Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu kacige

Recommended Posts

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Ja sam pre par dana kupio novu LS2 full face kacigu za nekih 100e sa dodatnim tamnim vizirom.

 

Gde si uzeo tamni vizir i koliko je samo on? :)

 

U Yamahinoj prodavnici u Nisu. Doplata za tamni vizir je "samo" 2500din. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

U Yamahinoj prodavnici u Nisu. Doplata za tamni vizir je "samo" 2500din. ;)

 

Nije strasno, nisam ocekivao da bude ispod 20e. Ako mozes kad se izvozas napisi kako se ponasa po svetlu, mraku, da li magli itd. u LS2 temi: http://forum.bjbiker...ge/page__st__60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

Kakav ti je to Cross kad ga ne vozis po barama? :moto3:

 

@korektor: Da ne bude da samo offtopic-ujem, preporuka od mene ide za LS2 integralnu, imam je dve godine i sasvim sam zadovoljan (takodje vozim skuter btw) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: ER6N

Ajd da pitam i ja kad je vec otvorena tema.. Kakve su HJC kacige? Konkretno me interesuje CS-R1 Samurai model, oko 105e je sada na snizenju

Niko nije prokomentarisao HJC kacige.

 

Mene zanima kakve su u odnosu na Shark i Scorpion?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisam nosio Shark i Scorpion, ali sad nedavno sam uzeo HJC CS14 u Guevari na snizenju i mogu reci da je kaciga skroz ok za te pare (70e)

Za sada sam je koristio samo po hladnom vremenu i naravno u mestu magli vizir kao i na mnogim trostruko skupljim kacigama, ne duva nista znacajno, nivo buke je zadovoljavajuc, i ima jedna stvar sto mi se svidja, pogotovo za letnju voznju po gradu: viziru je prvi stepen otvaranja jako mali, to jest jako malo se podigne vizir, taman da ulazi svez vazduh a da ne uleti neka zolja pcela, bumbar.. :takoje:

p.s.

Simonceli-u je spala kaciga s glave ,iako je taj model AGV sigurno vrh kvaliteta sto moze da se kupi na planeti, pa mu ipak nije pomoglo...

zato kad preterate sa brzinom nece vam pomoci ni kaciga od 50.000 eur, ustvari mozda ce i pomoci, ostace vam citava glava....a telo u komadima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

zavisi sve sta vozis... imas bez ,,brade'' kacige za 4.700 din u Bela u Zelezniku ... i imas full kacige za 7500 shino ili kako se god zovu u Magnatu... jebi boju i ostala sranja bitno je da kad protreses glavom da ti kaciga ne kliza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: BEZ

Ne znam dal je još aktivna tema. Hteo bih da kupim novu kacigu nakon 5god nošenja Nox kacige (flip up)

Budžet je do 20k dinara.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Da li je neko ima iskustva sa MTR kacigama, tačnije modeli S-12, S-13 ili K-13(flip up)?

Imam moućnost da mi je donesu iz Luisa na "neprobano" :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
1 hour ago, dzonahybs said:

Ne znam dal je još aktivna tema. Hteo bih da kupim novu kacigu nakon 5god nošenja Nox kacige (flip up)

Budžet je do 20k dinara.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Pogledaj HJC is 17 ima 5* lepo izgleda cena kvalitet mislim da je odlican i uklapa ti se u budzet 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre 2 sati, DonToni je napisao:

Da li je neko ima iskustva sa MTR kacigama, tačnije modeli S-12, S-13 ili K-13(flip up)?

Imam moućnost da mi je donesu iz Luisa na "neprobano" :).

 

Ja sad za vikend bio u Austriji i uzeo tu S-12. Nisam za sebe uzeo. Mogu ti reci da je kaciga i vise od ocekivanog. Relativno lagana (1450gr a ima i suncane naocare), sundjeri udobni, suncane naocare dobro rade, dobri lufteri, Vizir jako dobro dihtuje. U globalu mene je izasla 75e i mislim da bolje nema za te pare. Iskreno, taj MTR kao i Probiker su ono niskobudzetne marke moto opreme, ali me je ova kaciga bas prijatno iznenadila sa kvalitetom. Neces se pokajati. Koliko je dobra govori to da je u Louisu u Gracu bile samo te dve kacige MTR-S-12 na polici, jedna bela u L, druga crno siva u M i ja uzeo tu M. Znaci da se kupuju. Ranije sam imao kao rezervnu kacigu obicnu neku MTR za 50e. Ova S-12 nova je kao nebo i zemlja za onu predhodnu. Moje preporuke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Preporuka za touring kacigu do 200 eura.Jedan od uslova je da ima suncane naocare.Oblik glave mi je "normalan" pa ako moze preporuka koje brendove da izbegavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja