li Xciting 250 ima dekompresor? Jedan majstor tvrdi da ima i da ga je zamenio a drugi kaze da to nema na ovom modelu.

Hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Kymco Xciting R 300 i

PG BB Jako lep motor,slazem se sa kolegom da izbacis jos koju sliku,nemoj da si stidljiv. U Bd nas vec ima par kom koji se vozimo,druzimo pa kad se spustis na kupanje obavezno se javi. Maxi pozdrav

Hvala druze. Motor jos uvijek nije registrovan i zato nema ni slika,ali cim budem u prilici,necu zaboravit`.

Ostavi mi tvoj kontakt na PM,pa da organizujemo neku primorsku voznju. Koliko vas ima u BD? Sve skuterasi ili ima i ,,jacih,,? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kolege mala pomoc...naime sinoc sam primetio cudan zvuk kod zadnjeg tocka koji se javlja pritiskom zadnje kocnice a najvise podseca na zvuk kao kad se vozi sa probusenom gumom. Naravno proverio sam gumu i OK je. Zvuk se javlja samo pri kocenju nekad samo pri jacem.a nekad i pri blazem. Jeli neko ima slican problem i ima li resenje ili moram da ga teram kod majstora,napominjem da se pri voznji apsolutno nista ne cuje i sem pri kocenju sve ostalo je ok.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Meni to smrdi ili da je disk ili pakne za zamenu..

koliko ja vidim kao laik disk.je dobar mozda su bas pakne problem,oteracu sutra kod majstora pa da vozim na miru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja