Jump to content

Moto Zajednica

Policija dobila RT-ove?

Recommended Posts

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Da, znam da su vozili i sa jednom zajednickom kacigom.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Kako bi mi jedan dobro došao da ga odnesem kući za delove :D

Demonstranta?:stabre:

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Mi smo ipak jedan jako civilizovan narod.Koliko znam kod nas su ovakve potere retke,tako da RT bez problema moze da radi policijski posao

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 25 minuta, ivica744 je napisao:

Mi smo ipak jedan jako civilizovan narod.Koliko znam kod nas su ovakve potere retke,tako da RT bez problema moze da radi policijski posao

Imam dvojicu prijatelja (motoristi koji su uz to i saobrašajci na motorima) i koji uglavnom na poslu voze RT a povremeno i Aprilije i još neke druge motore.

Kažu da je za onog koji provede ceo dan na motoru BMW RT neuporediv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 36 minuta, zika56 je napisao:

Imam dvojicu prijatelja (motoristi koji su uz to i saobrašajci na motorima) i koji uglavnom na poslu voze RT a povremeno i Aprilije i još neke druge motore.

Kažu da je za onog koji provede ceo dan na motoru BMW RT neuporediv.

Neuporedivo je i za jednog hirurga, doktora, stomatologa, inženjera, naučnika da ima vrhunski alat ili dijagnostiku pa nema, nego krpi i radi. 

I saobraćajci rade ali RT je preskup alat za njihovu rabotu. 

Trebaju se ipak postaviti neki prioriteti :takoje:

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, Milanezi je napisao:

Neuporedivo je i za jednog hirurga, doktora, stomatologa, inženjera, naučnika da ima vrhunski alat ili dijagnostiku pa nema, nego krpi i radi. 

I saobraćajci rade ali RT je preskup alat za njihovu rabotu. 

Trebaju se ipak postaviti neki prioriteti :takoje:

 

Pričamo ovde o motorima i o njihovim karakteristikama. Hajde da onda sve zajebemo i da diskusiju (u svakoj temi i prilici) vodimo samo o bedi i siromaštvu u kome smo.

A isto ću ovako da napišem i kada budemo raspravljal o alatima za stomatologiju, ili za hirurgiju, ili ...!

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

I kada se nabavljaju takve stvari ne gleda se samo cije je sediste udobnije a za manje para. U ugovorima postoji milion stavki koje obuhvataju i servisnu mrezu, rezervne delove i njihovu dostupnost, dodatnu opremu, mogucnost obuke (usavrsavanje) mehanicarskog osoblja... Mislim da je BMW sto se svega toga tice u Srbiji neprikosnoven.

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 5 minuta, yogibear je napisao:

I kada se nabavljaju takve stvari ne gleda se samo cije je sediste udobnije a za manje para. U ugovorima postoji milion stavki koje obuhvataju i servisnu mrezu, rezervne delove i njihovu dostupnost, dodatnu opremu, mogucnost obuke (usavrsavanje) mehanicarskog osoblja... Mislim da je BMW sto se svega toga tice u Srbiji neprikosnoven.

 

Slazem se sa osnovnim principima, uz napomenu da se nadam da je najbolji ponudjac na tenderu bio BMW, bez da je uslov bio da motor mora da ima najmanje 260kg. ;).

 

Salu na stranu, posle ovog sto napisa nikvuksa, zao mi je sto se jos uvek ne uzima u obzir "sira slika", vec je jos uvek seci usi krpi dupe.

 

Ne znam kakva je situacija sa Yamahom u Srbiji, mogucnostima servisa, mreze, obuke, rezervnih delova itd. zdrav razum kaze 6X20000 = 10X12000 ili 8X12000 plus oprema za te ljude da lice na nesto i imaju i dignitet da su obuceni kako treba za svoj posao.

 

Kod nas cesto zbog sasvim bizarnih razloga se prakticnost zanemaruje u potpunosti, ali tako je.

 

Mala digresija....secam se jos 90-ih kad su u Bgd-u za vreme Milosevica potrosili 50 miliona DM za stanicu kod Vuka, a kad voz stane kod Veterinarskog, kao da si u nekom rudniku uglja nit svetla nit icega. Neki drugi bi tih 50 miliona ulozili u skromnije stanice Pancevac, Vuk i Veterinarski da to bude funkcionalno i eventualno mozda jedna garnitura voza.

 

Ali ebaga... value for money nije bas nasa odlika, bitno da sljasti na jednom mestu, a sto gacamo po govnima u drugom... to cemo da se pravimo da ne vidimo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

BMW motocikli su uvek bili sinonim kvaliteta i uvek su bili prisutni u svim policijama sveta. Lepo ih je videti, deluju reprezentativno, imaju kultivisan zvuk... Policajci koji ih voze imaju samo reči hvale, udobni su, dobro izbalansirani, upravljivi... E sad što se tiče performansi, to im nikada nije bila jača strana. Koliko sam mogao da vidim na netu ovi novi RT-ovi su dosta snažni, imaju 136 ks ali su dosta teški (280 kg suve težine) i maksimalna brzina im je samo 200 km/h tako da ne stoji baš priča da sa njima mogu da se jure sa R-ovima. To sam juče nešto guglao i na netu sve o njima može da se vidi, poprečni preseci motora, menjača, sistem ovaj, sistem onaj, krive obtnog momenta ali maksimalnu brzinu kriju kao zmija noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
27 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

 

Slazem se sa osnovnim principima, uz napomenu da se nadam da je najbolji ponudjac na tenderu bio BMW, bez da je uslov bio da motor mora da ima najmanje 260kg. ;).

 

Eto, rezonski kupise tada lagane i brze motore... sta mislis koliko ih je jos u voznom stanju? Opremu su su sami morali da kupe...

 

 

SmartSelect_20191201-203111_Google.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pa da li je rezonski uzeti GSX-R za Policiju? I opet naopako, morali ljudi da sami kupe opremu.

Ako bas si vezan za BMW, mogli su da uzmu 4 i da za ostatak obuku ljude.

Sam princip uzeti motore, a ne i opremu za ljude koji ce da ih voze je za zaljenje.

Mene stvarno ne zanima to BMW vs bilo koja marka. Ako im je to najbolja opcija bila.. nek im je sa srecom, ali je jadno da policajci nemaju opremu, a ima se za motor od 20000.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, bajker71 je napisao:

BMW motocikli su uvek bili sinonim kvaliteta i uvek su bili prisutni u svim policijama sveta. Lepo ih je videti, deluju reprezentativno, imaju kultivisan zvuk... Policajci koji ih voze imaju samo reči hvale, udobni su, dobro izbalansirani, upravljivi... E sad što se tiče performansi, to im nikada nije bila jača strana. Koliko sam mogao da vidim na netu ovi novi RT-ovi su dosta snažni, imaju 136 ks ali su dosta teški (280 kg suve težine) i maksimalna brzina im je samo 200 km/h tako da ne stoji baš priča da sa njima mogu da se jure sa R-ovima. To sam juče nešto guglao i na netu sve o njima može da se vidi, poprečni preseci motora, menjača, sistem ovaj, sistem onaj, krive obtnog momenta ali maksimalnu brzinu kriju kao zmija noge.

Mislim da (u konkretnom slučaju) previše značaja pridaješ maksimalnoj brzini motora.

Po naseljenim mestima (gradovima) teško da će da se vozi u bilo kojoj situaciji sa dvesta (ili više) kilometara na sat, a na autoputevima (gde je jedino moguće da se ostvari brzina preko 200) nemaju uopšte razloga da se jurcaju sa bilo kim, nego će jednostavno da jave prvoj patroli ispred, pa će oni da dočekaju dotičnog na adekvatan način, a ovi na motorima će da pristignu tamo (ako im je baš stalo) za par minuta.

Primer: 

Ako neko napravi neko sranje u Nišu i krene da beži autoputem prema Beogadu, nakon trideset kilometara biće sačekan (kod Aleksinca). Ukoliko se lik kreće prosečno sa 250 km/h (što je ipak nerealno) za tih trideset kilometara mu treba oko sedam ipo minuta (sasvim dovoljno da se napravi sačekuša).

Ovima koji ga jure (ako idu u proseku 190km/h) treba desetak minuta da pristignu na lice mesta i pripomognu da se stvar dovrši.

A uglavnom na svakih tridesetakkilometara imamo neko veće mesto pored auto puta gde ima uključenja i isključenja, tako da potrebe za trkom uopšte nema.

Ovi motori se uglavnom koriste prilikom redovne kontrole saobraćaja ili pratnje (obezbeđenje) nekog događaja ili ličnosti.

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

a ima se za motor od 20000k

 

pre par godina bio u jednom supu da dam izjavu.Stanica je bila jako ofucana.Tepih na hodniku je bio opasnjii od bilo koje rupe na putu.

Ovakve kupovine odobrava ministar finansija na predlog nadležnog ministra.Ko ,kako i zbog čega radi tako a ne onako neznam, ali ima mnogo nelogičnosti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kolega Žile, već sam se uplašio da je moj komentar prošao neprimećen, "ispod tvog radara" i da ću ostati bez citiranja. Nekako mi je lakše sada.  ;)

Meni je jednostavno upalo u oko njihovo grčevito skrivanje maksimalne brzine motocikla! Gomila nekih detalja se publikuje ali max speed je "državna tajna". Zašto se to skriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, bajker71 je napisao:

Kolega Žile, već sam se uplašio da je moj komentar prošao neprimećen, "ispod tvog radara" i da ću ostati bez citiranja. Nekako mi je lakše sada.  ;)

Meni je jednostavno upalo u oko njihovo grčevito skrivanje maksimalne brzine motocikla! Gomila nekih detalja se publikuje ali max speed je "državna tajna". Zašto se to skriva?

Kolega, verovao ili ne, uopšte nisam zapazio kog sam citirao, niti mi je to bilo važno. 

Usredsredio sam se na ono što se piše, a ne na onog koji piše. Moj se komentar odnosio isključivo na korišćenje ovih motora kod policije (jer je to bila tema), tako da sam u tom smislu i komentarisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
26 minutes ago, sasa ns 1 said:

Stanica je bila jako ofucana.Tepih na hodniku je bio opasnjii od bilo koje rupe na putu.

Jes ono covjeku mnogo lakse padne kad ga tuku u fensi stanici na taze tepihu :oda2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada se već usresređuješ na ono što piše a ne na to ko je to napisao, logično bi bilo da imaš neku ideju zašto se skriva taj podatak. Žbog čega je on tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, bajker71 je napisao:

Kada se već usresređuješ na ono što piše a ne na to ko je to napisao, logično bi bilo da imaš neku ideju zašto se skriva taj podatak. Žbog čega je on tajna?

Pa uopšte pre ovoga nisam ni čitao podatke o tom motoru (niti me interesuju), odgovorio sam samo na ono što si ti naveo kao podatak.

A i inače mi maksimalna brzina nekog motora nije interesantna (jer je to uglavnom neupotrebljivo u realnim uslovima). Za mene su neke druge karakteristike motora bitnije pa to i potražim kada me neki motor zainteresuje.

A da ti ipak i odgovorim i na tvoje pitanje:

Mislim da maksimalna brzina ovog motora nije dovoljno konkuretna, pa su smatrali da im nije nužno da je stavljaju u prvi plan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se sa tvojim odgovorom i mislim da je malo nekorektno objavljivati samo tehničke karakteristike koje im idu u prilog a one koje ne idu sakrivati. Možda to nije najbitnija odlika nekog motocikla ali nije baš ni totalno nebitna i stvarno to skrivanje meni bode oči. Možete videti koliko ima kuglica u svakom lageru u menjaču ali ovaj podatak je cenzurisan. A ja sam protiv svake cenzure, pa i ove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
7 hours ago, nikvuksa said:

Videh u Čačku skoro policijaca na RTu. Impresivno deluje, ali nema rukavice za motor i vozi u dubokim Goretex Adidas patikama. Jel realno da im kupe takve motore a da nemaju za osnovnu opremu tim ljudima? 

 

Cuo sam u CG da su sami morali doprinijeti da nabave im se moto jakne i jos neka oprema tako da me ne cudi ni u Srbiji da im nista ne daju, ko sto rece kolega gore, da dijele kacigu i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Što se tiče tehničkih podataka ( maksimalne brzine i slično ) , ipak su to policiski motocikli, pa samim tim ne moraju svi sve da znaju, kao i za vojna vozila ili vozila u kojima se prevoze državnici ). A što se tiče opreme, za to se moralo naći novca. Nisu morali da kupuju baš opremu od svetskih proizvođača, mogli su za to da angažuju domaće proizvođače, bilo bi jeftinije, a naši ljudi bi radili i zaradili nešto.  Još kad sam bio u vojsci, sva kožna odela koja smo nosili su bila proizvedena ovde kod nas i bila su skroz dobra sa ojačanjima i krznenim ulošcima za hladnije vreme .  Samo to treba neko da se seti . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 10 sati, drumskalisica je napisao:

Što se tiče tehničkih podataka ( maksimalne brzine i slično ) , ipak su to policiski motocikli, pa samim tim ne moraju svi sve da znaju, kao i za vojna vozila ili vozila u kojima se prevoze državnici ). A što se tiče opreme, za to se moralo naći novca. Nisu morali da kupuju baš opremu od svetskih proizvođača, mogli su za to da angažuju domaće proizvođače, bilo bi jeftinije, a naši ljudi bi radili i zaradili nešto.  Još kad sam bio u vojsci, sva kožna odela koja smo nosili su bila proizvedena ovde kod nas i bila su skroz dobra sa ojačanjima i krznenim ulošcima za hladnije vreme .  Samo to treba neko da se seti . 

Izvini ali se apsolutno ne slažem sa tobom. To su civilni, putno turistički motocikli kod kojih maksimalna brzina možda i nije glavni prioritet ali je glupo što se skriva. To što se policija odlučila za kupovinu istih ne znači da su oni razvijani i projektovani u tu svrhu. Za potrebe policije dobili su neke rolbarove, sirene, rotacije isl zbog čega su još malo teži ali su to prilagođena civilna vozila. Svako ko ima novca može otići u salon i kupiti ga. Mislim da je razlog skrivanja maksimalne brzine i taj što je stari dobri R100 rt iz 1990 godine, hiljadarka sa svega 60 ks mogao da ide preko 200 km/h (203 km/h) a ovaj sa 136 ks ne može?! Sve ono što je krasilo stare boksere a to je maksimalna jednostavnost, mala težina, jeftino održavanje i jednostavno neuništivost ovde nije slučaj. Iskomplikovali su ga maksimalno, sistem ovaj, senzor onaj, glava sa nekim pomeranjima bregaste malo na oštriji breg malo na onaj manje oštar i ostale budalaštine samo da te urnišu kroz previsoku kupovnu cenu i skuplje održavanje. Dobili su mnogo više snage ali ništa od performansi?! 

Što se tiče ove priče o nedobijanju adekvatne zaštitne opreme za policajce koji upravljaju ovim motociklima, to je bruka i sramota koju ne bih uopšte ni komentarisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi ovako, ja imam moje mišljenje, ti imaš svoje, a i policija ima svoje. Mislim da ćemo morati da sačekamo da neko napravi neko sranje, pa da ga policajac pojuri po auto putu i onda ćemo saznati dal ovaj BMW može il ne može da ide preko 200. Meni lično to i nije nešto zanimljivo niti imam nameru da se jurim sa policijom po putu .  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja