Jump to content

Moto Zajednica

Enduro/Cross

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova

Pozz ljudi!

Jel može neko u kratkim crtama da mi opiše razliku između enduro i krosa? Češljam forume al nikako da provalim razliku. Tj. kolko sam uspeo da skontam cross su kružne trke, al šta je onda ona vožnja po šumama, brdima, prirodi i tako to? I koji se motori koriste za to?

Imam još gomilu pitanja 1ooo.gif

Pošto se od malih nogu palim na kroserice, al mislim da u životu nisam ni pipnuo ni jednu, a kamoli vozio 0ljut2.gif zanimaju me neke stvari.

Prvo, jel te kroske od 49ccm, 125, 240 itd mogu da se registruju?

One male pit kroske pretpostavljam da ne mogu bez obzira koje su kubikaže, a njih bi baš koristio i za svaki dan po ulicama 1moto3.gif

U planu mi je da daj Bože ove godine uzmem neku, al to samo pod uslovom da mogu da se registruju i za saobraćaj. I služila bi mi za običnu vožnju i za vožnju po prirodi. Nisam upoznat sa koštanjem registracije za 125, 250 i na gore (ako neko zna napamet može da spomene koliko je) tako da mi ne bi smetalo ni neku kroskicu od 49ccm da uzmem, al predpostavljam da su sa njom mogućnosti itekako ograničene. Jedino što ne bih uzimao preko 250ccm, to mi je sve preozbiljno.

Jel ove sa manjom kubikažom mogu da služe svrsi povremenog uživanja i divljanja po prirodi?

Koliko je isplativo uzimati motore koji su preko 10 godina stari? Verujem da su bolje te honde, suzukiji i jamahe itd stare desetak godina od novih kineza? Mada ako ima i novi kinez, a da je pouzdan ne bi mi smetao ni on...

Eto, gomila pitanja pa ako neko ima volje da odgovori ima moj veliki 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Tebi treba enduro motor. Ful kros je sportski motor koji nema svetlosnu signalizaciju i ne može biti registrovan za vožnju po gradu.

 

enduro (DT 125)

22576_0_1_2_dt%20125%20re_Image%20credits%20-%20Yamaha.jpg

 

kros (YZ 125)

22567_0_1_2_yz%20250_Image%20credits%20-%20Yamaha.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Haha znači ni na kraj pameti mi nije palo ovo za svetlosnu signalizaciju...hvala na odgovoru.

A jel to jedina razlika između endura i krosa? Ta da enduro može da se registruje za saobraćaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pa to je glavna. Druga bitna razlika je agregat. Sportski kros motori su jake mašine kojima se agregat otvara na svakih desetinu radnih sati jer su stvoreni da "ujedaju", tako da im se delovi brzo habaju. Dok na drugoj strani imamo enduro koji je snagovno rasterećen, pa samim tim i dugovečan.

 

I da, enduro se najnormalnije registruje kao i svaki drugi motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

Koliko je isplativo uzimati motore koji su preko 10 godina stari? Verujem da su bolje te honde, suzukiji i jamahe itd stare desetak godina od novih kineza? Mada ako ima i novi kinez, a da je pouzdan ne bi mi smetao ni on.

 

 

večita dilema :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pa to je glavna. Druga bitna razlika je agregat. Sportski kros motori su mašine kojima se generalka radi na svakih desetinu radnih sati jer su stvoreni da "ujedaju", tako da im se delovi brzo habaju. Dok na drugoj strani imamo enduro koji je snagovno rasterećen, pa samim tim i dugovečan.

 

I da, enduro se najnormalnije registruje kao i svaki drugi motor. :)

 

A jel i sa endurom može da se skrene malo sa puta i da se vozi po šumskim putevima, blatu i tako to kao sa krosericama? Verujem da nema razloga da ne može?1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ako verujes da ne nema razloga da ne moze, onda sto pitas??? sa pravim hard enduro motorima je mnogo veci problem voziti po asfaltu jer ti pojede gume dok kazes keks. U sustini mnogi ljudi koji nisu u toj prici sve to zovu kroserice, ali razlika je poprilicna. Mnogi enduro motori imaju masine od full cross motora samo ustrojene i sa drugaijim prenosom. Ako konkretno pricamo o dvotaktnim motorima 250ccm ne treba ni da gledas ni da razmisljas o njemu. Sudeci po pitanjima koja si postavio cenim da imas iskustva da vezbas na maksimalno 85ccm 2t ili 125ccm 4t

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

ako verujes da ne nema razloga da ne moze, onda sto pitas???

 

Pa zato što ne znam, normalno da ću da pitam onda.

A slažem se da mi je sasvim dovoljno i 125ccm što se tiče snage za početak. Tj. dosta i 85 al džabe mi kad ne može da se registruje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Keeway Exceed 125, 200; Sprint Apollo, Qinqqi, to su ti sve kinezi, nisam čuo da se neko žalio, pristupačni su, malo troše... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

ma ne uzimam sad ništa, nego se prikupljam informacije pošto sledeće sezone planiram da uzmem nešto do 125ccm, pa reko da vidim prvo koje su razlike enduro/cross i ostale stvari. Al ipak ne bih uzimao kineza...mada ko zna, za početak možda ni oni nisu loši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Full cross nije resenje za pocetnike jer su mnogo jaki... Brzo se "trose" kako je vec jedan momak rekao, nemaju signalizaciju, skupi su za odrzvanje... Inace enduro stil je mnogo (po mom misljenju) bolji i interesantniji. Vozi se po prirodi, raznim terenima. Tu je kisa, blato, prasina, pravi adrenalin za nas enduro vozace :) . Moje iskustvo za sada su: Yamaha TW125, Kawasaki KLX 250S, KTM EXC 450 (2005) i sada pa nadalje KTM EXC 450 (2008). Kao sto se vidi, sve su 4T masine :) . Moram da dodam da KTM i nije tako skup za odrzavanje (redovno) kako neko prica. Ako mogu da pomognem tu sam za savete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

uzmi prvo neku 125, da se lepo ispadas i nadjes granicu 1lol.gif i naravno naucis da vozis... moja preporuka je honda 125 cr-m, dvotaktna je masina, ali je dosta trajna, pricam iz iskustva imao sam je, kad naucis da vozis cvaju 4t ti nece biti problem posle... ima dovoljno snage ali nije prebrza i toliko jaka kao cross varijante motora, ima svu signalizaciju, lepo i izgleda jeftina je registracija, odrzavanje, a i moze dosta jeftino da se nadje... najbolje bi bilo da te prvo neko provoza, a onda da i sam probas neku 125 srednje snage, pa ces sam videti o cemu svi pricaju u temi... pozzz batice i sa srecom...0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Predlazem da svi zainteresovani dodju sutra ( 3.VI ) u Feketic i vide sta je CROSS !!! :)

Kvalifikacije su od 10 H , a trke od 13 h .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Relativno malo publike, ali odabrane :) ( na ovoj moto cross pozivnoj trci) u Feketicu.

Organizatori su se poprilicno potrudili da sve bude sto bolje , od zalivene staze ( da previse ne prasi , preko "zalivnog sistema grla" od prasine ( u raznim oblicima : sok , pivo ili slicno, kvalitetno ozvucenje sa profesionalnim voditeljem .Treba mozda pomenuti veliki broj sudija koji su obezbedjivali stazu , kao i lasersko merenj vremena . Mozda sam zaboravio ili previde nesto , ALI zbog toga treba ici na ovakve manifesracije (ne samo po klasicnim moto skupovima :)

Bila je i ekipa redakcije "Vrele gume" i zabelezila ovaj dogadjaj . Bice o tome reci u emisiji i casopisu , pa koga interesuje naka prati .

Zahvaljujem se i ovde , pomenutoj ekipi , koja se odazvala mome pozivu na ovoj trci i zelim da i u buduce budu tako dobri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Hard enduro model naspram kros modela uglavnom ima sledece razlike:

 

= veci rezervoar i rezervu *bitno zbog duzih voznji po sumi

 

= svetlo, sirenu, i ostalu signalizacije, poneki i ventilator *u sumi brzo padne mrak, potrebno i zbog FIM homolagacije za trke

 

= mekse ogibljenje * mnogo manji su skokovi, lakse se voze rasuti tereni i manje umara ... itd

 

= manju snagu, upeglaniju krivu snage sa vise obrtnog momenta *prvi put kad budes vozio po sumi bice ti jasno zasto je tako

 

= kratku prvu, i dosta duzu petu ili sestu brzinu , kros modeli imaju cetiri, pet, gde je prva dosta duza

* bitno zbog provlacenja kroz TESKE terene i visoke duge zbog dugih deonica gde se przi, a i samog dolaska na teren za voznju

 

= i gume su razlicite...

 

itd...

 

Ni HARD enduro nije motor za ulicu i svakodnevnu upotrebu, tako da je za voznju naravno izbor na klasicni ENDURO motor.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pa to je glavna. Druga bitna razlika je agregat. Sportski kros motori su mašine kojima se generalka radi na svakih desetinu radnih sati jer su stvoreni da "ujedaju", tako da im se delovi brzo habaju. Dok na drugoj strani imamo enduro koji je snagovno rasterećen, pa samim tim i dugovečan.

 

I da, enduro se najnormalnije registruje kao i svaki drugi motor. :)

 

A jel i sa endurom može da se skrene malo sa puta i da se vozi po šumskim putevima, blatu i tako to kao sa krosericama? Verujem da nema razloga da ne može?1neznam.gif

 

Po sumskim putevima vozio sam se i sa SV-om.... tako da NE brini!!!

A ako ces da vozis ulicu i povremeno po tim stazama SM je ODLICAN izbor!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

izvini koliko imas godina posto rece u svom prvom postu da bi uzeo kros od 49cm3 . to je motor za decu , zavisi od visine a tako oko 10godina maksimum .

 

RBOBAN ti je uglavnom sve rekao ostalo . ako hoces da vozis asfalt uzmi enduro , cak ni hard enduro nije zato .

nije lose da napises svoju visinu i iskustvo da bi dobio savet sta da trazis , ostalo smo razumeli ttreba ti za asfalt i ponekad za sumu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Hard enduro model naspram kros modela uglavnom ima sledece razlike:

 

= veci rezervoar i rezervu *bitno zbog duzih voznji po sumi

 

= svetlo, sirenu, i ostalu signalizacije, poneki i ventilator *u sumi brzo padne mrak, potrebno i zbog FIM homolagacije za trke

 

= mekse ogibljenje * mnogo manji su skokovi, lakse se voze rasuti tereni i manje umara ... itd

 

= manju snagu, upeglaniju krivu snage sa vise obrtnog momenta *prvi put kad budes vozio po sumi bice ti jasno zasto je tako

 

= kratku prvu, i dosta duzu petu ili sestu brzinu , kros modeli imaju cetiri, pet, gde je prva dosta duza

* bitno zbog provlacenja kroz TESKE terene i visoke duge zbog dugih deonica gde se przi, a i samog dolaska na teren za voznju

 

= i gume su razlicite...

 

itd...

 

Ni HARD enduro nije motor za ulicu i svakodnevnu upotrebu, tako da je za voznju naravno izbor na klasicni ENDURO motor.....

 

svaka ti je kao Njegoseva...0takoje.gif objasnjenje za recnik pojmova lagano...1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja