Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji format HD snimka

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sa Sony kamerom sam bio prezadovoljan oko 9 godina, naučio dosta toga ali tehnika ide napred pa je HD prevazišao standardnih 720x576. Snimke sam obrađivao u Pinnacle Studio programu koji sam imao u nekoliko verzija i nisam imao potrebe da pokušavam sa komplikovanijim programima.

 

Ipak, sada ima novih stvari a ja čak ni teoretski neznam šta je za mene najbolje.

 

Kamera je ova:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-kamera-hdr-cx130eb.html

 

Radim sa Pinnacle Studio 15 programom.

 

Neobrađeni snimci su u ekstenziji AVCHD Video (.MTS).

 

Ja bih montirane delove sačuvao u nekom formatu koji ne zauzima mnogo mesta i ne gubi na kvalitetu ali to ili nemože ili ja neznam. Ili možda može a sasvim je sigurno da neznam šta da radim.

 

Kad pogledam neke bolje snimke profi filmova vidim da je dobar deo njih u MPEG4. VEliki filmovi, zahtevni a malo mesta zauzimaju i to je ono što je njima pošlo za rukom a meni ne.

 

Zapravo, buni me sve što se pojavilo nakon tih 720x576.

 

Šta je bolje da koristim MPEG 4 ili MPEG 2? Ili možda nešto treće?

 

Kamera ima sistem po kome prilagođava broj frejmova do 50 u zavisnosti od onoga šta se snima pa neznam da li softverski treba da podesim na 50, na 24 ili 25? To ranije nisam imao, sve je bilo 24.

 

Da li jedan takav film može da bude rezan da DVD koji je čitljiv na bilo kom savremenijem DVD plejeru a da se ne ubogalji kvalitet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

s obzirom da vuji niko nije odgovorio ne gajim nadu da ću dobiti instant rešenje za moj problem al ajde da ipak pokušam. moja pitanja su slična vujinim. imam sony handycam dcr-sr38 koja snima u .MPG formatu. moja pitanja su sledeća:

 

- koje opcije da odaberem prilikom uvoza filma u adobe premijer?

- koje opcije da odaberem prilikom izvoza filma nakon obrade iz premijera?

 

sama obrada mi nije misterija, ali ove postavke me smaraju žešće. kameru skoro da i ne koristim jer svaki put kad pokušam da nađem odgovor moram da je udavim u šumi podataka da izvučem taj jedan ili dva koji meni trebaju i nikad ih ne nađem. pre neki dan uzmem snimak od 1min da ga skratim i učinim lakšim zbog upload-a i dobije suprotan rezultat. 1min u mpeg je bilo 42Mb, a 30 sec avi je bilo 56Mb! danas neće da mi uveze filmić jer ne može da dekodira audio. postavke su bile ove: dv-ntsc standard 32kHz 24fps...

 

da li bi hteo neko ko ima iskustva i rutine u obradi videa da me uputi u ove detalje? dajte mi neki standard koji mogu da koristim uvek. koje postavke za uvoz a koje postavke za izvoz? da film ne gubi na kvalitetu al i da ne dobija na težini....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ni instalacija najsvežijeg codec pack-a nije rešilo problem sa otvaranjem mpg u premijer pro cs6. i dalje prijavljuje grešku. ne može da dekompresuje video ili audio (ne može da se odluči šta ga muči...) 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Koliko vidim CS6 ima problem sa MPEG2 tj mnogi imaju problem.

Mozda ovo ispod pomogne

 

 

 

I suggest you first try opening Premiere (making sure Media Encoder is closed), clicking on DeActivate, closing Premiere, then re-opening. You will be prompted to sign-in/reaticate your software. After that, try closing Premiere and open Media Encoder. If MPEG2 settings dont appear, you may have to uninstall, re-install, then deactivate/reactivate before applying the patch to 6.0.3.

 

Thus far, I have had 4 installations that did not show MPEG2. On three of them, I had to completely uninstall everything Adobe, then re-install and deactivate/reactivate. Only on one install, could I just deactivate/reactivate on the latest 6.0.3 and have MPEG2 appear.

 

Good Luck!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

strahota..... pri tom mi ne dozvoljava da instaliram win movie maker. "neki drugi program sprečava instalaciju" - to je info na samom kraju instalacije. dizasTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja