Jump to content

Moto Zajednica

Policija dobila RT-ove?

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 50 minuta, drs je napisao:

 

Ako si pod jurcanjem mislio da brzo nepreduju kroz gužvu ili da jure nekog drugog na motoru, silno se varaš. Širina može da ih malo limitira, ali to nadoknađuju sirenom i svetlima. U realnom saobraćaju gde ne može da se vozi velikim brzinama nego je sve u elastičnosti i momentu, vrlo su brzi ako hoće (umeju) i ni jedan R im tu ne može umaći.

Evo kako tdm-vi jure beverly pa ne mogu da se izbore,  rt bi zapeo negde cilindrima sigurno :D

Što će reći, ako nisu uzeti za pratnju, moglo se i dosta jeftinije proći u izboru.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Svaka čast TDM-u, ali novi RT jede TDM-a kao predjelo užini.  :) 

 

Pored toga ja sam rekao da im R-ovi ne mogu uteći, nisam pominjao Beverly  :D

 

I da, verujem da je za svakodnevno akanje uz niže troškove eksploatacije neki Japanca bolje rešenje za saobraćajce na motociklu od ove bembare. Verovatno je problem u tome što su zastupnici Japanskih motocikala sitna riba pa je bratiji lakše i unosnije da skupljaju vrhnje od uvoznika Bavaraca  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 14 minuta, drs je napisao:

 Verovatno je problem u tome što su zastupnici Japanskih motocikala sitna riba pa je bratiji lakše i unosnije da skupljaju vrhnje od uvoznika Bavaraca  ;)

Amin. Sve je stvar pravog dogovora.. :)

Kad god vidim policajca na RT-u, meni u glavi bas Francuzi sa TDM-om, kako ih bacakaju, kao da su BMX-i .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Imao sam priliku da budem u pratnji 6 policijskih motora od Zlatibora preko Cacka do Mionice, autoputem bacaju sve sa puta pri brzini od 180kmh, cimaju motorom kao da su biciklom. Da ne pricam da smo kroz Cacak prosli sa 100kmh bez stajanja. 6 motora sa sirenama i rotacijom i obezbedjivali su nas sa 4 auta. Ono je ludilo, to se ne moze opisati recima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 5 sati, sixi je napisao:

Dobili popust pa jel “black week”

ahahahaa.....

jaoooj sta nam rade a mi cutimo. :grr:

otplatiće oni sebe i pojačaće budžet ,a verovatno će i bezbednost da se poveća.Al to je sporedno bez pbzira šta kaže direktor policije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Veruj mi zemljače na reč....VRLO SU UPRAVLJIVI....

Znam jer sam 5g.vozio jednog RTa i vitlo po gradu i provlačio se,parkirao gde nemereš ni zamisliti...

Budi siguran u to da ako hoće...NEMEREŠ  IM UTEĆI...

 


Mislio sam na gabarite i tezinu, a kakva im je upravljivost na zalost ne znamemoji20.png

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 6 sati, drmilan_ je napisao:

Imao sam priliku da budem u pratnji 6 policijskih motora od Zlatibora preko Cacka do Mionice, autoputem bacaju sve sa puta pri brzini od 180kmh, cimaju motorom kao da su biciklom. Da ne pricam da smo kroz Cacak prosli sa 100kmh bez stajanja. 6 motora sa sirenama i rotacijom i obezbedjivali su nas sa 4 auta. Ono je ludilo, to se ne moze opisati recima.

  To " kroz Čačak sa 100 kmh bez stajanja "  - ste mogli samo da idete kružnim putem ( obilaznica oko Čačka ), a ne kroz sam Grad . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
12 hours ago, Milanezi said:

Evo kako tdm-vi jure beverly pa ne mogu da se izbore,  rt bi zapeo negde cilindrima sigurno :D

Što će reći, ako nisu uzeti za pratnju, moglo se i dosta jeftinije proći u izboru.

 

 

Osim ako nije neka situacija u kojoj lik nosi bombu pod miškom i preti da će da je detonira, ova potera je suluda i nepotrebna. Specifično mislim na ovako brzu vožnju trotoarom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre sat vremena, Henri Kinaski je napisao:

Osim ako nije neka situacija u kojoj lik nosi bombu pod miškom i preti da će da je detonira, ova potera je suluda i nepotrebna. Specifično mislim na ovako brzu vožnju trotoarom.

Пуцали су на полицију, а пре тога ко зна шта. 

То је, верујем, довољан разлог (у демократским земљама) да га ухвате живог или мртвог. Боље мртвог.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 14 sati, Milanezi je napisao:

Evo kako tdm-vi jure beverly pa ne mogu da se izbore,  rt bi zapeo negde cilindrima sigurno :D

Što će reći, ako nisu uzeti za pratnju, moglo se i dosta jeftinije proći u izboru.

 

 

To što neko uspeva da pobegne od policije ne znači ni da je bolji vozač, niti da mu je motor bolji, nego samo znači da je spreman da više riskira (odnosno da više ugrozi i sebe i druge).

Ima onaj vic kad policajac trči za lopovom i viče mu da stane, a ovaj mu odgovara: "Stani ti, tebe niko ne juri".

A što se širine mašine tiče, kod mene (R1100GS) cilindri su široki 75cm i ne verujem da je motor nešto mnogo širi od drugih (slične kubikaže). Mislim da je kod većine motora upravljač najširi, a ne mašina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Henri Kinaski je napisao:

Osim ako nije neka situacija u kojoj lik nosi bombu pod miškom i preti da će da je detonira, ova potera je suluda i nepotrebna. Specifično mislim na ovako brzu vožnju trotoarom.

 

Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

Пуцали су на полицију, а пре тога ко зна шта. 

То је, верујем, довољан разлог (у демократским земљама) да га ухвате живог или мртвог. Боље мртвог.

Svakako bi ih je*ao bez pardona sta god da je u pitanju pa i pucnjava na njih zbog takve jurnjave.

Nije mi jasno kako sme da ga onako pegla trotoarom, prolece pored zgrada, ulaza..... zamisli, pretpostavi kakav bi svcenario bio da izadje trudnica, zena sa kolicima, zena sa malim detetom, dete. 

Recept da nastrada neko ko nije ni kriv a ni duzan zbog par budala.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

RT-ovi nemaju smisla za grad, imalo je mnogo jeftinijih, boljih resenja al dobro, zna se politika voznog parka policije kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
17 minutes ago, croarcher said:

Zuba87,a da je kojim slučajem iz bilo kojeg haustora na trotoar istrčalo dijete a murjak ga pobere , bi li onda ovakva jurnjava bila opravdana ?

reklama za dobre kočnice i gume :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Francuska policija ima raznolik vozni park, bar ono što sam pohvatao:

 

BMW R1150RT, R1200RT, R1250RT. Yamaha TDM900, Tracer 900, FJR1200, FJR1300, XTZ1200, TransAlp 650. Verovatno ima još nešto. Grci koriste Stromove 650... 

 

Za trotoare je izgleda praksa da koriste:

 

 

Umeju da se sprcaju i oni, da su vozili TDM-ove... Ali šta je tu je :D

 

 

 

 

Ipak, da imam ovakav TDM, profesionalni i da radim za MUP na procenat :D 

 

5119680461-f844d14697-o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima DOSTA motocikala ispod 10,000e koji bi bili na visini zadatka, to je činjenica. Ovi naši su ipak pazarili 20,000e+ bawarce i to je činjenica. Idemo dalje (i to je činjenica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Dobili u mom "selu" prvo Apriliu Shiver (ili Manu), pricali kako ih sve boli posle par sati, a na celu smenu ne smeju ni da pomisle.

 

Onda im dosao skuter Xmax sa kojim su progledali i ledja odmorili.

 

Kad je stigao BMW pre godinu, dve, na Xmax-a i ne pomisljaju jer je RT1200 jos udobniji i laksi za voznju. Kazu da njegovu tezinu i masivnost osecaju do 5km/h, preko toga im je lagan k'o biciklica za voznju.

 

A ne smeta meni sto im je uzet motor koji je duplo skuplji od nekog drugog koji moze isti/slican posao da obavlja. Necija procena je da je to bolje, kvalitetnije, sigurnije za te momke koji ce ih voziti. Smeta mi samo netransparentnost u svakoj toj velikoj nabavci, bili to motori, vozila, oprema...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 7 sati, zika56 je napisao:

To što neko uspeva da pobegne od policije ne znači ni da je bolji vozač, niti da mu je motor bolji, nego samo znači da je spreman da više riskira (odnosno da više ugrozi i sebe i druge).

Ima onaj vic kad policajac trči za lopovom i viče mu da stane, a ovaj mu odgovara: "Stani ti, tebe niko ne juri".

A što se širine mašine tiče, kod mene (R1100GS) cilindri su široki 75cm i ne verujem da je motor nešto mnogo širi od drugih (slične kubikaže). Mislim da je kod većine motora upravljač najširi, a ne mašina.

Meni se čini da su i vozač na beverly i prvi tdm vozili bez zadrške i da su jednako rizikovali...ali skuteraš se bolje snašao. 

Ono u vezi cilindara je bila šala :) 

Ipak, google kaže da je tdm uži nekih 15 cm, malo li je :D

 

Pre 5 sati, Alekre je napisao:

 

 

Mučenici, puče im džigerica dok podigoše one krave :D

Još da su im pukle i gaćarone bio bi kompletan doživljaj za publiku :D

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Hahaa, zamisli...skrljas se na ulici a narod se okupi i aplaudira, cirkus

 

Ovo je po mom misljenju najbolji takav video ove godine, neredi u Parizu i policija na TDM-ovima (snimite kako ga obrce oko nogara u prvih nekoliko sekundi), a sa plakata Fredi peva svoju pesmu, dok se oni izvlace i beze od rulje...kao u filmu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kako bi mi jedan dobro došao da ga odnesem kući za delove
Ima na sajtu leboncoin.fr ponekad neki TDM900 policijski oštećen kozmeticki .. Nemoj da te udari u glavu cena TDM900 u FR, izgleda da je ozbiljno cenjen motor tamo.. bez 4500-5000e ne možeš da nađeš dobar, ispod 50k km..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Videh u Čačku skoro policijaca na RTu. Impresivno deluje, ali nema rukavice za motor i vozi u dubokim Goretex Adidas patikama. Jel realno da im kupe takve motore a da nemaju za osnovnu opremu tim ljudima? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja