Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Unapred se izvinjavam ako tema postoji, ja je nisam mogao naci a interesuje me svasta nesto...

 

U fazi sam kupovine maxi skutera i Xciting mi se cini kao idelana opcija cena/godiste/kubikaza/izgled

 

Nasao sam par komada i imam jedno pitanje: Da li je moguce da Xciting 250 ima ABS? Meni se cini kao malo verovatno, ali ajde da pitam da ne ispadnem majmun.

 

Drugo sta me interesuje jesu iskustva sa motorom:

Potrosnja?

Servis?

Kvarljivost?

Kako se vozi?

I najvise jel je pravljen za vece ljude posto me ima 195/110 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Što se tiče tvojih pitanja, probaću da ti napišem po nešto o Xcitingu 250, jer sam ga imao 2006 i 2007, pa prešao na Xciting 500 ccm.!

 

Postoji i model sa ABS, on je malo ređi na tržištu, jer je bio skuplji, pa su se ljudi verovatno zbog cene odlučivali za standardni model.

 

Potrošnja je nekih 3 - 3,5 lit, naravno ako ga voziš onako kako se voze maxi skuteri. To podrazeumeva neku touring brzinu oko 90 - 100 km/h. On ide bez problema i brže, npr na auto putu sam ga držao konstantno na 110 km/h, ali mi je tada obrtomer bio negde na oko 7000 rpm.

 

Servis i održavanje je baš povoljno, u njega ide 0,9 lit ulja, preporučuje se semi-sinthetic (15w-40). On nema klasičan oil filter, već mrežicu na šrafu za ispuštanje ulja, to opereš, očistiš, izduvaš i vratiš nazad. Ulje se menja na 2000 km, ako staviš sintetičko, onda može i duže. To je verovatno zbog toga što motor nema klasičan filter ulja!

 

Ulje u menjaču se menja ređe, i tu staje nekih 180 ml, to nije skupo, ja sam uvek sipao Ipone trans-scoot.

 

On što mogu da ti generalno kažem je da je Xciting i pored svojih povećih gabarita, dobro vodljiv u zavojima, ima odličnu zaštitu od vetra (ja sam visok 178cm i bubice su mi na vrhu kacige), sasvim solidne kočnice i za te pare pruža dobro zadovoljstvo kupovine. Dobar gepek ispod sedište, svetlo u njemu i utičnica 12V.

 

Ako te još nešto zanima, tu su forumaši, videćemo kakva su iskustva drugih vlasnika ovog ljubimca.

 

Obzirom da sam ga ja novog kupio, za dve godine nisam imao nikakvih problema, osim tekućeg održavanja, tako da ti ne mogu ništa reći o eventualnim "bolestima" sa više pređenih km!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Preporučujem ti da odmah planiraš i kofer, jer ako si za MAXI vožnje, više je nego potreban!

 

MAXI pozz...

post-5454-0-47112400-1330780426_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Pozdrav i uput na kolegu Sasha sa foruma :aha:

 

Pronađi njegove putopise , njegov Xciting 250 je skoro legenda koliko i Sale :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala na ovim odgovorima. Nasao sam lepog 250 sa ABSom, idem u subotu da ga pazarim najverovatnije, pa reko da pitam malo za misljenja. Ima i lep kofer, tako da je i to pokriveno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pozdrav kolega,

 

Drago mi je da nas, (ljubitelja Xciting-a) ima sve više. Nadam se da ćeš i ti sa njim preći što više Km i da ćeš uživati u svakom trenutku.

Ja sam moj XC kupio u KDM-u još aprila 2006. i zaista ga nisam štedeo. To znači da sam ga vozio po gradu, na kraćim relacijama po okolini ali i za višednevna putovanja (do mora ili po planinama). Pri tome nisam birao uslove vožnje kao ni podlogu (od makadama do autoputa). Što se tiče tehničkih detalja, priznajem da nisam od onih koji vole da sami mnogo "čačkaju" po motoru. Zato sam održavanje prepustio serviserima iz KDM-a pa su oni brinuli o svim detaljima (izbor ulja, zamena istrošenih delova itd). Na žalost, u poslednjih par godina sam primoran da i ja malo uprljam ruke, ali mi to ne pada teško jer se sve svodi na zamenu ulja i neke sitnice.

Pošto u prvih 30-tak hiljada Km nisam brinuo ni o čemu, ne znam da li je uopšte bilo potrošnje ulja, ali sam primetio sa od kako sam pregazio preko 40K počinje da se smanjuje nivo u karteru. Pretpostavljam da nije ništa ozbiljno, jer na svakih 500-600 Km treba doliti oko 1dl da bi sve bilo u redu. Pri tome nisam primetio nikakav dim niti pad u performansama, čak mi se čini da mu je i potrošnja manja nego ranije.

Zato i tebi savetujem da brigu o motoru prepustiš nekom ko sa tim ima iskustva, a da svoje vreme koristiš za vožnju.

 

Nadam se da ćemo se uskoro videti na putu.

 

Sasha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala Sasha... Evo upravo procitah vass put kroz Albaniju i ostao sam bez reci...

 

Kao sto rekoh ako ne bude nekih nepredvidjenih stvari tj. da nije neiskren prodavac, od nedelje sam i ja ponosni vlasnik Xcitinga 250... Vreme je posle 4 sezone voznje 125ccm... Lagano treba napredovati :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Jos jedno pitanje... Video sam bas na Sahinom skuteru da na koferu ima onaj jastucic za ledja. Jel to moze da se nabavi kao dodatna oprema, ili ide uz kofer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Motor je super...ja vozim 500-ticu i za sada sam zadovoljan i ako sam drugi vlasnik na satu je bilo nesto oko 20000 hiladarki ja sam presao nesto mali manje od 3500hiljade i fino sam se navozao!!jedino sto me malo iznenadilo danas to je cena bregastih koje su 380e0staa2.gif!Kapiram da to mozda i nije skupo ali ovo mi je prvi motor tako da i ne znam toliko cene delova ali ok sta se mora nije tesko1jee1.gifsamo da ga sto pre zavrse i da krenem sa voznjom!!Nov sa na forumu tako da se nadam da cu se od ove godine i ja ukljuciti u MAXI voznjice1moto3.gif

 

 

Pozdrav za sve drugare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

A sto te interesuje bregasta? Kymco je izgradio svoju reputaciju na kvalitetnoj kovacnici i obradi, neces ti to skoro menjati, tako da ne brines mnogo, redovno odrzavanje i teraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Pozdrav Kymco vlasnici i ja sam od pre mesec dana ponosni :D samo da se nadovezem na pohvale, ja sam pšazario noviji model r300i sa direktnim ubrizgavanjem i hvala bogu do sada sam prezadovoljan odradio mali sevris i pici, sve pohvale i sve sto su momci koji duze imaju xcitinga naveli zaista je tako. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Hvala druze, ako nesto zatreba tebe prvog pitam posto su mi u servisu rekli da nas jako malo ima, cini mi se 3 komada r300i u bg-u. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Pitanje za Cortu i Dachman88..

Da li vi imate isti model R300i?

Nisu vam iste slike u avataru pa zbog toga pitam.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Razlika je u slici i u modelu, neznam da li je njegov baš kao sa slike, moj je 2011.god. Ovaj beli je model pre mog! sa

 

Samo je isti agregat! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Hvala druze, ako nesto zatreba tebe prvog pitam posto su mi u servisu rekli da nas jako malo ima, cini mi se 3 komada r300i u bg-u. :D

 

U Zaječaru ima 2 kom ! Jedan kao sa tvog avatara + moj mezimac ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Nisu isti samo po izgledu, njegov je 2011. moj 2009. inace je ispod sve isto, bar koliko sam obavesten.:jee: a da i moj je sive boje samo da nadjem pravu slicicu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kako je mene ovaj motor kupio u delicu sekunde, prosle sam godine drugaru terao xciting iz Cicevca za BG i kako sam seo na njega tako me je prepustio njegovim mogucnostima, izvanredan scooter, Vi koji ga posedujete prosto Vam zavidim, tako da se nadam da ce jednog lepog dana biti i u mom posedu, i ne samo da sam postao ljubitelj Xciting-a nego i zavisnik pa makar ga samo gledao :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Nisu isti samo po izgledu, njegov je 2011. moj 2009. inace je ispod sve isto, bar koliko sam obavesten.:jee: a da i moj je sive boje samo da nadjem pravu slicicu ;)

 

 

Rekao mi je Neša da ste ga pazarili neki dan, nadam se da je to taj sa nešto malo km ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Nisu isti samo po izgledu, njegov je 2011. moj 2009. inace je ispod sve isto, bar koliko sam obavesten.:jee: a da i moj je sive boje samo da nadjem pravu slicicu ;)

 

 

Rekao mi je Neša da ste ga pazarili neki dan, nadam se da je to taj sa nešto malo km ! :moto3:

 

E sad ja ne bih znao ko je Nesa ali ako je majstor iz bg-a onda verovatno znam :D smesno je presao malo vise od 10.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja