Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Xciting je extra scooter. Ja sam jako zadovoljan. Jedina zamerka je sto je malo tezak.

 

Ja sam napravio jednu gresku - probao sam Gileru GP800 i od tada sam malko smoren. Ali avaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Ne očajavaj, nisu za uporediti, ni po čemu.... npr. kw, ccm... CENA ! ;) Bitno je da uživaš u vožnji i sa svojim MAXI mezimcem !! :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Momci, aj da iskoristim (zloupotrebim :hej: ) ovu temu (da ne otvaram posebnu zbog sitnice), pa da pitam sve vlasnike xcitinga 250 i 250i... da li Xciting 250i ima filter za gorivo koji je predvidjen za promenu na recimo, svakih 6000km ili slicno?

Nasao sam jedno upustvo za Xciting 250 u kome je lepo nacrtan i oznacen filter i navedeno da se menja na svakih 6000km. Obzirom da je moj model 250i, i u mom upustvu (koje inace glasi na Xciting 250 AFI ??? - valjda je to isto sto i 250i :stabre: ) nema takvog neceg a i jedan majstor mi je rekao da kod njega (250i) nema klasicnog filtera za gorivo vec neki ugradjeni ,,potopni" ili kako se vec zove..., uglavnom ne menja se, barem ne redovno, vec samo ako ima dijagnosticiran neki problem po pitanju dovoda goriva.

 

E sad nekako mi sve to nije bas najlogicnije (da nema filter koji se redovno menja) pa iz tog razloga je i ovo pitanje do vas...mozda neko ima iskustva s'tim pa da mi potvrdi ili opovrgne ovo sto mi reko majstor :zbunjen: ...Vise glava vise zna , jel' tako :lud: ...

 

Ako postu nije bas mesto u ovoj temi neka ga moderatori uklone...shvatam i prihvatam... ideja mi je bila da ne opterecujem forum temom koja bas i nema sanse da zazivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Nisam imao jos priliku da provozam Xciting-a a verovatno je on, restyling model ili Downtown moj sledeci scooter... Interesuje me ako moze neko, ali bas objektivno misljenje ;) (tesko objektivno, posto je ovo ipak Kymco tema), :) da li je neko probao ili vozio Sym-a GTS 250 i da li je i koliko krmko bolji ? Meni izgleda ceci, lepsi, ozbiljniji od mog Syme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Pa dobro si i sam rekao ,,veci lepsi i ozbiljniji"... to su uglavnom bitne razlike obzirom da je i SYM ozbiljan proizvodjac skutera i zajedno sa KYMCO-om jedni su azijati koji mogu po kvalitetu pa i dizajnu da se gore-dole porede sa Evropljanima i Japancima.

A gore navedene razlike su ipak jako individualne i deo su price, ko sta vise voli. Znaci objektivnih i realnih razlika po pitanju kvaliteta mislim da nema - stvar licnog izbora. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Tek sam kupio Sym 250, vozicu ga ovo leto, taman da padnu cene 2010+ godiste pa pada i Krmko... Restyling model mi je lepsi od Downtowna jedino sto je po meni veeeliki plus za Downtown, prostor za dve kacige ispod sedista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Momci, aj da iskoristim (zloupotrebim :hej: ) ovu temu (da ne otvaram posebnu zbog sitnice), pa da pitam sve vlasnike xcitinga 250 i 250i... da li Xciting 250i ima filter za gorivo koji je predvidjen za promenu na recimo, svakih 6000km ili slicno?

Nasao sam jedno upustvo za Xciting 250 u kome je lepo nacrtan i oznacen filter i navedeno da se menja na svakih 6000km. Obzirom da je moj model 250i, i u mom upustvu (koje inace glasi na Xciting 250 AFI ??? - valjda je to isto sto i 250i :stabre: ) nema takvog neceg a i jedan majstor mi je rekao da kod njega (250i) nema klasicnog filtera za gorivo vec neki ugradjeni ,,potopni" ili kako se vec zove..., uglavnom ne menja se, barem ne redovno, vec samo ako ima dijagnosticiran neki problem po pitanju dovoda goriva.

 

E sad nekako mi sve to nije bas najlogicnije (da nema filter koji se redovno menja) pa iz tog razloga je i ovo pitanje do vas...mozda neko ima iskustva s'tim pa da mi potvrdi ili opovrgne ovo sto mi reko majstor :zbunjen: ...Vise glava vise zna , jel' tako :lud: ...

 

Ako postu nije bas mesto u ovoj temi neka ga moderatori uklone...shvatam i prihvatam... ideja mi je bila da ne opterecujem forum temom koja bas i nema sanse da zazivi.

 

 

 

Vidi ovako, moj model je R300i i ovo i je za injection, tj direktno ubrizgavanje iz toga sam zakljucio da nemam filter za gorivo i bio sam u pravu :D e sad ne znam kako je za prethodni model to reseno (250i) ali ti mogu reci da pozoves momke iz tehnodroma na bulevaru, iz bg-a oni su zvanicni dileri za kymco (011/3476-721) i sve ce ti reci u detalje iz prve ruke tako da te nista ne buni i ne zbrinjava :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

opaaaaa moja greska i to ogromna :D nisam video da si iz dragog nam Skoplja Pedja-1, pardon ako hoces mogu da se raspitam ovde u Beogradu za tvoj model pa da ti prenesem sta su mi rekli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

opaaaaa moja greska i to ogromna :D nisam video da si iz dragog nam Skoplja Pedja-1, pardon ako hoces mogu da se raspitam ovde u Beogradu za tvoj model pa da ti prenesem sta su mi rekli?

 

Pa ne bih zeleo da ti namecem obavezu...ali ako nesto saznas onako uz put, javi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Eeee drugari citam ovo i divim vam se servisi vec uradjeni sve fulirano a moj kymco jos u delovima u servisu,majstor kaze bice ovih dana gotov1neznam.gifinace imao sam opasan zahvat na mom xciting-u otisle bregaste i jos sto nekih cuda prosle godine sam ga kupio sa 25000 hiljadarki tako da je bilo za ocekivano ali dobro sta da se radi sada kad ga sredim bice to ljuta masina0takoje.gifNadam se da ce mo se upoznati mi xciting drugari1moto3.gifPozdrav za cortu auspuh ofarban ekstra ispao doduse nisam farbao ja neko farbar ali opet...1oda.gif

 

 

 

MAXI POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Eeee drugari citam ovo i divim vam se servisi vec uradjeni sve fulirano a moj kymco jos u delovima u servisu,majstor kaze bice ovih dana gotov1neznam.gifinace imao sam opasan zahvat na mom xciting-u otisle bregaste i jos sto nekih cuda prosle godine sam ga kupio sa 25000 hiljadarki tako da je bilo za ocekivano ali dobro sta da se radi sada kad ga sredim bice to ljuta masina0takoje.gifNadam se da ce mo se upoznati mi xciting drugari1moto3.gifPozdrav za cortu auspuh ofarban ekstra ispao doduse nisam farbao ja neko farbar ali opet...1oda.gif

 

 

 

MAXI POZDRAV

 

MAXI pozz i tebi ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Aj i ja da se zapljunem u ovoj temi 1hej.gif

Prodadoh pre neki dan skuter pa je vreme kupovini drugog (citaj jaceg)

Nesto merkam xciting 250/500 cc jos nisam odlucio, ali me interesuje sledece: visok sam 190cm i kakav je polozaj sedenja za nas malo vise na njemu?

Da napomenem, imao sam piaggio x9 pre i za moju visinu je dobar, nisam osecao neku skucenost u predelu nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Aj i ja da se zapljunem u ovoj temi 1hej.gif

Prodadoh pre neki dan skuter pa je vreme kupovini drugog (citaj jaceg)

Nesto merkam xciting 250/500 cc jos nisam odlucio, ali me interesuje sledece: visok sam 190cm i kakav je polozaj sedenja za nas malo vise na njemu?

Da napomenem, imao sam piaggio x9 pre i za moju visinu je dobar, nisam osecao neku skucenost u predelu nogu.

 

I meni je to uvek bitno cak su neki modeli koje sam zeleo odbaceni samo zbog toga, ja sam 192cm i izuzetno sam zadovoljan polozajem sedenja na Xcitingu kao i zastitom od vetra, neces imati nikakvih problema.

 

Eventualno bi vozaci ispod npr 180cm mozda imali problem jer su potrebne duge noge da bi se stajalo stabilno sa oba stopala na zemlji zbog visokog i sirokog sedista i siroke podnice, ovo vazi za prvi model, kasnije kod modela R pa na dalje je spustena visina sedista tanjim tapaciranjem sedista, pa je situacija za da kazemo "nize" vozace nesto bolja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: kzmco xciting 500

Pozdrav ljubiteljima xcitinga,kupio sam xcitinga 500c 2008g sa 13000km. Na njemu su bile fabricke gume stim ,da je zadnja za razliku od prednje bila skroz istrosena. Da li je moguce da je presao samo toliko? Da nije vracana kilometraza? Inace kupio sam mu novu prednju micnelin city grip i zadnju pirelli diablo.Planiiram da mu kupim kappa kofer,ako ima neko polovan sa nosacem sa xcitinga neka se javi.Sve najbolje u novoj godini zdravlja i srece. Rilepost-27481-0-39788900-1358113416_thumb.jpg

post-27481-0-07938500-1358113562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Pozdrav Rile, u zdravlju presao mnogo kilometara. I ja sam pre par meseci kupio istu masinu samo 2007. Slicna kilometraza I ista situacija sa gumama, tako da je moguce. Ipak, sto se tice kilometraze tu nikad nisi siguran ako nisi kupio motor od nekoga koga jako dobro poznajes. Nemoj da te to opterecuje, uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav ljubiteljima xcitinga,kupio sam xcitinga 500c 2008g sa 13000km. Na njemu su bile fabricke gume stim ,da je zadnja za razliku od prednje bila skroz istrosena. Da li je moguce da je presao samo toliko? Da nije vracana kilometraza? Rilepost-27481-0-39788900-1358113416_thumb.jpg

 

Sasvim je normalno da se zadnja guma brze potrosi i to je kilometraza (13000) za koju je to sasvim normalno.

Moj XC500 sada ima oko 13000 prednja je ok ali zadnja ima jos mozda milimetar dubinu sare na zadnjoj gumi po sredini, i na prolece idu obe nove gume.

 

Ako su to bile gume iz prve ugradnje morale bi da budu Maxxis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pozdrav RIle.

 

Ja sam taj motor gledao u septembru i vozio sam ga pre nego sto sam kupio KLE'a .

Decko je drugi vlasnik ima malossi variomat,bio je i naslon nazad GIVI ako se ne varam.Nzm da li si ga ti skinuo ali je meni tako motor ponudjen.

Gume su te koje su na njemu bile i tada.

Rolnice znam da treba da se menjaju,kajs bi trebalo da je u redu.

 

Cena za koju sam ja trebao da ga uzmem onda je bila 2100e,dakle ako si prosao ispod toga dobro si prosao :)

 

U svakom slucaju motor ide jako dobro,ja nisam primetio da su negde plastike ostecene,a gledao sam puno.

Od njega sam odustao samo zato sto vise trosi nego KLE i sto mi se nekako KLE uvek vise svidjao.

 

Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: kzmco xciting 500

Pozdrav RIle.

 

Ja sam taj motor gledao u septembru i vozio sam ga pre nego sto sam kupio KLE'a .

Decko je drugi vlasnik ima malossi variomat,bio je i naslon nazad GIVI ako se ne varam.Nzm da li si ga ti skinuo ali je meni tako motor ponudjen.

Gume su te koje su na njemu bile i tada.

Rolnice znam da treba da se menjaju,kajs bi trebalo da je u redu.

 

Cena za koju sam ja trebao da ga uzmem onda je bila 2100e,dakle ako si prosao ispod toga dobro si prosao :)

 

U svakom slucaju motor ide jako dobro,ja nisam primetio da su negde plastike ostecene,a gledao sam puno.

Od njega sam odustao samo zato sto vise trosi nego KLE i sto mi se nekako KLE uvek vise svidjao.

 

Pozz :)

 

Pozdrav Aleksandre!

Pre nego sto sam kupio motor odvezao sam ga u KDM da ga prekontrolisu ,malossi variomat nije bio stavljen kao sto je rekao vlasnik,sve je sem nekih gluposti bilo fabricki,morao sam da zamenim akumulator jer je njegov toboze novi odmah riknuo a vlasnik je izgubio garanciju.

Kupio sam ga za 1900e bez zadnjeg naslona koji si i ti video,njega je cenio 50e a meni je bio ruzan tako da smo se nasli na 1900e

 

Mislim ipak da sam solidno prosao jos sutraa da uzmem kofer kappa 46 i nosaac .

Tako da sam spreman da se pridruzim ekipi ako me primate.

 

Pozdrav drustvu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav momci ,bas ste brzi sa odgovorima.Gume su mi bile Kenda made in taiwan dot 07,mislim da su fabricke.

 

na Xciting fabricki su isle Maxxis gume, Kenda ne, naravno to ne mora nista da znaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: kzmco xciting 500

Pozdrav momci ,bas ste brzi sa odgovorima.Gume su mi bile Kenda made in taiwan dot 07,mislim da su fabricke.

 

na Xciting fabricki su isle Maxxis gume, Kenda ne, naravno to ne mora nista da znaci...

 

Mislim da smo upravu i ti i ja i Kenda i Maxxis su isle na Xcitinga proverio sam i KDM a i prelistao sam forum.

 

ovo je napisao Corta pre pola godine.

 

 

Dobrodošao u MAXI društvo !! :takoje:

Piareli je dobar izbor, nećeš pogrešiti, ali mogu da ti preporučim iz ličnog islustva Michelin City Grip. To je vrhunska guma, za svaku preporuku.

Ja sam fabrički na Xcitingu 500 imao Kenda gume, kao i svi Xciting modeli. Ta guma je zadovoljavala potrebe, ali nakon zamene za Michelin video sam da je razlika u udobnosti i prijanjanju drastična!

Verovatno će ti još neko napisati svoje iskustvo, sve zavisi i od tvog budžeta za koji model ćeš se odlučiti, jer je razlika i u cenama primetna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja