Jump to content

Moto Zajednica

NGK Iridium

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ja sam narucio od preko upravo zbog raznih polemika o kvalitetu istih svecica koje se mogu kupiti kod nas..... navodno su previse osetljive i brzo crkavaju..... Nisam strucnjak za iste i ne zelim neko da bude povredjen ovim sto sam napisao..... uglavnom to su reci jednog od servisera.....

 

Ja ove mogu da dam za 50 e..... ispod toga ne.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ljudi su ovde poceli opasno da se tripuju i to bas oko NGK svecica i Motul ulja.

Ne znam ko gde nabavlja ali ja kod uvoznika (Mass company) uzimam vec 4-5 godina sigurno i uvek je bila ista prica i sa uljem i sa svecicama i nikada problema nisam imao, vise mislim da je izvikana stvar da bi se na trziste probile i druge robne marke.

Kad je original svecica svuda je ista :).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Mass je uvoznik NGK i Motul, jedino tamo mogu da se kupe svecice i ulje sa sigurnim poreklom i deklaracijom.

Steta sto ove ne pasu na moj motor..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Sve je to pitanje. ja sumnjam u kvalitet i poreklo. prosle godine sam kupio ulje 300v za motor i bilo je zuckaste boje a inace je zelenkaste. na moje pitanje zasto je tako dobio sam odgovor da se promenila boja ulja kao i ambalaza. kada sam sipao ulje menjac je losije radio i to osetno. posle toga drugar mi je doneo isto ulje iz Austrije koje je bilo zelene boje. e sada da li je u Austriji naleteo na stari lager ili sta vec ne znam. ali znam da je meni menjac bio mnogo bucniji. Mozda i ne sumnjam da li je nesto original ali def. mislim da kvalitet koji se prodaje u U.K nije isti kao kvalitet proizvoda u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

bucniji. Mozda i ne sumnjam da li je nesto original ali def. mislim da kvalitet koji se prodaje u U.K nije isti kao kvalitet proizvoda u Srbiji.

slazem se u potpunosti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Normalno,i jedna Zastava je pravila malo bolje kola za pojedina trzista,tako je i sa svim ostalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Normalno,i jedna Zastava je pravila malo bolje kola za pojedina trzista,tako je i sa svim ostalim.

Ako mogu da prave i prodaju razlicit kvalitet pasti za zube, sampona,sapuna,... sto je mnogo osetljivije pa i opasno po ljudsko zdravlje, kad moze KalifornijaFitnes da pravi i prodaje isti vitamin C u deset kvaliteta i deset razlicitih cena sto bih ja verovao da je Mass drugaciji i van uobicajenih svetskih tokova, ma koliko laik bio da utvrdim da sam u tri flase ulja dobio tri razlicite boje istog? O pojedinim NGK koji se prodaju kod nas kao fol originali ne vredi pricati, ali sa Mass-ovim NGK nisam imao losa iskustva i ne bih da kudim, ali zbog sveg napomenutog skeptican jesam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Neznam za Mass ali navodno podvaljuju nam Turski NGK....???? A ambalaza "original"....

 

Motul nebih kupio kod nas jel sam slucajno video ko pravi ambalazu i nalepnice (pre oko dve god.)....inace u Svici sam kupovao Motorex...evo ga i ovde samo mi boja drugacija i ambalaza nije ista, rekli mi u prodavnici, da zavisi od trzista???

 

Sve to moze da prodje i mora da radi...samo pitanje je koliko odstupa od originalnog kvaliteta.....

 

A sto se tice ovih NGK...odustao sam od prodaje...neka ih u rezervi, motor ionako necu prodati... najverovatnije :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Vec 10 godina sipam samo Motul i koristim samo NGK, a poslednjih godinu dana u svim motorima imam samo NGK iridium i 300v i nikada nisam imao ni jedan jedini problem. Cak mogu da kazem da su se svi motori preporodili kada sam u njih poceo da koristim 300v i iridium, bez obzira na godiste i stanje. A ko hoce neka slobodno tvrdi da je Motul, a posebno 300v los ili neodgovarajuc za starije motore i da NGK svecice, posebno iridijumske crkavaju.

 

300v se koristi u svim kolima na Le Manu bez obzira sta pise na reklamama, Borkovic u Lancer Evo koristi samo 300v iako mu Motul nije sponzor. Kome to nije dovoljno nek sipa Bardal i Bosnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Vec 10 godina sipam samo Motul i koristim samo NGK, a poslednjih godinu dana u svim motorima imam samo NGK iridium i 300v i nikada nisam imao ni jedan jedini problem. Cak mogu da kazem da su se svi motori preporodili kada sam u njih poceo da koristim 300v i iridium, bez obzira na godiste i stanje. A ko hoce neka slobodno tvrdi da je Motul, a posebno 300v los ili neodgovarajuc za starije motore i da NGK svecice, posebno iridijumske crkavaju.

 

300v se koristi u svim kolima na Le Manu bez obzira sta pise na reklamama, Borkovic u Lancer Evo koristi samo 300v iako mu Motul nije sponzor. Kome to nije dovoljno nek sipa Bardal i Bosnu.

 

slazem se za motul 300v,ja ga furam vec5g.vrh je sto pod sto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I ja u Stroma sipam samo 300v, uprkos tvrdnjama da nema potrebe. Isto tako nikada ne dolivam, jednostavno nema potrebe.

U XT-a sam sipao Bel-Ray, a sada Bardal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja