Jump to content

Moto Zajednica

oduzeta dozvola -sta nesme da se vozi

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako ti je neophodan auto da ne bi pasao travu vozis po propisu i niko te zivi nece uteravati u problem :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Dobro su se setili a ne ono oduzmu ti B a ti sutra picis sleper :lud:

 

Jel to po onoj narodnoj: Ko krade, taj i ubija. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja vozim 25 godina,sve vrste motornih vozila,i do sada nemam ni jednu kaznu...Ili sam ja budala sto vozim kako treba,ili ste vi koji kukate na zakon,koji krsite na svakom cosku...Zamislite da vase dete daleko bilo,svojom krivicom izleti na ulicu,i istrci pred vozilo koje se krece 60 umesto 40...Onda biste shvatili razliku.Moja supruga je dozivela susret te vrste,dve operacije,sine u nozi,2 godine bolovanja...sve zbog ~malo~brze voznje...i ne postovanja prednosti pesackog prelaza.Manite se ispraznog kukanja,vec pamet u glavu.Zbog tih i takvih stavova izgibe nam pola Srbije.

post-13797-0-64236500-1375263471_thumb.png

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ode sad sve u Off... :D Nije rijec o ne postovanju saobracajnih propisa, vec o Clanu zakona kojim je regulisana zabrana upravljanja motornim vozilom. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ja nemam ni jednu kaznu a mislim da sam dosta vozio za moj vozacki staz. Radi se otome da stanes pored puta i menjas gumu a oni ti napisu zabranu zbog stajanja na zelenoj povrsini, nenosenja reflektujucrg prsluka i zato sto ti rezervna guma nije iste dimenzije (tako ide fabricki) i da, crkla ti je sijalica u levom faru a tu ne mozes da je zamenis jer nemas mini radionicu u gepeku.

Nije uvek sve crno i belo.

Za preveliku brzinu(na odredjenim deonicama vrlo diskutabilno), alkohol, crveno, stop i slicno, apsolutno se slazem. DOZVOLA CAO!

 

 

Da se vratimo na temu.

 

dakle jel idu sve kategorije ili samo jedna?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Koliko ja razumjeh do sad u Temi "idu sve kategorije" bez obzira sa kojom si napravio prekrsaj koji povlaci oduzimanje dozvole po ZOBS-u RS. :zbunjen: U RS BiH se stavlja zabrana na ketegoriju sa kojom si napravio prekrsaj,ali u slucaju da ne predas vozacku dozvolu ( duzan ti je to saopstiti policajac na licu mjesta ) u roku mjesec dana onda uzimaju za pravo ( valjda je po Zakonu )da ti uzmu sve kategorije. :neznam: Imao sam slucaj da sam napravio prekrasaj preticanja koleone ( dva vozila i vise ) gdje sam pretekao dva vozila i policajac me zaustavio napravivsi Zapisnik ( koji mi nije dao-kopiju ) i uplatnicu za kaznu na 100KM rekavsi da samo uplatim kaznu, sto sam u ucinio isti dan.Nakon tri mjeseca mi je dosla na vrata policija da im predam vozacku dozvolu,jer po Novom zakonu svaka kazna od 100KM i vise povlaci i oduzimanje vozacke dozvole sto nisam znao. :neznam: Posto vozacku nisam donjeo u SJB da mi udare zabranu na kategoriju u roku mjesec dana od napravljenog prekrsaja dobio sam zabranu na sve kategorije koje imam na mjesec dana... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Još uvek važi zabrana za sve kategorije , bez obzira kojom kategorijom je napravljen prekršaj,,,Definitivno je zakon prepisan od nekih zemalja UE,,,Sviđalo se to nama ili ne,,,,najviše su pogođeni profesionalci, jer zbog prekršaja u slobodno vreme mogu ostati bez posla,...:(:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pa Mikulanac da radis kao privatnik*ali pravi ne beogradski tasna masna* :stabre: pitao bih te onda da li bi tako pricao :zbunjen: jer ispada da sam ja ovde nadrndana stoka balkanska krsi propise zato sto mu se tako svidja i sto je tako jack :jok: propise svesno krsim motorom ::) i to vikendom ako se nadje vremena. Jbg izgleda da su ovde na sajtu sve propisni vozaci tako da se ja lepo polako izlogujem pa da predjem na neke realisticnije :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Vex, nismo se razumeli. Daleko sam ja od nekoga koji vozi po propisu. Jedino sto postujem je crveno svetlo a ostalo krsim dnevno po nekoliko puta. Hteo sam ti reci da niko tebe ne uteruje u problem nego ti to sam sebi svesno radis i da postoji nacin da ne budes u problemu. Znaci to je stvar izbora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Dozvola se oduzima za teže prekršaje: brzina, alkohol, semafor, puna linija... To je ok.

 

Nije OK što su na nekim mestima brzine besmisleno ograničene. E, pa onda treba kukati na to, a ne na samo pravilo da se za brzinu oduzima dozvola. Dakle, treba apelovati na odgovrne da uzmu u razmatranje besmislena ograničenja, te da ih prerade. Indikativno je za ta ograničenja da policija nekako uvek stoji tamo gde se ona najviše prekoračuju. Pa samo to je dokaz da na bim mestima vozači imaju potrebu da nešto brže voze, što je dobar pokazatelj da ograničenje treba korigovati.

 

Oduzimanje dozvole treba da ide po vozaču, a ne po kategoriji. Neko ko napravi opasan prekršaj, pretekne kolonu po punoj liniji npr. ili prođe kroz crveno svetlo automobilom, taj treba da bude zakonski kažnjen tako što će da troši đonove tri meseca, umesto goriva. Prvo, taj neće više da pretiče preko pune, a drugo, neću ni ja da pretičem preko pune kad znam da su njega kaznili.

 

Izuzetno, ljudi koji su profesionalni vozači i od toga hrane porodicu, na neki blaži način treba da budu kažnjeni kada u privatnom svojstvu naprave prekršaj. Naime, u njihovom slučaju to predstavlja značajno veći kazneni efekat naspram nas smrtnika kojima auto/motor služi za običnu vožnju, jer njih isti prekršaj može da košta tri plate, ako ne i potpunog gubitka posla. To ipak ne znači da ne treba da budu po nekom drugom modalitetu kažnjeni za prekršaje koje naprave, posebno uvažavajući da su kao profi vozači i moralno dužni da bolje shvataju saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: HONDA VFR 800 Fi

Izašao novi ZOBS od 1.marta. Ja kažnjen po starom, ode dozvola (sve kategorije po starom) na mesec dana. Zanima me sledeće:

1. Da li se po ovom novom oduzima samo kategorija (kako sam čuo)?

2. Ako je to tačno, da li imam pravo da se na mene primeni kznena opcija koja mi više odgovara, dakle da dobijem kaznenu meru po novom zakonu, jer me SUP još nije pozvao na oduzimanje dozvole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Ja sam pre 2 meseca dobio presudu, tj sve sam priznao na sudu, i oduzima mi se Vozacka dozvola B kategorije, jer sam sa njim i nacionio prekrsaj!

Prekrsaj se desio Novembra 2013.

Sto znaci da motor mogu da vozim :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Ja sam pre 2 meseca dobio presudu, tj sve sam priznao na sudu, i oduzima mi se Vozacka dozvola B kategorije, jer sam sa njim i nacionio prekrsaj!

Prekrsaj se desio Novembra 2013.

Sto znaci da motor mogu da vozim :takoje:

 

 

Ovo me bar malo raduje,jer sam u istom periodu i ja napravio prekrsaj tako da se nadam da ce i meni samo B da zabrane. Javljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ја сам начинио "прекршај" како паметни саобраћајац каже у августу 2013.год.

Првостепена пресуда ми је била поред новчане казне и забрана управљања моторним возилима на 3 месеца.

Жалио сам се, и усвојили су ми жалбу и вратили на првостепени на поновно разматрање.

 

Наравно госпођа судија је ставила своју плитку памет на прво место и осудила ме опет на забрану управљања моторним возилима А2 категорије са којом сам јелте начинио "прекршај". Пресуда ми је стигла почетком априла месеца.

 

Опет сам се жалио због безброј пропуста и нелогичности и сада чекам одговор.

 

 

Контам да је у међувремену почела примена "новог" правила прекопираног из старог закона тј да се одузима само категорија са којом си начинио прекршај.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Očekujem uskoro presudu po kojoj ću ostati bez dozvole na nekoliko meseci za prekršaj koji sam načinio autom. Imam par pitanja na ovu temu, ako neko zna odgovore bio bih zahvalan:

  1. Imam dozvolu samo za B kategoriju, koja automatski podrazumeva i AM. Pošto nemam nijednu drugu kategoriju, da li ću ipak moći da vozim moped u vreme zabrane?
  2. Gde može da se nađe novi Zakon iz 2014? Na sajtu MUP-a je i dalje ZOBS iz 2009.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Evo ti zakon o prekršajima koji važi od 01.03.2014.

 

http://www.parlament...013/2473-13.pdf

 

Koliko vidim, novi zakon o prekršajima i ZOBS nisu usklađeni. Prvi definiše da se zabrana upravljanja motornim vozilom primenjuje na određenu kategoriju, dok ZOBS zabranu definiše za sva motorna vozila (videti npr. član 330, tačku 8 ). Poznanik u policiji mi je rekao da neću moći da vozim ni moped ako ZOBS ne bude promenjen, a vidim da LiMa ovde kaže da mu je zabrana stavljena samo na B kategoriju.

 

Da li je moguće da, dok se zakoni ne usklade, od sudije zavisi koji će da primenjuje? To mi se ipak čini suviše neozbiljno čaki i za Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Meni pise zabrana upravljanja motociklima. Ako ti upisu motornim vozilima onda ne sme nista posto su to sve motorna vozila pa cak i moped. I mene zanimalo pa sam se raspitao. Inace ide samo kategorija provereno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po novom zakonu uzima se samo dozvola za vozilo kojim si napravio prekrsaj. Buduci da ti imas samo B kategoriju i verovatno si kolima napravio prekrsaj oduzima ti se B kategorija i sve ono sto ona podrazumeva. Da imas polozeno A mogao bi da vozis motor/skuter.

Tako nekako ja shvatam stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja